Skocz do zawartości
RAZOR

O/C Nowych duronów 1600 i 1400

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co pamietam to MIXIB (Brazowy laminat) chyba bo zapomnialem spisac, tydzien 

50

U mnie jak widzisz w podpisie 1,9 V napiecie i buja MIUHB 48 tydzień brązowy (tylko mam problem z cachem - 2 mostki przeciete i nie wiem czy ktos takiego odblokowywał, mnie się nie udało), więc mozesz poeksperymentowac zobacz na ile Radzioxxx swojego podrasował (acha podstawa - dobra zasiłka - też wymieniłem) :twisted: - Powodzenia ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tylko mam problem z cachem - 2 mostki przeciete i nie wiem czy ktos takiego odblokowywał, mnie się nie udało)

Dokladnie u mnie to samo :twisted: nie moge odblokowac cache :evil:

prubowalem juz olowkiem z 6 razy i nic :( musze kupic lakier i zobaczymy czy da rade.

 

Ps. Na 201,202,203... fsb itp... jeszcze mi sie laduje ale przy ladowaniu windowsa sie zawiesza, czyzby za maly vcore ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(tylko mam problem z cachem - 2 mostki przeciete i nie wiem czy ktos takiego odblokowywał, mnie się nie udało)

Dokladnie u mnie to samo :twisted: nie moge odblokowac cache :evil:

prubowalem juz olowkiem z 6 razy i nic :( musze kupic lakier i zobaczymy czy da rade.

 

Ps. Na 201,202,203... fsb itp... jeszcze mi sie laduje ale przy ladowaniu windowsa sie zawiesza, czyzby za maly vcore ?

Nawet był osobny topic ale jakoś nikt nie przyznał sie do tak odblokowanego duronka, tylko wszyscy "zamaluj dwa mostki, zamaluj dwa mostki" a zero konkretów :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po jak dlugim dzialaniu Prime95 mozna stwierdzic ze komp jest stabilny?U mnie chodzil 3h na Torture Test i nie bylo zadnych problemow z kompem ani zadnych zwisow.Temp dochodzila do 53C, przy IDLE mam 47C. Czy dluzsze dzialanie Prime mogloby cos wykazac(zwisy np?).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiekszosc mowi Prime ma problemy z nowymi Durona, u mnie wywala sie po kilku minutach, ogolnie mnie to nie martwi bo komp dziala super stabilnie (mam net i non-stop cos sciagam) przez kilka dni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po jak dlugim dzialaniu Prime95 mozna stwierdzic ze komp jest stabilny?U mnie chodzil 3h na Torture Test i nie bylo zadnych problemow z kompem ani zadnych zwisow.Temp dochodzila do 53C, przy IDLE mam 47C. Czy dluzsze dzialanie Prime mogloby cos wykazac(zwisy np?).

Całą noc powinien chodzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wsystkich!

Chcialemz tu na chwilke wpasc bo przeczytalem artykul w www.benchmark.pl - "Przewartosciowane komputery" i chcialem zadac kilka pytan :)

 

Przede wszystkim - W czym Duron ustepuje Thortonowi czy Bartonowi? Ma mniejsza ilosc Cache [W porownaniu Bartona - sporo mniejsza] ale - czy to WIELKI wplyw na wydajnosc komputeraz? Popatrzcie:

BARTON 2000 MHz - 450 zl

DURON 1600 MHz - 180 zl

Wedlug tego Duron, ktory jest tanszy ponad dwukrotnie jest slabszy tylko o kilkaset [ 400 ] MHz ktore I TAK MOZNA sobie "dokrecic"... Ktos powie:

 

"Bartony przeciez tez mozna krecic..."

 

Ale po co mi komputer ktory ma 2.7 GHz jak ja nim tylko pisze, gram w kilka gierek, licze cos dla firmy, ogladam filmy i slucham muzyczki? Wedlug mnie ten wniosek jest PROSTY... Tylko teraz mam pytanie - czy ta mniejsz ilosc CACHE nie powoduje spadku wydajnosci, ktora sie uzyskuje poprzez zwiekszenie MHz?

 

No i jeszcze jedna sprawa - niestety przykra - Durony z tego co wiem kiepsko znosza FSB 200 i wieksze... No bo kto z WAS koledzy doszedl do FSB wiekszego niz 200 i uzyskal na przyklad takie wyniki :

200 x 10 - 1.50 V

200 x 11 - 1.60 V

200 x 11.5 - 1.65 V

Tak chodzil moj T-bred i nie sadze zeby jakis Duron mogl go przebic...

 

Wydzielanie ciepla - ten same rdzen - ta sama powierzchnia - ten sam "wspolczynik" wydzielania ciepla czyli nie trzeba "LEPSZEGO" chlodzenia...

 

Wymyslilem ten post bo jest taka akcja [czytac UWAZNIE]:

Spalilem procka... Pozyczylem od ojca 350 zeta... Jesli kupie Thortona - bede musial oddawac kase przez 3 miesiace... ALE jesli kupie DURONA za 170, od razu mu oddam drugie 170 i bede mial dlug z glowy czyli - NOWY PROC ZA FREE...? Zgadza sie... Tylko ze NIE WIEM czy Duronik pojdzie na:

 

FSB 200 x XX.X na Vcore mniejszym niz 1.7 V bo z tego co widze to nie jest rozowo...

 

WIEC? Czekam na burze mozgoof!!

Pozdrawiam

zavader

 

PS. Ale dobry efekt daje BOLD - naprawde robi "pranie mozgu" bo ludzie patrza tam gdzie chce zeby spojrzeli... Dobrze ze mozna takie manewry robic na tym forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zavader zgadzam się z Tobą.. po co przepłacać?

Dałem z mojego Duron'a 200zł.Chodź max na 2.2GHz co mi zupełnie wystarcza (moja zachłanność na MHz to już inna sprawa, która się wiąze z wymianą tego Durona na Bartona ale to nie jest teraz istotne).

Żeby osiągnąć ten wynik musiałem zwiększyć napięcie z 1.5V aż na 1.937V.

Oczywiście został zmodowany na Athlona i jest aktualnie pełnowartościowym Athlonem 3200+ (coś w tym stylu) z 256cache L2.

Durony kiepsko znoszą wysoki FSB to jest fakt.

Mój max to 222 Mhz.

Co do burzy mozgów.. to Taki Durona za 200zł to oszczędność na krótko ponieważ.. jak każdy wie duże napięcie równa sie krótsze życie procka.

Jestem święcie przekonany, że mój nie pociągnie długo na napięciach rzędu 2V.I będę go musiał wymienić..

A taki Barton świetnie sobie radzi na niższych napięciach..

Wszystko, zależy od sposobu użytkowania. Ja preferuje wysokie wyniki, nawet kosztem żywotności.

A jeszcze jedna sprawa.. Cache nie ma większej różnicy w grach i win.. lecz ma w zaawansowanych aplikacjach których jak mniemam mało osób z nas używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duron 1400 - zaplacilem 170 zł seria MIXIB 0337 z odblokowanym mnożnikiem - of course zostal zatlonizowany 8)

pracuje aktualnie: 218*11 = 2400 przy Vcore 1.85

tempka przy otwartej budzie z delta na radiatorze przy zwolnionych wiatraczkach do 3000 wynosi 48 stopni

zamknieta buda i wentyle na max ~4500 obrotow daje 46 stopni - ale dla mnie za glosno

maks co wycisnalem z proca to przy Vcore 1.95 poszedł 12*210 co daje 2520 :twisted: - ale pod windoza po pewnym czasie niebieski ekran... procek chce wiecej papu... ale ja nie chce go odeslac do krainy wiecznych lowow.... :lol:

wydajnosc przy o/c na 2400 ma taka jak penrtium 4 3.0 ghz ktory kosztuje 1000zł

takze trzeba przyznac ze te durnie to najlepsze procki jakie kiedykolwiek wyszly na swiatlo dzienne

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duron 1400 - zaplacilem 170 zł seria MIXIB 0337 z odblokowanym mnożnikiem - of course zostal zatlonizowany  8) 

pracuje aktualnie: 218*11 = 2400 przy Vcore 1.85

tempka przy otwartej budzie z delta na radiatorze przy zwolnionych wiatraczkach do 3000 wynosi 48 stopni

zamknieta buda i wentyle na max ~4500 obrotow daje 46 stopni - ale dla mnie za glosno

maks co wycisnalem z proca to przy Vcore 1.95 poszedł 12*210 co daje 2520  :twisted: - ale pod windoza po pewnym czasie niebieski ekran... procek chce wiecej papu... ale ja nie chce go odeslac do krainy wiecznych lowow.... :lol:

wydajnosc przy o/c na 2400 ma taka jak penrtium 4 3.0 ghz ktory kosztuje 1000zł

takze trzeba przyznac ze te durnie to najlepsze procki jakie kiedykolwiek wyszly na swiatlo dzienne

pozdro

To fakt stosunek cena/wydajność jest niesamowity :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko ja sie umie to wykorzystać.

Bo jak ktoś se kupi Durona 14oo i nic z nim nie zrobi to [gluteus maximus].

Trzeba umieć go zmodować i podkręcić i wtedy jest bajka za 170zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tylko ja sie umie to wykorzystać. 

Bo jak ktoś se kupi Durona 14oo i nic z nim nie zrobi to [gluteus maximus].

Trzeba umieć go zmodować i podkręcić i wtedy jest bajka za 170zł.

Taki ktos to nie kupuje durona 1.4 tylko idzie do marketu i kupuje "wypaśnego" Celerona 2.4 uzbrojonego w Gf 200 MX :twisted:

(cos dzisiaj zlośliwy jestem i znowu dostanie mi sie od Vipa ) :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie bo Celeron kosztuje 220zł x10 a Duron 170zł a to że jest przebiegł to kupi używanego bez gwarancji z allegro za 199zł :) albo w TVmarkiecie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie ze mna zgadzaie ale z tego co widze JEDNAK lepsze sa BARTONY... Bo mozna na nich pojechac WYZEJ w MHZ przy NIZSZYCH VCOre czyli jesti

 

DURON - 200 x 11.5 - 1.75 V

BRTON - 200 x 11.5 - 1.6 V

 

Przy czym roznica w temperaturach jest zupelnie inna... CHociaz z drugiej strony - z tego co wiem BARTONY maja poblokowane mnozniki i wtedy DURONY sa lepsze... No naprawde trudny wybor... Musze sie zastanowic Bo mam do wyboru:

 

1. DURON 1600 MHz - MIXIB 0347 - 170 zl

2. Thorton 2000 XP @ Barton - Chodzi 11 x 200 x 1.6 - 320 zl [sprawdzony by zgred]

 

I wybor niby jest oczywisty [bARTON] ale ta cena:/ Duron jednak nie pojdzie na 200 x 11 na 1.6 ...

 

Pozdroofka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umnie chodził stabilnie na 2.4ghz , fsb 200 mhz przy 1.93v

ZA DUZO!!! Ludzie - w procesorze nie warto przekraczac graniczy 1.6-1.7 volta - to naprawde jest troszke bez sensu:/ Ja szukam optymalnego polaczenia:)

 

BTW Moj poprzedni T-BRED chodzil 2200 MHz na 1.6 V...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZA DUZO!!! Ludzie - w procesorze nie warto przekraczac graniczy 1.6-1.7 volta - to naprawde jest troszke bez sensu:/ Ja szukam optymalnego polaczenia:)

Wiem przesadziłem :) ale fajnie sie podkrecało , zasilacz poszedł sie paść i płyta przy okazji też :) , na razie zostawiam na 2.0ghz a puzniej dam na 2.2 ghz i myśle ze bedzie ok :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie ze mna zgadzaie ale z tego co widze JEDNAK lepsze sa BARTONY... Bo mozna na nich pojechac WYZEJ w MHZ przy NIZSZYCH VCOre czyli jesti

 

DURON - 200 x 11.5 - 1.75 V

BRTON - 200 x 11.5  - 1.6 V

 

Przy czym roznica w temperaturach jest zupelnie inna... CHociaz z drugiej strony - z tego co wiem BARTONY maja poblokowane mnozniki i wtedy DURONY sa lepsze... No naprawde trudny wybor... Musze sie zastanowic Bo mam do wyboru:

 

1. DURON 1600 MHz - MIXIB 0347 - 170 zl

2. Thorton 2000 XP @ Barton - Chodzi 11 x 200 x 1.6 - 320 zl [sprawdzony by zgred]

 

I wybor niby jest oczywisty [bARTON] ale ta cena:/  Duron jednak nie pojdzie na 200 x 11 na 1.6 ...

 

Pozdroofka

Ja powiem Ci tak: zależy do czego wykorzystujesz kompa: jeżeli standard czyli, pisanie w wordzie, gry, internet - bierz duraka, po podkręceniu naprawde niezła maszynka, jeżeli bawisz się np. grafiką, czy to 2d, czy 3 d, robisz jakieś obliczenia - bierz bartona (takie są moje przemyślenia) 8)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie ze mna zgadzaie ale z tego co widze JEDNAK lepsze sa BARTONY... Bo mozna na nich pojechac WYZEJ w MHZ przy NIZSZYCH VCOre czyli jesti

 

DURON - 200 x 11.5 - 1.75 V

BRTON - 200 x 11.5  - 1.6 V

 

Przy czym roznica w temperaturach jest zupelnie inna... CHociaz z drugiej strony - z tego co wiem BARTONY maja poblokowane mnozniki i wtedy DURONY sa lepsze... No naprawde trudny wybor... Musze sie zastanowic Bo mam do wyboru:

 

1. DURON 1600 MHz - MIXIB 0347 - 170 zl

2. Thorton 2000 XP @ Barton - Chodzi 11 x 200 x 1.6 - 320 zl [sprawdzony by zgred]

 

I wybor niby jest oczywisty [bARTON] ale ta cena:/  Duron jednak nie pojdzie na 200 x 11 na 1.6 ...

 

Pozdroofka

Ja powiem Ci tak: zależy do czego wykorzystujesz kompa: jeżeli standard czyli, pisanie w wordzie, gry, internet - bierz duraka, po podkręceniu naprawde niezła maszynka, jeżeli bawisz się np. grafiką, czy to 2d, czy 3 d, robisz jakieś obliczenia - bierz bartona (takie są moje przemyślenia) 8)

Pozdro

Twórcze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie ze mna zgadzaie ale z tego co widze JEDNAK lepsze sa BARTONY... Bo mozna na nich pojechac WYZEJ w MHZ przy NIZSZYCH VCOre czyli jesti

 

DURON - 200 x 11.5 - 1.75 V

BRTON - 200 x 11.5  - 1.6 V

 

Przy czym roznica w temperaturach jest zupelnie inna... CHociaz z drugiej strony - z tego co wiem BARTONY maja poblokowane mnozniki i wtedy DURONY sa lepsze... No naprawde trudny wybor... Musze sie zastanowic Bo mam do wyboru:

 

1. DURON 1600 MHz - MIXIB 0347 - 170 zl

2. Thorton 2000 XP @ Barton - Chodzi 11 x 200 x 1.6 - 320 zl [sprawdzony by zgred]

 

I wybor niby jest oczywisty [bARTON] ale ta cena:/  Duron jednak nie pojdzie na 200 x 11 na 1.6 ...

 

Pozdroofka

Ja powiem Ci tak: zależy do czego wykorzystujesz kompa: jeżeli standard czyli, pisanie w wordzie, gry, internet - bierz duraka, po podkręceniu naprawde niezła maszynka, jeżeli bawisz się np. grafiką, czy to 2d, czy 3 d, robisz jakieś obliczenia - bierz bartona (takie są moje przemyślenia) 8)

Pozdro

Twórcze!

Wyczuwam ironię w Twoim komentarzu, ale każdemu wolno wyrazić opinię, nawet jeżeli by się to powtarzało tak uważam :)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie ze mna zgadzaie ale z tego co widze JEDNAK lepsze sa BARTONY... Bo mozna na nich pojechac WYZEJ w MHZ przy NIZSZYCH VCOre czyli jesti

 

DURON - 200 x 11.5 - 1.75 V

BRTON - 200 x 11.5  - 1.6 V

 

Przy czym roznica w temperaturach jest zupelnie inna... CHociaz z drugiej strony - z tego co wiem BARTONY maja poblokowane mnozniki i wtedy DURONY sa lepsze... No naprawde trudny wybor... Musze sie zastanowic Bo mam do wyboru:

 

1. DURON 1600 MHz - MIXIB 0347 - 170 zl

2. Thorton 2000 XP @ Barton - Chodzi 11 x 200 x 1.6 - 320 zl [sprawdzony by zgred]

 

I wybor niby jest oczywisty [bARTON] ale ta cena:/  Duron jednak nie pojdzie na 200 x 11 na 1.6 ...

 

Pozdroofka

Ja powiem Ci tak: zależy do czego wykorzystujesz kompa: jeżeli standard czyli, pisanie w wordzie, gry, internet - bierz duraka, po podkręceniu naprawde niezła maszynka, jeżeli bawisz się np. grafiką, czy to 2d, czy 3 d, robisz jakieś obliczenia - bierz bartona (takie są moje przemyślenia) 8)

Pozdro

Twórcze!

Wyczuwam ironię w Twoim komentarzu, ale każdemu wolno wyrazić opinię, nawet jeżeli by się to powtarzało tak uważam :)

Pozdro

Po to wkońcu jest forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie ze sie ze mna zgadzaie ale z tego co widze JEDNAK lepsze sa BARTONY... Bo mozna na nich pojechac WYZEJ w MHZ przy NIZSZYCH VCOre czyli jesti

 

DURON - 200 x 11.5 - 1.75 V

BRTON - 200 x 11.5  - 1.6 V

 

Przy czym roznica w temperaturach jest zupelnie inna... CHociaz z drugiej strony - z tego co wiem BARTONY maja poblokowane mnozniki i wtedy DURONY sa lepsze... No naprawde trudny wybor... Musze sie zastanowic Bo mam do wyboru:

 

1. DURON 1600 MHz - MIXIB 0347 - 170 zl

2. Thorton 2000 XP @ Barton - Chodzi 11 x 200 x 1.6 - 320 zl [sprawdzony by zgred]

 

I wybor niby jest oczywisty [bARTON] ale ta cena:/  Duron jednak nie pojdzie na 200 x 11 na 1.6 ...

 

Pozdroofka

Ja powiem Ci tak: zależy do czego wykorzystujesz kompa: jeżeli standard czyli, pisanie w wordzie, gry, internet - bierz duraka, po podkręceniu naprawde niezła maszynka, jeżeli bawisz się np. grafiką, czy to 2d, czy 3 d, robisz jakieś obliczenia - bierz bartona (takie są moje przemyślenia) 8)

Pozdro

Twórcze!

Wyczuwam ironię w Twoim komentarzu, ale każdemu wolno wyrazić opinię, nawet jeżeli by się to powtarzało tak uważam :)

Pozdro

Po to wkońcu jest forum!

No właśnie ..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylko mi sie tu nie klocic bo zawolam admina :)

 

Kupilem juz Thortona 2000+@ 2200 MHz [zapewnione przy 1.6 V] @ Bartona wiec to nie bedzie duron... Ale dzieki za pomoc chlop[aki - poza tym - kazdy kto ma naprawde oganiczony budzet powinien brac DURONIKI - sa fajne i wystarczaja 99% uzytkownikom [przy 2000 MHz]... Ja musze miec lepszy komp niz moj kolega [wiecie DUMA] dlatego nie moge sobie pozwolic na durona...

 

Hehe - qwiem ze to chore, ale za to jaka radocha jak mam SPORO lepsze wyniki od jego kompa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylko mi sie tu nie klocic bo zawolam admina :)

 

Kupilem juz Thortona 2000+@ 2200 MHz [zapewnione przy 1.6 V] @ Bartona wiec  to nie bedzie duron... Ale dzieki za pomoc chlop[aki - poza tym - kazdy kto ma naprawde oganiczony budzet powinien brac  DURONIKI - sa fajne i wystarczaja 99% uzytkownikom [przy 2000 MHz]... Ja musze miec lepszy komp niz moj kolega [wiecie DUMA] dlatego nie moge sobie pozwolic na durona... 

 

Hehe - qwiem ze to chore, ale za to jaka radocha jak mam SPORO lepsze wyniki od jego kompa:)

Dobry wybór ja też troche po cichu żałuje ze wziąłem Duraka (głównie ze względu na ten felerny cache, który sie nie chce zblokować 8) ), no ale nie miałem kaski, a poza tym to co mam w podpisie nawet do 2d mi wystarczy ...... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór [...]

Wiem - dlatego go wzialem... MI zalezy przede wszystkim na polaczeniu

 

DUZO MHZ + NISKIE VCORE bo nie chce nic przepalac a nie stac mnie na procesor raz do roku.... :/

 

Pozdrawiam

zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tylko mi sie tu nie klocic bo zawolam admina :)

 

Kupilem juz Thortona 2000+@ 2200 MHz [zapewnione przy 1.6 V] @ Bartona wiec  to nie bedzie duron... Ale dzieki za pomoc chlop[aki - poza tym - kazdy kto ma naprawde oganiczony budzet powinien brac  DURONIKI - sa fajne i wystarczaja 99% uzytkownikom [przy 2000 MHz]... Ja musze miec lepszy komp niz moj kolega [wiecie DUMA] dlatego nie moge sobie pozwolic na durona... 

 

Hehe - qwiem ze to chore, ale za to jaka radocha jak mam SPORO lepsze wyniki od jego kompa:)

moj durak 1400 leci na 11*200 przy Vcore 1.6 a dalem za niego 170

ile maks wycisniesz ze swojego thortona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...