Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

hmm ja nie wiem co macie za problemy :) moim zdajniem poprostu plyta jest uszkodzona - nie wierze ze na zadnym zasilaczu, ramie i biosach masz caly czas takie problemy, u mnie na oryginalnym biosie jedynie co jest problemem to zle wykalibrowany czujnik - +10C w stosunku do tego samego na DFI (proc ten sam, napiecie to samo) a radiator nadal letni (dobrze zalozony), zadnych problemow z resetami, cpu interface, spread spectrum wsio dziala ;) moze sprobuj wylaczyc APIC - to taki trick z DFI ale pomagalo bo czesc dziwnych restartow powodowaly bledy przydzialu IRQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak puszczam kompa na standart ustawieniach 11,5x166 1,65V to mam 39C na zwykłym powietrznym kulerku. Natomiast aby system wystertował na 11,5x200 musiałem zwiększyć napięcie jądra do 1,93 V i temp podskoczyła do 61C. Jest głośno gorąco i niestabilnie. Podjąłem już decyzję, sprzeję swojego proca i kupuję Bartka 3200+. Założe spwrotem swój cooler master na 2500rpm i będzie git. żadnego wc nie kupię bo koszt przekracza mozliwości. Jednakże jakby ktoś miał jakiś pomysł to słucham.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę że trafił mi się trefny egzemplarz płyty głownej. Przecież to mało prawdopodobne, pozatym ona standardowo do 400MHz bezboleśnie powinna smigać. A ja u siebie żeby ją na tyle uruchomić to musze podnosić zasilanie mostka, ramu i proca bo w życiu Leona nie wystartuje. niestety nie mam możliwości jej zmienić, sklep przyjmuje tylko wyraźne uszkodzenia np coś nie działa a nie że nie daje się podkręcać. Porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze , jeśli płyta nie działa stabilnie na fsb 200 to muszą ją zmienić !!!!!!!!!!!

masz 3 dni na zmiane płyty , mnie działa tak jak w podpisie ze zmianą tylko vcore i nic więcej , jak ci nie przyjmą to zasilacz 12 v do łapki i po płycie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wyłączyć w biosie funkcję APIC - niestety jak jest disabled to windows wcale się nie uruchamia. Co do wc to myślę ze jak ktoś ma dobrego proca na podkręcanie i płytę to mu nie potrzebne - po prostu trzeba mieć szczęście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram mam nienajgorszy bo kingstona w jednej kości 512Mb oznaczenie KVR400X64C3A/512 próbowałem tez na Goodramach i Elixirach - zawsze to samao lub jeszcze gorzej. Wkładałem do wszystkich portów i nic. teraz mam kompa ustwionego na 11.5x192MHz przy 1.9Vcoor i chodzi stbilnie lecz mam przyt doomie3 60C na procu. 200MHz to chyba tylko mażenie. Mam tez w domu zwykłego Athlona XP 2000+ i mimo że to najlepsza seria z możliwych też max dał się podkręcić do magistrali 166MHz i to przy zasilaniu jądra prawie 2V. Nie wiem co jest grane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He he tez chciałbym mieć możliwość zmiany mnożnika !!!! Mam bartona 2600+ z zablokowanym mnoznikiem niestety Timingi ustawiłem na 11-2-2-2,5 i działają przy standartowym zasilaniu ramu 2.65V. chłodzenia miałem w domu różne ale tylko powietrzne. Myślę że to nie jest yylko wina chłodzenia bo jak zmniejszyłem proca na 192MHz to aby mógł stabilnie pracować musiałem pozostawić mu zasilanie na 1.9V Porażka całkowita. :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wq....wia mnie to ciągłe narzekanie na AN7 .Jest to dobra płyta ale żeby wszystko chodziło na maxa trzeba wyselekcjonować proca,pamięci .Ja mam AN7 ,złożyłem kilka kompów na AN7 i jakoś problemów nie było.Każdy barton 2500+ obojętnie czy mobil czy nie chodził jako 3200+(z napięciami było różnie)chłodzenie przeważnie ciche (czyli ciepełko było).Jedynie czego można się czepić to chłodzenie chipsetu.Ja polecam przesmarowanie porządną pastą i wymiana radiatora(ja polecam rozwiązanie pasywne np.ThermalRight NB-1C albo wersje aluminiową) .W dobrze wentylowanej obudowie styka.Na wc stabilnie było 2,8 -2,9GHz .Zestaw był monstrualny ale blok homemade .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wq....wia mnie to ciągłe narzekanie na AN7 .Jest to dobra płyta ale żeby wszystko chodziło na maxa trzeba wyselekcjonować proca,pamięci .Ja mam AN7 ,złożyłem kilka kompów na AN7 i jakoś problemów nie było.Każdy barton  2500+ obojętnie czy mobil czy nie chodził jako 3200+(z napięciami było różnie)chłodzenie przeważnie ciche (czyli ciepełko było).Jedynie czego można się czepić to chłodzenie chipsetu.Ja polecam przesmarowanie porządną pastą i wymiana radiatora(ja polecam rozwiązanie pasywne np.ThermalRight NB-1C  albo wersje aluminiową) .W dobrze wentylowanej obudowie styka.Na wc stabilnie było 2,8  -2,9GHz .Zestaw był monstrualny ale blok homemade .

mnie też , mam fsb 250 , na 270 też sie włącza ale niestabilnie , to super płyta a ludzie dalej mówią że nf7 lepszy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko po czym poznać zę padją pamięci w pszypadku podkręcania a po czym że chipset niewyrabia ?? bo u mnie niezależnie od timingów komp jest niestabilny na 245 mhz :/ a jeszcze ciekawostka zę gorzj jest na 3-4-4-11 niż na 2,5-3-3-11 BIG LOL LOL to są zwykłe seiteci 400mhz i maja 2,5-3-3-8 i 5ns ale jak dla mniełądnie sie kręcą po zmianie biosu komputer chdzi bardzo stabilnie na 235 mhz i w mem test niema błędów ale sie neistety wiesz na 90% i to zakażdym razem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba znalazłem przyczyne..... jak otworzę obudowę to wszystko jest gin na 200MHz ale dla mnie to nie do przyjęcia. Mam założony aluminiowy cooler master na chipset bez wiatraka i temp 27C do tego wiatrak wyciągowy z obudowy i miedziany radiator na procu z witrakiem na 3600rpm. obudowa jest raczej dobrze wentylowana. I na pewno następnego wiatraka do niej nie założę. Dzisiaj zrobiłem testy i zapiąłęm do kompa drugi zasilacz, jeden do napędów a drugi do płyty gł. nic to nie zmnienilo. widzę że mój proc nie akceptuje temp powyżej 60C. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie zauważyłam pewną anegorię w płycie AN7 a mianowicie jak wgra się jej bios zmodowany to żarłoczność procesora na energię rośnie. Jak wróciłem do standartowego biosu to procesor pracował stabilnie przy obniżonym zasilaniu. Niestey w oryginalnym biosie 17 jest jakiś błąd ponieważ nie mogę włączyć funkcji CPU Interface - jak dam na enebled to się winXP wysypie przy starcie niebieskimi ekranami na każdych ustawieniach. Ciekawe jest też to że np swojego bartka 2600+ podkcałem na płycie kompletnie sie do tego nie nadajacej MSI KT4AV na magistrali 184MHz działał jak pszczółka maja bez podkręcania zasilania. A na AN7 na 184 MHz jak nie dam mu 1.75V to się wcale nie podniesie. Krótko mówiąc płyty te potrafią podkręcać procesory ale z niznanych przyczyn wymagają podnoszenia zasilania nie zawsze tam gdzie jest to potrzebne?????? Możliwe że mam trefny egzemplarz. Niech ktoś sprawdzi u siebie na standartowym biosie 17 czy może uruchomić bez problemów komputer z funkcją CPU Interface. A i jeszcze jedno - dlaczego płyta pokazuje po starcie wartość MHz procesora a wartości aproxymowane????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na modowanych biosach wieksze fsb = gorsza wydajnosc ale wtedy mam stabilne fsb 260 :lol:

 

umnie po oc też pokazuje post procka w mhz :) , a szkoda bo bym miał napis 3200xp + :lol:

 

jak dam cpu interface enabled to też czasem sie wywala w windowsie albo zwiesza sie na poscie biosu 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i dziękuję za odpowiedź, czyli wszystko jasne. Co do tego zwiększonego zapotrzebowania na prąd przez procesor w przypadku biosów zmodowanych to super jakby się jeszcze ktoś wypowiedział. Dobrze poprzeć teorię na kilku egzemplarzach. Ogólnie jestem z tej płytki zadowolony choć mogłoby byc lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojjjjjjj przedewszystkim lepiej dopracowany BIOS, ten co jest czyli w wersji 17 zbyt często przy starcie wywala błąd sumy kontrolnej, praktycznie jak się zrobi reset kompa po uruchumieniu winXP to za nic nie chce wystartować na standartowych ustawienich procesora. Po zatym w biosie nie właściwie działa funkcja predefiniowania ustawień - ciągłe z tym problemy. No i na koniec jakby można było wybrać zapisany bios przy starcie wybierająć jakiś przycisk to by było gut (takie małe podmenu jakie są w AMIBIOS-ach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, ja serio może nie mam problemów tylko jestem wnikliwy i pewne kwestie mnie poprostu denerwują. Miałem już wiele płyt głównych i najrozmaitsze były z nimi problemy. Jak miałem KT4AV to dopóki nie zminiłem biosu na 5.1 z 5.0 to się praktycznie wszystkie gry zawieszały pod kartami NVidii - jakiś babol obsługi AGP. Kiedyś kupiłem ASROCA i w biosie brakowało adresu macowego karty sieciowej!!! więc jak widać buble sie zdarzają i często firmy wypuszczają na rynek niedopracowane produkty. Jest coś w tej płycie co nie czyni z niej ideału - no może jak się oswoję i się wygrzeje. Kupiłem dzisiaj Gainwarda FX5900XT i mam inne zmartwienia ?? Niestety jak się chce mieć sprzęt idalnie smigający to trzeba się nad nim pomęczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...