Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

zrob update biosu do chb127 lub chb313, podnosisz AGP/PCI wyzej i bez problemu powinien wstać na 200mhz, a co do Vcore to możesz zrobić 2 mody, jeden na układzie zasilającym, drugi na sockecie... wyszukanie ich pozostawiam Tobie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zaqpiłem dopiero co wczoraj duronka 1600 (mixib z 14 tygodnia 2004 zielony laminat), pomyslałem, że może być lipa z nowym egzemplarzem, a tu spox na sam początek 12*175=2100! bez podnoszenia napięcia!! (mobo asrock k7s8x cooler spire rock 2 ), temperaturka średnio 40C! Bez wygrzewania...

Zero problemów... W sumie troszke mało.. :) Zobaczymy co da sie jeszcze wycisnąć!!

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI KT6 Delta-SR, RAM 256/266@333

podnies napiecie na ramie i pusc go synchro z FSB powinno byc wydajniej jezeli ram nie wyrabia to musisz sam potestowac moze jakas nizsza FSB ale synchro z procem a do tego wiekszy mnoznik

KT6 to jest na VIA??? jesli tak to uwazaj na czestotliwosc AGP/PCI nie wiem jak ja sie tam ustawia bo mam epoxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

Wpadłem ostatnio na pewnien pomysł, który by pozwolił na odblokowanie mnożnika w prockach wyprodukowanych po 39 tygodniu toku 2003. Ale żeby ją sprawdzić musze mieć Durona Applebred (jak na razie mam tylko spitfire).

Więc narazie przyjdzie troche poczekać na rezultaty.

 

PS. nie chodzi o przeróbke na mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Durak 1600 (b. kiepska seria) już od 1h leci na 12*175=2100 :) płyta AsRock K7S8X r.3.0 tylko, że po drut modzie na nap 1,7V + 5% podwyższone z płyty. AIDA32 pokazuje na cpu 1,78V

Ale dziwna historia przy fsb 166 bios powiedział, że dupne cpu i nie pójdzie, fsb 175 idzie, zaś 180 jak ustawiłem taka sama piosenka jak przy 166.

Ale jest kolosalna różnica bo wcześniej przy napięciu 1.58V i fsb 166 trzeba było resetować ustawienia BIOSu

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwiększyłem magistralę do 183Mhz na asrock k7s8x i duron 1600 (MIXIB zielony 14 tydzień 2004 nówka :-) ) i napięcie +5% i jest ~2.2Ghz (cooler spire rock II ), jest dobrze - temp. w stresie ok. 48C. Mógłbym magistralę jeszcze podnieść, ale jeden z moich dysków (seagate 600 Mb 3800RPM :-) ) nie wytrzymuje (dopiero co musiałem mu przez to zrobić niski format ), ale po "niskiej reanimacji" jest dobrze.... (bios Cool!bios)

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm a tak teraz ja z innej beczki :) jaka temperatura dysku moze byc nie fajna dla niego ? obecnie mam 40 stopni i czy to sporo ? procka 33 a plyty glownej 30 a podkrecony jest durek 1,6 na 2,0 przez fsb 200 X 10 przy VC 1,78 jak biore wiecej to sie resteuje komp wiec czyja to wina :( ? a i karta graficzna jest nie fajnie ciepla (radeon 9000 pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś wrescie cos powie albo poda adres posta bo nie doczytalem sie i nikt mi nie powiedzial nic na ten temat Problem jest taki zakupilem Procka oznaczenia: DHD1600DLV1C MIXJB0416MPMW wsadziłem go na pokład EPOXA 8RDA+ i niestety zablokowany mnożnik odpala tylko na 12.5 chciałem zmostkować L2 żeby wstał jako Athlon nic to nie dalo za bardzo , inne procki mi sie udawało ten nie wstał jako Athlon co tu można jeszcze zrobić ?? Może Mobile pomoże żeby odblokować mnożnik. I da sie zrobić z Durona 1600 zablokowanym mnożnikiem Athlona czy tylko wersje z odblokowanym mnożnikiem?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upewnij się ,że dobrze zmalowałeś mostki (nie ołówkiem tylko pisakiem przewodzącym) ; jeśli to nic nie da to wymień proca ; mnożnik to L1 , Athlo - to L2 , nie mają nic do siebie ; jeśli zablokowany mnożnik -> drut mode , użyj wyszukiwarki forum - tu jest pełno info na ten temat :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam to trzeba zamalowac mostek chyba dobry malujesz, ale mnoznik to jakims programem, a nie w biosie gdzies to bylo ale nie pamietam, poszukaj moze znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz mnie rozbawiliscie koledzy :D:D:D. Jak mozna pisac cos takiego...Przeciez w Duronach Apllebred wszystkie moski sa L1 sa polaczone wiec co wy chcecie laczyc albo rozlaczac w L1 ?? LOL :D Duron o ktorym mowa ma zablokowany mnoznik wiec go nie odblokujesz, chyba ze L5 Modem ale na tym Epoxie tego nie dokonasz bo to nie dziala na Nforcach.

Ale najlepszy tekst to jest to: @HALL upewnij się ,że dobrze zmalowałeś mostki (nie ołówkiem tylko pisakiem przewodzącym). :D:D Widziales kiedys pisak przewadzacy - a moze Ci chodzi o lakier. Ogolnie ubaw po pachy i to za darmola :P - sorki ale nie moglem sie powstrzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale żeś się stary przyczepił 8O - mianuję Cię moim nadwornym....redaktorem - mazak , pisak , flamaster , kredki - co za cholerna różni9ca :?:

ważne , żeby kolo zrozumiał :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwna sprawa z tymi L1 ja mam duraka ponizej 39 tygodnia mostki L1 polaczone i odblokowany mnoznik+L2 zamalowane i Athlon rulez kumpel ma z tego roku polaczone mostki i lipa a na dodatek po zamalowaniu L2 dalej duron mimo iz malowalem electronem

te nowe duraki nie sa takie dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...