Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm czy ja wiem czy niedużo w sumie 6000 w 3d marku 2003 to chyba granica tej karty w aqua też nie widziałem aby ktoś pojechał wieciej niz 42,000

 

a co do 390 na chipie to czy na standardowym chłodzeniu czy jakiegoś silent`a zapodałeś ?

 

Pytanie z innej beczki co sądzicie jakie stety są najwydajniejsze ?  

Ja ostatnio testowalłem różne  tj 4.2 4.4 i 4.5 (oczywiście omegi :) ) raczej dużych różnic nie wyczułem chociaż 4.2 w grach całkiem szybko pomykały.

 

A wy jak myślicie jakei stery są obecnie najlepsze?

3.7 , 4.2 , 4.5

 

raptor zrobił troszkę więcej niż 6k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wszystko ladnie ale jakie zegary na poprzednim biosie i male porownannko na tych samych zegarach obu biosow? :) Wogule to slabe wyniki troche :D Ja na 9500@PRO 64MB mialem 16500/4850/39500 ;)

Słabe wyniki?

 

5900 do 4850

No to przepraszam ;)

 

 

Hmmm czy ja wiem czy niedużo w sumie 6000 w 3d marku 2003 to chyba granica tej karty

Na tweak widziałem 6200 punktów user to Hanu

 

a co do 390 na chipie to czy na standardowym chłodzeniu czy jakiegoś silent`a zapodałeś ?

Blok wodny.

 

 

Pytanie z innej beczki co sądzicie jakie stety są najwydajniejsze ?  

Ja ostatnio testowalłem różne  tj 4.2 4.4 i 4.5 (oczywiście omegi :) ) raczej dużych różnic nie wyczułem chociaż 4.2 w grach całkiem szybko pomykały.

 

A wy jak myślicie jakei stery są obecnie najlepsze?

Jak dla mnie to omegi 2522

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA ostatnio przetestowalem stery i faktycznie 4.2 wydaje się najlepszy do tego biosu z herca (hercules.bin) z pierwszej strony tematu.

 

i jeszcze ponawiam pytanie co lepiej zakupic

 

Silenta czy zalmana pasywnego+ wentyl ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty co teraz kupujesz? :D Chyba nie R9800 Pro?

Ja zbieram kasę by w lipcu kupić sobie R X800 XT PE albo GF 6800 Ultra. :D

moze widzieliście już jakieś testy X800 bo z tego co narazie da się zaobserwować to GF6800Ultra zapowiada się obiecująco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jodlasty co teraz kupujesz? :D Chyba nie R9800 Pro?

Ja zbieram kasę by w lipcu kupić sobie R X800 XT PE albo GF 6800 Ultra. :D

Sam jeszcze nie wiem :)

Ale chyba 9800pro na rdzeniu 360 i v-modzik sie zrobi.

Karta za 2400zł to za duzo jak dla mnie, nawet jak ja wezmę na fakture to wyjdzie za duzo.

Czekam do lipca, zobaczymy co bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze nie oberwie mi sie za to pytanie :wink: ale ciekawy jestem czy trochę ponad 15000 w 3DMarku 2001 SE 330 na mojej konfiguracji to OK czy mało. od razu zaznaczam ze nic nie kręcone, wszystko standart.

Z góry dzięki za info:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem uzywanego R9700 kupionego w Komputroniku, mam pytanie :) Czy w komplecie powinna byc przelotka zasilajaca grafe?

Przelotka?

Chyba chodzi Ci o dodatkowy kabel zasilajacy. Tak. powinien byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zle sie wyrazilem, przelotka/przejsciowka w sensie zasilanie fdd-hdd :)

 

Pobawilem sie troche moja nowa karta :) 2.2Ghz R9700 360/640

Wstepne testy... Narazie kiepsko

 

3DMark2001 - 16000

3DMark03 - 5500

Aquamark3 - trwa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie kiepsko tylko w normie :) jak na takie taktowanie rdzenia. Tylko troche malo w 2k1... ale tu grafa ma niewiele do powiedzenia (po prostu sie nudzi...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wreszcie ktoś mi odpowie jakie chłodzenie zapodać na moje VPU :).

 

Silent vs Zalman ZM-80

 

a może jakaś alternatywa typu wentyl z proca na miedzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wreszcie ktoś mi odpowie jakie chłodzenie zapodać na moje VPU :).

 

Silent vs Zalman ZM-80

 

a może jakaś alternatywa typu wentyl z proca na miedzi ?

Silent.

Bardzo dobre chłodzenie.

 

Kolega ma to na R9800pro i ostatnio jak wkładał dysk to kable od zasilania zaczepiły o wiatraczek.

Wiatraczek sie nie krecil a karta dalej spoko chodziła

Dopiero po jakims czasie ostrego grania zaczely sie pokazywac artefakty.

Radiator był tak gorący, że nie można się było do niego dotknac.

 

Silent to dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Druga albo trzecia pozycja, na miedz trzeba dmuchac, dobra przewodnosc cieplna ale slabiej oddaja cieplo, Aluminium odwrotnie. Ja ym nie przeplacal i kupil te aluminiowe 4 zl za sztuke o raz tasme termoprzewodzaca 3m, to w zupelnosci wystarczy, zegary bedziesz mogl maxymalnie podkrecic o 10 moze 15 mhz, bez biosu herca oczywiscie. Nie spodziewaj sie cudow, ale zawsze lepiej miec te radiatorki niz nie, pamieci dluzej pochodza ;]. Chrome ladnie wyglada gozej z wydajnoscia ;].

 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna galeria :P szczególnie ten motyw z Zalmamanem na tylniej części karty. Już lece do sklepu po tego silenta :)).

 

I zabieram się za testy.

 

A co do ostatnich wyników to mam 5527 w 3dmarku na ustawieniach takich jak w podpisie na cat. 4.2 omegi (2.5.22)

 

 

Przy okazji powiem że uważajcie z nainstalowywaniem sterowników bo mozna sobie niezle namieszać w ssytemie ja raz musiałem winde reinstalować nawet CATUninstaller nie pomógł.

 

Najlepiej robic tak

najpierw usuwamy RAD LINKERA potem stery oemgi( czy inne ktore mamy zaisntalowane w systemie)

 

Usuwamy karte z menadżera urządzeń i odpalamy catuninstallera.

 

Po takiej procedurze mamy pewność że nie pozostał ślad po wcześniejszych sterach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna galeria :P szczególnie ten motyw z Zalmamanem na tylniej części karty. Już lece do sklepu po tego silenta :)).

 

I zabieram się za testy. 

 

A co do ostatnich wyników to mam 5527 w 3dmarku na ustawieniach takich jak w podpisie na cat. 4.2 omegi (2.5.22)

 

 

Przy okazji powiem że uważajcie z nainstalowywaniem sterowników bo mozna sobie niezle namieszać w ssytemie ja raz musiałem winde reinstalować nawet CATUninstaller nie pomógł.

 

Najlepiej robic tak 

najpierw usuwamy RAD LINKERA potem stery oemgi( czy inne ktore mamy zaisntalowane w systemie)

 

Usuwamy karte z menadżera urządzeń i odpalamy catuninstallera. 

 

Po takiej procedurze mamy pewność że nie pozostał ślad po wcześniejszych sterach

oczywiście za pomocą driver cleanera :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pinki widze że nasze konfiguracje niewiele się różnią wizualnie normalnie jak bym patrzył we własne flaki swojego kompa :P. A co do tych pamięci to Ty masz chyba Kingstony Hyperx`y ?? bo widze jak wali po oczach niebieskim radiatorem :>.

 

Epox rulz :)

 

a teraz coś na temat. Próbowaliście robić o/c na innej szynie AGP np 70 MHz ?? U mnie to ojawiało się artami prawie na nominalnych ustawieniach. A co do napięcia to słyszałem że jego podniesienie z 1,5 V na 1.7 V tylko rozjaśni nam ekran :> W testach to nie wiem bo nie miałem nawet czasu testować a może wy coś więcej wiecie na ten temat ?

 

A i PINKI dlaczego zdjąłeś żalmana z grafy tego tylniego? Odczułeś jakieś zmiany na gorsze przy o/c czy raczej przy silent`cie tylnia stroan proca nie jest na tyle gorąca aby wymagała chłodzenia?

 

A i jeszcze jedno :) Ile udało się wam wycisnąć maxymalnie z VPU oraz z pamięci Samsunga 2.86 ns oraz Hynixa 2,86 i 3.2ns ? Bo kiedyś gdzieś chyba widziałem że jakiś koleś zarzucił na tych samsungach 800 MHz, czy to możliwe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy zna ktos moze jakis link do porownania R300 z R350, jestem ciekaw czy gdyby zrownac zegary radka 9800 i 9700 jakie beda roznice, juz ktos w tym temacie sie wypowiadal ale nie bylo zadnych linkow, moze gdzies je macie lub pamietacie.

 

Czy da cos zmiana przez sterowniki wlasnie z 9700 na 9800, wiem ze np. zmienia sie tryb Smoothvision na 2.1 na 9700 jest 2 - ale czy to ma odzwierciedlenie w wynikach ???

 

wszyscy w tym temacie mowili o swoich wynikach O/C - moj radek Herculesa (niebieski laminat) dziala jak w podpisie, wgralem bios od jakiegos 9700Pro ale nie pamietam jakiego. Karta dziala na takich ustawieniach juz ponad 7 miesiecy i wsio ok, aha oczywiscie bez zadnych v-modow, chlodzenie standardowe - czyli herculesa radiatory na pamieciach i rdzeniu wszystkie miedziane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki że się zapytam ale te osiągi to chyba wziąłeś z księżyca 5900 w 3d marku na takich ustawieniach i takim procu? Troche mi się to wydaje niemożliwe.

 

Ja na zegarach takich jak w podpisie robie 5600 więc pewnie znowu kogoś ponośi ambicja:)

 

Daj lina do 3d marka to w to uwierze :)

 

Aha i jakie masz pamięci na tym radku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorrki że się zapytam ale te osiągi to chyba wziąłeś z księżyca 5900 w 3d marku na takich ustawieniach i takim procu? Troche mi się to wydaje niemożliwe.  

 

Ja na zegarach takich jak w podpisie robie 5600 więc pewnie znowu kogoś ponośi ambicja:)

 

Daj lina do 3d marka to w to uwierze  :)

 

Aha i jakie masz pamięci na tym radku ?

hmmm wiesz naprawde jakos nie zalezy mi na tym zebys mi wierzyl ;)

moge Ci podac link do 2001 bo z tego jak pamietam gdy robilem testy 2003 to nie moglem ich zapisac na stronie jakis error wyskakiwal ze nie mam pelnej wersj.

 

Tutaj masz 2001 http://service.futuremark.com/compare?2k1=6365597

jest to ostatni moj wynik zapisany na stronie "Marka" i wynosi 17127

potem jeszcze sie bawilem podnioslem szyne procka i w koncu dojechalem do takiego wyniku jaki mam w podpisie, wierz albo nie naprawde jest mi to obojetne chyba to rozumiesz.

 

A co do pamieci nie wiem jakie sa mam oryginalne radiatory i nie odklejalem ich jeszcze bo po co????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis zrobilem troche tescikow nowej grafy :) To jeszcze nie max bo system zasmiecony i mam jakies dziwne problemy z CPU, zlookajcie to, plz http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=865479#865479 :x

 

 

17134 http://service.futuremark.com/compare?2k1=7862981

5635 http://service.futuremark.com/compare?2k3=2575826

 

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Hasky Pinky na procku o 200MHz szybszym o szybszej magistrali ma o 7 pkt wiecej w 2001 - pomysl nad tym kolego (oczywiscie mowie o moim wyniku zapisanym bo o nie zapisanym nie bede mowil bo nie wierzysz ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...