Skocz do zawartości
kucyk

Ati Radeon 9700

Rekomendowane odpowiedzi

dostałem kaila do qura16:

 

 

Treść wiadomości:

Witam!

Mam pytanie co do kupionego Radeona od gościa o loginie: www-sklep-kwm-pl czy zmodował Ci się bez problemów na 8potoków, bez żadnych artefaktów/ szachownic?

 

Pozdrawiam!

 

 

widać jset ns więcej ze z[ciach!]ymi radkami :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim oto pytaniem

zamontowałem w kompie jakiś czs temu radka 9700 i od tamtej pory monitor co jakiś czas mi miga w sęsie takim, że wygląda to jakby przesówały się po ekreanie ciemniejsze paski z góry na dół. czy to razcej wina grafiki cze sterów czy czego może?

stery no najnowsze omegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

czy moze ktos mi odpowiedziec na moje pytanie??? :( ktore sterowniki sa najlepsze do 9700 pro (256 bit)???

Kasiu,ja napisalem strone wczesniej,ze najszybsze do radkow 9700pro sa omegi 5.4.Kiedys mialem ta karte na amd1700 podkreconym do 2800+ czyli do 2200mhz i na tych catalistach osiagnalem prawie taki sam wynik w 3dmarku 2003 jaki teraz mam w 2005,a w 2001 mialem ponad 17K co jest praktycznie nie osiagalne na tej karcie przy takim procu,a zaznaczam,ze nie byla mocno podkrecona,poprostu czysty systemik i tylko na tych sterach to bylo wykonalne.Uzyskalem to na karcie firmy sapphire tuz przed wymiana na gf6800LE@full asusa,czego pozniej zalowalem bo z tymi geforcami to mam ciagle problemy.Ten model asusa wiecznie freezowal,GF 6600GT byl ok,ale cos za wolny i freezowal w most wanted,a z kolei na 6800GX all bylo ok,ale mialem jakies dziwne kropki (czerwone i niebieskie) na czarnym tle w czasie ogladania filmow ,a nie byla to wina kodekow ani systemu bo na windowsie ME mialem to samo a kodeki odinstalowalem definitywnie i zainstalowalem na nowo;wina playera tez nie byla.No i oczywiscie nie umywal sie wydajnoscia z obecnym radeonem.Nawet Doom 3 o wiele szybciej mi dziala w 1280x1024 na ultra z aax4 i anizo x8 na tym radeonie,wiec .... Nadal bedziecie pytac o stery dla 9700pro? :D Omegi 5.4.Wogole chyba zmienie 6.2 na 5.4 bo tamte byly wrecz extremalnie szybkie,chyba ze to na radkach serii 9700 tak dzialaja :) Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z takim oto pytaniem

zamontowałem w kompie jakiś czs temu radka 9700 i od tamtej pory monitor co jakiś czas mi miga w sęsie takim, że wygląda to jakby przesówały się po ekreanie ciemniejsze paski z góry na dół. czy to razcej wina grafiki cze sterów czy czego może?

stery no najnowsze omegi

Mam to samo :lol2: U mnie widac to dopiero jak się dokładnie przyjrz :P Ale już sie przyzwyczaiłem B) Jednkak wczesniej tego nie miałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh trochę do pupy, ale skoro masz to samo to kartę mam raczej sprawną :)

a skoro już coś napisałem to spytam

Czy zwykłe radiatorki (widziałem na allegro za 14zł) wystarczą żeby pamięć mogła bezpiecznie chodzić na 630 mhz? ogólnie rzecz biorąc udało mi się chyba już tak puścić, ale zrobiło się gorąco więc może lepiej byłoby troszkę ochłodzić.

Co do GPU to idą mi np na 350mhz. Napisaliście, że standardowe chłodzenie jest do niczego, ale może przy takim ustawieniu zegara starczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh trochę do pupy, ale skoro masz to samo to kartę mam raczej sprawną :)

a skoro już coś napisałem to spytam

Czy zwykłe radiatorki (widziałem na allegro za 14zł) wystarczą żeby pamięć mogła bezpiecznie chodzić na 630 mhz? ogólnie rzecz biorąc udało mi się chyba już tak puścić, ale zrobiło się gorąco więc może lepiej byłoby troszkę ochłodzić.

Co do GPU to idą mi np na 350mhz. Napisaliście, że standardowe chłodzenie jest do niczego, ale może przy takim ustawieniu zegara starczy ?

Takie radiatorki spokojnie starczą, ale skoro juz masz placic za nie 15 zł + 6 zł przesyłka, a masz zamiar bawić się w kręcenie to prędzej czy później będziesz zmuszony kupic jeszcze coś na rdzeń. Lepiej więc kupić cały zestaw pentagrama albo zalmana na raz. Przynajmneij ja tak planuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem (dopiero teraz) że Dziadziuk ma świetne wyniczki na swoim 9700 więc może podzieli się info o sterach,

wszystkie 3dmarki robiłeś na jednych sterach? jeżeli nie to na jakich konkretnie robiłeś 3dmarka 2003?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

hydro2 musze wyprubowac te omegi dziex :D

Polecam,jak narazie najszybsze catalisty jakie wyszly wg mnie,tzn takie,ktore mi daly najwieksza roznice jesli chodzi o plynnosc,ale tylko omegi :) Drugie miejsce maja catalisty 4.2,ktore to daly mi mega olbrzymi skok jak mialem radka 9100@8500.W NFSu1 mialem wtedy ciagle pauzy mimo czystego systemu,czasem gra byla niegrywalna.Wgralem catalisty 4.2 i moglem grac ze wszystkim wlaczonym i bez pauz :) Niestety,na 4.2 dzisiaj w nic bym nie pogral wiec ratuja tu omegi 5.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem (dopiero teraz) że Dziadziuk ma świetne wyniczki na swoim 9700 więc może podzieli się info o sterach,

wszystkie 3dmarki robiłeś na jednych sterach? jeżeli nie to na jakich konkretnie robiłeś 3dmarka 2003?

Stery są rózne :P Podałem tylko najwieksze wyniki jak mi się udało osiagnąć B)

 

3DMark2001 Omega Omega 2.6.53

 

3DMark03 Omega 2.6.71

 

3DMark05 Omega 2.6.75a

 

3DMark06 Omega 2.6.75a

 

Tylko te stery miałem na dysku :P

Aktualenie jade na 2.6.71 jednak coś jest troche nie tak :/ Counter-Strike Source masz czasem straszne przycinki... Musze poszukac jakiś nowych sterów a przy okazji spradzić te omegi 5.4 8)

Edytowane przez dadziuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Stery są rózne :P Podałem tylko najwieksze wyniki jak mi się udało osiagnąć B)

 

3DMark2001 Omega Omega 2.6.53

 

3DMark03 Omega 2.6.71

 

3DMark05 Omega 2.6.75a

 

3DMark06 Omega 2.6.75a

 

Tylko te stery miałem na dysku :P

Aktualenie jade na 2.6.71 jednak coś jest troche nie tak :/ Counter-Strike Source masz czasem straszne przycinki... Musze poszukac jakiś nowych sterów a przy okazji spradzić te omegi 5.4 8)

A jednak ktos osiagnal takie wyniki a nawet lepsze.Tego sie nie spodziewalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość fredus

hydro2 niestety te omegi co mi polecałeś niedały kopa w 3d marku 03 :-| zostaje jednak przy Omegach 26.42 B)

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Moze dlatego,ze byly nalozone na nowe :( Bynajmniej ja mialem mega kopa,szczegolnie w 2001.Zauwaz,ze teraz masz znacznie slabsze wyniki w 2001 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omg ludzie jak ja widze jak wy tymi markami się chwalicie to mnie krew zalewa... weźcie sobie Fps-y w grach posprawdzajcie albo doom3 na ultra... marki nie są miarodajne a w 2001 jeden ma tyle bo ma proca 3 ghz a drugi ma 2 ghz i chce tyle samo... -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Omg ludzie jak ja widze jak wy tymi markami się chwalicie to mnie krew zalewa... weźcie sobie Fps-y w grach posprawdzajcie albo doom3 na ultra... marki nie są miarodajne a w 2001 jeden ma tyle bo ma proca 3 ghz a drugi ma 2 ghz i chce tyle samo... -_-

Aqrat 2003 najbardziej odzwierciedla dzisiejsze realia a szczegolnie test nature,ktory chodzi mw tak kazdemu, jak dzisiejsze gry,czyli tak jakbym sobie tego zyczyl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja juz dawno skumalem ze 3d smarki sux :P Porownajcie sobie jak chodzi FarCry na radziu, a jak na zwyklym 6600 ( ktory ma okolo 3 tys pkt wiecej w 3DM03 :) )

W tym miesiącu juz bede miał pentagrama, więc zapowiada sie ostre OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze pozostaje satysfakcja lub niedosyt że się uzyskało ileś tam punktów. :D U mni e to jest jakoś dziwnie bo Doom III lepiej chodzi niż Far Cry, a z tego co się orientuje to chyba powinno być odwrotnie. Nawet w Half-Life 2 miałem takie dziwne przycinki, natomiast w Doom III wszystko zawsze jest ok.

Edytowane przez daniel89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze w podpisy to chyba większość osób chłodzi swoje 9700 Pentagramem XC-80 AlCu

Czy jest to w taj chwili najlepszy wybór w tej cenie?

Mam radka jak w podpisie, build by ati na pamięciach BGA, czy do zestawu Pentagram XC-80 AlCu dołączane są radiatorki? Jeśli tak to jakie? Chodzi mi o kształt(czy na kwadratowe pamięci będą pasowały) i z czego są zrobione.

I jeszcze taka mała rzecz. Wiem, że pytanie do ilu mhz mogę podkręcić grafike jest trochę głupawe więc spytam po prostu do ilu wam udało się podkręcić radka 9700, na jakicm chłodzeniu?

Jeśli możecie to podajcie 2 wyniki

1 może np do gier

2 do testów

 

p.s.

Czy Pentagram XC-80 AlCu jest duży?

Pod grafiką mam i slot PCI wolny a w następnym k.dźwiękowa

Czy będę musiał przekładac k.d. w dół? Wynikają wtedy chyba jakieś problemy ze steronikami prawda?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak patrze w podpisy to chyba większość osób chłodzi swoje 9700 Pentagramem XC-80 AlCu

Czy jest to w taj chwili najlepszy wybór w tej cenie?

Mam radka jak w podpisie, build by ati na pamięciach BGA, czy do zestawu Pentagram XC-80 AlCu dołączane są radiatorki? Jeśli tak to jakie? Chodzi mi o kształt(czy na kwadratowe pamięci będą pasowały) i z czego są zrobione.

I jeszcze taka mała rzecz. Wiem, że pytanie do ilu mhz mogę podkręcić grafike jest trochę głupawe więc spytam po prostu do ilu wam udało się podkręcić radka 9700, na jakicm chłodzeniu?

Jeśli możecie to podajcie 2 wyniki

1 może np do gier

2 do testów

 

p.s.

Czy Pentagram XC-80 AlCu jest duży?

Pod grafiką mam i slot PCI wolny a w następnym k.dźwiękowa

Czy będę musiał przekładac k.d. w dół? Wynikają wtedy chyba jakieś problemy ze steronikami prawda?

Przede wszystkim... www.google.pl.... dobra postaram się odpowiedzieć na wszystko... Radiatory są specjalnie na pamięci BGA, są kwadratowe lecz małe... wydajnościowo wystarczą do o/c bez v-moda... zrobione są w 100% z aluminium to chyba jasne... u mnie udało się podkręcić 390/740 po czym pamięć poszła papa (tylko nawiew 80x80 8k rpm @ 15V :>) Jest dość dużo lecz wszystko się powinno zmieścić... a co do ostatniego pytania to nie próbuj naewt dawać dzwiękówki obok radeona 9700 bo zrobisz kotlet z płytki PCB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem te omegi 5.4 i dla mnie bomba, cod2 niemilosiernie przyspieszyl w porownaniu z 6.2, sprawdzalem tez te co podal fredus, ale na nich cod2 tragicznie mulilo. Jak na razie polecam omegi na 5.4 (2.6.25).

Markow nie sprawdzam, bo to dla mnie malo istotne, najwazniejsza jest wydajnosc w grach a te punkty to mozna se w d... wsadzic :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem te omegi 5.4 i dla mnie bomba, cod2 niemilosiernie przyspieszyl w porownaniu z 6.2, sprawdzalem tez te co podal fredus, ale na nich cod2 tragicznie mulilo. Jak na razie polecam omegi na 5.4 (2.6.25).

Markow nie sprawdzam, bo to dla mnie malo istotne, najwazniejsza jest wydajnosc w grach a te punkty to mozna se w d... wsadzic :D

mądrze gada... polejcie mu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki...

 

Czy mogę bez obaw odłączyć od karty standardowy wiatrak, i podłączyć zamiast niego jakiś inny np 80mm tak aby zasilanie pobierane było ( 12V ) bezpośrednio z karty, nie z płyty głównej, bez narażania grafiki na ewentualne szkody ?

Edytowane przez ArekWolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...