Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne taktowania są z Radeona Non Pro, ale możesz miec wgrany bios od Pro tylko zaniżone taktowania ustawione z Non Pro. Natomiast wynik z 3DMarka wskazuje na wersję Pro. Test robiłeś na taktowaniach 275/270 bo wydaje mi się że nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobrego proca i stąd ten wynik :) Taktowania wskazują na non-pro. Moja wersja ma 325/310 standardowo i bez podkręcania mam identyczny wynik jak Ty ~5200 (przy procu jak w podpisie).

Właśnie na takim sprzęcie jak Twój robi się testy do Allegro, a potem ludzie kupują 9700, wpychają do celerona 1.2GH i są strasznie niezadowoleni że mają tak mało pkt :P Procesor jest potęgą i koniec :]

Ps. Bardoz ładny wyniczek, podkręć do taktowań wersji PRO i pochwal się... Ja stawiam że bedzie coś koło 6k :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi że wynik jest z pro a taktowanie jest z non pro. Dlatego sie pytam co może być że jakoś tak dziwnie że taki wynik przy takim taktowaniu to jest jakieś nie halo. Ale kupiłem go jako non PRO. I jescze nie podkręcałem i nie zamirzam. Może jakis błąd programu albo cuś :?

 

EDIT1.Podkręce z czasem narazie niech zostanie a moj cfg Pentium 4 presscot 3GHz, Abit IC7-G, Kingston HyperX DDR 4x512MB, WD Caviar SE 250 GB

 

EDIT2. Mam pytanko czy dobre są te pamięci EtronTech 2,8 do OC ?

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na początku go dostałem to robiłem to miałem prawie 16 k jakies 200 pkt zabrakło. Poźniej ściągne i dam screena. I jeszce raz sie pytam czy dobre są te pamięci do oc ??

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bez podkręcania grafy na Athlonie 2800+@2400MHz (200x12) mam 15037 smarków. Testował już może ktoś tego Radka w 3DMarku 06 mi udało się uzyskać 880pkt., ale na nie pdkręconym procku (166x12,5). Co do pamięci EtronTech to nie słyszałem za wiele, ale podobno kiedyś były całkiem niezłe.

 

EDIT: Znalazłem screen:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nawet nie sciągam 3d marka 2006 bo nie chce oglądać pokazów slajdów :) Dzisiaj skocze do sklepu po jakieś miedziane radiatorki na pamięci i spróbuje troszkę podkręcić. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarstwem na to jest zmiana tych parametrów w ustawieniach specyficznych dla ATI, klikając na ekran w ustawieniach i tam zmieniając domyślne ustawienie odświeżania.

Hmm a gdzie to jest? Mam omegi 2653. Nie moge tego znaleźć - najchetniej poprosze o screena^^

btw. ale noobowe pytania zadaje :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakich sterów używasz bo ja Omeg 2.6.53. Ile ns mają twoje pamięci? Ja mam aluminiowe Pentagramy i nie narzekam.

Omegi 2.6.75a, a pamięci jak mi kumpel odsprzedawał to mowił że to są 2.8 Zapłaciłem za niego dużo bo ponad miecha temu 340 zł ale miał juz miał na sobie VGA Silencer REV.2 i to mnie na tą kartę skusiło. Bo samemu nie chce ryzykowac zakladania takich dziwactw :P. A dobre te radiatorki pentagrama ??

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dobre te radiatorki pentagrama ??

Pamięci na mojej grafie pracują na 350(700) i raditory nie są goroce. Mi narazie wystarczają. Chyba że chcesz vmoda robić wtedy obowiązkowo miedziaki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci na mojej grafie pracują na 350(700) i raditory nie są goroce. Mi narazie wystarczają. Chyba że chcesz vmoda robić wtedy obowiązkowo miedziaki.

To chyba zdecyduje się na te pentagramy czarne będą pasować do karty cała czarna oprócz VGA Silencer. :D

A vmody nie będę robił bo nawet nie wiem co jak i z czym to sie je. Ja nawet nie wiem w 100% jakie ns mają moje pamięci na karcie. :lol2:

 

EDIT: A jest tam instrukcja jak je zamontować żeby karty nie skopać ? I czy jest tam jakaś taśma albo klej żeby je przymocować ? :?

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: A jest tam instrukcja jak je zamontować żeby karty nie skopać ? I czy jest tam jakaś taśma albo klej żeby je przymocować ? :?

Na odwrocie opakowania było wszystko przedstawione na ryskunku jak to zamontować. Karty nie skopiesz bo nawet jak źle przykleisz to zawsze można porawić. Na pamięciach jest przymocowana taśma termoprzewodząca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na odwrocie opakowania było wszystko przedstawione na ryskunku jak to zamontować. Karty nie skopiesz bo nawet jak źle przykleisz to zawsze można porawić. Na pamięciach jest przymocowana taśma termoprzewodząca.

Dzięki za odpowiedź zaraz lece kupić. :D

 

A pytanie z innej beczki : czy każda 9700 non PRO 256 bitowy poleci na zegary PRO ? (Oczywiście na dobrym chłodzeniu. )

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie wiadomo, jedne kręcą się lepiej inne gorzej. Ale na tym Silencerze powinienes wycisnąc spokojnie 325 na rdzeniu ja na standarowym chłodzeniu wycisnołem 380, ale tylko do testów bo się strasznie grzeje. Co do pamięci 2,8 ns teoretycznie powinny pracować na 357, ale w praktyce to jest już różnie. Ja mam Samsungi 3,6 i lecą na 350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam rdzeń jedynie różna firma może nadać różne napięcia standardowe lecz dobrze zamontowane firmowe chłodzenie potrafi stabilnie pociągnąć rdzeń do około 360 (dobra pasta) i nie róbcie wymówek w stylu a moje leci więcej tralala... bo każdy wie o co chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie wiadomo, jedne pamięci kręcą się lepiej inne gorzej. :)

 

EDIT: Radiatorki są już na pamięciach., niedługo zaczynamy podkręcanie :D Sprawdzałem pamięci jednak są to 2.8 ns zobaczymy co z siebie dadzą :D

Edytowane przez Kayser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pamięci mam takie

Infineon HYB25D128323C-3.0 bd 128 MBit 3.0 ns uBGA 144

Ile mają maks. MHz, bo na stronie z oznaczeniami brak danych?

Jak się kręcą takie pamięci?

Teoretycznie max dla tych pamieci to ~667MHz DDR czyli ~333MHz rzeczywistego taktowania. Ale to teoria a od teori do praktyki dluga droga ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Was o poradę.

 

Posiadam Radka 9700 Pro All in Wonder, podłączyłem go do nowej płyty głównej EPOX EP-8KDA3I rev. 3.3 i co ciekawe komputer nie chce się podnieść. Winna jest tu napewno karta, tylko nie wiem czy nie pomijam jakiegoś szczegółu. Zasilacz: TAGAN 410W.

 

Komputer po włączeniu uruchamia się na ułamek sekundy po czym gaśnie, przez chwilę widać na wyświetlaczu płyty głównej znak FF ( problem z kartą add-on ). Na innej AGP działa bez problemu. Dodam że karta pochodzi z aukcji "ATI-Radeon'a".

 

Ktoś przypuszcza może cóz to za przyczyna takiego zachowania się komputera ?

Dzięki za poradę i sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj sprawdzić kartę na innym kompie może jakiś konflikt sprzętowy, ale wątpie w to. Skoro pisze że coś nie tak z kartę to pewnie nie jest sprawna. Ostatnio dużo się słyszy o padających Radkach z allegro. Oddaj ją na gwarancje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgłupiałem... Karta działa bez najmniejszego problemu u kumpla ( zasiłka 350W ) na platformie Intela. Działa również u drugiego kolegi z (AMD XP), u mnie podłączam.... i zipa dumna :mur: Nie wiem czy może to być spowodowane tym że gryzą się ze sobą urządzenia, odłączałem wszystko tak aby w kompie działały jedynie podstawowe elementy, i dalej tak samo :) Karta zgłasza się gdy nie ma podpiętego dodatkowego zasilania ( wyskakuje na ekranie info o podłączeniu dodatkowego zasilania ). Komputer natomiast uruchamia się na ułamek sekundy gdy taki kabel jest podpięty.

 

Sprawdzę jeszcze inną rzecz, mimo tego że mam w miare dobry zasilacz, może on powoduje jakieś problemy ( w co wątpie ).

 

Grafika: ATI Radeon 9700 PRO AIW

Mobo: EPOX EP-8KDA3I rev. 3.3 ( nForce3 250 )

Ram: GEIL 512 MB

Proca: AMD Athlon 64 3000+ Venice

Zasilacz: TAGAN 420W U1

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stawiam na uszkodzony port agp albo cos w tym stylu, moze czestotliwosc szyny agp jest podkrecona? (powinno byc bodajze 66mhz). Plyta nowa czy uzywana?

mozesz jeszcze o ile plyta ci na to pozwala przestawic na agpx4 i FW off

Edytowane przez flasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za pomysły, jednak CMOS resetowałem już parę razy, bez skutku. Szyna AGP nie jest podkręcona ( 66 MHz ), napięcie w biosie 1.5. Próbowałem podnieść je do 1.6V również bez skutku, dalej nie próbowałem chociaż mam możliwość do 1.9V. Tak jak wspomniał Daniel, AGP jest raczej sprawne bo pisze teraz z Radka 7500 na tym samym sprzęcie i jest OK.

 

Dodam że BIOS na mobo mam najnowszy, uaktualniony 2 dni temu. Może kwestia biosu na grafice? Jest nowszy od tego co widać poniżej?

 

Part nr. 113-95702-100

Dev.ID: 4E44

Vendor: 1002

 

BIOS VER.

008.004.008.004

Date: 2003/01/22

 

Co ciekawe jest jeszcze to że taki sam problem mam z moim starym ABITem KT7A ( AMD Thunderbird 1 GHz ), zasilacz MEGABAJT ;) 350W, Radek nie odpala się w taki sam sposób z wyjątkiem że komputer wstaje, (pracuje zasilacz) ale nie ma żadnego oznaku życia, ( brak POST itp. ). A człowiek głupi cały czas...

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...