Skocz do zawartości
karaluch

HDD Regenerator

Rekomendowane odpowiedzi

Problem byl juz na forum poruszany wielokrotnie, chodzi o BAD SECTORY i za kazdym razem polecano ten programik. Mam sporo dyskow i naszla mnie chec ratowania tych uszkodzonych. Najwieksze problemy mam z Baracuda II 20BG i z Medalistem 6GB -> maja one uszkodzony 1 sector i jak wlaczam Regeneratora to praktycznie sie na nim wiesza. Mam kilka kompow i odpalilem botowalny dysk dosowy i kompy chodza kilkanascie godzin i praktycznie zero efektu.

 

Wiekszy problem jest z tym Medalistem, ma on chyba uszkodzone pierwsze 10000 sektorow, a "naprawa" jednego trwa 5min wiec nie wiem czy mam plakac czy sie smiac, jeszcze mam cierpliwosc i czekam ale nie wiem jak dlugo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem byl juz na forum poruszany wielokrotnie, chodzi o BAD SECTORY i za kazdym razem polecano ten programik. Mam sporo dyskow i naszla mnie chec ratowania tych uszkodzonych. Najwieksze problemy mam z Baracuda II 20BG i z Medalistem 6GB -> maja one uszkodzony 1 sector i jak wlaczam Regeneratora to praktycznie sie na nim wiesza. Mam kilka kompow i odpalilem botowalny dysk dosowy i kompy chodza kilkanascie godzin i praktycznie zero efektu.

 

Wiekszy problem jest z tym Medalistem, ma on chyba uszkodzone pierwsze 10000 sektorow, a "naprawa" jednego trwa 5min wiec nie wiem czy mam plakac czy sie smiac, jeszcze mam cierpliwosc i czekam ale nie wiem jak dlugo :D

Wydaje mi sie ze troszke zle odbierasz ten program, ten program robi swoje, dziala, ale nie zdziala cudow, czytaj nie naprawi Ci mechaniki jesli ta jest zepsuta, optycznie objawy sa najczesciej takie same, bad sectory - ale do tego prowadza calkowicie rozne drogi, wiec w jednym dysku 2 bad sectory moga oznaczac zupelnie co innego niz 2 bad sectory w drugim a nawet 2 bad sectory w trzecim :lol: ... wiec jesli wkladasz dysk ktory wiesz ze jest uszkodzony bardziej mechanicznie (np Ci upadl z 5 pietra :lol: ) a przynajmniej masz tego jakas swiadomosc, to nie probuj go naprawic bo to jest niemozliwe, hdd regenerator sluzy do naprawiania bad sectorow ale bardzo scisle okreslonych bad sectorow, poczytaj o tym w info czy plikach txt, wiec jesli hdd regenerator sie wiesza czy np robi 1 sector 5 minut to znaczy najpewniej po prostu ze nie potrafi sobie poradzic z tym dyskiem a to z kolei znaczy ze jest uszkodzony mechanicznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk padl kiedys po spadku napiecia w sieci i od tamtej pory szwankowal i ostatio lezal sobie w szafie 6miesiecy

 

naprawa chodzi 2 dzien i 300sektorow :D jeszcze tylko ok miliona... ale jestem dobrej mysli ... szkoda tego dysku bo mial byc w serwerze emulowym .. nno nic jak go przynajmniej troszke nie naprawie to musze poszukac innego 10GB dysku

 

Co do tego 20GB to chyba go naprawil bo nic juz nie wykrywa bad-ow ale postawiony na nim Win2K chodzi stabilnie do jakiegos momentu (az trafie na ten sektor i zwis)... fajnie jakbym mogl przesunac partycje podstawowa na sam koniec dysku bo tam nie bylo nigdy bledow .. moze wiecie jak to zrobic :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ranish'em mozesz zmienic kolejnosc partycji

kiedys tak zrobilem - mialem padniete poczatkowe sektory (nieduzo) dysku, zrobilem mala partycje na poczatku i dalem ja na koniec i tak byla widziana. wiec odwrotnie tez sie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzisiaj bede sprawdzal jak to zadziala ....

 

Wszystko rozumiem .. bda sectory i powstale bledy ale ..

 

- dysk po zwisie nie dziala - oczywiste

wylaczam kompa ...

czekam 5min ...

wlaczam go ...

- nie widzi dysku odlaczonego poprzez RAID na (BH6)

wylaczam kompa ...

wlaczam jeszcz raz ...

- dalej nie widzi

wylacam kompa ...

otiwram obudowe ...

dociskam wtyczke i tasme (ruszam nia) ...

wlaczam kompa ...

- jest ok !!

 

Co jest grane ??

Dysk Barracuda II 20BG ULTRA ATA 66 podlaczony poprzez RAID (samotny) !!

 

Czy ktos to rozumie :?: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli tasmy masz zdupcone :P albo wtyczki w dysku... albo i jedno i drugie. normalka - zwlaszcza na starszych, czesto wyciaganych dyskach...

 

jak to wina powera to poodginaj troche bolce we wtyczce w dysku - mi pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dysk spokojnie siedzi w super stabilnej (ciezkiej) obudowie i nikt go nie tyka, wymienie tasme ale wydaj mi sie za na tasmie ATA 33 tez mial zwisy a co do zasilania to zmienialem juz wtyczki na 100 sposobow i nie bardzo wiem czy to wina zlacza na dysku czy moze zasilacza jak to chodzi o zasilanie ale raczej na to bym nie stawial bo dysk wisi a nie wylacza sie :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez program u mnie zdziałał cuda, ale po kolei:

jest dysk 20Gb Seagate U5 zwany gumiakiem :D , ciągle pojawiały się na nim nowe bady ale tylko w końcowych 4Gb. Założyłem partycję 15 GB a reszta była nie przydzielona i korzystałem tak z dysku pół roku. Kilka dni temu zapuściłem HDD Regeneratora i znalazł 6700 badów na końcu dysku, ale wszystkie uznał za odzyskane (recovered) męczył się z dyskiem 3 doby 8O ale nie przerywałem. Efekt: 0 badów cały dysk wypełniłem danymi robiłem defraga, surface test w NDD i 0 BADÓW. Mam wrażenie że transfer w odzyskanych obszarach jest chyba słabszy niż na reszcie powierzchi ale to pikuś, jestem w szoku!!!!!

Jak ten program to robi????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Mam wrażenie że transfer w odzyskanych obszarach jest chyba słabszy niż na reszcie powierzchi ale to pikuś, jestem w szoku!!!!!

Jak ten program to robi????

Przywraca pole magnetyczne w danych sektorach przez cykliczny, wielokrotny zapis i odczyt w tym samym miejscu. Pole to jednak będzie słabsze, niż było; transfer nie wiem, ale na chłopski rozum może być tak, jak mówisz. Ale z doświadczenia wiem, że bady w tych miejscach potrafią powracać. Jeżeli chcesz naprawiać tym dysk dla siebie, to raczej nie trzymaj na nim ważnych danych. W praktyce - naprawić i sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Mam wrażenie że transfer w odzyskanych obszarach jest chyba słabszy niż na reszcie powierzchi ale to pikuś, jestem w szoku!!!!!

Jak ten program to robi????

Przywraca pole magnetyczne w danych sektorach przez cykliczny, wielokrotny zapis i odczyt w tym samym miejscu. Pole to jednak będzie słabsze, niż było; transfer nie wiem, ale na chłopski rozum może być tak, jak mówisz. Ale z doświadczenia wiem, że bady w tych miejscach potrafią powracać. Jeżeli chcesz naprawiać tym dysk dla siebie, to raczej nie trzymaj na nim ważnych danych. W praktyce - naprawić i sprzedać.

Przypomnij mi zebym nigdy nie kupowal od Ciebie dysku :lol::lol::lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówię, że w praktyce do tego program ten jest często używany. Ja dysku nigdy nie sprzedawałem nawet, przywiązuje się do nich ;]. Stary sprzęt zazwyczaj wymieniam na inne rzeczy ze znajomymi, którzy wiedzą, co robią. Ale kupując używany dysk na allegro możesz spodziewać się takich kwiatków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...