Skocz do zawartości
Buzzy

Chieftec360 czy Enermax350 ?

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja się podepnę to tematu.

Co zakupić Chiefteca 300W (HPC-300-202, ATX 300W CE,  P4 z PFC za 148zł + przesyłka ->chieftec.pl) czy ModeCom 350W (PFC ATX również za 148zł + przesyłka ->sirius)?

 

Pozdrawiam.

Eeee no frstjob to żart :) :?: Oczywiście że Chieftec

MODECOM-y są gorsze od codegenów

 

Pozdro.

ty luskarz widac ze jeszcze malo wiesz :) jak bys wiedzial ze fsp=modecom to chyba bys inaczej mowil niz to ze modecomy sa gorsze od codegenow a jesli chodzi o chifteci juz nawet ten twoj 420w to modecom 400w na fsp to ten pierwszy moze laske zrobic drugiemu;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ja dalej nie weim co i jak w moim przypadku potrzebne jest duzo w i duzo a   

mam abita który jak wiadomo napiecie da cpu bierze z 12v 

mam 9 wiatraków w czym same 3 delty zażną mi 25w na dzien dobry 

mam axp który nie lubi mało v przyzwyczaił sie prawie do 2.1v a na 2.23v nie nazeka 

mam nie za duzo kaskie myśle ze tka koło 300zł chciałbym ise wyrobić 

mam fstrent do chiefteca

to tak jak ja - drugi zasilacz od Cheifteca nie wyrabia (najpierw 360W przy AXP doprawadziłem do granic wytrzymałosci teraz mam skoki napięcia w idle 11.73/12.10 (płyta); 11.88/12.25 (miernik) co powoduje skoki vcore od 1.67-1.75

 

myślałem na Enermaxem o którym mowa w topicu ale

Miałem Chiefteca 360W i uważam że Enermax 353W jest lepszy ... natomiast Chieftec 420 (GIGI ma) już lepszy od Enermaxa 353 (niewiele ale jednak ...) ...

więc nie wiem już co wybrać :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Więc taka sprawa jest - dostałem zasilacz od siriusa.pl

 

Zanim przejdę do rzeczy, chciałbym napisać parę słówek

 

Nigdy nie wysyłajcie przelewów pośrednio przez Pocztę Polską - bowiem to długo trwa :(

 

Przelew bankiem znacznie szybciej trwa, taka mała nauczka ;)

 

Pudło dostałem w troszkę zniszczonym stanie, ale, cóż, ot co potrafi transport :?

 

W środku pudła była instrukcja+karta gwarancyjna+śrubki+faktura

+kable+śrubki no i nasz bohater, Enermax

 

Nie zwlekając zbytnio, zainstalowałem cudeńko

 

Wszedłem najpierw do biosu - oczywiście była pozytywna różnica

w napięciach, ale nie zapominajmy o niedokładnościach odczytów

 

W końcu nadszedł na mały miniteścik, w zanadrzu oczywiście miałem miernik 8)

 

Napięcia mierzone z molexa, przy takim konfigu 2.9V mem, 1.6V CPU

(ok. 1500 MHz), reszta napięć przy defaulcie

 

Wyniki

 

+12V --> 12.9-12.12

 

Zawsze takie było minimum i maksimum, niezależnie od testów obciążenia, stabilności 8)

 

+5V ---> 5.14-5.15

 

I tu znów takie są minimalne i najwyższe skoki

 

A+3.3V nie zmierze, boję się, że spalę mobo :?

 

Uwagi :

 

- mój zasilacz ma wgnieciony bok, nie wiem jak to wpływa na wydajność, ale jutro odsyłam na wymianę

- jeśli dostanę blok wodny (czekam na części od popixsa), to mógłbym wykonać ciekawsze testy

- mam do dyspozycji parę zasilaczy do porównania, Codegen 300 W i

400W, oraz Chieftec 420W Active PFC z DF, jeśli mi się uda poprosić

mojego kumpla. Jeśli wam starczy cierpliwości, możecie doczekać

do tego porównania 8)

 

Ot tyle, jakby ktoś miał pytania, niech szybko wali, siedzę w kafejcie

i nie mam zbyt dużo czasu ;) (net mi odcięli, dlatego nie bywałem na forum)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raptor hmm masz 420W Chifa i chcesz wymieniac ??? zle ci??

 

Ja wlasnie zamierzam kupic jakoms zasilke stary Codeshit juz powiedzial dosc i chyba cos mu spada napiecie na 12 bo hddk dostaje zawalu (takie dziwne pikniecie i zwis windy) i jak narazie co mnie na Chifa 420 wzielo.... ale widze ze cos chyba z nimi nie tak jak ludzie chce wymieniac

 

Tagan tez ciekawy ma moze to ktos???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz chyba ;] podjelem decyzje co do zasilacza zamiast Chifa 420W biore Tagana 380W (mam nadzieje ze mi sie sprawi dobrze ;] )

 

No chyba ze forumowicze poleca mi cos lepszego do max 400 zl... (najlepiej zeby to byl zasilacz przyszlosciowy - np dla A64 z bajerkami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja juz chyba ;] podjelem decyzje co do zasilacza zamiast Chifa 420W biore Tagana 380W (mam nadzieje ze mi sie sprawi dobrze ;] )

 

No chyba ze forumowicze poleca mi cos lepszego do max 400 zl... (najlepiej zeby to byl zasilacz przyszlosciowy - np dla A64 z bajerkami)

a kiedy go kupujesz bo ja mam podony dylema i tagan jest na razie najlepiej zapowiadajacym sie zasilaczem do 400zł wiec daj znać jak go bedziesz miał albo kiedy go kupujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm mam zamiar w nastepnym tygodniu bo narazie brakuje mi troszke kasy (okolo 50 zl) no i dotego 7 dni realizacja zamowienia wiec za 3 tyg pewnie bym mial znajac zycie ;]

 

Ale istnieje tez inna mozliwosc... jesli by ktos znal kogos z Niemiec kto moglby zamowic albo ze sklepu albo z eBay'a niemieckiego ten zasilacz to wtedy wliczajac koszta wysylki w niemczech i do polski wyniesie niecale 330 zl zamiast 400 zl (w polsce)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...