Skocz do zawartości
RaF

Polerowac czy nie ??

Rekomendowane odpowiedzi

warto polerowac blok wodny ??

ile mozna na tym zyskac stopni i ile da przesiadka z pasty zalaczonej do coolera titana (tego z wiatrakiem 80x80) na AS3 ??

Polerować zawsze warto :) kończąc na papierze P2000 a później szlifować na zwykłej tekturze.

 

Co do tej pasty Titan'a - IHMO jest lekko do [gluteus maximus] :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto polerowac blok wodny ??

ile mozna na tym zyskac stopni i ile da przesiadka z pasty zalaczonej do coolera titana (tego z wiatrakiem 80x80) na AS3 ??

Oczywiście żę warto polerować .

Ta pasta dołączona do coolera to jest sylikonowa???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta pasta dołączona do coolera to jest sylikonowa???

Titan dołącza coś w stylu "srebrnej pasty", ale do Arctic Silver II czy 3 jest jej daleeeeko. Nie dość, że gęsta, ciężko się rozprowadza to nieraz jakieś grudki napotykam.... kicha ogólnie. Moim zdaniem warto wywalić te 25zł na Arctic Silver 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do blokow to ja tez mam blok i mam problem :-( lezal mi przez pol roku w polce i miedz ktora dawniej byla na nim stala sie teraz ciemniejsza taka jkby przydymiona!!! Nie wiem co zrobic. Czy taki efekt ma wplyw na termoprzewodnosc???? . I jeszcze jedno pytanie jakiego papieru uzyc do szlifowania WB??? wodnego papiepru?? czy zwyklego i o jakim oznaczeniu!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do blokow to ja tez mam blok i mam problem :-( lezal mi przez pol roku w polce i miedz ktora dawniej byla na nim stala sie teraz ciemniejsza taka jkby przydymiona!!! Nie wiem co zrobic. Czy taki efekt ma wplyw na termoprzewodnosc???? . I jeszcze jedno pytanie jakiego papieru uzyc do szlifowania WB??? wodnego papiepru?? czy zwyklego i o jakim oznaczeniu!!.

To sie nazywa utlenianie sie miedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzebyście widzieli blok, który pokazuję na giełdzie.... normalnie czarny taki zaśniedziały od dotykania palcami, że hej... ale papierek śceirny i po zawodach 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do polerowania to wydaje mi sie ze to troche niebezpieczne (jak sie ma shima na procku) bo jak sie nierowno wypoleruje to mozna doprowadzic do sytuacji ze blok nie bedzi edotykal rdzenia procka tylko bedzie sie opieral na shimie i spalimy procka :(

a jak wypolerujemy za bardzo na brzegach to moze nie dotykac shima i opierac sie tylko na rdzeniu i moz a wtedy latwo procka polamac :(

 

mace jakis patent na polerowanie prockow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do blokow to ja tez mam blok i mam problem :-( lezal mi przez pol roku w polce i miedz ktora dawniej byla na nim stala sie teraz ciemniejsza taka jkby przydymiona!!! Nie wiem co zrobic. Czy taki efekt ma wplyw na termoprzewodnosc???? . I jeszcze jedno pytanie jakiego papieru uzyc do szlifowania WB??? wodnego papiepru?? czy zwyklego i o jakim oznaczeniu!!.

Tristan , jeżeli wcześniej miałeś wypolerowany blok i Ci tylko zaśniedział, to polecam sok ze świeżej cytryny, serio ! weż troszkę na chusteczkę higieniczną, nanieś na powierzchnię i poczekaj parę minut, potem dobrze spłukaj wodą, i już masz czyściutki i błyszczący bloczek :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do polerowania to wydaje mi sie ze to troche niebezpieczne (jak sie ma shima na procku) bo jak sie nierowno wypoleruje to mozna doprowadzic do sytuacji ze blok nie bedzi edotykal rdzenia procka tylko bedzie sie opieral na shimie i spalimy procka  :( 

a jak wypolerujemy za bardzo na brzegach to moze nie dotykac shima i opierac sie tylko na rdzeniu i moz a wtedy latwo procka polamac  :( 

 

mace jakis patent na polerowanie prockow ??

można użyć kostek do szlifowania, dostępne w każdym lepszym sklepie lakierniczym, a szlifować papierami 1500;2000;2500 kolejno, i wypolerować pastą polerską jedne z lepszych to Farecla G3 i odpowiedniki firmy 3M, ale dosyć drogie, można użyć również polskiej Tempo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate wymysliles juz jakies mocowanie bloku do p4? s478??

 

czy musze sie meczyc sa i robic z plexi?

Robię ale jak to zroboć bez wymiarów.... proszę i proszę i proszę o jakieś wymiary itp... nie stać mnie na kupowianie płyty z tą podstawką i dokładne pomiary... a wszyscy dookoła mają Celki albi Amdeki a P4 szukać ze świcą ..... 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate wymysliles juz jakies mocowanie bloku do p4? s478??

 

czy musze sie meczyc sa i robic z plexi?

Robię ale jak to zroboć bez wymiarów.... proszę i proszę i proszę o jakieś wymiary itp... nie stać mnie na kupowianie płyty z tą podstawką i dokładne pomiary... a wszyscy dookoła mają Celki albi Amdeki a P4 szukać ze świcą ..... 8O

Oki... moge podeslac te wymiarki...

 

a dalo by sie wtedy jakos taniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...