Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

ale czasem wysokie vcore na mem niepozawala na wyskie fsb czesem jest lepiej dać nieskie :) taki paradosk nie wszytkie memki dobrze sie czyją z duzym vmemale czasem wysokie vcore na mem niepozawala na wyskie fsb czesem jest lepiej dać nieskie :) taki paradosk nie wszytkie memki dobrze sie czyją z duzym vmem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosa juz wgralem, na 200 nie idzie przy tych ustawieniach :( stabilnie chodzi tak jak wczesniej na takich ustawieniach: fsb: 154 mnoznik 13,5 vcore Cpu 1,84 pamieci 2,5-3-3-10, na 333 chodzi ale sie wywala system :(

co mam jeszcze zrobic zeby poszedl na te 200fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddzini , moje d43 chyba tyle wyciągną ???????

 

 

bo narazie to 250 to max <beczy>

 

ma ktoś jakieś propozycje ???

wgraj tego biosa co podalem i sprawdz ja na swoich hynach stabilnie mam 230 ...

pojutrze /jak zalorze chlodzenie na mosfety/ przetestuje prawie identycznego ale z nirzszym taktowaniem pamieci /TC orac Cas/ to sie okarze

a jak co to wal na priv dam ci tego biosa

Bartekx16 - stary... co ty sciemniasz jakie memki nie lubia do woltowania???

nikt nie kaze zmienica z 2,65 /domyslnego/ na 3V .... ot podniesc na 2,8/2,9...

i nie ma pana zeby im zaszkodzilo....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biosa juz wgralem, na 200 nie idzie przy tych ustawieniach :( stabilnie chodzi tak jak wczesniej na takich ustawieniach: fsb: 154 mnoznik 13,5 vcore Cpu 1,84 pamieci 2,5-3-3-10, na 333 chodzi ale sie wywala system :(

co mam jeszcze zrobic zeby poszedl na te 200fsb

1- zmniejsz mnoznik do 9,0~9,5

2 - sfb zaczynasz od 200 na dzien dobry

2- podaj napiecie na procka : jesli masz domyslne 1,6 - dajesz 1,725, a jesli domyslne twoje to 1,65v dajesz 1,775

3- pamieci dowolduj do granicy 2,8 /kingmaxy to lobia/ i sprubuj na 7/3/3/3 - ewentualnie jak nie pojdzie to na 7/4/3/3

4 - spruboj innego biosa - polecam tego co ja wyzej podawalem /N24AAC18.bin/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo tak w sumie to nie jestem dobry w oc, a mianowicie mam ATHLONA 2200+ THOROUGHBRED 0,13 mikrona 133 fsb, biosa 1.7 Abita i komp max wstaje na 164fsb przy napieciu CPu 1.914V mnożnikiem nic nie ruszałem,ale teraz obnizyłem go na 150fsb bo chodził niestabilnie. Jak można najlepiej podkręcić tego procka,zrobic moda na sockecie, uaktalnic bios na inny jakie ustawienia, pamieci mam KINGMAXA na dualu 2x256 400mhz, prosze o szczegóły jak wszystko porobić, coolera mam Gigabyte ultra silent PCU31-SD powinien wytrzymac duze fsb. Z gory dziekuje za rady, pozdrawiam

Witaj XKRZYCHO, z tego co opisałeś jest prawie w 100% pewne że masz kiepskiego proca i musisz się z tym fantem pogodzić. Niedawno przerabiałem to samo na swoim Bartku 2600 i Athlonie 2000. Tego proca nigdy nie ustawisz na FSB 200MHz i nie licz nawet na to. Jeśli twój procek ma problem przy FSB 166 to musisz zrobić tak: Rozumiem że masz zablokowany fabrycznie mnoznik więc jego ustawianie czy modowanie nic nie zmieni. ustaw mnoznik na taki jaki ma twój procesor i daj FSB 166MHz, napięcie rdzenia ustaw na 1.9V pozostałych ustawiń nie zmieniaj. CPU interfejs daj na disabled. Otwórz obudowę komputera i pozwól na dobry dopływ zimnego popwietrza. Uruchom komputer. Jeśli się system uruchomi to zaczij go męczyć programami do tego celu lub doomem3 - wyjatkowo meczy proca. Jak będzie działał stabilnie to zmierz temp na procku. Jak będziesz miał w przedziale do 50C to OK. Jak komp zacznie się zawieszać to musisz podnośić zasilanie procesora. Nietety podejrzewam że przyczyną nistabilnej pracy proska jest za wysokie zasilanie i niewydajne chłodzenie. Jak wszystko ustawisz (166MHz + zasilanie) i będziesz miał stabilne to zamknij obudowę i zobacz co się będzie działo. jak komp się powiesi to masz wytłumaczenie. Rady są następujące: nowe wydajniejsze chłodzenie, wysokoobrotowe duże wentylatory, radiatory z miedzi (ale nie te GigaByta z rurkami heatPie bo są porażka), dodatkowe wentylatory na ssaniu z przodu obudowy i na wylocie z tyłu, dodatkowo polecam wyciąć osłony w bachach komputera co zasłaniają wentylatory i załozyć sobie grile (ale te które w jak najmniejszym stopniu zasłaniają wylot). Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

re ddzini:

przy takich ustawieniach nie idzie, nawet na 166fsb nie idzie bo jak sie uruchami system to czarny ekran :)

pasjonat na racje mam słabego procka, i przy jego ustawieniach tez sie wywala system,a co najlepsze jak zmieniam mnoznik-bo moge w opcjach to i tak zostaje to co mialem x13,5 :( oj chyba bede musial zmienic na innego procka zeby 200fsb wyciagnac, a AMD Sempron 2200+ to jest niby moj Athlon tylko nazwa inna ale mnoznik ma odblokowany a moj nie? Chyba ze mod drucikowy na sockecie cos da ???

dzieki za wczesniejesze odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik na płycie mozesz przestawić zawsze na inny niż ten co masz w procku (przynajmniej tak ci się wydaje) ale mnioznik jest fabrycznie zablokowanie w procesorze i nie mozna go w zaden sposób zmienić. Zadne mody tytaj nie pomogą bo odpalone są specjalne diody w samym jądrze procesora. Poprostu musisz się pogodzić ze swoim mnoznikiem 13,5 i już. Co do magistrali 166MHz to trzeba było zrobić tak jak mówiłem z tym chłodzeniem (otwarta obudowa) i sprawdzać. Napięcie zasilajade możesz jeszcze podnieść powyżej tych 1.9V ale musisz sprawdzać jaką masz temp na procu. Wiekszość Athlonów nie chce stabilnie pracować jak przekroczy 60C a 50C to optimum. Mówię oczywiście o temp w stersie a ona jest zawsze około 10-15 większa niz w trybie jałowym. Co do innych ustwień płyty głównej topolecam oryginalnego biosa wersję 16 - w 17 coś spieprzyli z wykrywaniem tych sempronówi czasami twój procek będzie się nieprawidłowo zgłaszał przy starcie. timingi pamięci ustaw sobie bezpiecznie czyli 11-3-3-2,5 oraz zasilanie na nie 2.65V. Mostek pozostaw na ustawieniach fabrycznych, tak samo AGP. A i jeszcze jedno - jaki masz zasilacz (minimum do takiej zabawy z prockiem to 350W) 300 to stanowczo za mało. Podkręcony procek potrzebuje około 80W czystej mocy. Pamiętaj najważniejsze to zasilanie proca, chłodzenie i szczęście. Miełem procka który pracował stabilnie tylko przy 192MHz a przy 200 nigdy w życiu. takie są niektóre procki. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XKRZYCHO nie zapominaj o zasilaczu - to taki niewinny ale wazny element :twisted:

Pozatym to pasjonat ma racje i twoj proc niebardzo do o/c sie nadaje, proponuje wiec go zamienic na jakiegos z odblokowanym mnoznikiem, a wtedy wyniki w o/c beda napewno lepsze :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom zasilacz lipa mam tylko 300W, no to widze ze wydatki mi sie szykuja jak chce miec podkreconego dobrze :] pasjonat masz racje z mnoznikiem bedzie lipa, a jak spraa wyglada z Sempronami np. 2200+ bo to samo co niby moj Athlon 2200+ tyle ze chyba mnoznik maja odblokowany???

re Zimny Herbert:

enable wlacza sie przy OC a disabled to chyba na standardzie chodzi, tak kotś mi kiedyś powiedzial, ale moge sie mylić, inni sie znaja pewnie lepiej odmenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to możesz w kompie powyłaczać niektóre funkcje w biosie (oszczędzisz na zasilaniu) np karte muzyczną, lan i inne, odpiać stację dysków, cd-rom, nagrywarę, drugi dysk twardy, powyjmować wszystkie kraty na pci - modem, muzyki, kontrolery i odpalić kompa. Jak system bedzie działał stabilnie przy ustawieniach 13,5 x 166 na zasilaniu 1,9V to gut i wiesz co masz zmienić w następnym zakupie. Jak komp dalej będzie sie wieszał (to raczej już mu nic nie pomoze).

Co do funkcji CPU interfejs to pomaga ona tylko przy ustawieniach niestandartowych czyli innych niż mnożna liczby 33 lub 66 jak kto woli. Tzn jeżeli śmigasz w kompie na 66,100,133,166,200,233 to ta funkcja powinna być ustawiona na disabled jak natomist masz ustawione coś innego np 152, 149, 196 itp to włącz ją na enabled. Pozatym widocznych róznic w pracy komputera nie zauważysz. Polecam się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re PASJONAT

to niestety nie zasilacz odlączyłem to co nie potrzebne zsotawilem tylko urzadzenia potrzebne do odpalnia windy.Przy uruchamianiu nawet nie idzie na 166FSB przy v1.9 cpu :( procek niestety nie jest za dobry,bede musiał go zmienić przy przyszlosci, ten mnoznik lipa, a co do biosu to wgrałem ten N24AAC18-R2 i jak juz sie uruchamia komp przy tych fsb i jest zwis to biore reset i pip wczytauje proca i ram i tyle i dalej stoi nawet do biosa nie mozna wejsc, dopiero po kilku resetach jest ok i wchodze do biosu zmieniam na te ustawienia 154fsb v1.75 cpu timingi na 2,5-3-3-10 i chodzi stabilnie.Bo przy wyzszych to juz pomalu sie wiesza winda, także procek do wymiany na tego co przekroczy 200fsb.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam an7, jakies biedne ramy pc333, na biosie 1.7 abita cpu interface ON, max fsb 185,

 

zflashowalem bios na najnowszy tictac i smiga fsb 205 cpu interace ON i windows sie nie wykrzacza, bez wzgledu na zmiany tej opcji. Wg. aidy cpu Interface on dodaje ponad 100mb/s dla pamieci.

Komp stabilny w memtescie, i prime95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Jaki jest najlepszy bios do an7, pytam ponieważ mam wgrany najnowszy orginalny wersja 17 i nie jestem zniego zbytnio zadowolony. Obecnie mam ustwione fsb 230x10.5 i chodzi stabilnie, niestetyna fsb240x 10 już nie:(.Zależy mi na wysokim fsb ponieważ mam dobre pamięci i chciałbym to wykożystać (geil 2x256 533) Z góry dziękuje za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lordofapes

CZy ktoś wie jak AN7 chodzi z Bartonem 3000+ na FSB400? Gdzieś słyszałem że się troche gryzą, czy coś się sypie. Czy ktoś ma taki problem?

Czy może lepiej bedzie zapodać Bartona 3000+ (FSB 333) (Który z nich jest lepszy na tą płytę)???

Niestety na o/c nie mam co liczyć, bo nie mam miejsca na lepsze chłodzenie. :x

:?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pitolisz coś :

 

patrz na mnie , mam fsb 250 na biosie 1.7 , choć też sie martwie bo chciałbym mieć 270.....

_________________

niestety nie pitole :) fajne masz to fsb250, też chciałbym takie :)pitolisz coś :

 

patrz na mnie , mam fsb 250 na biosie 1.7 , choć też sie martwie bo chciałbym mieć 270.....

_________________

niestety nie pitole :) fajne masz to fsb250, też chciałbym takie :) Niestety moje maksymalne stabine fsb to 235x10 i to mnie wkuża. Nie poto kuppitolisz coś :

 

patrz na mnie , mam fsb 250 na biosie 1.7 , choć też sie martwie bo chciałbym mieć 270.....

_________________

niestety nie pitole :) fajne masz to fsb250, też chciałbym takie :) Niestety moje maksymalne stabine fsb to 235x10 i to mnie wkuża. Nie poto kupowałem takie pamięci by mieć fsb 235. POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś posta napisał :D:

hmm , masz lepsze ramy odemnie a gorze fsb :|

 

nierozumiem........

kto wgrywal biosa z cpc of ???

 

jak sie nie ma duala to gdzie sie wsadza pojedyncza kosc ramu ????

ja mam do ostatniego gniazda wsadzoną kosć (tego bliżej krawędzi płyty co jest innego koloty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozumiem........

kto wgrywal biosa z cpc of ???

 

wgrałem biosa z tej strony http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...p?showtopic=183, biosa wgrałem takiego : http://www.geocities.com/nastechxtreme/N24...24AAC18-CPC.zip i dość że spadło oc pc to jeszcze jest niestabilny , bios sie wiesza , windows nie zawsze sie włącza itp ........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz pojedyncza kość RAMU to wsadz ja w pierwszy slot od procesora, 1-jest niby zawsze najszybyszy, ale i producenci plyt glownych zalecaja rownież tam umieszczac ram.

Pozdro

Czy nikt nie czyta już instrukcji :?:

Obsadzanie slotów trzeba robić od zewnątrz od slotu 0 (przynajmniej w przypadku AN7):!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...