Skocz do zawartości
Gość aruś

Problem z płytą główną...

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem

miałem podłączone pod wejścia na płycie 2 wentylatory

zamontowałem sobie trzeci do którego zrobiłem przedłużke ze starych kabelków które miałem pod ręką. Chcąc sprawdzić czy stary wentylatorek chodzi (od starego zasilacza na czarnym i czerwonym kabelku) podłączyłem go do wyjścia 3pin na płycie - Jednak bez plastikowej końcówki - końcówkami dwóch "gołych" kabelków

Wentylator zadziałał ....

jednak nagle przestały chodzić pozostałe wentylatory podpięte pod płyte główną, łącznie z tym nowopodpiętym

Wyłączyłem komputer i uruchomiłem ponownie żadne z 3 wyjść 3pin na płycie nie działa

 

Czy ktoś mógłby mi wyjaśnic co sie stało?

jakieś zwarcie?

wszystko poza wentylatorami działa

kiedy podpiąłem je pod zasilacz to sie kręcą

wyjścia z płyty jednak nie daja "prądu"

Co mam zrobić żeby prąd znowu popłynął?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OJOJOJOJOJOJJJJ

 

Widze ze kolega me ten sam problem co ja kiedys, jest tylko jedna rada :/ podpiac wentylatorki po PS (czyt. zasilacz), obawiam sie ze zrobiles ten sam blad co ja :) czyli albo dosztukowales kable zeby byly dluzsze, albo podpioles wiecej niz jeden wentylator pod 1 kontrolerek, u mnie dosztukowanie kabli spowodowalo uszkodzenie podwojnego kontrolera wentylatorow do takiego poziomu ze mialy one moze z 30 obr/min :) teraz jestem podpieto pod PS przy pomocy "kostki" :D

 

Jesli znajdziesz rozwiazanie, to prosze napisz, u mnie sie nie znalazlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie ten sam problem

przedłuzyłem sobie kabelki od starego wentylatora

w efekcie nie mam napięcia w "czerwonym kabelku"

Będe intensywnie nad tym myślał jak sie dokształce elektrycznie to może znajde odpowiadający za to bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zycze powodzenia, ja nie znalazlem, dalem sobie spokuj teraz ze regulowac prace wentylatorkow mysle nad kilkoma termistorami i przekaznikami :D lubie to klikanie przy włączaniu i wyłączaniu :D a druga sprawa mam tych wentylatorkow w kompie łącznie 7 :D więc i tak bym pod płyte nie podpiął wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...