Skocz do zawartości
Lovtza

Epox 8K3A+ czy starszy 8KHA+

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie jestem nowym ( od dzis) uzytkowniekiem tego forum.

Na wstepie mam takie pytanie.

Jestem zainteresowany kupnem plyty glownej firmy Epox.

Modele ktore mnie interesuja to 8K3A+(via kt333) i 8KHA+ ( via kt266a)

Pragne sie do was skierowac o rade gdyz jestem poczatkujacym OC wiec sie dobrze nie znam.

Chodzi mi oto ze kasa nie ma znaczenia ale czy warto kupic kt333 na epoxie czy tez lepiej kupic tanisza kt226a podobno super plyte.

Jezeli chodzi to OC to na kt333 epoxa jest napiecie dla durona i athlona do 2,2V, wiec to jest dobre a o ile wiem 8KHA+ na tylko 1,850 jak wiekszosc zreszta plyt.

Jezeli mozecie to powiedzcie mi czy warto sie napalc na to napiecie i nowoczesnosc plyty. Widzialem testy jak kolesie odblokowywali mnozniki i bez zmiany napiecia krecili 1600XP@ na 1,60 czli 1900XP.

Jak to sie spawuje w rzeczywistosci czy manznik czy magistarala ze zmiana mnoznika.

Glownie chodzi mi czy warto dawac na 8K3A+ 550zl.

Jak by co to mam narazie durona 600 wiec chcialbym sie troche z nim pobawic zamim kupie np: jakiegos XP i jak ktos ma takiego d600 i go kreci to tez chetnie sie dowiem jak sie to robi.

A moze jakas inna plyta jest lepsza od 8K3A+ i dlaczego

Z gory dzieki za odpowiedz Pozdrowko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam D600 i 8KHA+ i jak widac wynik niezly. Napiecie musialem podniesc tylko o 0.5V (choc Epox troche zawyza, wiec mam wg MBM ok 1.68). Plyta swietna, ale czy lepsza niz nowa 8K3A+ to nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lovtza- po pierwsze- potrzebny ci raid/dodatkowy kontroler ide? jezeli nie to zacznij myslec o 8k3a albo 8kha+

jezeli masz na tyle ikry by robic moda na vcore - bierz 8kha+, jednak wiedz ze twoj sprzet pci moze nie wyrobic wysokich fsb

jakn ie zamierzasz robic niczego takiego- 8k3a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ja polecam niezawodna plyte Epox'a 8KHA+. plyta jest super do podkrecania i zaden mod niebedzie Ci raczej potrzebny. z zawysokim napieciem roznie bywa i reszta sprzetu moze Ci pasc. jak bys pozniej zamierzal zmieniac Durona to tylko za Athlona XP 1600+ (a dlaczego to kazdy juz wie) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm powiem wam ze mowicie ciekawie. Nie wiem zabardzo jak jest z tym epoxem 8kha+. Jakie jaktam moge proce w przyszlosci jaki to ma mnoznik i jakie proce mozna bedzie wsadzic np: ten nowy AMD nastepca athlona. Jezeli nie trzeba zmieniac napiecia to bylo by git bo na vmoda to nie wiem czy bym sie odwazyl :). Nie wiem jak wplynie na przyszlosc kupno 266 a nie 333. Co do epoxa to jak bym bral 333 to juz z raidem bo duzo wiecej nie kosztuje (wawa 570zl) a 266 440. Wiec kasa nie ma zanczenia mam na tego i na tego. Jak jest z tymi pamieciami 333 bo w sumie kt333 glownie tym sie rozni i jak to jest z tym w grach 3dbench itp :)

Glownym powodem ze pomysalem ze epoxie na 333 to chyba jest to ze to niby nowoczesniejsza plyta wiec niby lepsza. Ciekawe jak to wychodzi z nowym na 333 epoxem, abitem , asusem i msi.

Widze ze musze przemyslec co napisaliscie i wyciagnac odpowiednie wnioski. Zobacze jeszcze testy no i to ci mozecie jeszcze odpisac.

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8KHA+ ma mnozniki od 6x do chyba 15x (nie mam jej teraz przy sobie, nie sprawdze), a podkreca sie na niej bosko :) Zreszta zobacz do mojego siga.. I do sigow paru innych osob z ta plyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8KHA+ jest plyta sprawdzona przez oveclockerow na calym swiecie wystarczy popatrzyc na wyniki CPU Database na www.overclockers.com. Bodajze na www.tomshardware.pl byl link do strony z kompletem mnoznikow na ta plyte. Poszukaj na ich strone. Wedlug mnie jak chcesz krecic proca to wez osemke a jak chcesz miec tylko wysoka wydajnosc to wez Epoxa trojke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak wybralem 8k3a (tez mam durona 600), ze wzgledu na to, iz jest to plyta nowsza, a przy dzisiejszym postepie kupowanie plytki poprzedniej generacji jest nie do konca rozsadne. to nic, ze jest ona sprawdzona, bledy jakie na pewno ma 8k3a zostana w najblizszym czasie poprawione programowo (biosy, sterowniki)....

 

a w przypadku samochodu to racja, lepiej kupic ostatni wypust golfa III, niz pierwszy golfa IV (tu nie bedzie poprawek biosow)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...