Skocz do zawartości
Popixs

CFD GPU rev 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Hm jak patrzę na GPU Radeona to mi się nasuwa jedno pytanie - czemu

blok jest zbudowany na chłodzenie dużej powierzchni, a nie takiej

małej, jakiej jest chpset graficzny? To coś jak porównanie bloku

na peltier i na np. rdzeń Thorougbred

 

Domyślam się, że nie było miejsca na złączki, czyż nie mylę się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bloczek jest TEZ stworzony do chlodzenia duzych powierzchnie, przede wszystkim zas ma dzialac dobrze na malych. Duza ilosc ciepla w tym przypadku MUSI sie rozejsc na pewnej powierzchni, zeby ja skutecznie odebrac, a jest za malo miejsca i za malo kasy, zeby zrobic to lepiej... equilibrium ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bloczek jest TEZ stworzony do chlodzenia duzych powierzchnie, przede wszystkim zas ma dzialac dobrze na malych. Duza ilosc ciepla w tym przypadku MUSI sie rozejsc na pewnej powierzchni, zeby ja skutecznie odebrac, a jest za malo miejsca i za malo kasy, zeby zrobic to lepiej... equilibrium ;)

Wiem, że jest stworzony do dużych powierzchni, nie można było wywnioskować z mojej wypowiedzi? :)

 

Rozchodzenie ciepła - OK, ale pisząc o blokach na takie małe rdzenie

jak Radeona, wyobrażałem coś w rodzaju uriela.. tzn. cienkie finy

na rdzeniu, wokół miedź który w tym przypadku odbiera rozchodzące

ciepło + otwory itp.

 

Tak jakby stawić na efektywniejsze chłodzenie małego obszaru

znajdującego się w centrum bloku, dokładnie nad rdzeniem -

czyli efektywne chłodzenie CAŁEGO rdzenia - plus cała miedź

znajdująca się wokół

 

Fakt - to sztuka zrobić porządną konstrukcję bloku na GPU mając

bardzo małą powierzchnię...

 

A czy taka konstrukcja, może wypadłaby sensownie :?: :

 

- otwór w środku bloku, gdzie znajdują się cienkie finy, tak z 3-4

- potem z tego otworu woda mogłaby dojśc do wylotu drogą okrężną

 

Czyli tak jakby miałaby wyjśc spirala :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tonic2

 

Blok nie jest stworzony do duzych powierzchni, jest wlasnie stworzony do malych i do duzych, gdyby byl tylko do duzych, dno byloby duzo ciensze. Niestety, istniejemy od zbyt krotkiego czasu, zreszta jesli popatrzysz sobie na konkurencje dluzej juz istniejaca, to zobaczysz, ze tam tez sa problemy z tego typu konstukcjami, a to z jednego bardzo prostego powodu. KASA :(

 

I tu wlasnie jest pies pogrzebany, bo oczywiscie masz racje, tworzac bloczek na radeony moznaby tak zrobic, Ale co z mostakmi ktore sa wieksze (co z tego, ze to tylko obudowa, ciepla troche oddaje), niestety w chwili obecnej nie stac nas na bloczek na rozne podzespoly... chlodzenie rdzeniu GPU / NB to jeszcze nie chlodzenie cpu, gdzie liczy sie kazdy stopien, wiec i przescigaja sie ludzie w rozwiazaniach. Zapewne i do tego dojdzie, wowczas moze bedziemy mieli mozliwosc poszerzenia oferty.

 

W tej chwili nasz bloczek jest najlepszym wyjsciem z sytuacji na jaki bylo stac moj umysl, pamietajacy ciagle o pieniazkach :(

 

Twoj pomysl tez jest ok, tyle ze w przypadku duzych zrodel ciepla bedzie gorzej + opory... nie da sie zrobic 1 bloczku na wszystko, ot co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde pawnee to bardzo piekny blok, niestety przed momentem na wlasnej skorze przekonalem sie dlaczego na zdjeciach od Wichhuntera nie byl przykrecony do radeona 9700 pro widocznego na fotkach. I bynajmniej nie chodzilo tu o pospiech. Blok w tej konfiguracji - tzn. ze złączkami wtykowymi 12/10 - po prostu NIE PASUJE. Przeszkadza jeden kondensator. zaznaczam, że moja karta to Gigabyte 100% zgodny z wersją referencyjną karty (zresztą zrobiony przez ATI). Szkoda, ze przekonalem sie o tym dziś kiedy to właśnie po miesiącach przygotowań i testów miałem odpalić moje WC. Nieładnie panowie. Wystarczylaby krotka informacja. Pytanie co teraz tym fantem zrobic? Podłożyć pod blok jakąś blaszke (o ile zmniejszy to wydajność bloku?), wymienić złączke (na jaką?) czy po prostu opchnąć blok na allegro.[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to mniej więcej wygląda

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Osobiście strasznie korci mnie, żeby przelutować ten kondensator. Tio rozwiązałoby wszystkie problemy. Co do choinek to prawdopodobnie gdybym teraz kupował ten blok to właśnie bym je wybrał. Chociaż muszę powiedzieć, że te wtykane szybkozłączki działają bez pudła. Zero przecieków, a testowałem je barrrrdzo gorliwie ;). Co do lutowania: czy trzeba uziemić jakoś lutownice. Mam transformatorową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde pawnee to bardzo piekny blok, niestety przed momentem na wlasnej skorze przekonalem sie dlaczego na zdjeciach od Wichhuntera nie byl przykrecony do radeona 9700 pro widocznego na fotkach. I bynajmniej nie chodzilo tu o pospiech. Blok w tej konfiguracji - tzn. ze złączkami wtykowymi 12/10 - po prostu NIE PASUJE. Przeszkadza jeden kondensator. zaznaczam, że moja karta to Gigabyte 100% zgodny z wersją referencyjną karty (zresztą zrobiony przez ATI). Szkoda, ze przekonalem sie o tym dziś kiedy to właśnie po miesiącach przygotowań i testów miałem odpalić moje WC. Nieładnie panowie. Wystarczylaby krotka informacja. Pytanie co teraz tym fantem zrobic? Podłożyć pod blok jakąś blaszke (o ile zmniejszy to wydajność bloku?), wymienić złączke (na jaką?) czy po prostu opchnąć blok na allegro.[/img]

Owszem, nie chodzilo o pospiech, bloczek sie po prostu przesunal, niemniej sprawdzilem (przykrecilem) go i wszystko pasowalo. Jedyne co sie nie zgadza miedzy twoja fota a moja, to zlaczka. ja uzylem owszem tych samych wtykowych camozzi, stymze nowszych, tj zamiast uszczelki teflonowej jest oring, przez co zlaczka jest nizsza o pare mm i wszystko sie miescilo. Wiec zadna celowa dezinformacja jak sugerujesz, po prostu u mnie pasowalo. Zreszta, z tego co pamietam, to na stronie bylo info o koniecznosci sprawdzenia bloku pod katem ramsinkow i kondziorow...

 

Co mozesz zrobic...

Zeszlifowac kawalek tego kolnierza, w niczym to nie zaszkodzi poza estetyka.

Ew. wymiana na zlaczki z oringiem, tudziez m. choinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja mam z kolei Gigabyte 9600Pro i bloczek Cool-Cases CCR-04 rev2 z wygladu identyczny do bloku z CFD i będę musiał wymienić jedną szybkozłączke.

Czy ktoś z Was wie jak sprawnie i bezpiecznie wykręcić złączke z bloku nie rozwalająć pleksy ?

Jakieś rady co do wykręcania ?[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zarzucam nikomu celowej dezinformacji. raczej niepodania wskazówki. Ja tez zauwazylem roznice jesli chodzi o szybkozlaczki, jednak ich długość wyglada na bardzo podobna. Porownalem ja co prawda zupelnie idiotyczna metoda ;) - po prostu powiekszylem zdjecie w photoshopie i porownalem do przylozonego do monitora bloku, ale nie sadze, zeby roznica byla zbyt duza. Poza tym zostaje jeszcze kwestia wezy i miejsca na ruch kolnierza złączki. Mniejsza o to. W tej chwili chce już tylko wpaść na dobry pomysł co z tym zrobić. Czy w razie wymiany złączki trzeba jeszcze uszczelniać dosatkowo gwint np. silikonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , chyba ze dasz paste teflonowa na gwint. chonki nie maja wlasnego uszczelnienia jak np wtykowki [oring]. ja dalem silikon . jak chcesz moge zarzucic foty... zreszta , polukaj sobie na www.routpage.webpark.pl w dziale moje wc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...