Skocz do zawartości
RoDaro

Wydajność podkręconych celeronów

Rekomendowane odpowiedzi

smeerf gdzie ty mieszkasz i kto ci kompa ustawiał że na celku tylko 3500 pkt wydusiłeś ja na celeronie 1,7/256 ram/fx5200/z uszkodzonym złączem agp 4 tzn mam tylko agp2 wyduszm spokojnie 6800 pkt na 3dmarku 2001 więc prosze przestań opowiadać bajki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co tam jest do ustawiania?wszystko tak samo tylko płyta i proc inny a wynik 300procent słabsze(na celku of corse)na każdym kompie z celeronem jest straszna lipa w 3dmarku.wszedzie!!!

chyba 30 kompów od kumpli testowałem i to samo.ostatnio na 3gb

cel 512ddr 400 kumpel miał 3500pkt w 2001 3dm na 4ti 4200!!!

W 3dmarku01 -> 3184pkt na :

Tualatin 1200@1490

GF 2 mx 400 @230/190

384sdr

 

Więc Twój wynik przy moim cfg jest smieszny, i te 30 kompów też takie wyniki osiągało :? to powodzenia ale cofasz polski overclock wstecz :evil: bo to żaden wynik, albo ta grafa to niebył Ti4200, bo ja jak włożyłem średno wykręconego Ti4200 do swojego sprzętu to 8k maiłem od kopa :)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem, krótko:

Nie sztuką jest kupić dobrego proca i nim się cieszyć, sztuką jest kupić guwnianego proca i zrobić tak żeby kładł on inne procki :)

 

Celeron jest dla ludzi, którzy umieją go skonfigurować osoby, które go wkładają i nie ruszają przez całe jego życie mogą sądzić, że jest lipny ale przy dobrym skonfigurowaniu w wielu testach wyściga o wiele wydajniejsze procki, żeby nie było na sucho popieram tu choćby jednym przykładem wydajności tego procka, www.dzikie.net/ccr/wyniki.php popatrzcie na 2 i 3 miejsce (to sie troche nie liczy bo to jest extreme oc) ale np. 21 i 26 miejsce, wcale nie mamy dobrych konfiguracji a choćby w tym teście mamy wiele wspaniałych procków pod sobą typu p4 ht i nie jednego bartona. Ten test to tylko jeden z niewielu gdzie dobrze skonfigurowany Celeron prześciga wiele szybsze procki. Możecie teraz mnie krytykować za to co napisałem ale ja i tak wiem jak jest a posiadacze Athlonów zawsze będą chcieli "zgnoić' Celerona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ares, architektura netburst w NIEKTORYCH przypadkach zupelnie obchodzi sie bez L2 i HT, ale czy to o czyms swiadczy ? Skoro w wiekszosci sytyuacji sie obejsc niemoze ?.

A jesli chodzi o "konfiguracje" to o wiele bardziej sie mozna popisac przy duronie jak przy celeronie akurat, bo durona mozna przerobic na athlona :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ares, te nowe celki nie sa za wydajne ale nie sa rowniez do bani jak to mowia coponiektorzy.

Oczywiscie za te same pieniadze mozna miec lepszego AMD ale jezeli juz ktos sie uprze na Intela to ma.

Co do testow CCR to sa do bani. Megaherce megahercami ale jednak wydajnosc prawdziwa tego celerona nie wyglada tak rozowo.

Ustawic sprzet sie da i to kazdy. Nie trzeba nic specjalnego wykonywac. Chyba, ze ktos z plyta VIA ma stery z windowsa, oraz detonatory 12.xx :)

Wchodzisz do biosa ustawiasz szyne 166mhz albo wiecej jezeli proc pozwoli, najnowsze stery z plyty i grafy i nie ma szans zeby cos zle chodzilo. Tak, ze z tym konfigurowaniem celerona to tez tak na wyrost powiedziane.

Podkreslam jednak, ze jakbym mial miec takiego celka to nie plakalbym jak niektorzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac konfiguracja chodzilo mi o ustawienie wszystkiego optymalnie w biosie zeby wycisnac z niego jak najwiecej, najbardziej to wyprowadzaja mnie z ruwnowagi posiadacze duronow :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka ze celeron nie jest prockiem do D _ _ Y tylko jest gorszy niz kazdy inny, ma slaba wydajność w wiekszsci testow , do tego marnie z nim jesli chodzi o CENA/MOC ale to juz domena Intela ogolnie,,

 

ares - fajnie mieć takie 3,2 dobrze skonf i co tam jeszcze nie powiesz, ale fakt faktem ze duron @ 2000 cie goni spokojnie a w duronie jeszcze zostaje sztuczka kejszowa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha i zastanawia mnie to dlaczego ludzie takie pytania ktory jest najlepszy komp czy Athlon czy Celeron przeciez Celek jest o klase nizszy niz Athlon no chyba ze Athlon wycofal Duronki.

Ale wez pod uwage cene proca i do tego płyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma celka 2,6 radeona 9700pro!

512mb 400 i w dmarku ma 5200pkr(2001)zegar 2600mhz na celerony k.m...tragedia strzeżcie sie.

Nie cierpie celeronow ale chlopie !! bez takich sciem!!! na fxie 5200 64bit i celku 2GHz jest 4000pkt :!: bez takich sciem :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cel 512ddr 400 kumpel miał 3500pkt w 2001 3dm na 4ti 4200!!!

ale kolejna sciema !! albo jestes ciemny jak drut i nie umiesz skonfigurowac kompa albo pieprzysz bo pieprzysz jak potłuczony !!!

 

na celeronie 800MHz i gef3ti200 jest ok 3800pkt :!: ale sciemy walisz bosheee..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z czystej ciekwości zapuściełem 3d marka 2k1 z driverami 53.03 i z miejsca mam 8k, Far Cry chodzi mi w ustawieniach Autodetect 1024*768 MEDIUM DEATIL - jest całkiem nieźle. :P Sprzęt taki jak w podpisie. Aczkolwiek chętnie zamieniłbym na Athlona 1700+ bo wiem że jest szybszy pomimo wolniejszego zegara :P (absługa DDR)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i ten P4 na którego chciałem zamienić to Wilamette czyli to co mam teraz na Celeronie, czyli chyba klapa :) Teraz tylko myślę czy kupić jakiegoś P4 do 2,4 GHz (na tyle pozwala moja płyta) czy może zmienić płytę i kupić Bartona 2500 :D Celeron to na prawdę shit, żałuję że jak go kupowałem to nie interesowałem się jeszcze tym tak bardzo :/ A właściwie sprzęt składał znajomy. Teraz już nie dam nikomu grzebać w moim configu bez mojej zgody :D Sam se poskładam wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cel 512ddr 400 kumpel miał 3500pkt w 2001 3dm na 4ti 4200!!!

ale kolejna sciema !! albo jestes ciemny jak drut i nie umiesz skonfigurowac kompa albo pieprzysz bo pieprzysz jak potłuczony !!!

 

na celeronie 800MHz i gef3ti200 jest ok 3800pkt :!: ale sciemy walisz bosheee..............

ja na 2,6 i fx5600uII ma około 10000 w 2001 i 3500 w 2003 więc coś tu jest nie tak 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na 1.6 albo 1.8 NW, widziałem na allegro ostatnio kup teraz 300 zł 1.6 NW. Takiego bez bólu wykręcisz na 2.4 a to już będzie nieźle, na 100% większa wydajność od nawet podkręconego celerona, jednak 512kb cache daje dużo, wiem po sobie, bo zawsze miałem celki (od 333 - 1300) i stwierdzam, że nie ma to jak pełny niewykastrowany proc !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac konfiguracja chodzilo mi o ustawienie wszystkiego optymalnie w biosie zeby wycisnac z niego jak najwiecej, najbardziej to wyprowadzaja mnie z ruwnowagi posiadacze duronow :/

Wiesz bracie !! mnie tez by to wku rwiło :lol: ze koles taki jak jak kupił procka za 170zł i płyte za 140zł włozył do tego duzo własnej inwencji i ma teraz CPU jak by nie patrzec..sporo wydajniejszy od Twojej celinki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja w akademiku mam tylko celeronka 333 z głupim geforce 2 mx mało ramu i wogóle ale jakoś żyję neverwinter nights na najnizszych detalach smiga (choć gdy pomyślę że tata w domu P4 2.6 Ghz + jakiś Fx 5500 i uzywa do pasjansa to cos w gardle ściska :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie teraz zrobiłem z Durona 1600@2100 (12*175), ram 256MB asynchronicznie idzie na 400.

Ceny cpu 180zł mobo 130zł.

Komp stabilny od 6 dni liczone jest SETI (24h na dobę) jednostka teraz liczona średnio 2h 30min - 2h 50min

Na GF 440MMX 64/64 w 3Dmark2k1 mam 3960 za kartę dałem 170zł nówka ale no name, tragiczna do OC, świadomy wybór, do zadań biurowych, netu i starszej strategii - styka.

Jak komuś nie przeszkadza posiadana konfiguracja to nie ma sprawy. Mi zawsze będzie mało mocy, ale więcej MFlopów to większe rachunki za prąd. Teraz taki proc to jak dobra żarówka 75W czy ktoś próbować złapać ją jak świeci :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowiac konfiguracja chodzilo mi o ustawienie wszystkiego optymalnie w biosie zeby wycisnac z niego jak najwiecej, najbardziej to wyprowadzaja mnie z ruwnowagi posiadacze duronow :/

Wiesz bracie !! mnie tez by to wku rwiło :lol: ze koles taki jak jak kupił procka za 170zł i płyte za 140zł włozył do tego duzo własnej inwencji i ma teraz CPU jak by nie patrzec..sporo wydajniejszy od Twojej celinki :wink:

Tja tylko ze teraz musisz wydac kolejne 170 na proca bo zmarl ... ;)

No offence :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...