Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

No co do sterów to mam Omegi 4.2,najnowsze,powinny chodzić...Nie wiem co jest,żeby od razu restart..

Spróbuj 3.7. Ale skoro tylko ta gra tak świruje...Zobacz na innych zagranicznych forach czy coś takiego też się im dzieje.

Poradziłem sobie :) Thx za porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do sterów to mam Omegi 4.2,najnowsze,powinny chodzić...Nie wiem co jest,żeby od razu restart..

Spróbuj 3.7. Ale skoro tylko ta gra tak świruje...Zobacz na innych zagranicznych forach czy coś takiego też się im dzieje.

Poradziłem sobie :) Thx za porady.

A co w końcu pomogło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem anstępnym szczęśliwym posiadaczem Radeona 9700 Build By ati... niestety pamięci Hynix 3,6ns :(. Na standardowym chłodzeniu i otwartej obudowie karta poszła mi na 360/325, ale po kilku godzinach grania zaczęła sypać artefaktami (prawdopodobnie przegrzanie). Czytałem w tym wątku (cały przeczytałem :D), że przy O/C pomaga bios od Herculesa 9700 pro... ale jakoś zgubiłem linka do tego biosu i opisu jak zflashować bios na karcie... Mógłby ktoś go jeszcze raz napisać?

 

Teraz już 11 dni czekam na zamówienie VGA Arctic Cooling Silencer + 8x OCZ BGA Cooper... jaki sklep? Oczywiście Sirius. Na pytanie "Kiedy będziecie mieli dostawę radiatorków?" odpowiadają "Kiedy je przywiozą"... ehhh :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk a ten biosik to pod pamieci Hynixowe tak ?? bo szukalem pod Samsungi 2.86 ale znalazlem tylko jakies Cube3D i szafira chyba a herculesa pod samsungiem nie widzialem choc w tym wlasnie od herca 9700 pro nie pisze jakie pamiatki ma to sie pytam moze ty wiesz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ale jak juz to najlepiej niech bedzie hercules i samsung 2.86 od razu :D bo te build by ati wg specow z siriusa sa przez herculesa robione na zwyklej pcb od ati to taniej im wychodzi .... w niedziele sie pobawie no nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta ale jak juz to najlepiej niech bedzie hercules i samsung 2.86 od razu  :D  bo te build by ati wg specow z siriusa sa przez herculesa robione na zwyklej pcb od ati to taniej im wychodzi .... w niedziele sie pobawie no nic

Nie. Hercules kupuje karty "Build by Ati" i zajmuje się ich dystrybucją. Nic od siebie nie dodaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu około minuty w moim kompie nagle pojawiła się karta Radeon 9700pro... nawet nie zdjąłem obudowy... jakieś czary? :D. A, tak na serio to wszytsko śmiga po flashowaniu, ze aż miło. Teraz czekam na te nieszczęsne chłodzenie z Siriusa i wtedy zobaczymy jakie możliwości O/C ma mój egzemplarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kucyk a ten biosik to pod pamieci Hynixowe tak ?? bo szukalem pod Samsungi 2.86 ale znalazlem tylko jakies Cube3D i szafira chyba a herculesa pod samsungiem nie widzialem choc w tym wlasnie od herca 9700 pro nie pisze jakie pamiatki ma to sie pytam moze ty wiesz ??

Jestes pewny ze te pamieci to 2,8ns??? Ja mam takie same kostki na swoim 9700 (takie samo oznaczenie) i jak sprawdzalem na stronie samsunga to mi wyszlo ze 3,3ns... A Ty gdzie sprawdzales?

 

ps. mozesz mi podeslac(poisson5@wp.pl) albo podac link do tego BIOSu z 9700pro herca? Ja w tej chwili wgralem ten od 9700pro ATI pod samsungi i jak leci na 360/335 bez artefaktow wyzej juz jakies pojedyncze sie pokazuja... Znaczy wsumie jak dalem mem na 310 to core poszlo mi nawet na 375 bez artefaktow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no strone wczesniej dokladnie podalem jakie mam co do cyferki i sprawdzalem oczywiscie ze na stronie samsunga a niby gdzie indziej i pisze jak byk ze z koncowka K4D26323RA-GC2A 350MHz 700Mbps/pin SSTL_2 (VDD/VDDQ=2.8V) 144-Ball FBGA . Koncowka GC2A oznacza ze sa to 2.86 ns pamieci, takze masz taka sama koncowke ?? jesli tak to dziwne. To te co ida na 350 mhz czyli 2.86 zapewne narazie nie moge sprawdzic jak juz pisalem w niedziele sie okaze, te same masz oznaczenia ?? to dziwne albo nie umiesz czytac. bez obrazy. jesli mamy te same albo nie wiem ja sprawdzalem juz dzisiaj z 30 stron www glownie o kartach 9800pro ale tazke o 9700 np jeden znalazlem na tych pamieciach, czytalem oznaczenia takie jak podalem wyzej i smigaja wg wszystkich testow 350 wszedzie a do 380 nawet dochodza niektorym. W nastepnym tygodniu sie wszystko okaze, ale skoro masz 2.86 pamieci to by Ci lepiej chodzily przeciez one maja 350 gwarantowane

 

Edit:

Jesli chcesz to moge Ci zrobic jej fotki tak sie sklada ze siostra ma calkiem dobra cyfrowke i moge je zamiescic jak mi nie wierzysz i sobie przeczytasz wpiszesz na www.google.pl i Ci znajdzie zapewne to co i mi bo inaczej byc nie moze :D Wiecej z rdzenia nie da sie u Ciebie pociagnac ?? widze ze masz WC i tylko 365 :( ciekawe jak moja pojdzie ale ta co sie popsula to 380 szla tyle ze pamiatki wtedy 303 nie przekraczaly bez smieci :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem. Wgrałem bios od r9700pro herca (ten co link jest w 1 poście). Karta chodzi ładnie 325/310, ale gdy chce ją podkręcić, to po chili taktowania wracają do defaultowych... dlaczego? :(. Mam sterowniki Omega 2.5.22.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no strone wczesniej dokladnie podalem jakie mam co do cyferki i sprawdzalem oczywiscie ze na stronie samsunga a niby gdzie indziej i pisze jak byk ze z koncowka  K4D26323RA-GC2A 350MHz 700Mbps/pin SSTL_2 (VDD/VDDQ=2.8V) 144-Ball FBGA . Koncowka GC2A oznacza ze sa to 2.86 ns pamieci, takze masz taka sama koncowke ?? jesli tak to dziwne. To te co ida na 350 mhz czyli 2.86 zapewne narazie nie moge sprawdzic jak juz pisalem w niedziele sie okaze, te same masz oznaczenia ?? to dziwne albo nie umiesz czytac. bez obrazy. jesli mamy te same albo nie wiem ja sprawdzalem juz dzisiaj z 30 stron www glownie o kartach 9800pro ale tazke o 9700 np jeden znalazlem na tych pamieciach, czytalem oznaczenia takie jak podalem wyzej i smigaja wg wszystkich testow 350 wszedzie a do 380 nawet dochodza niektorym. W nastepnym tygodniu sie wszystko okaze, ale skoro masz 2.86 pamieci to by Ci lepiej chodzily przeciez one maja 350 gwarantowane

 

Edit:

Jesli chcesz to moge Ci zrobic jej fotki tak sie sklada ze siostra ma calkiem dobra cyfrowke i moge je zamiescic jak mi nie wierzysz i sobie przeczytasz wpiszesz na www.google.pl i Ci znajdzie zapewne to co i mi bo inaczej byc nie moze  :D Wiecej z rdzenia nie da sie u Ciebie pociagnac ?? widze ze masz WC i tylko 365  :(  ciekawe jak moja pojdzie ale ta co sie popsula to 380 szla tyle ze pamiatki wtedy 303 nie przekraczaly bez smieci  :?

Ej spokojnie :) Chcialem sie tylko wiedziec czy Ty ejstes pewny bo ja wlansie nie bylem ale teraz mi wytlumaczyles ze to koncowka odpowiada za oznaczenie jaka to pamiec konkretnie... No i faktycznie mam identyczne oznaczenia jak Ty... I dziwne ze w takim razie nie chca isc na te 350MHz :? Musze sprawdzic czy pojda naj core dam na deflaut.

 

UPDATE:

 

Dalem core na deflaut i poszlo na 350 ale pokazywali sie juz malutkie artefakty (tylko w 1tescie 3DMark03) Moze jest to spowodowane tym ze na pamieciach na karcie graf niema pelnych 2,8V a te pamieci maja smigac 350 wlasnie na 2,8??? I tak robie Vmoda :) Wiec wtedy sadze ze te pameici pokaza cos wiecej :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm.... to dziwne to moze i moje beda takie lipne .... kto wie no ale jak producent zapewnia 350 to powinno isc zawsze i wszedzie tyle juz testow czytalem no chyba ze na r9700 daja jakies zbrakowane. Hynixy 3.6 mialy 275 gwarantowane a ponad 300 ida no a tu zwyklego progu gwarantowanego nie ma ... mam nadzieje ze moje beda lepsze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jeszcze raz mój problem. Wgrałem sobie bios radeona 9700pro Herculesa (tem spod linka w pierwszym poście tego wątku). Wszystko pięknie śmiga 325/310. Problemy się zaczynają jak chcę kartę podkręcić. Podkręcam, zatwierdzam nowy zegar (AIDA 32 pokazuje taki jaki ustawiłem). Właczam jaką kolwiek gre/program wykorzystującą 3D, rozlega się dźwięk (taki jakby dźwięk błędu w XP) i taktowanie wraca do defualtowego. Co sie dzieje? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opiszę jeszcze raz mój problem. Wgrałem sobie bios radeona 9700pro Herculesa (tem spod linka w pierwszym poście tego wątku). Wszystko pięknie śmiga 325/310. Problemy się zaczynają jak chcę kartę podkręcić. Podkręcam, zatwierdzam nowy zegar (AIDA 32 pokazuje taki jaki ustawiłem). Właczam jaką kolwiek gre/program wykorzystującą 3D, rozlega się dźwięk (taki jakby dźwięk błędu w XP) i taktowanie wraca do defualtowego. Co sie dzieje?  :(

Nie spotkałem się z czymś takim :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co do sterów to mam Omegi 4.2,najnowsze,powinny chodzić...Nie wiem co jest,żeby od razu restart..

Spróbuj 3.7. Ale skoro tylko ta gra tak świruje...Zobacz na innych zagranicznych forach czy coś takiego też się im dzieje.

Poradziłem sobie :) Thx za porady.

A co w końcu pomogło?

Tak zamieszałem sterami że chodzi teraz,wgrywałem wszystko po kolej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam 9700 built by ATI z pamieciami 3,6ns

Zakupion z miesiac temu w Komputroniku.

 

Mam zablokowany Bios a wiec nie mogę kręcic. Wy tu piszecie ze nalezy podminic Bios na jakis z 9700 PRO. Ale ja nie chce na dzien dobry wrzucac mu jakis wysokich ustawien. Chce tylko ODBLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ PODKRĘCANIA i samemu sobie go według potrzeby kręcić.

 

Da się coś takiego zrobic??????????? :?: :?: :?: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam 9700 built by ATI z pamieciami 3,6ns

Zakupion z miesiac temu w  Komputroniku.

 

Mam zablokowany Bios a wiec nie mogę kręcic. Wy tu piszecie ze nalezy podminic Bios na jakis z 9700 PRO. Ale ja nie chce na dzien dobry wrzucac mu jakis wysokich ustawien. Chce tylko ODBLOKOWAĆ MOŻLIWOŚĆ PODKRĘCANIA i samemu sobie go według potrzeby kręcić.

 

Da się coś takiego zrobic??????????? :?:  :?:  :?:  :?:

U mnie pomogła instalacja sterowników Omega.

 

Teraz mam BIOS do kręcenia i też sterowniki Omega i nie mogę kręcić... sądzę, że to przez sterowniki... a Catalystów ja nie chce, bo na nich strasznie mi haczy 3D Mark 2003 mimo iż pokazuje 30fps (a na omegach nawet przy 11-15fps wszytsko wydaje się być płynne). Spróbuję DNA... może to coś pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama zmiana sterów raczej nic nie da. A poza tym ja wole oryginalne Catalysty. Mało tego to jak bym teraz zmienił sterowniki na np. Omegi to spadnie mi lekko wydajność. Ponowny powrót do Catalystów powoduje jakiś smietnik w moich sterownikach co powoduje spadek "punktacji" w 3d Markach. Nie wróce juz do swoich pierwotnych dobrych wynikow w 3d markach. Przerabiałem to już kilka razy i musialem zawsze reinstalowac windy xp aby znow wyniki byly zadowalajace.

Czy to normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama zmiana sterów raczej nic nie da. A poza tym ja wole oryginalne Catalysty. Mało tego to jak bym teraz zmienił sterowniki na np. Omegi to spadnie mi lekko wydajność. Ponowny powrót do Catalystów powoduje jakiś smietnik w moich sterownikach co powoduje spadek "punktacji" w 3d Markach. Nie wróce juz do swoich pierwotnych dobrych wynikow w 3d markach. Przerabiałem to już kilka razy i musialem zawsze reinstalowac windy xp aby znow wyniki byly zadowalajace.

Czy to normalne?

LOL nic nie da? U mnie dała to, ze karta chodziła bez problemu 360/320, ale skoro według ciebie to nic nie da... to sobie siedź na catalystach z wynikiem niższym o ok. 1000 3dmarków2003 :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama zmiana sterów raczej nic nie da. A poza tym ja wole oryginalne Catalysty. Mało tego to jak bym teraz zmienił sterowniki na np. Omegi to spadnie mi lekko wydajność. Ponowny powrót do Catalystów powoduje jakiś smietnik w moich sterownikach co powoduje spadek "punktacji" w 3d Markach. Nie wróce juz do swoich pierwotnych dobrych wynikow w 3d markach. Przerabiałem to już kilka razy i musialem zawsze reinstalowac windy xp aby znow wyniki byly zadowalajace.

Czy to normalne?

Ehh...Bierzesz sobie ten bios,edytujesz go za pomocą RadEdita i ustawiasz tam sobie taktowania defaultowe dla swojej karty,kręcisz i masz 9700Pro :D A odnośnie catalystów, to Omegi u mnie są lepsze i nie musisz instalować od nowa XP. Wywalasz stery korzystając z dodaj/usuń potem używasz driver cleanera i wywalasz "pozostałości". I już instalujesz sobie od nowa stery. A jeżeli bardzo chcesz instalować od nowa sys. to zrób sobie ghosta i tyle - chwilkę trwa a system jak nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to jak? Najpierw mam sflashowac a potem bawic sie regeditem?

I mam wgrac ten od Herca PRO?

 

Tylko pamietajcie ze ja mam kiepskie pamieci - 3,6ns

I czy ten Regedit jest dosowy?

Uff...Zaczynamy

Ściągasz sobie bios od Herca, ściągasz program radedit (nie jest dosowy) i z pomocą jego otwierasz wcześniej ściągnięty bios. Następnie zmieniasz tam taktowania do żądanych-w górę zawsze będziesz mógł o/c, potem zapisujesz sobie ten zmieniony bios.

Ja mam taką metodę: na jednej dyskietce mam dysk startowy, na drugiej biosa starego i nowego (kucyk napisał komendy jakie wpisujesz używając atiflash-a). Odpalasz kompa z dyskietki startowej, kiedy dioda na FDD przestanie mrugać (znak że już "system" w pełni się odpalił, co możesz też stwierdzić widząc że pojawił się wiersz poleceń) wkładasz dyskietkę z biosem starym i nowym. Flash-ujesz biosem od Herca, a jeżeli cokolwiek by się podczas flashowania stało (co jest niemalże niemożliwe-a jednak możliwe :lol: ), możesz łatwo wrócić do starego biosa nawet wtedy gdy nie będziesz miał obrazu-stosujesz technikę odpalania sys. z dyskietki startowej, czekasz aż przestanie mrugać, zamieniasz dyskietki i "w ciemno" wpisujesz polecenie do sflashowania na stary bios.Zapobiega to sytuacji w której musisz wkładać kartę PCI-bo możesz takiej nie posiadać a sprawia to więcej problemu niż wrzucenie dodatkowego pliku na FDD.

Koniec :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...