Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro jade na gielde po silencera na mojego r9700:) jak narazie rdzen mam ustawiony na 345,wyzej po jakim czxasie wskakuja smieci na obrazie.Czego moze sie spodziewac po wymianie standartowego chodzenia na silenta??Jakie sa roznice pomiedzy rev 2 a 3 pozatym ze mozna je montowac na innych kartach(9600) itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehehe, pewnie tak :!:

To teraz juz wiem skad niektorzy maja takie wypasione podpisy, po prostu maja fantazje i tyle :lol:

 

PS. juz sprzedalem swojego Herca 9100 i teraz tylko czekam na chwilke czasu zeby jechac po r9700 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko panowie:

 

Zakładał ktoś Thermaltake BlueORB na Herculesa R9700 ???

Zmieści się on na niego bez problemu, czy może zachaczać o kondensatorki ???

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamontowalem tego silencera i rdzen poszedl z 345-350 na 370-375:-/Liczylem na troszke wiecej.Duza roznice sprawi zmiana z tej pasty co dali na silver arcit3??Warto zmienic?

Kurcze toche zaluje bo za ta cene milabym bloczek z zapinka:-/

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielka przyjemnoscia wkraczam do Waszego klubu r9700 8)

 

 

Poki co to porobilem testy na troche zawalonym systemie bez reinstalki i wyniki mam takie oto:

3dMark2001se: 14500

3dMark2003: 4400

 

Co myslicie o tych wynikach :?:

Mi sie wydaje ze sa w normie bo karta jeszcze nic nie jest krecona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielka przyjemnoscia wkraczam do Waszego klubu r9700  8)

No jeszcze nie jesteś w naszym klubie.

Jak podkręcisz swoja karte to bedziesz juz mogl sie uwazac za pełnego członka wykręconych na maxa 9700.

Bo my tu dziewiczych 9700 nie przyjmujemy

;) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielka przyjemnoscia wkraczam do Waszego klubu r9700  8)

No jeszcze nie jesteś w naszym klubie.

Jak podkręcisz swoja karte to bedziesz juz mogl sie uwazac za pełnego członka wykręconych na maxa 9700.

Bo my tu dziewiczych 9700 nie przyjmujemy

;) :lol:

Cholerka, ale wymagania, niech Wam bedzie.

Zerknijcie na moj podpis i podejmijcie decyzje czy juz sobie zaslozylem na wstapienie do kluby r9700 :roll:

 

PS. ma ktos pod reka bios do r9700 128ddr 2,86ns :?:

Jak tak to czekam: kowicz@poczta.onet.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielka przyjemnoscia wkraczam do Waszego klubu r9700  8)

No jeszcze nie jesteś w naszym klubie.

Jak podkręcisz swoja karte to bedziesz juz mogl sie uwazac za pełnego członka wykręconych na maxa 9700.

Bo my tu dziewiczych 9700 nie przyjmujemy

;) :lol:

Cholerka, ale wymagania, niech Wam bedzie.

Zerknijcie na moj podpis i podejmijcie decyzje czy juz sobie zaslozylem na wstapienie do kluby r9700 :roll:

 

PS. ma ktos pod reka bios do r9700 128ddr 2,86ns :?:

Jak tak to czekam: kowicz@poczta.onet.pl

Wgraj sobie BIOS od Herca PRO. W pierwszym poscie tego tematu masz wszystko wyjasnione krok po kroku. A pozniej daj znac na ile go wykreciles.

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no i zamienilem mojego 9500@pro 64 MB na 9700 128 MB . nowy nabytek idzie 390/660 na standardowym chlodzeniu . jest to bardzo rozpowrzechniony model na pamieciach hynixa 3.6 . teraz czy wgranie tego biosu od herca 9700 pro - nie spowoduje zrypania sie karty ? i czy beda dzialaly wszystkie wyjscia TV itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i zamienilem mojego 9500@pro 64 MB na 9700 128 MB . nowy nabytek idzie 390/660 na standardowym chlodzeniu . jest to bardzo rozpowrzechniony model na pamieciach hynixa 3.6 . teraz czy wgranie tego biosu od herca 9700 pro - nie spowoduje zrypania sie karty ? i czy beda dzialaly wszystkie wyjscia TV itp

Karta nie powinna sie zrypac po wgraniu biosu od pro, co do wyjsc tv to tez nie powinno byc problemu. Najlepiej wgraj bios i sprawdz. Jak cos bedzie nie tak, zawsze mozesz wrocic do oryginalnego biosu (tylko zrob najpierw jego kopie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam tego Radka na Hynixach3.6 i po updacie BIOSu nic sie nie zrypalo :) Wrecz przeciwnie - chodzi 413/680 bez artow. Polecam (ale mimo wszystko lepiej zrobic kopie zapasowa starej wersji - wrazie czego jest na stronie 1 tego topica) Ale powinno byc OK - po podkreceniu na ok. 400/680 osiagniesz wydajnosc 9800Pro :) Wiec chyba warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ po podkreceniu na ok. 400/680 osiagniesz wydajnosc 9800Pro :) Wiec chyba warto

CHYBA COŚ CI SIĘ POMIESZAŁO Z TĄ WYDAJNOŚCIĄ JA NA 9800PRO MAM 6900 PUNKTÓW W 3DMARKU 2003.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dagber a czy twoj radek jest krecony, bo mi sie wydaje ze tak, a ronica miedzy radkiem 9700/pro a 9800 pro to jest glownie w taktowaniu, reszta nie jest taka duza,softowo mozna sobie przerobic 9700 na 9800 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

hi a tak wogole , to mam bartona 2500xp puszczonego na fsb 185 ( k7s8x - wiecej nie pozwala ) i miedzy radkiem 9500@pro a 9700 - przy identycznych zegarach po podkreceniu - jest tylko 1000 punktow roznicy w 3dm2001 se . z 13500 na 14500 . pamiec timingi 2-3-8-8 . widac juz procesor chyba ogranicz i mobo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dagber a czy twoj radek jest krecony, bo mi sie wydaje ze tak, a ronica miedzy radkiem 9700/pro a 9800 pro to jest glownie w taktowaniu, reszta nie jest taka duza,softowo mozna sobie przerobic 9700 na 9800  :wink:

pewnie ze krecony +XT bios

dagber zmien opis :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużą prośbę... moglibyście doradzić mi zakup radiatorów na mojego Radka 9700? Chyba dziś albo jutro zamierzam zamówić od razu z Chieftecem 360. Potrzebuję czegoś dobrego, co by się nadawało dobrze do podkręcania. Jakie wy posiadacie radiatory i jak się one sprawują, o ile zwiększyły się możliwości OC. Teraz, bez radiatorów jestem bardzo zaniepokojony, bo nawet na standardowych ustawieniach pamięci się strasznie grzeją. Co byście mi doradzili? Nie zależy mi na wyglądzie. No i proszę o konkretne odpowiedzi z podanymi faktami o swoich przeżyciaż z radiatorami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po podkreceniu na ok. 400/680 osiagniesz wydajnosc 9800Pro :) Wiec chyba warto

CHYBA COŚ CI SIĘ POMIESZAŁO Z TĄ WYDAJNOŚCIĄ JA NA 9800PRO MAM 6900 PUNKTÓW W 3DMARKU 2003.
Po pierwsze, to wydajnosc w 3DMarku nijak sie ma do wydajności w grach (on ma testowac m.in nowinki technologiczne) - a w wiekszosci gier przewaga rdzenia R350 nad R300 przy takim samym taktowaniu wynosi ok 5 do 10% Wiec przy 400-410MHz na 9700 wiekszosc gier biega jak na niepodkreconym r9800Pro... - bo chodzilo mi oczywiscie o niepodkrecone R9800Pro - jak ktos wykreca R9800 tak jak Ty to nic dziwnego ze ma taki wynik... Nie usiluje przeciez udowodnic wyzszosci R9700np nad R9800Pro - mowie ze jest mozliwe podkrecenie R9700np do poziomu R9800Pro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no i upgrdae biosa zrobiony , tylko ze przy tych samych ustaiewniach wynik o 400 punktow nizszy . a tym radedit nie moge wyedytowac biosa oryginalnego i zmienic w nim taktowan ( zreszta tego od herca tez) o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to wydajnosc w 3DMarku nijak sie ma do wydajności w grach (on ma testowac m.in nowinki technologiczne) - a w wiekszosci gier przewaga rdzenia R350 nad R300 przy takim samym taktowaniu wynosi ok 5 do 10% Wiec przy 400-410MHz na 9700 wiekszosc gier biega jak na niepodkreconym r9800Pro... - bo chodzilo mi oczywiscie o niepodkrecone R9800Pro - jak ktos wykreca R9800 tak jak Ty to nic dziwnego ze ma taki wynik... Nie usiluje przeciez udowodnic wyzszosci R9700np nad R9800Pro - mowie ze jest mozliwe podkrecenie R9700np do poziomu R9800Pro :)

Nie zgodze się, róznica jest minimalna, napewno nie większa niż 1%, oczywiście mówimy o kartach na takim samym sprzęcie i o takich samych taktowaniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i upgrdae biosa zrobiony , tylko ze przy tych samych ustaiewniach wynik o 400 punktow nizszy . a tym radedit nie moge wyedytowac biosa oryginalnego i zmienic w nim taktowan ( zreszta tego od herca tez) o co chodzi?

Nie wiem dlaczego nie możesz wyedytować, u wszystkich działa, spróbuj innej wersji rededita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

daje w tym radedit na load i zaznaczam bios , i pisze mi "its not valid ati bios"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużą prośbę... moglibyście doradzić mi zakup radiatorów na mojego Radka 9700? Chyba dziś albo jutro zamierzam zamówić od razu z Chieftecem 360. Potrzebuję czegoś dobrego, co by się nadawało dobrze do podkręcania. Jakie wy posiadacie radiatory i jak się one sprawują, o ile zwiększyły się możliwości OC. Teraz, bez radiatorów jestem bardzo zaniepokojony, bo nawet na standardowych ustawieniach pamięci się strasznie grzeją. Co byście mi doradzili? Nie zależy mi na wyglądzie. No i proszę o konkretne odpowiedzi z podanymi faktami o swoich przeżyciaż z radiatorami :)

Ja zakupiłem takie radiatory

 

Dołączona grafika

 

Na allegro mozna je dostac po 7zł za sztukę.

Piłką to metalu potniesz je na czesci.

 

Później dla sprawdzenia miałem takie

 

Dołączona grafika

 

Ale nic mi one nie dały, pamieci jak śmigały max na 700Mhz tak na miedzianych nic nie dało się wiecej wydusić.

 

Więc po co przepłacać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daje w tym radedit na load i zaznaczam bios , i pisze mi  "its not valid ati bios"

W pierwszym poście powinien być link do biosa, albo poszukaj w Googlach - ja tak znalazłem - potem ściągnij sobie inną wersję radedita, albo masz uwalony plik z biosem (np. przy ściąganiu schudł o parę kb).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo dużą prośbę... moglibyście doradzić mi zakup radiatorów na mojego Radka 9700? Chyba dziś albo jutro zamierzam zamówić od razu z Chieftecem 360. Potrzebuję czegoś dobrego, co by się nadawało dobrze do podkręcania. Jakie wy posiadacie radiatory i jak się one sprawują, o ile zwiększyły się możliwości OC. Teraz, bez radiatorów jestem bardzo zaniepokojony, bo nawet na standardowych ustawieniach pamięci się strasznie grzeją. Co byście mi doradzili? Nie zależy mi na wyglądzie. No i proszę o konkretne odpowiedzi z podanymi faktami o swoich przeżyciaż z radiatorami :)

Ja zakupiłem takie radiatory

 

Dołączona grafika

 

Na allegro mozna je dostac po 7zł za sztukę.

Piłką to metalu potniesz je na czesci.

 

Później dla sprawdzenia miałem takie

 

Dołączona grafika

 

Ale nic mi one nie dały, pamieci jak śmigały max na 700Mhz tak na miedzianych nic nie dało się wiecej wydusić.

 

Więc po co przepłacać :)

Tylko że ja mam pamięci BGA a to są podłużne radiatory :/ I wolałbym jakieś ze sklepu internetowego bo będę zamawiał wraz z zasilaczem :) Gdzie jest najtaniej i najszybciej ?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie no pliki z biosem mam dobre , djeden to oryginalny a drugi juz wgralem i dziala ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no pliki z biosem mam dobre , djeden to oryginalny a drugi juz wgralem i dziala ,

Wiesz, może działać i "działać" sumy kontrolne były dobre?

W każdym bądź razie podeślę Ci na maila mój plik - zobaczymy.

Daj na PW jak chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[ po podkreceniu na ok. 400/680 osiagniesz wydajnosc 9800Pro :) Wiec chyba warto

CHYBA COŚ CI SIĘ POMIESZAŁO Z TĄ WYDAJNOŚCIĄ JA NA 9800PRO MAM 6900 PUNKTÓW W 3DMARKU 2003.

Hmm... Niedawno na jakiejść zagranicznej stronce widziałem test R300 vs R350 z CAT 4.3 puszczone na 378/338 (R9800 Pro)... Różnica była na poziomie 1-2 %... Pół na pół, raz dla R300 a raz dla R350... R9800 jest szybszy tylko w 3DMark03... Reszta testów z AF i FSAA wygląda identycznie lub w zawierała się w granicach błędu pomiaru.

Na końcu wyczytałem, że ATI wszelkie udogodnienia dostępne poprzez sterownik w R9800 np. szybszy FSAA i AF zostały w CAT > v3.7 zostały także udostępnione kartom R300... Od tego czasu różnica w wydajności pomiędzy kartami wynika z tylko i wyłącznie taktnowania core i mem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...