Skocz do zawartości
Barty

Jakiego FX 5700 wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie do starych wyjadaczy kart graficznych, ktorzy zjedli swoje zeby na podkrecaniu s3 virage na pci :D

Jakiego FX 5700 wybrac i czy wogole warto. Chcialbym, aby alternatywa byly TYLKO GeForce, gdyz na kartach Ati przejechalem sie dosc mocno, a i nie dzialaja dobrze z moja ulubiona Neverwinter Nights.

 

Zawodnicy:

Gigabyte FX5700 128Mb DDR za 731,-

Gigabyte FX5700 Ultra 128Mb DDRII za 865,-

Sparkle FX5700 128Mb DDR za 792,-

Sparkle FX5700 256Mb DDR za 853,-

Winfast FX5700 128Mb DDR za 775,-

 

 

A i jeszcze drugie pytanie:

Czy przy wyborze Gigabyte FX5700 Ultra wytrzyma mi zasilacz? Sprzet jak w podpisie a zasilacz to Chieftec 360-202.

 

Linki dla chetnych:

Opis Gigabyte FX5700 Ultra

Test Winfast FX5700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam winfasta 5700 i rdzeń kręci się na 475(jak w wersji ultra) natomiast pamieci niestety max tylko na 700. Kart sparkle za bardzo nie polecam, ponieważ pewnie mają kiepskie pamiatki i słabe chłodzenie GPU.

Gigabyte słabo się kręcą. Bierz albo winfasta albo gigabyta 5700 Ultra. Nie wiem, czy jest sens wydawać te 150zł wiecej żeby mieć 1500 3dmarków więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam winfasta 5700  i rdzeń kręci się na 475(jak w wersji ultra) natomiast pamieci niestety max tylko na 700. Kart sparkle za bardzo nie polecam, ponieważ pewnie mają kiepskie pamiatki i słabe chłodzenie GPU.

Gigabyte słabo się kręcą. Bierz albo winfasta albo gigabyta 5700 Ultra. Nie wiem, czy jest sens wydawać te 150zł wiecej żeby mieć 1500 3dmarków więcej.

no to dziwne bo ja na swoim gigabyte doszedlem do 500mhz na rdzeniu :P :D

niesypie ci pamiec przypadkiem na tych 700mhz za bardzo smieciami :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na 5600 samsungi 4ns ida na 680 ale jekby je lepiej przesmarowac (nie mam czym, bo AS 3 nie dam na pamieci) to poszly by wiecej. o ile dobrze pamietam ten 5700 tez ma takie pamieci.

 

1. nie bierz karty z 256mb ramu bo to bez sensu.

2. wez ta, ktora ma lespze pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, lepsze pamieci powiadacie... No sek w tym, ze nie moge sprawdzic tych kart organoleptycznie, najpierw musialbym je zamowic z hurtowni...

Wnioskujac z waszych postow trzeba zamowic Winfasta i Gigabyte Ultra, tak tez zrobie... A co do pamieci, to Gigabyte ma DDRII, nie sa przypadkiem lepsze? Slyszalem ze cholernie sie grzeja, ale czy to prawda? Pewnie tak, bo jak dzialaja z zegarem 900... Ale ze od 900 do 1GHz nie daleko kto wie, moze udalo by sie je tak podniecic... Karty dotra do mnie we wtorek jak mysle to poogladam obie, chociaz bardziej mnie kusi ten Gygabyte, co Ultra to Ultra... Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam na swieta kupiłem sobie asusa V9560/TD FX5600 256MB i teraz żałuję

ale pochodzi kilka miesiecy i go wymienie na co tego jeszcze niewiem ale masz tu pare linek może ci pomożę to w wyborze:

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=186

 

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/..._5700ultra.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralem PNY5700ultra wtedy niebylo zbyt duzego wyboru 2 tygodnie po premieze ale jestem zadowolony.Nawet ladnie sie kreci gpu 540mhz mem1.1ghz.Przy standardowym pamiesi 906 to jest raczej niezle.

Jak narazie jestem zadowolony..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...