Skocz do zawartości
Nessay

Przesiadam siÄ™ AMD > Intel

Rekomendowane odpowiedzi

ale jakim trzeba być debilem żeby ściagać cooler z procka kiedy ten pracuje ? trzeba być totalmym bezmózgowcem :!: a AMD ja kma radiator to zwiśnie przy 60-70*C i tyle. jak pompka sie zepsuje to blok i woda w nim zmagazynuje ciepło więc temp będzie rosła stopniowo i proc sie zawiesi, a nie jak po zdjęciu coolera całkowicie.

i nie chcę tu pisać o wyższości amd nad intelem czy odwrotnie, po prostu śmieszy mnie jak jakaś lama podkręca procka 1.8GHz na 2.4GHz i się dziwi że mu się zjarał, wielkie zdziwienie :lol: i to wina AMD :lol:

genghiskhan : jak to jak ??? właczasz grę i grasz, płynniej niż dotychczas :D przecież w testach amd 64 używali głównie standardowych benchmarków, gier itp, a wydajność była zapupista :D a itaniumy też dostają po tyłkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jakim trzeba być debilem żeby ściagać cooler z procka kiedy ten pracuje ? trzeba być totalmym bezmózgowcem :!: a AMD ja kma radiator to zwiśnie przy 60-70*C i tyle.

Ciekawe też bo swojego cpu specialnie katlowalem (wyąłczyłem cooler) i tem doszła prawie do 80C i chodził full stable , , kumpel ma radiator jakis na duraka 1000 na antku 1700= i ma caly czas 75C i full stable

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem zadowolony np. z celiny 1.3A niz z durnia czy z tego AXP - problemow bylo faktycznie mniej, o stabilnosci nie wspomne - proc chodzacy przy blisko 100*C podkrecony pieknie stabilnie smigal:)

:lol: i tyle :P (patent Foresta)

 

 

 

no widzisz moze to dla ciebie lol - ale wyobraz sobie awarie pompki gdzie nawet nie bedziesz slyszal ze sie wylaczyla a akurat bedziesz pykal w bardzo waznego DM w q3 powiedzmy.... no na amd po paru minutkach albo resecik albo wieczne wylaczenie kompa i wymiana proca.... na intelku jedynie bys resteta zaliczyl ale dluzej bys pogral

byly testy - jasne jest ze amd ploną sobie a intele p3 i p4 przezywaja bez problemu i nie potrzeba im mobo z zabezpieczeniami,ktore nie dzialaja jak nalezy w AMD - sam testowalem zabezpieczenie i mi np. nie dziala jak trza.. w innych mobo moze i dziala ale co z tego....

bezsensem jest wszczynanie wojny znowu...

kazdy chwali swoje jak zawsze..chociaz ja mam amd i chwale intela dalej jest wedlug mnie lepsiejszy i taki narazie pozostanie...

co z tego ze AMD wypuscilo 64bitowe proce - gdzie mozna to dzisiaj wykozystac??? pozatym 2000zl za proca to deczko duzo a wydajnosc wcale super nie jest - juz bym wolal p4 z HT...

nawet jesli chodzi o porownanie prosesjonalnych procow w AMD i intelu to intel do przodu jest... robi najwydajniejsze procki ... nawet IBM i inne sparki mu nie fikaja (mowie o itanium 2) a taki opteron??? wcale nie jest tak super wydajny

mam sobie wyobrazic ze krociec od pompki spada z niej i nie ma przeplywu wody ,po paru minutach w bloku woda paruje i czysci uklad z wody ,nastepnie blok jest tak nagrzany ze rurki topnieja i odpadaja od bloku ,towarzyszy temu krotki syk,ale jakos mnie to nie rusza (sam sie dziwie) a orientuje sie ze cos jest nie tak jak czuje wode pod stopami ,bo komp zachowuje sie normalnie ,wlacza sobie spokojnie program monitorujacy temp i widze ze pod moim Athlonem XP 0.13um 1500MHz czujnik zarejestrowal temp 73C ,wiec na jadrze jest z 15C wiecej

i wykonuje szybki ruch w strone przycisku power ,wciskam go i po 5 sek komp jest wylaczony

bloku nie mozna dotknac jeszcze przez 15min ,zmienil kolor - bardziej przypominal aluminium niz miedz

 

NIE nie musze sobie tego wyobrazac,ty wyobraz sobie ze najbardziej ucierpial moj palec (lekkie poparzenie) ,proc chodzi jak chodzil -nic mu nie jest ,nawet sie wtedy nie zawiesil

 

a niestety Intel w serwerach nie dorownuje IBMowi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, KGB ? Którędy woda ma wyparować z tego bloku ?? Co najwyżej może się w nim zacząć gotować

sam sobie odpowiedziales na pytanie,skoro gotuje sie to tez paruje

para wypchnela wode z rurek,rurki sie stopily i resztki pary "wyparowaly" z bloku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee, KGB ? Którędy woda ma wyparować z tego bloku ?? Co najwyżej może się w nim zacząć gotować

sam sobie odpowiedziales na pytanie,skoro gotuje sie to tez paruje

para wypchnela wode z rurek,rurki sie stopily i resztki pary "wyparowaly" z bloku

A sorki jakoś skojarzyłem sobie z układem chłodniczym w samochodzie, gdzie woda wrze ale nie paruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w samochodzie tez paruje :D 

po to jest ta sprezynka w korku (zawor cisnieniowy)

Dobra poddaję się :D :D

 

A co do zabiezpieczenia w WC to mam shutdown w biose przy 60C

 

Działa idealnie jak zapomne wlaczyc pompki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, gdybym w tym momencie dysponował jakąś kaską to jednak przesiadłbym się na Intela. Jadę na AMD od wymiany PIII 600E na Athlona 1GHz i niby jestem zadowolony, ale...brak mi zaufania. Te wszystkie historie z kruszonymi rdzeniami, brakiem zabezpieczeń termicznych, trwałością mocno odbiły się echem. Zawsze jakaś obawawa pozostaje. Widać za co się u Intela więcej płaci...

Rdzen sam ci się nie ukruszy. :) :) :) trzeba być matołem aby ukruszyć go! a jak się nim jest to broń boze nie wpychac łap w komputer bo można większych szkód narobić.

 

Przez trwałośc co masz na myśli ? AMD są mało trwałe czy co?

nie ukruszysz rdzenia jezeli nie bedziesz na chama zakladal coolerka. A AMD ma zabezpieczenie przed spaleniem tyle ze to plyta wylancza kompa a nie procek zwalnia sam siebie. Np. ABIT KD7 odcina procesor po 2sek....jeszcze bedzie zył, ale pewnie dlugiego zywotu nie bedzie mial :D. W koncu lepsze to niz nic....Moj epox wylancza kompa jezeli mu wtyke od wentyla wyjme...wiec pewnie wylaczy tez kompa jak procek bedzie bez radiatora...

 

zreszta mozna wydac te 20zl na copper shima od thermaltake-a.

A kto CI powiedział, że ja mam dzisiejszą sytuację na myśli? Przecież wyraźnie napisałem - te wszystkie historie. Pamiętasz może taką płytę jak Asus A7V? Wtedy nie było zabezpieczeń termicznych i nic samo się nie wyłączyło. A co do kruszenia, to chyba nie pamiętasz sytuacji gdy pojawiły się na rynku procki AMD pod Socket A. Boom wydajnościowy za małe pieniądze i masa ukruszonych rdzeni, bo niewielu przypuszczało wówczas jak łatwo prze nieuwagę zniszczyć proca. Miałes w ręku jakiegoś Thunderbirda? Wydzielały masę ciepła. Model 1400 tak na oko około 80 W. Trza było mocnego na owe coolera, a te nie były zbyt dopracowane i jeśli chodzi o zapinki to daleko im do dzisiejszych. Pracowałem w tamtym czasie w hurtowni komputerowej i widziałem masowo przychodzące pokruszone procki, wzięte na warunkową reklamację przez sprzedawców. Ja nie mam na myśli nas, ludzi obeznanych z kompami, ale wszystkich uzytkowników kompów. Weź do ręki procka Intela. Jest co popsuć? Trzeba się mocno postarać by uszkodzic mechanicznie. Owszem, intelowskie Coppermine dla przykładu też miały "goły" rdzeń, ale wytrzymałość miały wysoką.

Dziś jest zdecydowanie lepiej, ale niestety nadal procki AMD nie są nalezycie zabezpieczone przed ukruszeniem czy spaleniem. Postaw się w sytuacji kogos kto pierwszy raz składa kompa i raczej nie zna niuansów. Bierze procka powiedzmy AXP 2500+, wsadza do socketu i zaczyna montować... TT Volcano 7+. Robi to pierwszy raz. Zapinka jest bardzo twarda. Dalej odpowiedz sobie sam :cry: . Analogicznie zestawik na P4 i cooler Boxowy. Nawet lama nie ma co popsuć. Może demonizuję, ale staram się wykazać potencjalne niebezpieczeństwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby sprzedawcy nie byli takimi lolkami jak są to poleciliby chłopaczyniecopper shima za 15zł i wtedy trudno ukruszyć. przyznaję że sam ukruszylem durona 800 :oops: ale chodziła wyglądał jak 90 letni dziadek :) ukruszenia na całym obwodzie proca. winna była ząbkowana podstawa pierwszych wersji Titana D5TB i ja :lol: .

 

nie ma sensu się kłócić co lepsze bo jak coś kosztuje połowę a ma taką samą wydajność to wiadomo że bardziej się opłaca ale śmiech mnie zwala z krzesła jak jakiś lolek jest lamą i spalił kompa (pewnie powered by codegen 300W :lol: ) i szuka wsparcia u ludzi posiadających intele żeby ktoś mu napisał : "tak synku, dobrze robisz przesiadając się na intela" :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto CI powiedział, że ja mam dzisiejszą sytuację na myśli? Przecież wyraźnie napisałem - te wszystkie historie. Pamiętasz może taką płytę jak Asus A7V? Wtedy nie było zabezpieczeń termicznych i nic samo się nie wyłączyło. A co do kruszenia, to chyba nie pamiętasz sytuacji gdy pojawiły się na rynku procki AMD pod Socket A.  Boom wydajnościowy za małe pieniądze i masa ukruszonych rdzeni, bo niewielu przypuszczało wówczas jak łatwo prze nieuwagę zniszczyć proca. Miałes w ręku jakiegoś Thunderbirda? Wydzielały masę ciepła. Model 1400 tak na oko około 80 W. Trza było mocnego na owe coolera, a te nie były zbyt dopracowane i jeśli chodzi o zapinki to daleko im do dzisiejszych. Pracowałem w tamtym czasie w hurtowni komputerowej i widziałem masowo przychodzące pokruszone procki, wzięte na warunkową reklamację przez sprzedawców. Ja nie mam na myśli nas, ludzi obeznanych z kompami, ale wszystkich uzytkowników kompów. Weź do ręki procka Intela. Jest co popsuć? Trzeba się mocno postarać by uszkodzic mechanicznie. Owszem, intelowskie Coppermine dla przykładu też miały "goły" rdzeń, ale wytrzymałość miały wysoką.

Dziś jest zdecydowanie lepiej, ale niestety nadal procki AMD nie są nalezycie zabezpieczone przed ukruszeniem czy spaleniem. Postaw się w sytuacji kogos kto pierwszy raz składa kompa i raczej nie zna niuansów. Bierze procka powiedzmy AXP 2500+, wsadza do socketu i zaczyna montować... TT Volcano 7+. Robi to pierwszy raz. Zapinka jest bardzo twarda. Dalej odpowiedz sobie sam :cry: . Analogicznie zestawik na P4 i cooler Boxowy. Nawet lama nie ma co popsuć. Może demonizuję, ale staram się wykazać potencjalne niebezpieczeństwo.

nie zgodze sie

ostatnio zmienialem cooler na celeronie 633 i mial pokruszone dwa rogi

a cooler to bylo takie badziewie z miekka zapinka do socket 7

wiec wcale nie trudno bylo go pokruszyc

duron wcale nie jest slabszy od takiego celerona

 

wiesz ,wbrew pozorom komputer to nie klocki lego,woec jak ktos nie potrafi to niech sie nie bierze

jak mu ambicja nie pozwala to niech bierze intela i placi majatek

niestety tak juz jest na swiecie ze jak ktos nie potrafi to drozej placi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A kto CI powiedział, że ja mam dzisiejszą sytuację na myśli? Przecież wyraźnie napisałem - te wszystkie historie. Pamiętasz może taką płytę jak Asus A7V? Wtedy nie było zabezpieczeń termicznych i nic samo się nie wyłączyło. A co do kruszenia, to chyba nie pamiętasz sytuacji gdy pojawiły się na rynku procki AMD pod Socket A.  Boom wydajnościowy za małe pieniądze i masa ukruszonych rdzeni, bo niewielu przypuszczało wówczas jak łatwo prze nieuwagę zniszczyć proca. Miałes w ręku jakiegoś Thunderbirda? Wydzielały masę ciepła. Model 1400 tak na oko około 80 W. Trza było mocnego na owe coolera, a te nie były zbyt dopracowane i jeśli chodzi o zapinki to daleko im do dzisiejszych. Pracowałem w tamtym czasie w hurtowni komputerowej i widziałem masowo przychodzące pokruszone procki, wzięte na warunkową reklamację przez sprzedawców. Ja nie mam na myśli nas, ludzi obeznanych z kompami, ale wszystkich uzytkowników kompów. Weź do ręki procka Intela. Jest co popsuć? Trzeba się mocno postarać by uszkodzic mechanicznie. Owszem, intelowskie Coppermine dla przykładu też miały "goły" rdzeń, ale wytrzymałość miały wysoką.

Dziś jest zdecydowanie lepiej, ale niestety nadal procki AMD nie są nalezycie zabezpieczone przed ukruszeniem czy spaleniem. Postaw się w sytuacji kogos kto pierwszy raz składa kompa i raczej nie zna niuansów. Bierze procka powiedzmy AXP 2500+, wsadza do socketu i zaczyna montować... TT Volcano 7+. Robi to pierwszy raz. Zapinka jest bardzo twarda. Dalej odpowiedz sobie sam :cry: . Analogicznie zestawik na P4 i cooler Boxowy. Nawet lama nie ma co popsuć. Może demonizuję, ale staram się wykazać potencjalne niebezpieczeństwo.

nie zgodze sie

ostatnio zmienialem cooler na celeronie 633 i mial pokruszone dwa rogi

a cooler to bylo takie badziewie z miekka zapinka do socket 7

wiec wcale nie trudno bylo go pokruszyc

duron wcale nie jest slabszy od takiego celerona

 

wiesz ,wbrew pozorom komputer to nie klocki lego,woec jak ktos nie potrafi to niech sie nie bierze

jak mu ambicja nie pozwala to niech bierze intela i placi majatek

niestety tak juz jest na swiecie ze jak ktos nie potrafi to drozej placi

Czy ty chcesz przez to powiedzieć że wszyscy co kupują np. P4 to są matoły do kwadratu? Nie umiejący korzystać z komputera? To popatrz na berkuta, szymka, jelenia i podobnych. Czy o nich powiesz, im "ambicja nie pozwala" ?

Pieprzysz głupoty kolego.

Ludzie kupują AMD bo nie mają pieniędzy albo jak uważają, że nie muszą dużo wydawać na kompa, a P4 kupują ludzie których widocznie na to stać.

EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uktuszenie jadra to jedno, a co zrobic kiedy pare dni temu kumpel zaoferowal sie innemu (lamie w tych sparawach), ze zmieni mu coolera na procku i wy$&^al dzire w plycie (sciezki), bo sie wkretak wymsknal z zapinki. Oczywiscie plyta zmara i palil glupa :roll: W tym wypadku intel ma przewage dla niewprawnych latwiej zlozyc komopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty chcesz przez to powiedzieć że wszyscy co kupują np. P4 to są matoły do kwadratu? Nie umiejący korzystać z komputera? To popatrz na berkuta, szymka, jelenia i podobnych. Czy o nich powiesz, im "ambicja nie pozwala" ?

Pieprzysz głupoty kolego.

Ludzie kupują AMD bo nie mają pieniędzy albo jak uważają, że nie muszą dużo wydawać na kompa, a P4 kupują ludzie których widocznie na to stać.

EOT

a tak dobrze cenzura juz dzialala na forum

wiec korzystajac z okazji moge powidziec ze PIEPRZE nie tylko glupoty panie michalak (domysl sie co byloby dalej ... podpowiedz ze bana bym dostal :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś umie to niech kupuje co chce (amd i intel do wyboru), jak nie umie to intela - taki jest sens wypowiedzi KGB.

tak jak trabanty mają ludzie którzy nie mają kasy i tacy, które je lubią (+ wydają na tuning 10 000, na grata w sumie).

 

jak ktośma ukruszyćamd to niech sienie dotyka do coolera a jak chce grzebać to intel będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...