Skocz do zawartości
Pr0^^ | LoleX*

Profesjonalne myszki - rozmowy, opinie, porady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gram w CS od 2 lat i w uzywalem juz kilku myszek (kulkowych i optycznych). Jezeli jestes poczatkujacym graczem lub grasz na wysokim sensitivity( powyzej 6) to roznicy raczej nie odczujesz miedzy zwyklym optykiem a seria MX i IE, Jezeli grasz na niskich sensach( a to zazwyczaj przychodzi z czasem) to zwykle optyki nie wyrabiaja( za male odswierzanie). Musisz wtedy szybciej myszka poruszac( ja osobiscie gram na sensie 2 bez akceleracji i aby obrucic sie o 360 stopni musze myszka ok 3 dlugosci podkladki przejechac). Zwykle optyki poprostu gubia sygnal i przy odpowiednio szybkich ruchach kursorr poprostu staje.

czestotliwoesc odswiezania w IE3.0 to ok 6000k/s a seria MX(MX300, MX500, MX700, MX310) to ok 4800k/s(o nowych MX510 i MX900 jeszcze nie czytalem wiec sie nie wypowiadam). Dpi IE3.0 to 400 a MX 800. (w MX300 trzeba odpowiednie wpisy do rejestru wprowadzic aby mysz chodzila na800dpi, standardowo po zainstalowaniu to 400dpi.)

Pozdro.

NorieL - Ten z 7 (Siudemki [CS 1.5])

 

Noo stary... uszanowanie :)

Jestem pełen podziwu twojej grze :wink:

 

Potwierdzam to co napisał poprzednik. I jeszcze dodam, że seria IE 4.0 ma identyczny układ optyczny co IE 3.0

 

Poźdro :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehhe, witaj. Wiedzialem ze znam ten nick:D Pozdro i thx.

 

Dodam jeszcze ze aktualnie mam IE3.0 i myszka sprawuje sie wzorowo. MX500 ma brat wiec tez na niej od czasu do czasu gram, obie myszki sa bardzo dobre, wybralem IE bo jest tansza i lepiej lezy mi w dloni.(to juz moja subiektywna opinia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gram w Q3 od 4 lat. Mialem wiele myszek min duala/mx300/310/500/510(obecnie), ie3.0a,4.0 to z komercyjnego rynku najbardziej popularne myszki. Moim zdaniem razer mimo kulki to najlepszy wybór( to i tak optyk) latwo sie czyści. Jesli nie wierzysz sprobuj :=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myszka myszką ale umiejetnosci sie licza :D

Ja mam mx310 i jestem bardzo zadowolony.Minusem jest to, ze nie moge w calosci skorzystac z potencjalu tej mychy bo gram na kartce a4 :lol: jak uzbieram na pada pod nia to wtedy poznam moc logitecha ;]

Noriel stary wymiataczu

:lol: Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jazda normalnie jak ponieORT: ORT: ORT: kturych czytam to.............

Przeczytałem ten topic jednym tchem, że też go dopiero teraz zauwarzyłem :? , jutro mam cw musze być w formie a ja jakieś bzdury czytam :>

 

to jak jest fachowcy z tą wsteczna akceleracją na MX500 i jej emulowanymi 800 dpi prawda to czy nie :?:

 

ja wiem jedno mysz zarąbista, przydałby się tylko twardszy skok w rolce i 2razy tyle dpi

 

na razeże 1000dpi kursuor mi pieknie sunoł czego nie widze na tej MX500, moge żec że chodzi niewiele lepiej od pilota jakiego miałem strasznie mnie ta mała precyzja irytuje :|

 

Co do razera to myszka ma jedną zalete reszta to wady a zaletą są dpi :!: a o to i lista wad :

 

-przyciski boczne> chyba dla pająka :lol:

-przyciski frontowe zje... znaczy się popsuły się w krutszym czasie niżeli myszka jechała do mnie, trzeba było wstawiać podkładki żeby skok poprawić.....

-rolki się brudza i ślizgają po kulce, żeby mysz chodziła dobrze musi być wypucowana jak ......... inaczej kibel jeden wielki i kupa przekleństw :evil:

-wymagajaca równiez wobec podkładki, niemalże jak optyk

-ogulnie mycha wielka jak żelazko trzeba mieć łape jak gustlik z pancernych żeby było wygodnie :evil:

 

bardzo tęsknie za dpi ale tyle K.. poleciało jak miałem tą myche że nieżałuje zmiany na MX, chiałbymmiec jeszcze mozliwość wyprubować M$

 

prosze psełdo fachowców o nie wypowiadanie się :!: i sianie zamentu :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obejżałem jeden filmik tombstona heheh jedna rzecz mnie zaciekawiła jak on zabija przez ściane :> normalnie LOL grałem w CS nie jestem w niego dobry i raz trafiłem klienta co był lepszy odemnie :> do tego czasu jak na niego nie trafiłem to mi aim na CSie wogule nie imponował ale tamten koleś składał mnie z pipstoletu w biegu na tak dużej mapie że ja go ledwo widziałem 8O z takim grać to prawdziwa przyjemność, wracając do tego tłuczenia przez ściany czy to aby napewno fair :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tego tłuczenia przez ściany czy to aby napewno fair

 

Oczywiście, że to fair :wink: Jeżeli grasz na słuch, to nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie strzelać przez ściany. Jest to ogromna przewaga nad przeciwnikiem. Oczywiście taki model strzelania przychodzi z czasem. Należy się nauczyć każdej mapy, należy znać każdą "jedno, bądź dwu warstwową ścianę" - tylko przez takie przechodzą kule (nie każdych broni of korz)

 

A taki kill przez mur, czy drzwi cieszy 10 razy bardziej niż normalny "head".

 

[qoute]to jak jest fachowcy z tą wsteczna akceleracją na MX500 i jej emulowanymi 800 dpi prawda to czy nie

 

Nie słyszałem o "emulowanej" akceleracji wstecznej :/

Natomiast wiem, że (bodajże - nie jestem pewien na 100%) w MX 300 należało "Zupdatować" myszke, aby uzyskać 800DPI

 

Właśnie miałem przyjemność grać na IE 4.0 (sam posiadam IE 3.0) - ktoś czytał to już wie :] I muszę powiedzieć, że różnicy nie ma ŻANEJ ! Jedynie nowy kształłt i jakaś taka dziwaczna rolka :roll:

 

A jeżeli chcesz więcej DPI to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobie kupił MX 510 - ma całkiem nowy układ optyczny :) A na allegro stoi po 215 zł :]

 

Pozdro!

Z CS-owych filmów polecam 3 (najlepsze, a widziałem chyba ok. 200 :wink:) Adrenaline 1 + 2, Die Hard.

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

A jeżeli chcesz więcej DPI to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobie kupił MX 510 - ma całkiem nowy układ optyczny :) A na allegro stoi po 215 zł :]

 

...

tu jest po 205zl

jak tak dalej pojdzie to moze niedlugo bedzie po 150 :lol: :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do tego tłuczenia przez ściany czy to aby napewno fair 

Oczywiście, że to fair :wink: Jeżeli grasz na słuch, to nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie strzelać przez ściany. Jest to ogromna przewaga nad przeciwnikiem. Oczywiście taki model strzelania przychodzi z czasem. Należy się nauczyć każdej mapy, należy znać każdą "jedno, bądź dwu warstwową ścianę" - tylko przez takie przechodzą kule (nie każdych broni of korz)

 

A taki kill przez mur, czy drzwi cieszy 10 razy bardziej niż normalny "head".

 

to jak jest fachowcy z tą wsteczna akceleracją na MX500 i jej emulowanymi 800 dpi prawda to czy nie

Nie słyszałem o "emulowanej" akceleracji wstecznej :/

Natomiast wiem, że (bodajże - nie jestem pewien na 100%) w MX 300 należało "Zupdatować" myszke, aby uzyskać 800DPI

 

Właśnie miałem przyjemność grać na IE 4.0 (sam posiadam IE 3.0) - ktoś czytał to już wie :] I muszę powiedzieć, że różnicy nie ma ŻANEJ ! Jedynie nowy kształłt i jakaś taka dziwaczna rolka :roll:

 

A jeżeli chcesz więcej DPI to nic nie stoi na przeszkodzie abyś sobie kupił MX 510 - ma całkiem nowy układ optyczny :) A na allegro stoi po 215 zł :]

 

Pozdro!

Z CS-owych filmów polecam 3 (najlepsze, a widziałem chyba ok. 200 :wink:) Adrenaline 1 + 2, Die Hard.

 

Pozdro!

troche źle mnie zrozumiałeś, nie chodzi o emulowanie akceleracji :> bo ekceleracja tak czy siak jest robiona prgramowo przecierz :> chodzi o emulowanie tych 800dpi, a wsteczna akceleracja w tej myszcze polega "ponoć" na tym że daje odwrotny efekt do zwykłej akceleracji czyli zamiast : szybki ruch=szybciej przesuwa się kursor to kursor jakby chamuje a ni szybciej się przesówa, czytałem dużo komentarzy do MX500 i doczytałem się właśnie czegoś takiego :| (można też zawsze dać cl_mouseaccel 0.000000001 ;) i będzie po sprawie :P niewiem ile jest prawdy w tej wstecznej akceleracji i emulacji dpi ale MX500 jak na swoje 800dpi pod tym względem nie dorasta razerowi do pięt mowa o razeże 1000dpi, pozatym nienawidze sterowników logitecha i nigy ich nie zainstaluje :evil:

 

a to całe zabijanie przez ściany jest not fair....... według mnie, tyle że to wasza sprawa ja zabijam w Q3, może śmiesznie jak trafisz tak heada ale mnie się to kojaży tylko i wyłaczne z wallhackiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się to optyk 1000dpi i ta cena .......... piękna ale myszka wygląda tandetnie i boje się że pomimo doskonałego sensora bedzie się sypać jak kulka którą miałem :(

 

ps radek spdałem z krzesła jak możesz wypowiadać opinie o myszcze której recenzji nawet nie czytałeś no sorry, ale to jest zwykłe wprowadzanie ludzi w bład, to że ty preferujesz optyke wcale nie znaczy że to jest lepsze rozwiazanie.......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem kilka recek żadnych minusów no prócz zbyt czułego scroola :| ten Viper naprawde jest najbardziej czułą mychą super do gier 8) ja bym sie poważnie zastanowił nad nią .. BTW zresztą jak tylko nazbieram kase i to moze wymienie mojego poczciwego I.E.3.0 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza się to optyk 1000dpi i ta cena .......... piękna ale myszka wygląda tandetnie i boje się że pomimo doskonałego sensora bedzie się sypać jak kulka którą miałem :(

 

ps radek spdałem z krzesła jak możesz wypowiadać opinie o myszcze której recenzji nawet nie czytałeś no sorry, ale to jest zwykłe wprowadzanie ludzi w bład, to że ty preferujesz optyke wcale nie znaczy że to jest lepsze rozwiazanie.......

fajnie ze kogos rozbawilem swoim postem :P

p.s. poprawie sie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup ktos razera i daj relacje co i jak :wink: , tez mam na niego ochote :twisted:

..kupilem. w przedsprzedazy. ale nie mieli LAN-PAKow wiec zproponowali mi gryzonia za 165 z przesylka. dla mnie luzik :) jakos przezyje ;) a myszka hmm kabelek ma cieniutki i leciutka ze heej. swego czasu jak rozbieralem tansze modele Logi to widzialem ze dociazaja myszki ciezarkiem odpowiednio umieszczonym pod gorna kopulka przez co robily wrazenie solidniejszych i dobrze wywazonych. Razer wypada pod tym katem licho. robi podejrzane wrazenie niesolidnej roboty niczym jakis Media-Tech. licze zo to zludzenie :) pracuje sie przyjemnie. kabelek moze taki coby mniej przeszkadzal i nie sprezynowal ruchow. myszka ma chuda dupke i nie podbija dloni przez co zdaje sie mala. dla mnie git bo mam mniejsze dlonie ale ktos o dluzszych palcach moze byc niezadowolony mimo dlugich przyciskow. za to materialy z krotych jest wykonana sa ciekawie dobrane. sliska dupka i naprawde aksamitne (w dotyku) przyciski robia ciekawe wrazenie. za to przeszkadzaja trochu te anyposlizgowe powierzchnie boczne bo sa slabo wyprofilowane i sprawiaja przez to nie przyjemne wrazenie w uchwycie. a reszta.. hmm http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/249-24 to co tutaj jest prawda wiec nie ujme tego lepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram na MX500 i chwale sobie :) Niezmienil bym jej na 700 bo ma slabsza precyzje.. Jak juz cos to MX900.. Niestety musze zedcudwac sie na śakiegoś IceMata, bo gram teraz na szmaciaku.. :/ Day Of Defeat ,Ut no i w Jk3 pogrywam |V3T|CHECK-IT Jestem :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEZELI CHCESZ ZEBY INTELLIPOINT DZIALAL POPRAWNIE I BOCZNE RUCHY ROLKI TEZ - TO WYSTARCZY ZE SCIAGNIESZ NIEMIECKA WERSJE INTELLIPOINT 5.0 OTO LINK http://www.microsoft.com/hardware/mouseand...&os=xp&lang=deu

 

NIE MUSICIE DZIEKOWAC, POZDRAWIAM FANOW CS!

 

nasza stronka w clan base jeszcze o nas uslyszycie .')

http://www.clanbase.com/claninfo.php?cid=678851

 

i stronka naszego teamu:

www.brim.blog.pl

 

TRENUJEMY NA FENIXIE ZAPRASZAM SERDECZNIE: 80.51.36.10:27015

 

JinN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aras11 moze jeszcze jeden glupiutki post w stylu " :D " grrr... istnieje cos takiego jak edit nie musisz pisac kilku postow po kolei. Jestes poczatkujacy proponuje zapoznac sie z regulaminem forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wszyscy się tak zachwycają mx 500. W sklepie jak kupowałem myszkę wziąłem do ręki MXa i dual opticala. Dual znacznie lepiej i pewniej leży w dłoni, jest ładniejszy (rzecz gustu ;) ). Gra mi się nim super. Nie wiecie może po co zamontowali tu dwa lasery? Nawet nie wiem ile dpi ma ta myszka ale chodzi bez problemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...