Skocz do zawartości
beno21

DFI LAN PARTY NF2 ULTRA B 260 FSB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Za namowa Ytomeczka wziołem te płyte na warsztat - załadwałem nowy bios i do dzieła

 

Pierwsze wrazenia to ful wypas - okragłe kable, panel przedni, trba podruzna na kompa, sledzie itp - dodam ze wszystkie kable i sloty sa UV - podswietlane w ultrafiolecie na zelono - jak kupie neona to wsadze zdiecia

 

Pierwsze oc - duron 1400 - niestety padniete L2 - 64 kb - ale kreci sie przyjemnie

 

Drudie - mój 2800+ z odblokowanym mnoznikiem

 

Niestety jak sie okazało wyzionol ducha wraz z asusem A7N8X DELUXE - a myslałem ze tylko płyta poleciała

 

Wiec z oc trzeba oczekac do jutra az dostane nowego procka

 

Mysle ze jest kilka uzytkowników tej płyty na forum i podziela sie swymi doswiadczeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beno21, szalałeś ostatnio z tym Asusem. Coś zmalował, że Ci padł. Modowałeś coś? Próbowałem dowiedzić się czegoś więcej o tym twoim FSB 247 i jakoś nie dałeś konkretniejszych odpowiedzi w topiku o A7N8X.

 

BTW - ten DFI jest naprawdę "wstrząsający". Oglądałem sobie toto "na zimno" i działa na podświadomość. Mając ją ręku odnosi się wrażenie, że tkwi tam potencjał. No bo jaka firma nie mająca aspiracji dawała by tak starannie dopracowany produkt. Liderzy na NF2 wyglądają przy niej conajmniej ascetycznie. No ale w końcu liczy się wydajność i stabilność a nie "szmatki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beno21, szalałeś ostatnio z tym Asusem. Coś zmalował, że Ci padł. Modowałeś coś? Próbowałem dowiedzić się czegoś więcej o tym twoim FSB 247 i jakoś nie dałeś konkretniejszych odpowiedzi w topiku o A7N8X.

 

BTW - ten DFI jest naprawdę "wstrząsający". Oglądałem sobie toto "na zimno" i działa na podświadomość. Mając ją ręku odnosi się wrażenie, że tkwi tam potencjał. No bo jaka firma nie mająca aspiracji dawała by tak starannie dopracowany produkt. Liderzy na NF2 wyglądają przy niej conajmniej ascetycznie. No ale w końcu liczy się wydajność i stabilność a nie "szmatki".

W końcu przy tej mobo swój palec przyłożył jeden z czołowych inżynierów Abita ;)

No i wsparcie dla uzytkowników lepsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma ochote to kosyt 755 zł na dzis :!:

 

No abita tez ostatnio wykonczyłem :D

 

Co do asusa to cos zaczeło szwankowac i jak robiłem przeprowadzke do nowej plyty - komp po prostu niewstał - niestetuy jak sie wczoraj okazało mobo pociagneło za soba 2800+ :twisted:

Mysle ze zmuszanie tej płyty do fsb 250 dało jej w kosc

poszła na 248 fsb na 250 wysypywała mi sie po kilku minutach - jedyny mod to Vscore porocka - pamiatki hynixa 2 X 256 mb i dobry procek to wszystko 11 X 250 to robi wrazenie - no i oczywiscie wc

 

Co do dfi to jak dostane wieczorem nowego 2800+ to zacznie sie jazda, jak narazie smiga super - jak dlamnie napiecie dla procka mogli dac do 2.2 V ale to rekompensuje 3.2 V dla pamieci i 1.9 V NB

No i odblokowane wszystkie mnozniki tak jak w abicie i solteku do 22

 

Testowałem na razie geil ultra i hynixy i geil które niechciały chodzic na asusie i solteku na 400 tutaj niestwazaja problemów a z hynixami tez jak najlepiej - krecic bede dopiero z jakims lepszym prockiem bo akurat zostały mi na stanie 2000+ z odblokowanym mnoznikiem ale chodza tylko do 2150 mhz - ale tez jednego puszcze - moze pujdzie wyzej

 

Co do poruwnania do asusa, abita i solteka - bije wszystkie na łeb - wiem bo wszystkie mam

 

Co do durona to jeszcze niepusciłem go na maxa ale to chyba niema sesu bo 1600 z 64 kb L2 jest tylko do wymiany - a to zrobie dopiero jutro

narazie chodzil na 2.1 gh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i w koncu juz wiem ze moje hynixy nielubia napiecia 3 V - komp niewstaje

 

fsb na wczoraj 255 mhz dzis walcze dalej

 

update

 

pozostawiam bez komentaza

 

nastepne wyniki wkrótce

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie prawie jak u mnie :) włącz jakiś teściK. Yotomo może trzeba taką płytkę sobie sprawić :), ja sprzedaje swojego dwugłowego potwora i wracam do O/C bo ludzie zaczynają doganiać.

 

 

pozdro Beno. kręć dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie prawie jak u mnie :) włącz jakiś teściK. Yotomo może trzeba taką płytkę sobie sprawić :), ja sprzedaje swojego dwugłowego potwora i wracam do O/C bo ludzie zaczynają doganiać.

 

 

pozdro Beno. kręć dalej.

No myślę nad tym ... ale najpierw muszę zmienić pamiątki bo moje max 247fsb stabilnie @ 6-3-2-2 :/, poza tym dziś odbieram nową grafę ;) więc portfel może nie wytrzymać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sobie vmoda zrobic bo te 2 V na mojego 2800+ to troche zamało ful stable 255 mhz a dalej procek juz niewytrzymuje, no i pzmiatki z leprzymi timingami by sie sprzydały

 

tesciki i dalsza czesc podkrecania wsadze wieczorem - trzeba bedzie dac X 9

 

Wruciłem do starszego biosa i wszystko jasne - moje memorki nielubia 3.0 V - komp niewstaje a cala reszta juz chula az miło

 

zostaje mi jeszcze nowy twardziel do kupienia bo moja 40 ma sysdtem z asusa z nowymi sterami i niezawsze chodzi tak jak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pięknie prawie jak u mnie :) włącz jakiś teściK. Yotomo może trzeba taką płytkę sobie sprawić :), ja sprzedaje swojego dwugłowego potwora i wracam do O/C bo ludzie zaczynają doganiać.

 

 

pozdro Beno. kręć dalej.

No myślę nad tym ... ale najpierw muszę zmienić pamiątki bo moje max 247fsb stabilnie @ 6-3-2-2 :/, poza tym dziś odbieram nową grafę ;) więc portfel może nie wytrzymać :D

Szlag by to trafił, tu się obijacie o 260 a ten mój asusowy "złom" za nic w świecie nie chce przekroczyć 232. Pochlastać się można normalnie. Trza by coś też zmienić. Pamiątki dają sporo zapasu to i MoBo by się przydało z zapasem.

BTW - Yotomeczku, co Ci za grafika pod strzechę wpadła? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra własnie zaliczyłem udany vmod i moge krecic procka

 

Załadowalem najnowszy hakerski bios i lipa niechce chodzic ponad 220 wiec wracam do wersji poprzedniej

 

A jutro wam powiem jaka cene uda mi sie wywalczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...