Skocz do zawartości
RS

Oswiadczenie do Amd vs Intel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, obecnie jestem asystentem w jednym ze szczecinskich sklepow komputerowych. Ogromna wiekrzosc ludzi kupujacych komputery, niema o nich wiekrzego pojecia, slyszalem mnostwo rozmow miedzy klientami, wynikalo z nich, ze jakosc przeklada sie na cene. Podam kilka przykladow, na poczatku wakacji przyszla mama z synem w wieku kolo 15 lat, komputer mial byc "do nauki", ale wiadomo ze glownie do grania :lol:, polecilem xp 1,8, no i musialem odbierac towar, jak wrocilem do lady to w zestawie jusz byl p4, dostalem pouczenie, ze jak ktos stanowczo nieche Amd'kow to mam proponowac Intele, nastepnego razu slyszalem odpowiedx na pytanie "dlaczego jest taka roznica w cenie Amd i Intel", podobno dlatego ze Amd sa niedopracowane nie tak stabilne, ze sie pala, i wogule stek bzdur,nawet za argument urzywano ze Intel ma reklamy w televizorni, a Amd nie. Innemu klientowi powiedziano ze dzwiek w filmach dvd bedzie mu przeskakiwal i benda trzaski jak bedzie mial XP !!!, to byl LOL, NIKT Z KUPUJACYCH NIEOBEZNANY W KOMPUTERACH NIEODSZEDL OD LADY Z PROCESOREM AMD, zawsze przekabacili go na Intela, wymyslajac klamstwa, w ktore laicy wierzyli, no bo wkacu byly od sprzedawcy w garniturku z ladnym usmieszkiem na twarzy... szlak mnie trafial , np kogos bylo stac na porzadnego xp 1,7 i dotego plyte asusa, to przekabacali to na Intela p4 1,7 i jakas taniutka plyte za 350 zeta. Do sklepu z gory jest zamawiane 3 razy wiecej prockow Intela. Laikom wciskane sa na sile Intele dlatego ze sklep ma wiekrzy zysk ze sprzedazy tych prockow, a z Amd mniejszy.

A tak wogule to niewiem czemu sa klutnie miedzy "Intelowlami" i "Amdkowcami", testy kazdy widzi, wedlug mnie nienalezy porownywac xp 1,5 do p4 1,5. Powinno sie porownywac procesory o tymsamym taktowaniu, co z tego ze w nazwie xp jest 1,5, jak to ma tylko pooc w sprzedazy, jakby wystawic Xp i p4 o tymsamymm zegarze to Xp by wygral na kazdej lini, mimo to najszybszym procesorem na rynku jest p4, ale neidlugo jusz wyjdzie Amd z serii Hammer ( testy prockow testowych Hammer 800mhz wykazaly ze jest on wydajniejszy od p4 2ghz). I wtedy Amd bedzie mialo najwydajniejsze procki, nastepnie Intel wytoczy cos mocniejszego, i historia sie powtorzy, dzieki temu rynek jest napedzany.

Chcialbym skorzystac z okazji i zaapelowac, zeby niekierowac sie uwagami sprzedawcow, bo oni mowia to co im karza, najlepiej samemu poczyttac, poprzegladac testy popytac sie na forum, i dokonac swojego wyboru.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcialbym sie wdawac w polemike z korej nic nie wyniknie, ale:

 

Powinno sie porownywac procesory o tym samym zegarze - bzdura.

 

Powinno sie porownywac topowy procesor jednej firmy z topowym procesorem drugiej, sredni ze srednim itd... co z tego, ze amd 1800mhz jest wydajniejsze od p4 1800mhz, jak moge sobie kupic p4 2,6Ghz, a athlona takiego nie kupie.

 

Hammer 800Mhz jest wydajniejszy od p4 2ghz - byl rownie wydajny, co p41,6ghz. malo? jak dla mnie to wystarczajacy dowod na to, ze jest to mocny proc - po co przesadzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto, ze jak porownywac proce, to juz o tymsamyz zegarze, przeciez ta nazwa np xp 1,5 to tylko dla potrzeb marketingu, taksamo jak bokserzy walcza to tejsamej kategori wagowej, mniejsza z tym, pracuje jusz 2 miesionce i nikt niekupil p4 2,6, nawet go niema na sklepie, najszybsze ze sprzedawanych p4 to 2ghz, a tak sredio to od 1,7, a najbardzej wkurza mnie to, ze wrecz na sile oklamujac klienta wciskane sa procki Intela,

-"ale dlaczego takie drogie?"

"placi sie za jakosc"

szit prawda, koszty produkcji w przyblizeniu wynosza tylesamo co prockw Amd tylko ze Intel to SSACZ kasy i pustych glow omamionych klientow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi oto, ze jak porownywac proce, to juz o tymsamyz zegarze, przeciez ta nazwa np xp 1,5  to tylko dla potrzeb marketingu, taksamo jak bokserzy walcza to tejsamej kategori wagowej, mniejsza z tym, pracuje jusz 2 miesionce i nikt niekupil p4 2,6, nawet go  niema na sklepie, najszybsze ze sprzedawanych p4 to 2ghz, a tak sredio to od 1,7, a najbardzej wkurza mnie to, ze  wrecz na sile oklamujac klienta wciskane sa procki Intela, 

-"ale dlaczego takie drogie?" 

"placi sie za jakosc"

szit prawda, koszty produkcji w przyblizeniu wynosza tylesamo co prockw Amd tylko ze Intel to SSACZ kasy i pustych glow omamionych klientow

Jezeli jakiekolwiek porownanie ma byc uczciwe to tylko cenowe a cena to nie tylko koszt wytworzenia. Badania, reklama i prestiz tez kosztuja. Wez za przyklad Sony, Adidas lub inne firmy z dobra marka, oni pewnie sa najtansi w swojej klasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomnialo mi sie jak kupowalem sobie pierwszego pc za czasow gdy najszybszym prockiem byl pII350, a voodoo1 to byl luxus, chialem k6-2 333 zeby kupic 64 mb ramu, a facet na sile w sklepie mi chial wcisnac 233 pII i 32 ramu, normalnie sie z nim klocilem, potem kumpel kupil tego233i 32 ramu i mu gry haczyly, ale sie cieszyl ze ma pII i nawet dostal pudelko od sprzedawcy ktorep ostawil sobie na poleczce na widoku, i to jest wlasnie szczyl lamerstwa :lol: :lol: :lol: ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety wpadłem kiedy kupowałem pierwszy sprzęt nawet voodoo jeszcze wtedy nie było luksusem była karta grafiki 4 mb :D. Byłem zupełnym laikiem jeśli chodzi o sprzęt no i koleś wcisnął mi p233mmx i 16 ramu karte 2mb i soundblastera16 mogłem se pograć w mario ;))))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niektorym z Was wydaje sie ze zyja w swiecie idealnym, jesli wydaje sie Wam ze w swiecie komputerow jestescie nie do wyjeb**** to oznajmiam Wam ze jestescie w ten sposob robieni w hu** podczas kupna telewizora, pralki i margaryny. Osobiscie znam przypadek, w ktorym w wielkim sklepie z telewizorami sprzedawcy dostaja gratyfikacje za dobre wyniki sprzedazy konkretnej firmy albo sa naklaniani do ustawiania lepszego obrazu podczas gdy inne tv ida na ustawieniach orginalnych.

--------------------------------------------------------------------------------------

Zapomnial bym o jeszcze jednym. Nie zapomnijcie zbuntowac sie lekarzowi kiedy wypisze Wam recepte na jakis drogi zachodni lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha bym zapomniał nie miałem nawet portu agp ale za to byl Pentium i co z tego....

dopiero potem wrzuciłem voodoo 12mb i karte graficzna 4mb procek podkrecilem na 266 i jakos to chodzilo ale najlepsza gra jaka gralem na tym sprzecie to hitman :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak propo to w którym sklepie asystujesz , ja come from Police obok szczecina :). Będe sobie kupować nowy sprzęcior to może u was kupje. Nikt mi przynajmniej nie bedzie wciskac intela , ja juz swuj typ mam - AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak propo to w którym sklepie asystujesz , ja come from Police obok szczecina :). Będe sobie kupować nowy sprzęcior to może u was kupje. Nikt mi przynajmniej nie bedzie wciskac intela , ja juz swuj typ mam - AMD :)

Co, boisz sie ze komus sie uda? Oczywiscie zartuje. Nie masz swojego zdania? Idziesz do sklepu ze sprecyzowanym konfigiam i szukasz gdzie najtaniej, ot cala filozofia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie gdzie najtaniej, niekopuj w jakis dziorach, kusza niskimi cenami, ale jak zakupisz cos wartosciowego np jakiegos gf4 sklem zwina, cos sie z nim stanie i gwarancji jusz niemasz, zostajesz bez gaci na srodku miasta :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wchodzę do sklepu już mam gotowy zestaw części a sprzedawca lepiej <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> celerona!!! Wyśmiałem gościa. "piergłem, żygłem i wyszłem bo chamstwa nie zniosę". A pozatym niech każdy robi na co ma ochotę przyszedł mój kumpel do sklepu wepchali mu PIV 2 GHz monitor za 1600 zł który się spalił buehehehe i jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły które mu nie były potrzebne bo i tak kompa mało kiedy używa i zapłacił w ciul forsy ale stwierdził że jak mu sprzedawca powiedział że dobre to wzioł. Pozatym klawiaturę bezprzewodową boże ale mu gostek doradził a teraz się okazuje że zamiast tych bajerów mógłby mieć mocniejszego kompa hehehehe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze niektorym z Was wydaje sie ze zyja w swiecie idealnym, jesli wydaje sie Wam ze w swiecie komputerow jestescie nie do wyjeb**** to oznajmiam Wam ze jestescie w ten sposob robieni w hu** podczas kupna telewizora, pralki i margaryny. Osobiscie znam przypadek, w ktorym w wielkim sklepie z telewizorami sprzedawcy dostaja gratyfikacje za dobre wyniki sprzedazy konkretnej firmy albo sa naklaniani do ustawiania lepszego obrazu podczas gdy inne tv ida na ustawieniach orginalnych.

--------------------------------------------------------------------------------------

Zapomnial bym o jeszcze jednym. Nie zapomnijcie zbuntowac sie lekarzowi kiedy wypisze Wam recepte na jakis drogi zachodni lek.

Sluszna uwaga! Poprostu na kompach sie ogolnie lepiej znamy, wiec widzimy takie przekrety, a w innych dziedzinach, w ktorych jestesmy laikami tego nie widzimy, mimo ze tez tak sie dzieje :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność wydajnością - a jak z gwarancją? ja mówię otwarcie, że AMD jest szybsze i tańsze ale Intel daje 3 lata gwarancji - i zgadnijcie co ludzie wybierają... Będzie ciekawiej jak w końcu dotrą do Polski boxowane AMD :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MKa11 o ile dobrze pamietam to 3 lata sa na boxowe wersje Pentiuma które z regóły sa o ok 100 drozsza wiem bo sam kupiłem rok temu PIII 800 za niebotycznąkase 1500 :(

a teraz mam jeszcze Amd :)

 

Peace for all good people

 

 

pozdro spider :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie ma sie co podniecac tym wszystkim, 90% uzytkownikow kompow to lamerzy i tak bedzie jeszcze bardzo dlugo, jesli w ogole w przyszlosci bedzie intel i amd, a nie jakas wielka mega korporacja rzadzaca swiatem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...