Skocz do zawartości
Puffy

Wzmacniacz samochodowy do komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witajta.

Mam taki zamiar kupic wzmacniacz samochodowy np 2x120W i podlaczyc do niego kompa tylko nie wiem co bedzie potrzebne zeby dzialal ok w warunkach domowych czy trzeba zasilacz jak tak to jaki jakimi kablami się da to podłaczyć bo zamówiłem już 6 głośników każdy o średnicy 28cm :twisted: :twisted: :twisted: basowe dwa sredniotonowe 20cm i wysokotonowki dwie chce zrobic dwie kolumny podlogowe i do tego wzmacniacz samochodowy.Ma ktos tak zrobione moze jakies screeny bosche dajta mi rady i wskazówki :? :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już obudowy pod te glosniki ale bedzie czadzik.Obudowy z drewna dębowego kwestia sklejenia wygluszenia dodania zwrotnic i wpuszczenia glosnikow.Planuje zrobic je bardzo wysokie żeby czadowo wygladaly na allegro podlogowki sa dosc drogie a tu niewielkim kosztem mozna zrobicz czadzik i jak tam czekam na podpowiediz jak podlaczyc :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam podłączać wzmaka samochodowego do kompa !!!! On ma "teoretycznie" 120W :) Dam sobie głowe uciąć że moja Unitra 10x lepiej gra a ma "tylko" 2x15W :D :D Pół regulatora i w całym domu szyby się trzęsą :D :D

No tu potwierdze, ja mam 2x20W i daje nieziemsko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ZRK (elektronik mówił że ma ok. 50Wx2) i głośniczki z malucha(półka) i do 4-ki podkręce i już siedzieć się nie da w pokoju, a na 8 ce to uciekają domownicy z domu... A przy 10 się spalił i musiałem wywalić 100 zeta na końcówki mocy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam podłączać wzmaka samochodowego do kompa !!!! On ma "teoretycznie" 120W :) Dam sobie głowe uciąć że moja Unitra 10x lepiej gra a ma "tylko" 2x15W :D :D Pół regulatora i w całym domu szyby się trzęsą :D :D

Heh, jak dobry wzmacniacz to byłby dobry efekt. Ale całkowicie nieopłacalny. Prawdziwe 2x120 W samochodowe to koszt... ze 2000 ;) A za to to możesz kupić już niezły domowy amplituner 6x80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj wzmacniacza samochodowego. Przez przewody zasilajace przepływają olbrzymie prądy i trzeba baardzo grube przewody stosować aby były jak najmniejsze straty( to ze względu na małe napięcie zasilania). Potrzebny też jest spory zasilacz ale to nie wszystko. Trzeba jeszcze zastosować kondensatory o bardzo dużej pojemności aby to ładnie grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajta ludziska i nietylko :)

Zdecydowałem nie kupować wzmacniacza samochodowego tylko unitre 9100 czyli amplituner mam tanio do kupienia.Zamieszcze fotki kolumn bo obudowy dzis dostałem z zakładu stolarskiego cacy :wink: Wszystkim dzieki wielkie za wypowiedzi kolejny raz mnie nie zawiedliscie (kurde bo się zaraz rozpłacze) CHŁOPAKI KOCHAM WAS (bez podtekstów seksualnych :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mógłbyś dokupić do niego jakiegoś samochodu???

Nooo... unitra 9100 to był full-wypas... - heh... pamiętam całe 80db dynamiki... 1%THD... i nawet gramofon mozna było podłaczyc przez DIN... Miał doskonałe szumy i fajnie się sprzegał (bezpieczniki się paliły we wzmacniaczu...) ;) Mam jeszcze gdzieś serwisówke od niego (chyba sie rozczuliłem...)

 

A tak troche poza tematem... do czego ci tyle głośników? W jakim pomieszczeniu będą grały? I jak je połączyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Co do bloku zasilania Moąna zachować się mniej profesjonalnie i podłączyć zasilacz impulsowy od kompa 300W.,lub też samemu zrobić transformator 400W (aby był zapas mocy)i pożądny mostek 10A wraz z kondensatorami i elementam biernymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Co do bloku zasilania Moąna zachować się mniej profesjonalnie i podłączyć zasilacz impulsowy od kompa 300W.,lub też samemu zrobić transformator 400W (aby był zapas mocy)i pożądny mostek 10A wraz z kondensatorami i elementam biernymi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz od PC mógłby być (najlepiej min. 400W), ale nie taki prosto ze sklapu lecz po odpowiedniej modyfikacji. Trzeba wywalić niepotrzebne gałęzie (+3.3V, +5V, -5V i -12V - bo będą niepotrzebne), wymienić diody prostownicze z gałęzi 12V na conajmniej 25A (2x25A) i zmienić rezystory w gałęzi sprzężenia zwrotnego stabilizatora aby było na wyjściu 14.4V. Przy okazji konieczne jest wywalenie części obwodów monitorujących napięcia wyjściowe, nie wolno wywalać układu zabezpieczenia przeciwzwarciowego. Przydałoby się także na wyjściu dać dodatkowe kondensatory conajmniej 2x2200uF i jakiś filtr żeby zasilacz nie siał za bardzo w zakresie w.cz.

Jak widać napewno nie jest to zadanie dla początkującego elektronika, konieczna jest dobra znajomość i praktyczne obycie z przetwornicami impulsowymi. Osobiście ze starego zasilacza AT 200W zrobiłem sobie ładowarkę do akumulatorów samochodowych (15V/10A), która pracuje bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...