Skocz do zawartości
CHECK-IT

WC Czy AC???

Rekomendowane odpowiedzi

Mam delemat .. Nie wiem czy kupić wiatrak Zalmana CNPS 7000A Cu czy jakieś WC ??? Mam do dyspozycji 200-250 zł.. Mam teraz C_C WC ale to szajs.. :) Chce zmienić chlodzenie bo zmieniam proca na bartona 2500+@3200----->>>+... Jak WC to podajcie jakąś konfigurację.. Bardzo proszę o pomoc ,bo ja juz mam zalamanie glowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę Atmana można dorwać za ok 60zł

Spider 100zł

Pojemnik, węze, zasiki z ciastoramy max 30zł

 

Tak na styk ;)

 

Update:

Wiedziąlem ze o czyms zapomniałem - chłodnica. Spróbuj sam coś skołować :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompkę Atmana można dorwać za ok 60zł 

Spider 100zł 

Pojemnik, węze, zasiki z ciastoramy max 30zł 

 

Tak na styk 

 

Update: 

Wiedziąlem ze o czyms zapomniałem - chłodnica. Spróbuj sam coś skołować :]

Ok ! Zbiornik mam bardzo duży... A masz może linki gdzie to można kupić wszytsko i dokladne modele? Bo ja sie na tym nieznam .. :| A lepiej to bedzie chlodzilo niź ten zalman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz sobie nawet na nukleona2 pozwolić za 150zł?

Spider z www.bloki.pl

 

Nukleon2

www.mcs.pc.pl

 

Co do Uzila to jestem narazie spceptyczny bo nikt go nie ma. No i należy do liczyć te grosze (ze 25zł :() za złączki.

www.overcooled.com

 

Jak jesteś siejszcze zielony w temacie WC to przegladaj forum i zalookaj moze jeszcze tu:

http://oc-serwis.pl/?page=articles&id=57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CHECK, jeżeli chcesz uniknąć w najlepszym wypadku upomnienia, a w najgorszym bana, to przejżyj forum. :) Taka koleżeńska rada :) Po prostu te tematy były poruszane 89831 i pół raza...

 

Tutaj jest forum dla troche bardziej początkujących, ale akurat teraz cos im sie z sererem stało...

http://forum.oc-serwis.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że każdym forum które działa już X czasu stali bywalcy męczą się "konkretnymi odpowiedziami" i najczęstszą odpowiedzią jest właśnie SZUKAJ - bo WIELE o chłodzeniu można się w ten sposób dowiedzieć (ja nie musiałem pisać żadnego posta przed kumpem WC - wszystkiego się dowiedziałem czytając kilka wątków. jedynie po kupcie WC mam parę wątpliwości stąd moje posty.. ;> )

 

 

Swoją drogą - 2500@3200 to mało. ;0 Ja tyle miałem na coolerku za 40zł.. jeśli byś kupował zalmana za ponad 200zł to skandalem byłoby wyciągnąć tylko tyle hihi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Jak wam tak zależy. Ja osobiście bym wziął:

 

Nukleona 2 z wężykami 12/16mm. To jakie złaczki wybierzesz (byle w takim rozmiarze) to twoja inwencja. Moga być wtykowe lub nakładane.

 

Miałem do czynienia z pompkę MJ1000 (gdzies jest w promocji za 60zł) jest dość cicha i ma ładny przepływ. Atmana tez sobie ludzie chwalą.

 

Jak ci zalezy na $$$ to aktualnie nukleon (wersja 1) jest wystawiona na allegro.

 

Chłodnice - najlepszą opinią cieszą sie nagrzewnice z Opla Kadetta i Poloneza (no i Żuk). Dostać mozna na szrocie lub allegro. Na overcooled.com mozesz sie zaopatrzyć w nagrzewnice od łady za 80zł.

 

Ta chłodnica jest aluminiowa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18965144 Moze wystąpic efekt ogniwa z miedzianym blokiem. Lepiej szukać miedzianej / mosiężnej

 

Aha , różniece miedzy dobrymi frezowanymi blokami nie są duże i nie powinny sięgać wiecej niz 5*C, (naturalnie Uriel i Nukleon to czołówka) dlatego nie warto rozpaczać ze za 100zł sie kupiło duzo gorszy blok. Ale przy takich kwotach to IMO można dołożyc parenascie PLN za najlepszy towar :)

Cos jeszcze ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tym bardziej gorąco że to mój pierwszy post na forum.

Ale wracając do tematu, sam niedawno stałem przed takim dylematem, woda czy powietrze, u mnie wygrało powietrze i spróbuje to uzasadnić.

Woda;

Żeby zmontować w miarę konkretne i wydajne chłodzenie musisz wydać ok. 500 zł

1.blok - to kwota ok. 150 zl. (za blok wydajny i dobrze wyglądający) wiem, wiem, można zrobić taniej samemu (kostka miedzi ok. 30 zł) tylko potrzebne jest spore samozaparcie i sporo chęci (nie wspominając już o potrzebnym sprzęcie, czymś trzeba blok wyfrezować lib nawiercić i poskładać do kupy). Można również kupić blok tańszy, ok. 80-100 zł. ale czy warto?

2. pompka - wydajna i cicha ok. 100 -130 zł średniej klasy (ale w zupełności wystarczająca nawet wtedy kiedy zdecydujesz się rozbudować swoje WC) opcja to pompka „mercedes” za ok. 240-300 zł.

3. chłodnica – tu ceny są bardzo różne od 30 zł (stare chłodnice samochodowe, kto to wyczyści ?, poczytaj sobie forum (moczenie w occie, coca-coli lub w kwasie (chyba najlepsza metoda), a … zapomniał bym jeszcze opcja czyszczenie ketchupem i kwaskiem cytrynowym).

Można również kupić chodnic już wyczyszczoną za ok. 100 zł lub nową (pytałem w sklepach motoryzacyjnych, chłodnica mała wiec samochód mały) za ok. 100 zł.

4. złączki, węże, zaciski – kolejna kwota ok. 30-70 zł (wszystko zależy gdzie kupisz)

5. masz chłodnice dobrze by było gdyby jakiś wiatrak przepychał powietrze i chłodził całe to urządzenie. Jeżeli chcesz zainwestować w WC dla ciszy to musisz kupić cichy i wydajny wiatrak o to kolejne 70 zł (mam na myśli wiatrak 120x120 mm.)

Nie wspominam tutaj o takich drobnostkach jak duża obudowa (żeby wszystko zmieścić, no ostatecznie można wywalić chłodnicę na zewnątrz obudowy, ale wtedy wszelkie przemieszczenie komputera będzie na pewno utrudnione).

Ostatecznie można kupić chłodzenie kompletne za ok.180 zł. ale czytając opinie o tym rozwiązaniu mam bardzo poważne wątpliwości czy warto.

 

Ja osobiście wybrałem „powietrze” kupiłem Zalana CU AL. 7000, za 125 zł.

Co zyskałem ?

1.Cisza (chodzi na wolnych obrotach i prawie go nie słychać (prawie powtarzam, bo jest szum)

2. jest chłodniej prockowi o 10ْ C

3. ciągle mam mobilne kompo

4. ok. 350 zł w kieszeni

 

Decyzja należy do Ciebie.

 

Aaaa, Panowie proszę nie bić, to są wolne przemyślenia oparte na danych które można znaleźć w sieci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na pewno znajdzie sie sporo osob sklonnych do polemiki :D

zaczne moze ja: (update: jednak viod mnie ubiegl)

1. blok - faktycznie - dla wiekszosci sprawa nie do przeskoczenia - lepiej powierzyc kompa fachowcom i kupic gotowy i dobry.

2. pompka - 70-80 zl za dobra i w zupelnosci wystarczajaca(mj1000)

3. chlodnica - 30 zl - wymaga od ciebie nieco wkladu czasu - trzeba zwiedzic kilka szrotow, a moze sie trafic nawet nowka z bitej bryki. jesli nie to uzywana w dobrym stanie. bawic sie w ekstremalne czyszczenie mozna, ale nie trzeba.

4. dodatki - <30 zl faktycznie zalezy od miejsca, ale tak jest ze wszystkim przeciez

5. wiatrak - jeszcze wydajniejszy, bo 172mm byl niegdys na allegro za 35 zl - wniosek trzeba szukac.

 

co do duzej obudowy - jesli nie masz desktopa, to wszystko moze ci sie zmiescic. to jedynie sprawdzian twojej fantazji/wyobrazni/zdolnosci manualnych i checi oczywiscie.

 

podsumowanie - za ok 300 masz wc, ktore daleko przeskakuje zalmana (ale nie al-cu tylko cu), oferuje za nieco wiecej duzo wieksza wydajnosc i mozliwosci krecenia.

oczywiscie w przeciwienstwie do ac, wc wymaga nadzoru i obslugi. ale to chyba oczywiste? nie jest to zestaw plug&play dla sekretarek.

 

takze nikt nie bedzie bil za wybor ac - wolny wybor. i ac i wc maja zwoje wady i zalety. trzeba znalesc kompromis najlepszy dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie możesz sobie nawet na nukleona2 pozwolić za 150zł?

Spider z www.bloki.pl

 

Nukleon2

www.mcs.pc.pl

 

Co do Uziela to jestem narazie spceptyczny bo nikt go nie ma. No i należy do liczyć te grosze (ze 25zł :() za złączki.

www.overcooled.com

 

Jak jesteś siejszcze zielony w temacie WC to przegladaj forum i zalookaj moze jeszcze tu:http://oc-serwis.pl/?page=articles&id=57

 

no istotnie, luk@s jest nikim :roll: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez UZIELA + nagrzewnice lady z overcooled.com a do tego jakas pompke z akwarystycznego w granicach 50 zl = okolo 250 zl i bedzie cicho, pewnie :) i chlodno :) UZIEL sprawdzanyt byl przez lukasa i wyniki mial bardzo dobre wiec bedziesz zadowolony

 

A co do tego co pisal ze nie sprawdzony :) to zapytaj popixa ile dziesiat blokow juz wyszlo do ludzi i jakosc nikt nie narzeka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Test nie moze byc podstawa do twierdzen na temat realej wydajnosci bloku.

(...)pewno jest on obarczony duzym bledem z racji braku odpowiedniego sprzetu.

:P

 

Dobra, żartuję. W takim razie trochę się zapędziłem z oceną bloczku, od dzis uważam, ze to dobra robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to jak bawić się w wc za 250-300 zl czy brac zalmana za 220? :?

Sam stałem niedawno przed podobnym dylematem, choć myślałem o kasie rzędu max 150 zeta. No i obecnie brakuje mi tylko węży i zbiorniczka - resztę nabyłem na allegro - za 140 zeta komplecik: 2 miedziane chłodnice (1 mam na zbyciu), 2 bloki (z republiki) i pompkę. IMHO jak się poszuka to się da zmieścić z WC w 100-120 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...