Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

...Naprawde pokaz mi kraj (wschod czy zachod wszystko jedno) w ktorym sprzedaje sie takie G**** do kompa.

eee, czyżbyśmy byli nawet za wschodem :wink: . A tak na poważnie to u nas robi się tak jak pozwalają warunki (chociaż warunki niektóre firmy, chyba mają coraz lepsze). Z tego co wiem, nawet wielkie firmy zaczynały w garażach np. hp, Optimus, tak więc jest duża szansa, że dogonimy zachód przynajmniej w WC. Różne są opinie, ale podobno już w tej chwili niektóre bloki, są na przyzwoitym jak na zachodnie standardy poziomie.

 

Boli mnie  ich bestialski marketing  i naiwnosc klientow.

Dokładnie o to chodzi, skoro inne firmy mogą napisać, że bloki są w wersji ekonomicznej, nawet nie precyzując co to znaczy, i mimo tego jeszcze funkcjonują na rynu, to znaczy, że można w miarę uczciwie reklamować swój produkt. A kupujący widząc taki opis wie, a przynajmniej powinien zakładać, że zostało to zrobione, albo mniejszym nakładem pracy, albo np. z innego materiału. Niestety marketing jest "dźwigną handlu" i niestety ludzie się na to nabierają, na pewno nie raz my obaj także.

A co do naiwności klientów, to chyba mamy to w genach. Popatrz na Kredyty Argentyńskie, mimo wielokrotnych ostrzeżeń, ludzie dalej je brali, a najlepsze jest to, że taki proceder został 1 września zdelegalizowany, ale firmy dalej działają i LUDZIE DALEJ BIORĄ W NICH KREDYTY :evil: :?: . A później tylko płacz i zgrzytanie zębów. Sorka za lekki OT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tez mialem cpc (przez jakis miesiac): ogólnie to bylo bez sensu bo mialem na tym cpc 4 stopnie wiecej niz na coolerku. Napisałem maila ze cos mi sie grzeje ten cały zestaw: w odpowiedzi powiedzieli zebym przysłal blok, moze to przez niego. Ale nie chcialo mi sie. Pompka byla zadowalajaca pod względem hałasu: ja jej niesłyszałem z odległości około 0.5 metra. to bylo dobre. Ale te wężyki (mialem wersje z wężykami) to przechodzi ludzkie pojecie. ni to chłodziło, ni to dobre było, musiałem wystawiac za okno (zima byla) - to wtedy mi temperatura spadała o jakies 15 C :D to bylo niezle. ale zima nie trwa wiecznie. Sprzedałem i kupiłem coolermastera za 65zł. koniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż... wygląda na to że ja się trochę pospieszyłem. Zamówiłem w cpc zestaw efl12db plus do chłodzenia cpu, Gpu i chipsetu. Wszystko za sumę 500 Pln. W miedzyczasie poczytałem forum i już wiem, że prawie napewno przesylka wróci do nadawcy w stanie nienaruszonym. problem tylko w tym, że im więcej czytam, tym mniej pewnie sie czuje w temacie wc i coraz dalszy jestem od podjecia jakiejs decyzji co do budowy swojego zestawu. najchetniej kupilbym własnie jakis niedrogi, w miarę wydajny i cichy zestaw (do schlodzenia sempron 2300 (ale tutaj chcialbym zeby byly jakies rezerwy, gdyby zmienil na cos mocniejszego) R 9800 pro (troche ciepla to produkuje) i epox 8rda3+. Juz slysze opinie, że chce isc na latwizne, ale nie jestem maniakiem ciaglego grzebania przy kompie (chociaz nie jestem w tym temacie zielony). na dzien dzisiejszy po prostu nie mam czasu na ciagle poprawki i zabawe z wc, chociaz wiem, ze temat wart jest zglebienia, dlatego najlepszy bylby gotowy zestaw, ale jedynie cpc oferuje takie kompletne i w rozsadnej cenie. Ceny na bloki.pl sa juz znaczaco wyzsze, nie wspominajac o mcs.pc.pl Jesli chodzi o budowe czegos od podstaw takze nie wydaje sie zebym zmiescil sie w tych pieniadzach z dobrym zestawem, dodatkowo opinie odnosnie roznych rozwiazan i produktow sa tak rozne, ze ktos zielony w temacie ma naprawde niezly orzech do zgryzienia. A nie kazdy ma kase na to, zeby eksperymentowac. Dlatego chwilowo chyba jestem zmuszony pozostac przy AC do czasu, aż wiecej firm zacznie oferowac rozwiazania kompleksowe w formie niedrogich sensownych i bezpiecznych zestawow dla ludzi, ktorzy po prostu chca zalozyc cos na cpu i gpu tak, jak zaklada sie zwykly wentylator i nie martwic sie przy tym, ze sprzet zostanie zalany albo sie ugotuje. Jestem przekonany że jest to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cóż... wygląda na to że ja się trochę pospieszyłem. Zamówiłem w cpc zestaw efl12db plus do chłodzenia cpu, Gpu i chipsetu. Wszystko za sumę 500 Pln. W miedzyczasie poczytałem forum i już wiem, że prawie napewno przesylka wróci do nadawcy w stanie nienaruszonym. problem tylko w tym, że im więcej czytam, tym mniej pewnie sie czuje w temacie wc i coraz dalszy jestem od podjecia jakiejs decyzji co do budowy swojego zestawu. najchetniej kupilbym własnie jakis niedrogi, w miarę wydajny i cichy zestaw (do schlodzenia sempron 2300 (ale tutaj chcialbym zeby byly jakies rezerwy, gdyby zmienil na cos mocniejszego) R 9800 pro (troche ciepla to produkuje) i epox 8rda3+. Juz slysze opinie, że chce isc na latwizne, ale nie jestem maniakiem ciaglego grzebania przy kompie (chociaz nie jestem w tym temacie zielony). na dzien dzisiejszy po prostu nie mam czasu na ciagle poprawki i zabawe z wc, chociaz wiem, ze temat wart jest zglebienia, dlatego najlepszy bylby gotowy zestaw, ale jedynie cpc oferuje takie kompletne i w rozsadnej cenie. Ceny na bloki.pl sa juz znaczaco wyzsze, nie wspominajac o mcs.pc.pl Jesli chodzi o budowe czegos od podstaw takze nie wydaje sie zebym zmiescil sie w tych pieniadzach z dobrym zestawem, dodatkowo opinie odnosnie roznych rozwiazan i produktow sa tak rozne, ze ktos zielony w temacie ma naprawde niezly orzech do zgryzienia. A nie kazdy ma kase na to, zeby eksperymentowac. Dlatego chwilowo chyba jestem zmuszony pozostac przy AC do czasu, aż wiecej firm zacznie oferowac rozwiazania kompleksowe w formie niedrogich sensownych i bezpiecznych zestawow dla ludzi, ktorzy po prostu chca zalozyc cos na cpu i gpu tak, jak zaklada sie zwykly wentylator i nie martwic sie przy tym, ze sprzet zostanie zalany albo sie ugotuje. Jestem przekonany że jest to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o CPC czytam juz ktorys topik z kolei na kolejnym forum ... ba nawet na tym to nie pierwszy topik tego typu.

generalnie dziwi mnie bardziej forma w jakiej ludzie najerzdzaja na CPC a nie same ich dowody.

- dla mnie nie jest zadnym dowodem ze kolega taki a taki mial na zas.... CPC 55 st - dlaczego??

bo jesli zaklada sie radiator na procka kilkukrotnie to mozna dostrzec ze roznica temp pomiedzy kazdym zalozeniem/sciagnieciem/zalozeniem radiatora bedzie inna

jesli ktos nie wiezy niech sam sprawdzi...

- procentowo na tyle osob ktore posiada, zakupilo CPC ich zwroty/wady?usterki wcale nie sa tak duze

 

a teraz mozna po mnie pojezdzic 8) otoz mam CPC

moj proc Athlon THB B 1,6V 1700@3200 przy 1,775

collery /CPU/

- Titan /wersji nie pamietam/ ale niezla suszarka :evil: temp juz przy 2000mhz 60 st

- Arctic Cooling 2 Pro TC - z wywalonym termistorem temp od 44 do 58 przy 2200mhz

aktualnie CPC 16dB ELF /chlodnica/ temp przy nominalnym napieciu 11x133; temp 32/40

przy napiecie nominalne, 9x200; temp 36/44 przy 11x200 napiecie 1,775 39/48 max co wyciaglem to 11x215 przy 1,8 temp 42/55

zawsze uzywalem srebnej pasty - typu no mark 8) zakupionej na gieldzie

jesli ktos nie wiezy zapraszam do mnie pozemy sie pobawic czy to primem czy czym kto tam chce...

 

osobiscie juz nie kupilbym CPC ale poniewaz mam to uzywam

poprostu mam dosc gadki szmatki ze to ze tamto .... a ze to bloki sa takie czy takie ... a ze to jest do kitu ... itd...

wybaczcie mi ale zestawy z bloki.pl tez uzywaja tych samych pompek co CPC wiec nie rozmawiajmy moze o ich wydajnosci ....

CPC kosztuje ile kosztuje ale nie ma az tak gigantycznego koku wydajnosciowego pomiedzy nim a chlodzeniem za 500czy 800 zl... cisza jest tez podobna...

wiec o co chodzi ... jestescie jak tanie brukowce.. szukacie sensacji....

to nie wybory na prezydenta USA gdzie wyciaga sie wszystkie brudy....

w glebokim powazaniu mam marketing CPC ... kupilem z wlasnego wyboru, sam go znalazlem, oferowal cisze wiec go wybralem... a sciemy typu turbo cos tam a to dysza kogos tam .... poprostu olalem

bo papke oferuje kazdy producent

a teraz czekam na dyskusje... 8) / tudziez krytyke....

chetnie odpowiem - byle by byla rozsadna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamierzam qpić cpc , byłem dziś unich w firmie i stwierdzam że mają ich bloki itp są super !!!!!!!!!!!

bok na proca miał wdług mnie super jakość , ciężki , lśniąca miedź itp.

zamierzam qpić co z tego , tylko co ??? http://cpc.pl/cgibin/shop?show=Zestawy&sor...id&sid=338d96d6

ja myślałem nad tym http://cpc.pl/cgibin/shop?info=q250&sid=338d96d6 albo http://cpc.pl/cgibin/shop?info=q600&sid=338d96d6

 

albo http://cpc.pl/cgibin/shop?info=z600&sid=338d96d6

 

mam nagrzewnice ze szrotu od lodówki , ok. metr na metr , rurki 4 mm , co otym myślicie , jak to wyczyscic ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddzini

temp masz w miare ,ale chyba dlugo nie uzywasz CPC

tez to mam(mialem) i wiem ze z czasem jak rurki zarosna to jest kiepsko - dbaj o czystosc to zachowasz dobre temp

8 miechow

co do rurek ... wlasnie przemysliwuje mod cpc - rurki i chlodnica... na poczatek rurki na jakies fi 8 jak sadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chłodnice od lodówki z rurkami fi 6 mm , teraz przelewam właśnie ocet przenie , tak na wszelki wypadek :)

mam nadzieje ze nie będzie rdzewieć to....

tylko nie wiem które cpc qpić , mam 160 zeta w sumie na wode destolowaną , i wc, i nie wiem czy dać 10 zeta za płyn antyglonowy czy dać vodki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupujesz w CPC to nie kupuj zadnych preparatow

kup blok ,rurki i pompke - najlepiej zestaw 16db ,albo cos z dwiema pompkami jak chcesz wiecej blokow

nie bierz bloku na grafe - lepiej na chipset

wogole teraz bym nie bral bloku na CPU tylko na chipset bo do procka i tak zaslaby jest a pozniej troche duzy na grafe (cpu)

jezeli nie bedziesz kiedys bloku zmienial to mozesz wziac na CPU i co tam ci jeszcze potrzebne ,ale nie bierz na gpu tylko na chipset (na grafe) bo jest lepszy

rurek utnij na miare przy montarzy i reszte odluz - moze kiedys sie przydadza bo waz jest dobrej jakosci - ja ostatnio do samochodu cos tam dorabialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupujesz w CPC to nie kupuj zadnych preparatow

hmm a wlasciwie czemu nie kupowac preparatow??? nie kumam .... mi wlasnei sie skonczyl i zamierzalem 2gi kupic... wiec chetnie sie dowiem czemu nie kupowac :roll:

mam to cudo za 119 zeta , temp. w stresie w prime to 52 c bez chłodnicy , odczyt z diody w procku , blok ciężki i wypolerowany na lusterko fabrycznie !!!!!

pod jakim mnoznikiem/ fsb/napieciem i jak dlugo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli kupujesz w CPC to nie kupuj zadnych preparatow

hmm a wlasciwie czemu nie kupowac preparatow??? nie kumam .... mi wlasnei sie skonczyl i zamierzalem 2gi kupic... wiec chetnie sie dowiem czemu nie kupowac :roll:

mam to cudo za 119 zeta , temp. w stresie w prime to 52 c bez chłodnicy , odczyt z diody w procku , blok ciężki i wypolerowany na lusterko fabrycznie !!!!!

pod jakim mnoznikiem/ fsb/napieciem i jak dlugo ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez chłodnicy miałem 56c w stresie po godzine prime , tereaz mam chłodnice i w prime mam 48c , chłodnica od lodówki , woda demineralizowana i troche petrygo , procesor 9x245 czyli 2205mhz przy 1.82v

na coolerze artcic coling miałem w prime 60c na 3000 obrotów i sporym chałasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to co w podpisie palomino 1700+@11x154@1,85v ehhh palomino... CPC za 119zl z chlodnica od lodowki petrygo z woda demi w stosunku 1:2 (1l demi, pol litra petrygo). mam 50C w stresie a 45 w idle. jak wlaczam s2kctl to obie temperatury spadaja o 10-15C. wedlug mnie CPC wypas tylko na poczatek dobrze jest dodac chlodnice bo ta firmowa jest kijowa wiec lepiej kupic zestaw bez chlodnicy a dodac swoja:) pompa aquaEL 650L sicznie sie sprawuje i jest cichutka. ale i tak mam zamiar ja zmienic na atmana 2000l. a blok na proca pierwsza klasa, ciezki, dobrze zalutowany i wypolerwoany na sliczne lustereczko. polecam CPC :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddzini

preparaty mozna kupic gdzie indziej i taniej - jak sie nie am kasy to lepiej dodac spiryta (malo)

 

kooboos

dobra rada: zmien weze nie zmieniaj pompki

(ofkoz musialbys zmienic krocce w bloku)

nie chce mi sie dwa razy pisac - patrz watek POMPKI AQUAEL

 

j.h.hudy

w sumie plyty mamy rozne ,ale ja mialem lepsza temp z nagrzewnica od 125p :P ,w stresie 50C przy 2200MHz na 1.85v

(ale ja mialem mocny wiatrak na nagrzewnice - 30W mocy :mrgreen: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie dodawajcie spirytu bo owszem nie bedziez glonow ale beda rosnac grzyby i to momentalnie :? najlepiej lac demi z petrygo albo samo petrygo (petrygo 1L na stacji 7zl). no chyba ze ktos woli borygi to 9zl :lol: ja leje demi 1 L i petrygo pol litra, woda zdrowiotka jak zaraz po nalaniu, no i dzieki petrgyo ma takinie sliczne niebieskie zabarwienie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddzini

preparaty mozna kupic gdzie indziej i taniej - jak sie nie am kasy to lepiej dodac spiryta (malo)

preparaty jasne - tylko co tymi srodkami chlodniczymi..... :?

w sumie koszt ich to max 15 zl na uklad....

a coz to za specjalne srodki chlodnicze ?

za 17pln jest w Carrefour 5l plynu do chlodnic - idziesz ,kupujesz i nie placisz za przesylke :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czytam sobie od poczatku i czytam ten posik i co stwiedzam-post powstal po to zeby przestrzegac ludzi a koniec jego jest taki ze sie nakreca ludzi na cPc... jak to czytam to normalnie az sie prosi wywalic uriela,abadona,atrie nagrzewnice,pompy, sprzedac to i pedzic do cpc, jeszcze sie na tym zarobi :) oczywiscie ironizuje :) wiec prosze sie nie wsciekac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i działą wszystko jak trzeba , tylko czasami pompka wpada w wibracje 8O

 

jak myślicie , może ta chłodnica to za duże obciążenie dla pompki i jak ją wywale to będą np. takie same temp ????

wogole weze 5/7 sa zaduzym obciazeniem dla pompki

chlodnicy nie wywalaj ,tylko sprobuj zalatwic jeszcze jedna i pusc rownolegle do tej co masz (przez trojnik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...