Skocz do zawartości
k a m e r e k

pentium 4 @ 5,25GHz na tomshardware

Rekomendowane odpowiedzi

berkut: co to jest drop mod?

 

zgadzam sie - przeciez oni wydali na to mnostwo kasy, z czego pewnie polowe na robocizny :) i co maja? caly sztab ludzi zapieprza, recznie dolewaja azotu do rury :) eeee.... nie postarali sie...

A wyobraz sobie ile dostali od Intela :)

THG dostaje gotowe sprzety i OK, ich sprawa.

Ato, ze pobijaja rekory swiata w taktowaniu to drugie.

Szacuneczek i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie prawda ze bez zadnego testu/bencha to ekhm..nie widac mocy,,,

 

co do nazywania ich lamkami - gdybym siedzial na worku zlota - nie robil bym sam fc tylko zamowil u specjalisty lub machanl prometejkę i tyle... bo sie nie znam na robieniu fc itd... poza tym nie mam tyle czasu zeby sie poznac a zabawke chcial bym miec mozliwie szybko... a wy nazwali byscie mnie lamką..... ;-p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forest - wlasnie oto chodzi..

 

W o/c cala przyjemnosc bierze sie z tych przygotowan, z ryzyka zwalenia czegos, z pierwszego vmoda, potem 2, potem pompowanie vmodow, ogromne modyfikacje plyty, potem skladanie tego chlodzenia, wc, fc, LN2, cala ta ceremonia...

 

Sam akt krecenia to formalnosc... Oni wykastrowali to wszystko do momentu dolania cieklego azotu i zwiekszenia fsb clockgenem... OJEJ, ile oni w to intelektu, sil wlozyli... Nie bede komentowal tego ze dostali premodyfikowana plyte glowna od Asusa (widac sami nie umieli..), recznie wybierany P4 3.4 ES....

 

Jakbym chcial robic popisy na suchym lodzie to moglbym to zrobic i za 5min, mam odpowiedni blok do tego, w garazu stoi 10kg. butla z cieklym CO2... nie robie bo jest to cienkie, 0 umiejetnosci wymaganych od ciebie... KAZDY to moze zrobic, do cieklego azotu jest wymagana umiejetnosc obchodzenia sie z herbatka i smazenia frytek....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to rekord, zoltki maja 5.4ghz od dawna... Czytajcie XS...

 

Zazdroszcze im budzetu na to wszystko... dam glowe ze to co jest na zdjeciu ponizej moglbym kupic wszystko nowe za cene ich wymiennika ciepla... (ktory musieli zamowic w specjalistycznym zakladzie - mozna taki zrobic w domciu z palnikiem i brazem...)

 

http://www.ocmaster.com/ocforum/download.php?id=23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kuźwa to są normalnie jakieś jaja :)

 

Szkoda tylko że prawdziwe...

 

W prawym dolnym roku WPCPUID generuje zawsze kod, który świadczy o autetczności pomiaru. Wie ktoś gdzie znaleźć 'dekoder' sprawdzający czy taki screen to nie Photoshop-made ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie zrobili samemu - oddali do jakiegos speca, to samo z modowaniem mobo

berkut z zadrosci ci sie cos chyba pod sufitem poprzekladalo. Pobij te 5.25 i pokaz swiatu wyniki, zamiast ciagle gadac jakie projekty masz wlasnie w piwnicy.

tak sie sklada ze ci goscie to inzynierowie z dyplomami, na dodatek siedzacy od wielu lat w branzy, dlatego moze wiecej szacunku dla nich i ich wyniku

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie zrobili samemu - oddali do jakiegos speca, to samo z modowaniem mobo

berkut z zadrosci ci sie cos chyba pod sufitem poprzekladalo. Pobij te 5.25 i pokaz swiatu wyniki, zamiast ciagle gadac jakie projekty masz wlasnie w piwnicy.

tak sie sklada ze ci goscie to inzynierowie z dyplomami, na dodatek siedzacy od wielu lat w branzy, dlatego moze wiecej szacunku dla nich i ich wyniku

eot

hmmm... wiesz wydaje mi sie ze berkut szykuje cos baardzo wielkiego.

On chce zrobic to FC dokladnie i idealnie, wiec go nie poganiaj bo sie nam chlopak zestresuje :roll: :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie zrobili samemu - oddali do jakiegos speca, to samo z modowaniem mobo

berkut z zadrosci ci sie cos chyba pod sufitem poprzekladalo. Pobij te 5.25 i pokaz swiatu wyniki, zamiast ciagle gadac jakie projekty masz wlasnie w piwnicy.

tak sie sklada ze ci goscie to inzynierowie z dyplomami, na dodatek siedzacy od wielu lat w branzy, dlatego moze wiecej szacunku dla nich i ich wyniku

eot

Ta i co z tego ze maja screena z 5,25Ghz? moga tego uzywac ciagle? nie, nawet nie mogli bencha zaposcic to po co komu takie 5,25? Jezeli juz ma sie cos liczyc to to 4,7ghz bo tyle chyba mieli stabilnie. Ale tego tez nei mozna stwierdzic bo nie dali dowodow. A co do inzynierow to moglbym sie sprzeczac. Zreszta po co by mieli to robic sami ? Im chodzi o rekord a nie o same podkrecanie. Zrobili to tylko po to by zyskac troche popularnosci a nie jak wiekszosc z nas dla samego podkrecania i bawienia sie tym. Oddac plyte do przerobki i zamowic sobie parownik w specjalnym zakladzie moze kazdy z nas, a dolewanie azotu z termosu chyba nie jest za trudne. Berkut im nie ma czago zazdroscic..... moze jedynie sponsorow....

BTW szacunek do ich wyniku? to przecierz tak jakbym okazywal szacunek do kogos kto znalazl przez przypadek 1000zl na ulicy albo dla kogos kto ma szczescie i mu sie proc kreci jak szalony. JA szanuje ludzi ktorzy cos stworzyli i wlozyli w to choc troche wysilku. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nie zrobili samemu - oddali do jakiegos speca, to samo z modowaniem mobo

berkut z zadrosci ci sie cos chyba pod sufitem poprzekladalo. Pobij te 5.25 i pokaz swiatu wyniki, zamiast ciagle gadac jakie projekty masz wlasnie w piwnicy.

tak sie sklada ze ci goscie to inzynierowie z dyplomami, na dodatek siedzacy od wielu lat w branzy, dlatego moze wiecej szacunku dla nich i ich wyniku

eot

To czemu wszystko zamowili i dostali ? Zamowili parownik, dostali plyte glowna od Asusa, procesor od Intela, pamieci od corsair'a?

 

Stary czy do ciebie nie dochodzi ze ja im nie zazdroszcze ? Mam ich gdzies... Moimi mistrzami sa np. FUGGER, chilly1 (konstruuje chlodzenie dla FUGGER'a- kaskade a teraz konstruuje agregat z zmodyfikowanym silnikiem stirlinga- czy -250C ciagla temp cos ci mowi ? I ciekly hel ?, OPPAINTER, Captain Cascade (robi mu chlodzenie- zaawansowane kaskady) a moim osobistym, najwiekszym idolem jest macci - sam konstruuje chlodzenie swoje, sam opracowywuje mody- wszystko ma dzieki swojej pracy... SAM modyfikuje plyty glowne, SAM szuka procesorow...

 

Nie dochodzi do was to ze jakbyscie dostali termos z cieklym azotem, ten parownik, tamten procesor itd to wy takze moglibyscie to zrobic ? KAZDY z was moze to zrobic... Oni nie wlozyli w to zadnej pracy z wyjatkiem przypiecia vapochill'a za pomoca zip ties i przelewania azotu do mniejszego kubka a potem do parownika...

 

Gdyby sami zrobili parownik (nie jest to trudne), zmodyfikowali plyte glowna (pocos maja te swoje dyplomy itd), uzyli procesor dostepny dla smiertelnikow- juz niech maja do wyboru kratke procesorow - powiedzmy ze wytrwali moga sobie pozwolic na 20x rma i wiecej, wlozyli w to troche wiecej pracy to full szacun... Ja szanuje nie ich ale tego typa co im zlozyl parownik, kolesi ktorzy opracowali Vapo, ci ktorzy wybierali procesor itd... THG smierdzi komercha tak jak [H]ardOCP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ze to komercha, ale pelno ludzi nie ma ochoty przegladac netu po 5h dziennie w poszukiwaniu projektow z garazu, ale za to wchodza sobie raz na tydzien na tomshardware.

I wlasnie tam ogladaja sobie po raz pierwszy na czym polega chlodzenie azotem itd., a co niektorzy tutaj maja prawie pretensje ze taki art powstal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pretensji ze ten art powstal, po prostu to az kluje w oczy ze nie wlozyli w to zadnej pracy prawie- przez nich LN2 wyglada jak cos z innego swiata, to samo prometeia.... I potem maja mylne wyobrazenie o tym wszystkim... A chcesz czy nie chcesz- "projekty z garazu" to najszybsze PC'ty na swiecie, dowodzi temu OPP, macci, Kamu, DJ...

 

2 sprawa to to ze nagle napisali "och, jacy my wspaniali, mamy rekord swiata"... Niech napisza "Jest to dnia dzisiejszego prawdopodobnie zrzut z najszybciej pracujacego Pentiuma 4, dodajmy ze to 3.4ES wybierany przez"

 

Myslisz ze ciekly azot jest taki drogi ? Musisz wydac 500-1500zl na odpowiedni termos, litr cieklego azotu kosztuje ~1zl 40gr, kupujesz 2 mufki na rure 50mm, plaskownik miedziany odpowiedni, laske brazu, palnik za 220zl i spawasz... I gotowe, masz chlodzenie jak z THG...

 

Czemu jeszcze tego nie zrobilem majac techniczna mozliwosc wykonac cos takiego ? Bo mnie to nie kreci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche nie rozumiem tej calej rozmowy. Berkut sie broni, bo ktos "smial" powiedziec, ze ktos osiagnal cos lepszego od niego :). Wiem Berkut, co sobie pomyslales czytajac to. Twoje bedzie stabilne i dlugotrwale, a im chodzilo o sam rekord. Teraz zadam Ci pytanie. Czy myslisz, ze jakby chcieli zrobic stabilne chlodzenie (dlugotrwale), to by im sie nie udalo? ;] Chyba jednak maja taka mozliwosc. Ponadto... ekhm... tak ostatnio czytam o tych twoich projektach tzn. przelutowywanie... (cos chyba ostatnio pomysl upadl). Po drugie kaskada... co chwile widze na gg twoj opis, ze juz prawie gotowe, zaraz pelny orgazm, ale cos sie nie udaje. Ile jeszcze potrwa az ty pokazesz calemu swiatu swoj rekord?

 

Pozdrawiam

MeHow

 

PS:. Nie traktuj tego prosze jako jakiegos ataku na swoja osobe. Po prostu wyrazilem bezstronna opinie. :)

PS2:. Moze tez nakrecisz taki fajny filmik? :] Bo co jak co, ale mnie takie movies'y kreca :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...