Skocz do zawartości
Tomek J.

Barton 60C w stanie spoczynku

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba troche za duzo. Czym moze to byc spowodowane? Plyta MSI DLETA ILSR cooler Spire WhisperRock VI, pasta srebrna Titan. Czy moga to byc bledne wskazania biosu (wer. 7.4) ? W pomieszczeniu gdzie stoi komputer jest ok 25 st.C. Temperatura systemu 50 st.C. O co tu chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 st. wewnątrz obudowy :D - albo żeś wszystkie otwory w budzie pozatykał i robisz mały efekt cieplarniany albo masz problema z odczytem temperatury. na początek proponuje wsadzić jakiś zaufany termometr do wnętrza obudowy i sprawdzić jaka rzeczywiście panuje tam temperatura. jeżeli wskazania są podobne ( +/- 2 stopnie) do tych z biosu to radze sprawdzić jak u ciebie wygląda wentylowanie obudowy ( czy raczej jego brak :D ). chłodzenie CPU powietrzem o temp. 50 C nie może dać dobrych rezultatów, choćbyś miał super zestaw AC.

 

8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zdezorientowany. Otworzylem obudowe, temp. w pomieszczeniu ok 20 st. C. Temperatura na procesorze spadla do 44 st.C, a na plycie do 34 st.C. Troche to dziwne, bo dlaczego na plycie temp. jest az o 10 stopni wyzsza niz w pomieszczeniu. Po dotknieciu radiatora na procku, byl zimny- nie odczulem, zeby mial az ponad 40 st.C. Zamknalem obudowe i przez kieszen 5.25 wsunalem termometr. Dosyc gleboko na wysokosci procesora. po ok 20 minutach wskazuje 31st. C. Bios podaje, ze temp. otoczenia plyty glownej to 50 st C. O co chodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie polamal rdzenia ! Tez mam MSI KT6 Delta i Bartona i mam identyczne temperatury ! W czasie mocnej jazdy to mi potrafi i do 65stopni sie nagrzac : ale co najdziwniejsze FULL STABLE ! Tak wiec napewno plyta zawyza temp. - trzeba poczekac na jakis bios ktory to poprawi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się też tak bardzo co dziwić. Różne egzempalrze róznie się grzeją. U mnie fabryczny 3000+ puszczony na 3200 (3) w stosunku do fabrycznego 3200+ mimo wszystko jest chłodniejszy o jakieś 3-4 stopnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba wina procka a nie plyty :!: Tez mam Bartka 2600+ @2200MHz - temperatury idle ok 50-52 stopni na Asusie A7V600(więcej:http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54598). Kilku gosci tez sie skarzylo na wyskoie temperaturki - rekord 62 stopnie idle :?

 

Ale chyba taka temepraturka nie zaszkodzi prockowi :?:

Chce sie na obudowe Chiefa przesiasc - ma coolerek z boku - moze to pomoze...[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie tez mialem 60 w idle teraz mam 45 normalnie w radiatorze zapinka byla odwrotnie - taki mi przyslali ktos mi na ofurm podpowiedzial za co mu jescze raz dziekuje i teraz mam w sumie dobrze kolo 50 w stresie z otwarta buda czyli nie jest zle choc moglobybyc lepiej jak zamkne i walne w kat to i do 59 dochodzi wiec nie koniecznie plyta musi byc przyczyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 3200+ jest jakies 55-56 w stresie (prime) gora, ale chyba zle proca przesmarowalem - nie dalem sie "ulezec" arctic ceramique - od razu po zalozeniu kulerka dalem full obciazenie - lolek :mrgreen: , bede to musial poprawic. Ciekawe jak to faktycznie jest z ta tempa - bo moze przeklamywac i dioda z proca, mobo, w dodatku zalezy wszystko od wersji biosu jeszcze no i rozne grzalki (tfu, mialo byc bartony :) ) sie roznie grzeja - i badz tu @#$%^&* madry :? :evil: wbijac w to!!!!

 

aha, idle jakies 37-40 stopni o ile pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek J. Ja tez mialem 60 w idle teraz mam 42 w idle z zamknieta buda - jeden wentyl wyciaga z niej i 48 w stresie wiec wyniki mi sie jawnie poprawily a coolera nie polerowalem a piekny to on nie byl i gladki i paste dalem od wentyla. Z zapinka itd masz wsio opisane tutaj http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=54916&start=30. Tam rada auw mi duzo pomogla. Niby malo istotne a jednak bardzo istotne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hymm wg mnie to mozecie mylić temperatóry... bo u mnie na solteczku jest tak ze odczutuje ze srodka procesora temperature jest to antus2000@2700 na zwykłym kulerku cm silence i temperatura z jądra wacha sie od ok 50-60 jak jest w miare obciazony a temp z podstawki ok 42-stopni do 45 w stresie pozatym w innych programach pokazywało mi temperature ze smartu hdd w tych wszystkich sandrah są przemieszane czujniki nawet kiedys w programie od solteka chrzaniło sie a temperatura z wnętrza proca jest jaknajbardziej prawidłowa i napewno ma pewne przekłamania pozatym niedziwmy się poniewaz jest zamkniety czujnik w samym jadrze proca, w procach intela czasami sięga 90 stopni gdzies na forum pisali ze moze dyfuzja zachodzić hehe ale w waszych raczej to niegrozi

a co do mojej odpowiedzi to tylko domniemuje ze tak jest wiec mozecie sprawdzić to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy otwartej obudowie jest w idle 44-46 stopni a w stresie 52-54.Prime chodzi przez cala dobe i jest stabilnie.Jak zamkne obudowe to temp. podnosi sie o kilka stopni i prime wiesza sie po kilku-kilkunastu minutach.Mam juz 2 dodatkowe wentylatory i nic to nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

son-goku po 1 masz inny procek ktory sie tak nie grzeje jak nasze niestety (wczoraj dalem se 11.5x200 i 1.85v to mi w 7 tescie w 3dmarq 01 syrena sie wlaczyla :lol: ) no a z buda tak jest tez jak otworze to mam kolo 40 teraz 52 bo obiegu powietrze nie ma i sie mieli w zamknietym obiegu. Watpie w wade biosu w MSI to juz pare osob pisalo ze klamie w epoxie tez sie zdarza ale zeby abit klamal - nie slyszalem jeszcze a bios mam chyba 1.8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze temperaturka zalezy w duzej mierze od ilosci podpietych urzadzen wewnatrz komputera. Ja mam np. podpiete 3 dyski twarde, ktore wiadomo troche grzeja...i na ATHLONIE XP 2400+ na plytce Chaintech 7NJL1 mam temp. 55-60 stopni na procku, system 37-40 stopni. W tym przypadku uwazam to za rzecz normalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...