Skocz do zawartości
zavader

Najszybsze Athlony -> The Best Of Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam Athlona Bartona 2800+ (166mhz FSB) i chodzi mi na 3200+ z wzrostem temperatury o 3 stopnie :) oto jak zadziałał mój pomysł:

 

ZMNIEJSZYŁEM MNOŻNIK! z x12.5 (z tego co pamiętam) na x11 i zwiększyłem fsb do 200mhz! (teraz synchronicznie z ramem), co dało mi 2200mhz, czyli 3200+ :] polecam te procesory, on nie odczuł żadniej różnicy (ja wręcz przeciwnie :P) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na dosc ostra zime ktora mamy teraz postanowiłem sprawdzić ile uda się wydusic z mojego xp. Zaznaczam ze nie mam super ocerskiej płyty bo tylko epox 8krai kt600 z 2 fazowym zasilaniem i cholernie niedokładnym monitorem temp procka. Zasilacz tez jest daleki do ideału ale daje rade Delta 350w

 

1466@2600MHz przy 1,88v :twisted2: :gitarzysta2: Stabilności nie testowałem bo jakoś nie miałem ochoty robić tego na AC ;)

 

screen

 

chłodzenie to skromny miedziany radiator z 70x70 wentylkiem 4500RPM Igloo 2500pro

 

Na codzień chodzi ok 1600MHz lub jesli mam ochote zagrać w coś to 2,2GHz przy 1,55v rock stable

 

chyba mój procek nie jest bardzo "przeciętny" :lol2:

 

ehh chyba pokusze sie o zlozenie wc i kupno dobrej zasilki :lol:

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej moj zestawik to Asus A7N8X - E Deluxe, 2 x 512 mb Twinmos Dual 400mhz, ATI Readon Saphire 9800 pro, maxtor 120G noi proc AMD Athlon 2800XP+ na 1,65 V co daje 2088MHz, moje aktualne chlodzenie na ten proc to Tt Volcano 12 przy 2200RPM co daje mi temp 49 w normalnej pracy i 54 w stresie, ile mi sie udalo wycisnac nie wiem cz to duzo bo nie przeczytalem wszystkich artykulów ale moj wyczyn to 12 x 200 na 1,84 v co daje 2400MHz stabilnej pracy przy 58 stopniach i nie zmienia nic w ustawieniach PCI i na ramy poniewaz to jest tryb jak przy athlonah 3200xp. mysle ze przyzwoicie.

 

slyszalem ze napiecie prockowi mozna dawac ile sie da (oczywiscie mowie o rozsadnych granicach np do 1,9) aby temperatura byla nie za duza.

 

moje pytanie brzmi ile bym mogl dac tego napiecia zeby go nie spalic i jaka mieliscie przy tym wyczynie swoja temperature albo ile powinnienem miec. moj volcano 12 ma pokretlo zwiekszajace jego moc wiec z 2200rpm moge swobodnie dac 5500 :)

 

dzieki z gory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe wyniczki :)

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc?id=71273

 

Athlon XP 1700+ na płycie Asus A7N8X z ramami 2x256 Kingston :]

3000+ na chlodzeniu powietrzem (do tego słabym) to w/g mnie wynik conajmniej DOBRY :)

 

Pozdrawiam,

sthEn

Edytowane przez sthEn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na codzien 10x221 jak na 10x230 też działa ale czasmai po jakimś czasie klawiatura wysiada:) poprstu wyłącza sie komp cąły działa wszystko git ale klawira się popriostu wyłacza co to może być? Procek chlodzony bloczkiem (sam robiłem) mosfety tez chlodzone i NB tez bloczek ale cpc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość matt1401

Witam, New castl 3000@2688 udokumentowany wczoraj mialem 2800 ale nid zdarzylem bo moja plyta gigabyte ga k8ns jak to gigabyte ma zrabane kontorlery i sie robi reset znaczy brakuje pradu dla dysku a mialem na 2 zasilacach:)

post-134188-1140386436_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Duron 1400@2400 śmiga spokojnie, ale temperatura wyyysoka. Obecnie 11x200 (2200 MHz)

Mam takie pytanko odnosnie temperatury.

Którą temperaturą się sugerować? Nie wszystkie płyty główne pokazują temperature z CPU Diode. U mnie w Idle pokazuje odpowiednio 43* i 52* (cpu diode). Niektórzy podają temperaturę taką, inni taką. Jaka więc jest odpowiednia aby mój Duron 11x200 mógł pracować bezpiecznie? Czy np w stresie 60* na CpuDiode to dobra temperatura?

Płyta K7N8X-X. Wiatraków w budzie w sumie 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Duron 1800@2250,czyli 13.5x166 na napięciu 1.75V, temp. 53-54 stopnie w stresie na zwykłym coolerze no name.

Mam trochę wątpliwości co do jego stabilności na tych nastawach.

Na sterowniku Omega 30.82 potrafi się zawiesić w 3d marku 2001 :cry: , na innych sterach chodzi bez pudła, nie ważne jak go obciążę. :blink:

Podniosłem nawet napięcie do 1.775V i nic to nie dało :cry:Może to za dużo dla tego procka?

Na Duronie 1800 tego nie było.

Zasiłka raczej wyrabia, bo napięcie 12V u mnie jest 11.712V, czyli różnica 2.4%.

Nie brałem się jeszcze za odblokowanie cachu.

 

Tak ogólnie to ten mój Dureń chodzi normalnie na magistrali 150 (13.5x150=2025) na standardowym zasilaniu 1.5V :D , ma wtedy jakieś 48 stopni w stresie, ale ze względu na brak blokady PCI nie przestawiam na dłużej magistrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio sie bawiłem kumpla sprzętem i udało mi sie zrobić stabilne w spi16m (2000+) 1667@2500mhz ale juz przy 2v:)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez banti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na płycie EPOX 8RDA3+ mój Athlon XP 2000+, seria AIXIB odblokowany mnożnik, napięcie 1,725V chodzi 215x9,5, co daje 2042MHz :) Słyszałem, że AIXIB to słaba seria, więc jestem zadowolony :P Za procka dałem 200 zł, Durona 1200MHz sprzedałem za 140 zł, więc 6 dych mnie ten procek kosztował :) Niestety są duże problemy z przekroczeniem 2000MHz, na mnożniku 10 wogóle nie idzie ustawić nic powyżej FSB 200. Poza tym proc się grzeje, w stresie w prime95 mam 52^C, proc chłodzony przez Spire WhsiperRock V. Pobawiłbym się jeszcze, ale na dzisiaj mam już dość :) Pół dnia wczorajszego i prawie cały dzisiejszy :P

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Durona 1600Mhz mogłem go puścic na 2200Mhz ale z niewiadomych przyczyn dysk twardy wtedy mi się nie uruchamiał. Pewnie mógłbym go puścic nawet na 2400Mhz bo płyta na to pozwalała jednak nie sprawdziłem i już nie sprawdze bo wymieniam na athlona 2000Xp jak bede go mial to z nim sprobuje i wtedy nowe osiagi napisze.

 

Dodam jeszcze że taki duron jest poruwnywalny z Athlonem 2600+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Trafił w moje ręce procek XP1700+ na jądrze Palomino.

 

Oznaczenia:

DMT3C, AGOIA 0222SPQW

 

Wiem, że aby sprawdzić autentyczne możliwości podkręcania, trza zbadać dany egzemplarz, jednak może macie jakieś orientacyjne pojęcie na ile MHz zwykle kręcą się procki z tej serii?

Cokolwiek szybszego niż 1667MHz (mój TBred A0 jest kompletnie niepodkręcalny) by mnie satysfakcjonowało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu do wartosci Twojego starego procka możesz mieć problem ze schłodzeniem bo palomino sie cholernie grzeją, jednak wyciagniecie z niego 1670 mhz nie powinno być problemem jak go dobrze schłodzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce, ale nie chcę zakładać nowego tematu.

Trafił w moje ręce procek XP1700+ na jądrze Palomino.

 

Oznaczenia:

DMT3C, AGOIA 0222SPQW

 

Wiem, że aby sprawdzić autentyczne możliwości podkręcania, trza zbadać dany egzemplarz, jednak może macie jakieś orientacyjne pojęcie na ile MHz zwykle kręcą się procki z tej serii?

Cokolwiek szybszego niż 1667MHz (mój TBred A0 jest kompletnie niepodkręcalny) by mnie satysfakcjonowało ;)

ja miałem tez agoia i chyba ten sam tydzien. Procek na miom bylym mobo chodził na fsb 150 czyli 1650MHz bez zmiany napiecia. Wiecej nie wiem czy poszedłby bo mobo podało juz. Temp na alumiowym titanie miał ok 50* wiec całkeim spoko jak na tego procka.

 

 

dobra ale koniec tego OT bo to temat o najszybszych ;)

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, ostatnio chciałem sprawdzić z ciekawości czy jest możliwość zmieniania mnożnika w moim procesorze i odziwo co było wielkim zaskoczeniem jest taka opcja =D, pacjent to Athlon-M TB 1.4 Ghz seria A9, na początku przetestowałem UC (Under clocking) ..do emula na noc jak znalazł, przestawiłem na 100 Mhz FSB ratio x6 co daje 600 Mhz. Później z ciekawości zaczęło się OC ..więc pierw wrzuciłem FSB na 166 i automatyczny mnożnik ..uruchomił się bez zajęknięcia, więc poszedłem na całego i przestawiłem magistrale na 200 Mhz z mnożnikiem x8 co dało mi 1,6 ghz ....chodzi stabilnie (na standartowym zasilaniu bodaj 1.75 V) bez zawieszania . Zwiększyłem także taktowanie pamięci standartowo 333 na 400. Temperatura proca na jałowym biegu ok 55 stopni. Screny poniżej

Płyta: MSI kt6v

Zasilacz: Procomp 430 W

post-23590-1144916505_thumb.jpg

post-23590-1144916586_thumb.jpg

Edytowane przez damnian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie bo nie moge znalezc

Info o L2 modzie zeby na XP2000+ podniesc cache na 512kb

 

A tak wogole to kupic M-2500+ czy moze jakis 3000+ ? Na allegro pisza mobile 3000+ ale jakos nie wiem czy to sa fakt mobilne z odblokowanym mnoznikiem

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej kupić Mobilka 2500, bo potencjał ten sam - ten sam krzem, a tylko cena inna, zresztą na allegro to już wogóle ceny wyższych modeli Bartonów to czasami kosmiczne pułapy osiągają.

A o modach to użyj -> Szukaj!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhh 2.1 V i 1972mhz to wynik bardziej godny palomino...

 

a juz myslalem ze podobny athlonik do mojego... :/

hehe, popatrz na fsb :blink: Tu chodziło o maksymalne fsb jakie da się wyciągnąć, procek z większym mnożnikiem tzn. 10,5 chodzi jako 240 ale nie ma w sobie grama stabilności, jedyne stabilne z tym mnożnikiem to jest 236X10,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...