Skocz do zawartości
LCC

S.t.a.l.k.e.r. - Shadow Of Chernobyl

Rekomendowane odpowiedzi

z frakcjami uważaj bo jak polubisz jednym to inny cie znielubią ;p

Zalezy to chyba od kilku czynnikow. Grając zyskałem przychylność Wolności, ale wcale Powinnosc sie na mnie nie obrazila ;] Gdy chłopaki trzaskali sie na drodze do Prypeci po wylaczeniu mozgozweglacza, stalem spokojnie i obserwowalem co sie dzieje - niech wygra najlepszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pewne pytanko :] jestem szczęsliwym posiadaczem STALKERa w PL i domyślnie jest on upatchowany do wersji 1.0001, natomiast na stronie gram.pl widze patcha z wersji 1.0000->1.0003 tylko... czy będzie róznica jesli znajde na innych zagranicznych serwisach łatkę, którą można nagrać na wersję 1.0001?

Edytowane przez Damiano69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja mam pytanie co do optymalizacji gry - mam wersję 1.0003 a na to nagrane spolszczenie, sprzęt jak w sigu i gram tak na ok. średnich detalach (ustawiane ręcznie) bo wyżej zdarzają się już mocniejsze zaciachy.

 

Słyszałem od paru osób że ta gra chodzi bardzo dobrze na np. 6600GT a moja karta jest z pewnością lepsza... proc słaby nie jest (w szczególności po oc) a ramu nie jest mało... jak mogę to ustawić aby przybyło parę(naście) FPS???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie do frakcji przylaczac .

z frakcjami uważaj bo jak polubisz jednym to inny cie znielubią ;p

Zalezy to chyba od kilku czynnikow. Grając zyskałem przychylność Wolności, ale wcale Powinnosc sie na mnie nie obrazila ;] Gdy chłopaki trzaskali sie na drodze do Prypeci po wylaczeniu mozgozweglacza, stalem spokojnie i obserwowalem co sie dzieje - niech wygra najlepszy :D

No tak ale ja teraz jestem przy wyborze, gdy można wziąć zadanie od bosa z wolności w ich obozie albo od tych we wiosce co są przy ognisku od powinności co chcą dobrego strzelca. Przyłączę się do Powinności i zobaczymy co będzie, sprzątnę tego typa co zna plany drogi do Prypeci z Wolności i heja.

 

Czuję, że od tego będzie zależeć przyszłość gry i zakońćzenia, bo wkońcu te dwie frakcje chcą czegoś innego dla Strefy.

Edytowane przez LCC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy reality enhancement mod dziala na wersji PL (patch 1) ? W instrukcji moda jest napisane:

 

NOTE2: ENGLISH VERSION ONLY! Sorry, but it appears that playing the mod in any other language version causes a crash.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy reality enhancement mod dziala na wersji PL (patch 1) ? W instrukcji moda jest napisane:

Instalowałem wersje 4.5 z tego co pamiętam i gra sie wysypała, wiec duża szansa ze nie będzie działać. W zamian za to polecam Ci zainstalować Realism Mod 9.2.2 bodajże. Gra jest naprawdę przednia, zarazem łatwiejsza jak tez trudniejsza. Sprawdź bo warto - gra nabiera innego klimatu. Jak grałeś w OFP to powinieneś wiedzieć jaki klimat ma gra gdy giniesz od 2 - 3 kulek :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalowałem wersje 4.5 z tego co pamiętam i gra sie wysypała, wiec duża szansa ze nie będzie działać. W zamian za to polecam Ci zainstalować Realism Mod 9.2.2 bodajże. Gra jest naprawdę przednia, zarazem łatwiejsza jak tez trudniejsza. Sprawdź bo warto - gra nabiera innego klimatu. Jak grałeś w OFP to powinieneś wiedzieć jaki klimat ma gra gdy giniesz od 2 - 3 kulek :-P

Raczej trochę wnerwiające, szczególnie gdy tak jak ja wezmę zadanie w którym trzeba rozwalić ludzi z Powinności na granicy wysypiska i później wracając przez Bar zrównać z Ziemią kilkudziesięciu typa wgrywając przy tym grę tyle samo razy :) Ale co tam... jak to się mówi, jak kto woli :)

PS. jednak ci z Wolności to mają jaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trochę wnerwiające, szczególnie gdy tak jak ja wezmę zadanie w którym trzeba rozwalić ludzi z Powinności na granicy wysypiska i później wracając przez Bar zrównać z Ziemią kilkudziesięciu typa wgrywając przy tym grę tyle samo razy :) Ale co tam... jak to się mówi, jak kto woli :)

PS. jednak ci z Wolności to mają jaja ;)

jeżeli masz 1.0003 to nie powinno już być respawnów przeciwników w takim tempie. Raz, że teraz pojawiają się zdecydowanie rzadziej i wolniej do tego tempo przemieszczania się npców po leveleach, sąsiednich graczowi zostało zwolnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej trochę wnerwiające, szczególnie gdy tak jak ja wezmę zadanie w którym trzeba rozwalić ludzi z Powinności na granicy wysypiska i później wracając przez Bar zrównać z Ziemią kilkudziesięciu typa wgrywając przy tym grę tyle samo razy :) Ale co tam... jak to się mówi, jak kto woli :)

PS. jednak ci z Wolności to mają jaja ;)

e tam marudzisz :-P Realizm na maxa, teraz to sie gra jak w podchody, trzeba uwazac i nie smigac srodkiem lokacji droga bo zarobisz kulke i lezysz :) I tak jak tutaj pisza koledzy, przeciwnicy nie respawnuja sie tak szybko wiec jest oki B-) Lubie taka rozgrywke od kiedy zagrałem w Operation Flashpoint B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Słuchajcie po odpaleniu gry po około 3\5minutach następuje frezz i pomaga tylko twardy reset. Dzieje się to na wersji 1.0 na patchu 1.01 to samo, na najnowszym 1.03 to samo. Bez spolszczenia to samo, ze spolszczeniem to samo. Krew mnie zalewa. Zmieniłem sterowniki z najnowszych omeg na oficjalne catalysty 7.4 i przed frezem podłoga robi się biała, dachy od budynków jak i cienie zaczynają migac i frezz. Nie pomaga zmiana detali ani odkręcenie proca i pamięci do standardowych wartości. Grafika nie nie kręcona. Dzieje się to TYLKO i wyłącznie w tej grze. Wszystko inne chodzi prawidłowo. Sprzęt jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może sie nie dogadałem z szukajką, albo nie ma. Jak zmienić rozdziałke w stalkerze nie w grze tylko z windy. Bo cos mi sie zwaliło i przy włączaniu ustawia mi rozdziałkę większą niż monitor obsługuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ej może ktoś mi odpowiedzieć na mojego wczorajszego posta bo dziś grałem i chyba w końcu wywalę bo marne FPS zaczynają mnie wkurzać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Jestem w labolatorium, tam gdzie trzeba było przejść przez dwoje drzwi na szyfr i zabrać dokumenty.

Dokumenty zabrałem, ale coś zamknęło drzwi i nie mam jak z tam tąd się wydostać. WTF? Co mam zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak.

Jestem w labolatorium, tam gdzie trzeba było przejść przez dwoje drzwi na szyfr i zabrać dokumenty.

Dokumenty zabrałem, ale coś zamknęło drzwi i nie mam jak z tam tąd się wydostać. WTF? Co mam zrobić?

hmm, jakby Ci to napisać.... tam lata takie "coś" i musisz to ubić :) wtedy drzwi staną otworem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zna ktoś może kod na niepodatność na promieniowanie albo kod na nieśmiertelność ? Jestem w elektrowni i załatwia mnie promieniowanie a apteczek itp. brak :( Szukałem w necie ale nic nie znalazłem. Baaaardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, jakby Ci to napisać.... tam lata takie "coś" i musisz to ubić :) wtedy drzwi staną otworem ;)

Heh próbowałem, ale nie podołałem i myślałem że się tego nie da ubić tylko trza spierniczać ;)

No nic, będę próbował :)

Edytowane przez JROX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej może ktoś mi odpowiedzieć na mojego wczorajszego posta bo dziś grałem i chyba w końcu wywalę bo marne FPS zaczynają mnie wkurzać :/

Zmien opcje oswietlania (czy jakos tak, juz nie pamietam dokladnie) na najnizsza wartosc i bedziesz mial non stop ~100fps. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi pomóc? Stoje przed drzwiamy z szyfrem, jak tam wejsc? bo blanko jestem:/ prosze o szybka odpowiedz!

Mogl bys chociaz napisac kolo jakich drzwi w ktorej lokacji, w ktorym miejscu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Zmien opcje oswietlania (czy jakos tak, juz nie pamietam dokladnie) na najnizsza wartosc i bedziesz mial non stop ~100fps. ;]

 

Teraz to jak rakieta ;) Dałem gęstość trawy na połowę i cenie na maxa i chodzi idealnie ;) Te oświetlenie nie jest takie wymagane, wolę lepsze teksturki mieć ;)

 

A mam pytanie co do samej gry - dostałem misję od barmana dotycząca laboratorium w strefie mroku. Jestem już tam i zdobyłem dokumenty ale jakieś cholerstwo przytrzymuje drzwi a ten "ognik" atakuje mnie jak wchodzę na górę, jest jeszcze jedno pomieszczenie gdzie było nieco apteczek.

 

Jak mam się wydostać?

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ok. Dzięki za szybką odpowiedź i skoro było wałkowane sorki za durne pytanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej może ktoś mi odpowiedzieć na mojego wczorajszego posta bo dziś grałem i chyba w końcu wywalę bo marne FPS zaczynają mnie wkurzać :/

nie szalej z texturami, ustaw na 50-70%, daj na swpa 2gb, tam gdzie masz gre zainstalowaną zostaw ze 2gb wolnego i bedzie good.

nie warto rezygnowac z full dynamic lighting na rzecz textur, które są i tak marne.

Możecie mi pomóc? Stoje przed drzwiamy z szyfrem, jak tam wejsc? bo blanko jestem:/ prosze o szybka odpowiedz!

szukaj jakies 10 stron wczesniej, albo w szukarce wpisz, było o kodach do wszelakich drzwi.

 

Durne nie, ale bylo 3 posty wyzej, wiec mogles sie troche postarac :lol2:

mistrzostwo :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to chyba masz jakąś ukraińską wersje gry ;p ;) textury już na 3/4 wyglądają pieknie a max to już prawie żyleta ...

ok niewłaściwe słowo z tym "marne" , nie najwyższych lotów ;P nawet na max, jeśli porównywać z obecnymi nowymi grami, w których normalnie działa AA. Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...