Skocz do zawartości
Kaeres

Jaka siec wybrac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Każda sieć ma swoje wady i zalety, tak że między nimi różnice są według mnie nieodczuwalne. Ja mam:

Dołączona grafika

 

w taryfie Nowa Idea Optima 30, i w Idei jest Nieskończony kapitał minut (nowi "userzy" mają bodajże za free, a "starzy" 2,44/miesiąc)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam coś o idei - zaletą są tanie abonamenty (pakiety Twoja Frima - ba taki mam aktualnie - 50min). I sa to jedyne zalety. Mam telefonik w Idei już ponad 4 lata, z tym, że we wrześniu się umowa skończyła. Cały czas miałem opłaty miesięczne ok 90zł - Optima 60 - i co z tego mam - nic...

 

No więc Idea:

- fatalny zasięg - zwłaszcza w okilicy granic - gdzie lepszy sygnał maja operatorzy zza danej granicy niż Idea - paranoja... Nawet w miastach często są problemy (np. w Krakowie u mojej babci)

- fatalna obsługa i podejście do klienta (przez dwa miechy faktur nie dostawałem, faktóry były błędne - to od września) - po interwencji mówią, że załatwią i dalej nic - dopiero na ostrą reakcję reagują.

- w salonie ludzie znają się gorzej na zasadach idei niż ja

- jako klient, który jest w idei 4 lata jestem gorzej traktowany niż nowy klient (nie mogę dostać telefonu, który nowi użytkownicy mają za 1zł w tym samym abonamencie - chciałem nawet przełużyć umowę na abonament 100min, ale też by mi to nic nie dało)

 

W tej chwili siedzę w Idei, bo jest najtaniej - ale jest to jedyny powód...

 

Co ponadto - mam 3 telefony w idei - wszystkie w pakietach twoja firma - 50, 50 i 100min - z tego tytułu tez mi nic nie przysługuje. Jest tak - jak podpisujesz nową umowe, to cię po stopach cąłują, a jak jestes stałym klientem, to cie w [wiadomo co] mają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie korzystaj z obecnej promocji plusa, bo abonament 0 zł jest tylko przez jakis czas i nie masz darmowych minut ni esemesów, ja radze ci skorzystać z promocji ery, mają fajne fony i sporo darmowcyh minut... tylko nie kupuj mc60 :wink:

przez 2 lata, potem masz darmowe sms i minuty zgodnie z tym jaki mailes wczesniej wykupione. wszystko jest na stronach plusa. Wystarczy poczytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho uważam kupowanie phona z wbudowanym "aparatem cyfrowym za nieporozumienie", telefon powinien służyć do rozmawiania, ew. jako budzik, notes, etc.... i tu najlepszym bedzie bez wątpienia nokia 6310i.

 

co do sieci, hmmm... niedaj sie skusić na fałszywe promocje ery typu bajerancki telefon z super taryfą za złotówke, to tylko przynęta, kupisz i dostaniesz po dupie jak nigdy, tak samo z ideją. Obydwie ww sieci mają straszną jakość usług zarówno jeżeli chodzi o jakość i o BOK. Dobrym wyborem bedzie wybranie firmy dla której nie liczy sie ilość tylko jakość i dobro klienta (chodzi o PLUS GSM), im dłużej jesteś abonentem tym masz wiecej niespodzianek typu darmowe minuty, atrakcyjne warunki wymiany telefonów i takietam, wiec warto wydać troche wiecej na początku aby później być zadowolonym. ps. oczywiście ten abonament za 0 zł to plama dla plusa ale są tez inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam telefony w Erze od ponad 5 lat i zawsze byłem zadowolony. Do czasu...

 

To fragmenty z pisma, które wystosowałem do Ery:

 

"Telefon SonyEricsson T68i z aparatem kupiony w promocji 28.03.2003.

Około 2 tygodnie przed reklamacją przestał działać przycisk regulacji głośności. Ponieważ nie utrudniało to w znaczący sposób korzystania z telefonu, który ma przecież roczną gwarancję, aparat oddałem do serwisu 14.06.2003. Przyczyna reklamacji była jednak zupełnie inna: telefon trzymany w zewnętrznej kieszeni kurtki samoistnie nagrzał się do bardzo wysokiej temperatury i po wyświetleniu komunikatu o wyładowaniu baterii, wyłączył się. Tego samego dnia rano bateria została naładowana przy użyciu firmowej ładowarki dołączonej do zestawu.

Telefon nie posiada jakichkolwiek śladów niewłaściwego użytkowania. Nie jest podrapany, nie ma rys, ani pęknięć obudowy. Nie był otwierany.

Folia zabezpieczająca ekran nie została usunięta. Telefon nie upadł ani razu ani nie został niczym uderzony. Używany był wyłącznie z firmowymi akcesoriami (ładowarka, aparat) dołączonymi przy sprzedaży.

W tej chwili czuję się oszukany. Nie stać mnie na zaproponowaną naprawę, która jak mi powiedziano w salonie Ery, może kosztować nawet 1000 zł. Telefon kupiłem bazując na zaufaniu zarówno do firmy Era, jak i do firmy Ericsson. Od lat ja i moja rodzina jesteśmy abonentami Ery i po raz pierwszy nasze zaufanie zostało zawiedzione.

(...)

Nie rozumiem stanowiska pracowników Sklepu Ery przy Alejach Jerozolimskich 11/19, którzy zasłaniają się opinią bliżej mi nieznanego serwisu CCS, z którym ja, abonent Ery, nie podpisywałem żadnej umowy.

Aparat znajduje się w firmowym salonie w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 11/19. Telefonu nie odebrałem, ponieważ byłem całkowicie zaskoczony stanowiskiem przedstawiciela Ery, który proponował mi odbiór całkowicie niesprawnego telefonu, jednocześnie sugerując, że jestem sprawcą mechanicznego uszkodzenia płyty głównej telefonu, do czego zupełnie się nie poczuwam.

W tej chwili sporadycznie korzystając ze starego telefonu, opłacam abonament, a nie mogę w pełni korzystać z oferty Ery.

Obecnie posługuję się starym i wysłużonym telefonem, który nie zapewnia mi komfortu posiadacza telefonu komórkowego.

Żywię nadzieję, że po wnikliwej analizie problemu zostanę usatysfakcjonowany i odzyskam zaufanie do Waszej firmy."

 

I co? Wszystkie powyższe informacje są prawdziwe, a efekt jest taki, że na półce leży spalony t68 (z którym obchodziłem się jak z jajkiem), a ja używam stareńkiego t10... Era ma mnie tam, gdzie słońce nie dociera. Federacja ochrony praw konsumenta bazuje na opinii wspomnianego serwisu... A ja tylko chciałem mieć telefon z długo działającą baterią...

 

Czy po czymś takim mielibyście dalej zaufanie do Ery? A przecież w innych sieciach jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabilem smiechem 2 baby z BOK Ideii.

Wyliczyly mi indywidualnie, ze nie przekraczalem ile tam pln przez ostatnie 3 miesiace i ze moge dostac 3 telefony:

N3100, 3510 i jeszcze cos tam jeszcze gorszego.

Pytam, no a te nokie 6600 czy 6100 ?

No... za 500 pln jak dla Pana :D:D:D

A jak zerwe umowe i podpisze nowa ?

No to 120 pln.

Ja mowie jak Wy traktujecie stalego klienta !!! ???

 

Potem na spokojnie zadzwonilem jeszcze raz i tak spoko gostek mowi, ze nie oplaca mi sie wymieniac komory tylko skorzystac z 3 "dobrodziejstw", z ktorych najbardziej poleca mi:

1. 10 dodatkowych minut

2. Nieskonczony kapital (przechodza minuty w nieskonczonosc)

3. Sekunda pro (sekundowe naliczanie odrazu od pierwszej sek. )

 

Cyrograf na rok. Jeszcze sie moge przeniesc do Meritum bo tel. jest na firme.

 

W sumie to najbardziej mi zalezy abym mial dalej ten sam numer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerwac umowy i zawrzec nowej Ci sie nie oplaci.

Nie powiedzieli Ci chyba ze po zerwaniu obowiazuje 3 miesieczna karencja do nawiazania nastepnej ?

Mozesz tez poczekac z wymiana miesiac lub 2 (od Ciebie zalezy) i nabic ta brakujaca kwote (chyba 80 lub 90 zl trzeba srednia z ostatnich 3 miesiecy miec)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Tobie polecila ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> w plusie siemensa S55 albo M55. Ciekawa oferta plusa bardzo!!! za 303( w najnizszej taryfie!!!) zlote masz M55 (S55) z apaaratem, a to jest super komorka. Malo awaryjna, fajny wyglad rozne gadzety. Zadziwilo mnie to ze telefon jest w calosci produkowany w Niemczech!!! A Niemcy jak Niemcy sa porzadni. Ja sama kupuje ten telefon w poniedzialek. Wiec mam pytanie do innych czy to dobry wybor?? i mam wielka prosbe o przeslanie albo wrzucenie jakiegos zdjecia zrobionego aparatem dolaczonym do tej komorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerwac umowy i zawrzec nowej Ci sie nie oplaci.

Nie powiedzieli Ci chyba ze po zerwaniu obowiazuje 3 miesieczna karencja do nawiazania nastepnej ?

Mozesz tez poczekac z wymiana miesiac lub 2 (od Ciebie zalezy) i nabic ta brakujaca kwote (chyba 80 lub 90 zl trzeba srednia z ostatnich 3 miesiecy miec)

Chyba nie ma czegoś takiego... a poza tym, to można zawsze nawiązać nową umowę przed zerwaniem starej... tylko okres wypowiedzenia to miesiąc...

 

 

Kaeres - widzę, że odczułeś jak dobrze traktowani są stali klienci Idei :lol: (jak napisałe poprzednio - ja tam jestem 4 lata i mam 3 telefony). Chciałem nawet zmienić na taryfę 100min, ale to też by mi nic nie dało...

 

Ta średnia z ostatnich 3 miesięcy musi być wyższa, bo ja miałęm poprzednio abonament Optima 60 z abonamentem ponad 80zł zdaje się...

 

No cóż - czekam aż pojawi się w ofercie naprawdę dobry fonik, i wtedy zrywam umowę i podpisuję nową... No, chyba że poczekam aż pokończą się umowy na pozostałe dwa telefony - może zerwanie 3 umów przekona Ideę, że powinna mieć do mnie lepsze podejście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteście klientami Idei zbierajcie punkty Profit. Często można sobie ładnie wymienić telefonik wcale bez wysokich rachunków - zabierają punkciki i też jest git.

Może kiedyś było coś takiego, bo napewno nie teraz - też to sprawdzałem... a kiedyś w sumie to tez nie do końca, bo za byle badziewny telefon była spora ilość ptk potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraca temat :)

Zrezygnowalem z Idea.

Dalem wypowiedzenie umowy z miesiecznym wypowiedzeniem i teraz moge isc do PLUS i pokazac im ostatnie 3 rachunki i bede mial umowe na 2 lata i w abonamencie mam 30 minut i 30 SMS.

I teraz najlepsze. Za to, ze rezygnuje z Idea to przez pierwszy rok bede placil rachunki 50% czyli zamiast 48 pln to 24 pln.

Hyhy, 24 pln za 30 minut i 30 SMS + zajebiste telefoniki na start:

- Samsung C100 za 1.22 pln (w Idea 120 pln :P w Idea Mix)

- SonyEricson T610 za 60 pln

- Siemens M55+aparat za 35 pln

- i wiele wiele innych w cenie do 60 pln

Po prostu bylbym smieszny nie wykorzystac tej okazji "zdradzenia" (a moze raczej nie dawania sie robic w kako). Idei.

Niby na swoja "byłą" sie nie szczeka ale jak cie wali w rogi to ta maksyma jest nie na miejscu.

 

Tak wiec, zegnaj Idea witam Plus.

 

I tutaj zapytanie do Was. Jaki fonik wybrac z dostepnych w Plus do ceny 60 pln ?

Bede podpisywal umowe razem z moja panna wiec moze jakas kompatybilnosc fonikow by sie przydala (MMS, moze irda, no nie wiem, poradzcie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wraca temat :)

Zrezygnowalem z Idea.

Dalem wypowiedzenie umowy z miesiecznym wypowiedzeniem i teraz moge isc do PLUS i pokazac im ostatnie 3 rachunki i bede mial umowe na 2 lata i w abonamencie mam 30 minut i 30 SMS.

I teraz najlepsze. Za to, ze rezygnuje z Idea to przez pierwszy rok bede placil rachunki 50% czyli zamiast 48 pln to 24 pln.

Hyhy, 24 pln za 30 minut i 30 SMS + zaje...dwabiste telefoniki na start:

- Samsung C100 za 1.22 pln (w Idea 120 pln :P w Idea Mix)

- SonyEricson T610 za 35 pln

- Siemens M55+aparat za 35 pln

- i wiele wiele innych w cenie do 60 pln

Po prostu bylbym smieszny nie wykorzystac tej okazji "zdradzenia"  (a moze raczej nie dawania sie robic w kako). Idei.

Niby na swoja "byłą" sie nie szczeka ale jak cie wali w rogi to ta maksyma jest nie na miejscu.

 

Tak wiec, zegnaj Idea witam Plus.

 

I tutaj zapytanie do Was. Jaki fonik wybrac z dostepnych w Plus do ceny 60 pln ?

Bede podpisywal umowe razem z moja panna wiec moze jakas kompatybilnosc fonikow by sie przydala (MMS, moze irda, no nie wiem, poradzcie).

Ja bym sie zastanawiał pomiędy T610 a C100... chociaż myśle że na korzyść tego pierwszego... naprawde spoko fonik POLECAM :-)

 

a tego M55 to bym już wogóle odpuścił... jak dla mnie to ma za słaby wyswietlacz...

 

Witaj w + :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie podpisze z Plusem ale dopiero gdzies za miesiac poniewaz (i tutaj tez ze mna polecieli w ch*** ale to zaraz wyjasnie) wypowiedzenie trzeba miesiac wczesniej.

 

I tutaj o przekrecie, ktory mi wykrecili (swoja droga naiwnie dalem sie podejsc).

Moj okres rozliczeniowy wynosi od 1 do ostatniego kazdego miesiaca.

Bylem w salonie Idea 27-go lutego i powiedzialem, ze chce zrezygnowac z Idea bo.... i tutaj kulturalna wiazanka na to jak mnie traktuje Idea jako stalego klienta.

Nie powiem, bardzo ladna ekspedientka dala mi skserowany arkusz rezygnacyjny. Wystarczylo napisac dane i juz faxem sprawa zalatwiona. Ale w miedzy czasie powiedziala, ze moze skoro program PROPOZYCJA (jest takie cos dla stalych klientow) mnie nie zainteresowal to moze ona specjalnie dla mnie cos wymysli jezeli poczekam do poniedzialku.

Wiedzialem, ze w poniedzialek jest 1-go i ze przepadnie czas na rezygnacje (to znaczy, ze sie przeciagnie ew. o miesiac) ale teraz juz mialem naprawde nadzieje, ze mnie czyms chce fajnym zatrzymac.

Podalem numer tel. umowiony na poniedzialek przyjezdzam a tej baby nie ma - "ona dzisiaj nie pracuje".

Jak sie zapieklilem, ale chill, moze jutro. Powiedzialem innym babom, zeby zadzwonila do mnie jak juz bedzie i sie okazalo, ze 3-go podpisalem rezygnacje w innym salonie.

Wiec jezeli liczyc miesieczne wypowiedzenie musze czekac teraz do 30 kwietnia az mi wylacza oficjalnie telefon. Oczywiscie juz pod koniec kwietnia podpisze z PLUSEM pokazujac ostatnie 3 rachunki za Judee.

Ze tez bylem slepy siedzac w tej Judei.

 

 

P.S. Kuzwa w Idea Mix ponad 2 pln za minute !!! (dzisiaj dopiero doczytalem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam zakończyła się sprawa Kaeres? Pytam bo jestem teraz w niemal identycznej sytuacji co ty (cztery lata w Erze) i nie wiem na co się zdecydować, możesz napisać więcej o tej ofercie + (Poromocja "Zdrada" :wink: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres przeczytaj na drugi raz dobrze ceny :wink:

W promocji Kameleon ceny telefonow przy Plus60 wynosza:

- Samsung C100 - 1,22 brutto

- SonyEricsson T610 - 303,78 brutto

- Nokia 3100 - 96,38

- Siemens M55 + aparat - 181,78

- Siemens M55 - 120,78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8O 8O 8O

 

http://w3.plusgsm.pl/res/1_zeroabonamentu_...mentu_r&ikona=1 - cena T610 to 60pln chyba.

Poszedlem do salonu i sie zapytalem o cene foniku w pakiecie "bez abonamentu" i widzialem rowniez w gablotce, ze kosztuje 60 pln.

 

Crazy_Ivan ja mam Idee jeszcze do konca kwietnia (tak jak napisalem).

Nie bede jescze bral abonamentu w Plus i placi za 2 komorki.

Po prostu jezeli konczysz wspolprace z Era lub Idea to za to dostaniesz promocje na abonament w Plusie. Placisz przez pierwszy rok 50% abonamentu. Koles mi to tlumaczyl na podstawie tego abonamentu za 50 pln. Czyli 25pln przez rok a w tym jest 30 minut + 30 SMS oraz telefony takie jak w "bez abonamentu" (patrz link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ce ce ce, naprawdę się obawiam o twój "reading skill", Kaeres. Jako ktoś wyżej napisał, to jest OD 60 pln. Jak bierzesz najdroższy abonament jeno. W grudniu, kiedy podpisałem z Plusem cyrograf i kupiłem C100 mojej Księżniczce (za 1,22, fortuna) tak właśnie było, a od tego czasu chyba niewiele się w tej materii zmieniło.

Ten C100 bardzo Jej odpowiada - kolorowy, polifoniczny, lekki, elegancki, obsługa jak w większości Nokii (po Motoroli V70 zaczyna się taki aspekt doceniać :>), ma taką bajerancką wielokolorową diodę na górze, nawet jakiegoś PacMana Javnego ma bodajże. Mi to wszystko niepotrzebne, więc mam funkel nówkę nie śmiganą 3310 (yeah!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...