Skocz do zawartości
Quill

Co lepiej 256 ramu czy 40GB dysk?

Rekomendowane odpowiedzi

do niedawna mialem taki sam dylemat, wybralem dysk. baracuda iv jest natyle szybkim dyskiem ze nawet jak w grach cos zacznie dogrywac to przy tym procku prawie neibendzie wizdiec zwolnien, ja swojej decyzji niezaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli twój dysk ma rzeczywiście 4GB to kup nowy dysk. A jeżeli zabrakło tam poprostu zera, czyli masz dysk 40GB, to kupuj RAM (tego nigdy za mało ) :)

Chyba "tego nigdy za dużo" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128Mb to naprawde malo ale 4Gb to juz przesada. Kup sobie nowy dysk ale jesli tak rzadko je zmieniasz to min. 80Gb. SIS 645 chyba sobie dobrze radzi z kilkoma obsadzonymi bankami pamieci ale tak na wszelki wypadek najpierw sprawdz jak bedziesz dokupowal RAM. Najlepiej sprzedaj 128Mb i jak ci fundusze pozwola to kup od razu 512Mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja lepiej se kupie ten dysk 40Gb 8O Bo widze ze tu jest zgodnosc jak cholera :wink: A co do pamieci to i tak jak juz kupie 512DDR 333 to sprzedam te 128DDR 266 bo po co ma mi spowalniac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, przydałby mi sie nowy dysk... mam 20gb, ale to wciąż mało, mało... zwłaszcza jak kazaa pracuje 10 godzin dziennie...

 

Zamiana z 4 gb na 40 gb na pewno jest dobrym pomysłem. Skoro do dziś radziłeś sobie z 4 to pewnie nie prędko wykorzystasz nowe miejsce.

 

Tak z ciekawości spytam: ILE defragmentuje się 80 gb? Czy ktokolwiek ma tyle na jednej partycji? Jak długo robi się gruntowny scandisk? U mnie to 10 godzin, więc odkąd mam swój dysk robiłem go tylko raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko 40 mi wystarczy (jakby co to sie dokupi :wink: ) A co do tego ramu to wlasnie tez zauwazylem! Ale juz powoli cena spada...

 

Ps. Moze za rok sie poprawi :wink: :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości spytam: ILE defragmentuje się 80 gb? Czy ktokolwiek ma tyle na jednej partycji? Jak długo robi się gruntowny scandisk? U mnie to 10 godzin, więc odkąd mam swój dysk robiłem go tylko raz :)

Jesli uzywasz scandiska i defraga z Windy to mozliwy wynik :) sytuacja przedstawia sie calkiem inaczej (czyt. krocej) gdy uzyjesz czegos Symantec'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ATA33@5400rpm to sie zgadzam, a plik swap fachowo sie da zrobic 8) A co do tej predkosci, duzo da zmiana dysku? Bo ten mi sie sra i przegrzewa jak cholera :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego  ATA33@5400rpm to sie zgadzam, a plik swap fachowo sie da zrobic 8)  A co do tej predkosci, duzo da zmiana dysku? Bo ten mi sie sra i przegrzewa jak cholera :cry:

No co, ATA100 to teoretycznie 3x szybciej niz ATA33. Ale to tylko teoria, chociaż oczywiście będzie szybciej...

 

Najwięcej zyskasz na transferze wewnątrz dyskowym, będzie duuużo szybciej, podczas kopiowania np. z partycji na partycję. No i ten swap, jak go zrobisz np. Nortonem Speed Diskiem (albo co ci tam pasuje) na krawędzi dysku, to te 7200rpm daje się odczuć.

 

Oczywiście nie oczekuj "przesiadki z malucha do mustanga" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

128Mb to naprawde malo ale 4Gb to juz przesada. Kup sobie nowy dysk ale jesli tak rzadko je zmieniasz to min. 80Gb. SIS 645 chyba sobie dobrze radzi z kilkoma obsadzonymi bankami pamieci ale tak na wszelki wypadek najpierw sprawdz jak bedziesz dokupowal RAM. Najlepiej sprzedaj 128Mb i jak ci fundusze pozwola to kup od razu 512Mb.

Kup dysk, a jak RAM to najlepiej w jednej kosci czasami z wiekszą ilością kości nawet tych samych producentów bywają problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...