Skocz do zawartości
kain

Kręcenie staruszka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam proca K6-2 350 mhz i płytę A-trend na VIA (model ATC-5220) po podniesieniu mnożnika z 3.5 na 4 proc chodzi na 400 mhz bardzo stabilnie i jest zupełnie zimny (mam niezłego coolera na nim i dwa wentyle w budzie dające niezły ciąg :D ) Próbowałem więc pokręcić go na więcej. Przy szynie 100 i mnożniku 4.5 odpalam, monitor nie dostał sygnału, coolerki pracują, proc zimny, cdrom wystartował pokręcił się i zgasł (jak przy normalnym uruchomieniu) ale komp trup. Wciskam więc wyłącznik na budzie i nic 8O Musiałem kompa odłączyć od gniazdka żeby zdechł :roll: Spróbowałem jeszcze szynę 112 mhz i mnożnik 4 było tak samo, poszło tylko na szynie 95 z mnożnikiem 4.5 (427.5 mhz) ale po Win się od razu sypał czego też nie rozumiem bo proc ciągle zimny :cry: Co to może być? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Moje poprzednie P200 MMX chodziło dość długo na 266 mhz czyli pokręcone o 33% 8) Wygląda na to, że zostanie tak jak jest, w każdym razie dziękuję za dobre chęci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest kres jego mozliwosci

 

mialem kiedys ta plye i k62 333 i ledwo co poszedl na350

 

k62 sie kreci chu***, bo one jush fabycznie byly ustawiane na niemalze max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mialem K6-2 350Mhz wiec wiem ze te procki sie lepiej kreca, tyle ze potrzeba im dac DUZY voltarz, moja K6tka byla przekrecona na 350@475 ,przy voltarzu 2.9v (ze standardowych 2.4), pojdzie wiecej jak 400 spokojnie (przez miesiac pracowalem na 3.2v przy 500MHz .. :twisted: ale jakos nie bylem przekonany do tego voltarzu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zamiane na coś lepszego chociarz durnia 700 a zobaczysz jaka jest różnica

Hehe jaaaaasne :P Jeszcze tydzień temu siedziałem na pentium mmx :) Jaka jest różnica wiem bo składałem ojcu chociażby duronka 1.2 ale mnie taki sprzęt nie potrzebny, wolę kasę wydać na jakiś fajny wyjazd z moją dziewczyną czy np rowerek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwieksz napiecie umnie to samo sie dzieje jak zrobie z mojego pII333

500mhz rusza dopiero przy Vcore 2,3V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś K6-2 500 (2,2V) kręcił się na 600 dopiero przy 2,6V na wentylatorze od boxowego Celerona na płycie DFI na MVP3, te procki dobrze się kręcą tylko trzeba mocno zwiększyć napięcie. Hardcorowi krętacze zrywali tą blachę co osłania jądro, procek wyglądał wtedy jak Duron :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam zamiane na coś lepszego chociarz durnia 700 a zobaczysz jaka jest różnica

Hehe jaaaaasne :P Jeszcze tydzień temu siedziałem na pentium mmx :) Jaka jest różnica wiem bo składałem ojcu chociażby duronka 1.2 ale mnie taki sprzęt nie potrzebny, wolę kasę wydać na jakiś fajny wyjazd z moją dziewczyną czy np rowerek :)

hehe :) zupelnie sie zgodze, a k6-2 jest zajebisty ;P starsze komputerki mialy te "cos"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na K6-2 300MHz (pierwsza seria, jeszcze z szyną 66MHz) uzyskałem full stab. 95*4 = 380MHz bez podnoszenia napięcia. Podnoszenie do 2.4V (z 2.2V) nic nie dało i na mnożniku 4.5 nie poszedł. drugi to K6-2 450MHz na 105*5 = 525 na 2.4V. Więcej nie ciiągłem, bo wolę nie przesadzać..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche dygam przed podnoszeniem napięcia, ale jutro spróbuję przestawić na 2.4V. Jak mnie jutro nie będzie na forum tzn, że doradziliście mi jak rozwalić kompa :lol: Thx za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...