Skocz do zawartości
dymy

Windows Millenium (warto?)

co wybrac?  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. co wybrac?

    • Windows 98 Millenium Ed.
      16
    • Windows 98 Second Ed.
      39


Rekomendowane odpowiedzi

..co lepsze Millenium czy 98SE? do Millenium jestem troszke uprzedzony bo kilka razy instalowalem i zawsze swirowal. no ale przeciez jest nowszy i powinien byc lepszy. wiec moze jednak warto? ..a reszta to tylko kwestia konfiguracji? ..musze dzis cos wrzucic znajomej wiec prosze o szybkie "za i przeciw". cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawracaj sobie głowy milenium.

Teraz mam win98se ale przechodze na windowsa xp jak tylko wyjdzie SP1

..no wlasnie wlasnie. tylko sprawa wyglada tak ze mam tam Celka 433@540 na GA-6VM7-4E (via 694x) 128 MB ram CL2 i GF2MX400. postawilem XP ale troszke sie muli. 98SE stawialem jush n razy i wiem czego moge sie spodziewac. ale moze Me wnioslo by cos nowego? niestety z doswiadczenia mam obawy dotyczace stabilnosci i kompatybilnosci tej platformy (ruszalem raptem kilka razy i zawsze mnie zawodzil). ale mam wrazenie ze to taki troszke nie doceniany produkt a przeciez dla starszych pasci bylby idealnym rozwiazaniem. wiec co zyskam stawiajac Me?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma czegos takiego jak Win98 Millenium Edition tylko poprostu Windows Millenium.

2. Roznica w stabilnosci w porownaniu do 98 jest kolosalna, ja bym specjalnie sie nie zastanawial.

 

Polecam ME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Me nie wniosło raczej nic nowego (no moze oprócz kolorów i kilku rzeczy które były juz wczesniej, ale teraz microsoft zrobił je po swojemu i zintegrował z systeMEm)... me to poprostu windows 98 third edition :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie ma czegos takiego jak Win98 Millenium Edition tylko poprostu Windows Millenium.

2. Roznica w stabilnosci w porownaniu do 98 jest kolosalna, ja bym specjalnie sie nie zastanawial.

 

Polecam ME

..heh fakt. ale jesli jush mamy byc dokladni to jest Windows Millenium Edition. noi milo nareszcie uslyszec jakies konkrety. czyli jednak cos jest w tym Me. bo tesh mnie sie wydaje ze nad tym tegie glowy siedzialy coby byl lepszy od 98SE. aczkolwiek sam tej roznicy nie dostrzegam. mozna prosic o jakies linki z porownaniem, opiniami itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Me nie wniosło raczej nic nowego (no moze oprócz kolorów i kilku rzeczy które były juz wczesniej, ale teraz microsoft zrobił je po swojemu i zintegrował z systeMEm)... me to poprostu windows 98 third edition :)

..szczerze mowiac laik odniesie wlasnie takie wrazenie plus brak bezposredniego dostepu do powloki przez DOS'a ktory faktycznie nie zostal usuniety (shit) i dziwna stabilnosc. ale moze to kwestia dobrej konfiguacji? czy ktos z was oprocz Xon'a dostrzegl ta kolosalna roznice w stabilnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. win me malepszą obługę pamięci

2.win me to moznapowiedzieć że jest to 98se +wszystkie patche jakie

wyszły do premiery win me

może być troche bardziej stabilny ale nadal jest to system hybrydowy 8O :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod Me CMR2 haczyl u mnie w kazdej rozdzielczosci, w kazdych kolorach, nawet ze szczegolami na minimum. Pod 98se chodzi b. dobrze, podobnie dzialo sie tez z innymi grami. W moim przypadku 98se sprawuje sie o wiele lepiej pod wzgledem wydajnosci w 3d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku 98se sprawuje sie o wiele lepiej pod wzgledem wydajnosci w 3d.

A ja pod ME w 3d marku 2001 (default) na rivie tnt2 M64 mam 1008 markow wiec chyba nie jest żle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie win2k? Na tym konfigu będzie chodził całkiem dobrze, a moim zdaniem dużo lepszy niż 98SE czy ME.

..no bo jesli w2k to jush lepiej XP. zreszta do w2k trza SP sciagac a to jest kolo 100 MB. XP bylo by ql tylko sie muli. musze polookac czy przyczyna nie jest fakt podkrecenia proca. teraz leci na fsb 83 i mam wrazenie ze to jest max. sprobuje puscic na 75. moj duren tesh sie muli jesli go puszcze kolo 930 choc teoretycznie proc dziala szybciej. a przy pelnym 930&up wogole nie wstaje ;o) ..w kazdym razie jush zdecydowalem ze pozostane przy moich uprzedzeniach do Me. zreszta looknijcie sobie http://www.pl.tomshardware.com/consumer/00q3/000927/ thx 4 all & cya

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..co lepsze Millenium czy 98SE? do Millenium jestem troszke uprzedzony bo kilka razy instalowalem i zawsze swirowal. no ale przeciez jest nowszy i powinien byc lepszy. wiec moze jednak warto? ..a reszta to tylko kwestia konfiguracji? ..musze dzis cos wrzucic znajomej wiec prosze o szybkie "za i przeciw". cya

Ja normalnie zakochalem się w 2000, a później przesiadłem się na XP (choć nie wzbudził we mnie takiej euforii jak 2000 wczesniej :) A poprzednio jechalem na 98SE, Me mialem czasem jako drugi system ale wylecial w koncu na zawsze wraz z cala jak dla mnie nieudana rodzina 9x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pod ktorym lepiej sie kreci proca i pamieci ?? bo w me ciagle mi jakies bledy wyskakuja ???

jak masz za mocno podkreconego kompa to na kazdym ci sie bedzie sypac cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde Windows jest złe :) Nad każdym trzeba poprostu posiedzieć i odpowiednio skonfigurować poprawiając błędy Billa :wink: Słusznie stwierdziłeś, że im nowsze to lepsze. Trzeba jednak też zmieniać sprzęt na nowszy. Niema oczywiście np sensu instalować XP na Celeronie 333 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..no wlasnie wlasnie. tylko sprawa wyglada tak ze mam tam Celka 433@540 na GA-6VM7-4E (via 694x) 128 MB ram CL2 i GF2MX400.  postawilem XP ale troszke sie muli. 98SE stawialem jush n razy i wiem czego moge sie spodziewac

MOże trochę ramu by tu pomogło... ja jeszcze nie instalowałem XP, ale znajomy stiwerdził ,ze dopiero gdy do 128 dorzucił 256 , xp zaczął normalnie chodzić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...