Skocz do zawartości
nrl

Resident Evil 4

Rekomendowane odpowiedzi

devil: maly hint, nigdy nie rezygnuj z roslinek :]

 

 

No też prawda ,ale jak mam już 2 mieszanki RED+GREEN i do tego jeden spray to nie wiem co z tym zrobić. Staram się unikać obrażeń i jak na razie to mi wychodzi. No ale jednak racja zawsze roślinki się przydają . Będę musiał rezygnować z grantów ,bo ich i tak nie używam.

 

Skrzynek nie ma ale możesz u merchanta nabywać coraz większe walizki (btw zastanawiam się jakim cudem kolo taszczy ze sobą taką walizę z rakietnicami, granatami itp :D ).

 

Nadmiar sprzętu można z czystym sumieniem sprzedać, merchant jest łasy na granaty, ziółka :D no i oczywiście błyskotki.

 

Tylko przypadkiem żółtych herbów nie sprzedawaj.

 

PS. nie kupujcie magnuma, znajdziecie jednego podczas gry.

 

Aha to u niego też walizki do nabycia są . Tego nie wiedziałem. Chyba sobie sprzedam jakąś broń i raczej to będzie Rifle, bo zajmuję sporo miejsca. Z tego co już zdążyłem zauważyć to shotgun częściej się sprawdza jak i zresztą w poprzednich residentach a ten karabin to jak na razie z dalszych odległości się nadaję i zdaję się ,że za wcześnie go nabyłem.

 

BTW do czego w ogóle są te żółte roślinki ? No bo chyba nie tylko do odzyskania punktów zdrowia. ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żółte herby podnoszą górny limit zdrowia, dlatego warto zbierać wszystkie. Możesz je mieszać z innymi, a możliwe kombinacje to:

 

(Z-zielony herb, C-czerwony, Y-żółty)

 

Z - pojedynczy herb, leczy ale słabo

Z+Z - fiolka, leczy 2x więcej niż pojedyńczy herb

Z+Z+Z - pełna fiolka, odzyskujesz pełne zdrowie

Z+C - odzyskujesz pełne zdrowie

Z+Y - podnosi max zdrowia, leczy ale słabo

Z+Y+C - podnosi max zdrowia, odzyskujesz pełne zdrowie

 

Mały advice co do broni:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Nie warto robić upgrade broni, które i tak z później sprzedamy (opłaca się jedynie zwiększać firepower, bo większy firepower = mniej ammo zmarnowane). Z upgrade'ami warto poczekać do osiągnięcia ostatniej broni z każdej klasy (pistolety, shotguny, snajpy, magnum), a będą to odpowiednio:

 

dla pistoletów - red9 bądź blacktail (decyzja należy do ciebie, ale po ugrade'ach większy dmg zadaje red9;; btw jeden z pistoletów /punisher/ możemy otrzymać od merchanta za darmo zestrzeliwując 10 z 15 niebieskich medalionów rozsianych po wiosce)

dla shotgunów - striker (po drodze będziemy mogli kupić jeszcze riot gun, ale można sobie poradzić bez niego)

dla snajp - zapomniałem nazwy, ale są tylko dwie do wyboru więc konkluzja jest prosta - w odpowiednim momencie sprzedajemy starą i bierzemy tę drugą

dla magnumów - broken butterfly (nie dość, że za darmo to i tak największy dmg).

 

IMO nie warto sobie nawet zawracać głowy TMP i wyrzutnią min, ale jak kto woli.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
punisher już mam ,bo zebrałem te niebieskie medaliony. Co do upgrade'u broni to na razie tylko zwiększyłem firepower w pistolecie i shotgun'ie. Sprzedałem TMP ,bo po prostu jest niepraktyczna ta broń. IMO słabe obrażenia zadaje i leci mnóstwo amunicji. Kupiłem większą walizkę ,pokonałem tego wielkiego Bossa. Doszedłem do Kościoła i odnalazłem tą Ashley której szukałem. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ,ale chyba wstrzyknięto jej truciznę czy coś podobnego i mam teraz jej znaleźć jakąś odtrutkę czy jak ? Dobra dowiem się jak będę grał. Dzięki za radę z tą bronią.
Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

red9 jest najbardziej mocarnym z pistoletów, po całkowitym stuningowaniu dwoma strzałami pozbawia głowy. Tak samo Broken Butterfly jest duzo lepszy od Killer7 oczywiście jeśli w niego zainwestujesz. Co do TMP to się nie zgadzam. Fajna broń poza tym znajduje się do niej naboje -> zaoszczędzamy na innych broniach.

Gdy tuningujesz capacity(pojemnośc) to rób to gdy masz pusty magazynek - >po stuningowaniu będzie pełen, aaa ja preferuję red9, riot gun, broken butterfly i poźniejsza snajperkę, i oczywiście wybuchowe granaty ->robią robotę. Nie używam bazooki po prostu zbyt ułatwia grę nawet na poziomie HARD.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

mieliscie jakies problemy z grą? mi zaraz przed ta chata na pcozatku, krzaczy sie, arty wyskakuja i zwis, inne gry chodza spox, stery 97.2... costam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

nie wiem, ja to sprzedaje temu bocowi kasa jest, szkoda, ze naboi nie mozna kupic...

ja jestem troche po tym drugim bosie, ogólnei to tak mnie skurczybyk wymęczył, jezeli chodzi o amunicje, ze z zaledwie garstką amunicji musialem sie wracac do tego kosciola

taka sugestia na początku uwolnijcie psa/wilka okaze sie pomocny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat jestem w szpitalu na wyspie ( tutaj klimat jest już typowo z poprzednich epizodów RE ) i właśnie spotkałem

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Regeneratora ( czy jak to on tam się zwie ... :D ), odstrzeliłem skubańcowi łeb, ale mu odrósł :D

W chwilę po tym zabawił się w Elastynę, wydłużyły Mu się łapska na całą długość pokoju, złapał Mnie i ukochał do ostatniej kropli krwi :D

Gra genialna, czym dalej tym lepiej :) .....

 

Pozdrawiam !!!! ----- F51 .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie plotka czwarta część jest po prostu beznadziejna nie ma w co grać brak jakiego kolwiek klimatu który zawsze występował w residencie grafika do bani na full detalach wygląda jak gra 5 lotnia no jest po prostu beznadziejna jeżeli chesz grać na pc to nie da się skonfigurować do gry myszki wię wycelowanie w co kolwiek graniczy z códem predzej cię zombiasy zjedzą pierwszy boss wygląda jak duża ryba a ty żucasz w nią dzidami z łódki zepsuli wypasioną grę

 

jaki wy tu widzicie klimat wszystko dzieje się w dzień ,zabijesz wrone to da ci za to granata czy złoto, jeżeli wam się to podoba to ja nie wiem na jakim świecie wy żyjecie .100 razy lepiej polecam silent hill 4 czy nawet f.e.a.r.a coś się tam dzieje a nie zabijadz jakichś tam chłopków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość laeskrad

to nie plotka czwarta część jest po prostu beznadziejna nie ma w co grać brak jakiego kolwiek klimatu który zawsze występował w residencie grafika do bani na full detalach wygląda jak gra 5 lotnia no jest po prostu beznadziejna jeżeli chesz grać na pc to nie da się skonfigurować do gry myszki wię wycelowanie w co kolwiek graniczy z códem predzej cię zombiasy zjedzą pierwszy boss wygląda jak duża ryba a ty żucasz w nią dzidami z łódki zepsuli wypasioną grę

 

jaki wy tu widzicie klimat wszystko dzieje się w dzień ,zabijesz wrone to da ci za to granata czy złoto, jeżeli wam się to podoba to ja nie wiem na jakim świecie wy żyjecie .100 razy lepiej polecam silent hill 4 czy nawet f.e.a.r.a coś się tam dzieje a nie zabijadz jakichś tam chłopków

Powiedział osobnik, który nie przeszedl do drugiego chaptera :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie plotka czwarta część jest po prostu beznadziejna nie ma w co grać brak jakiego kolwiek klimatu który zawsze występował w residencie grafika do bani na full detalach wygląda jak gra 5 lotnia no jest po prostu beznadziejna jeżeli chesz grać na pc to nie da się skonfigurować do gry myszki wię wycelowanie w co kolwiek graniczy z códem predzej cię zombiasy zjedzą pierwszy boss wygląda jak duża ryba a ty żucasz w nią dzidami z łódki zepsuli wypasioną grę

 

jaki wy tu widzicie klimat wszystko dzieje się w dzień ,zabijesz wrone to da ci za to granata czy złoto, jeżeli wam się to podoba to ja nie wiem na jakim świecie wy żyjecie .100 razy lepiej polecam silent hill 4 czy nawet f.e.a.r.a coś się tam dzieje a nie zabijadz jakichś tam chłopków

1.Nie przesadzaj że F.E.A.R. jest lepszy.

2.Mario zainstaluj se mouseaim czy jakoś tak.

3.Ja mam ten program i tak więcej celuje klawiaturą bo jest lepiej.

4.Grafika to nie wszystko.

5.Grałem w którąś część RE i uważam że 4 nie jest zła, ale troszke gorsza od tamtej.

6.Co ty chcesz od tego bosa.

7.A kto ci karze strzelać do wron.

 

A teraz ponawiam moje pytanie.

Co odpowiada za 1,2,4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob aby zwiekszyc framelimit ?? Bo tak przy 30 fps to sie jakos tak jak dla mnie nieciekawie gra :D Ale ogolnie gra wymiata i bardzo mnie wciagnela. Wieczorkiem sie super gra i klimacik extra :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

powiem szczerze, że zagrałem w gre tylko dla tego, że to "resident" poczatkow, sterownie mi strasznie przeszkadzało, teraz juz wszystko ok, jestem teraz na początku zamku no i kupiłem sobie broken butterfly'a, patrze fajna, droga, a tu [gluteus maximus] nie bierze naboi z zwykłego handguna, czy pozniej da sie gdzies znalesc amunicje do tej broni? i czy czesto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob aby zwiekszyc framelimit ?? Bo tak przy 30 fps to sie jakos tak jak dla mnie nieciekawie gra :D Ale ogolnie gra wymiata i bardzo mnie wciagnela. Wieczorkiem sie super gra i klimacik extra :D

 

To jakbyś nie włączył fraps'a to nawet byś nie zwrócił uwagi i nic by cie nie przeszkadzało. Zwłaszcza ,że jest przecież płynnie i ja nie w ogóle nie odczuwam tych 30 FPS. Co innego w Q3 albo CS czy tam ET.

 

Mało grałem ostatnio, więc jestem teraz w tym zamku i powiem jedno. KLIMAT i GRYWALNOŚĆ POWALA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... no i kupiłem sobie broken butterfly'a, patrze fajna, droga, a tu [gluteus maximus] nie bierze naboi z zwykłego handguna, czy pozniej da sie gdzies znalesc amunicje do tej broni? i czy czesto?

Amunicję do Magnum będziesz znajdował, ale raczej rzadko :) Przyda się na ostatniego bossa w zamku, a dokładnie na jego oko ;D

 

Pozdrawiam !!!! ---- F51 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klawiatura jest jeszcze lepszym kontrolerem niz joypad, bo na niej jeszcze trudniej jest trafic, marnuje sie wiecej ammo no i oczywiscie "feeling niemocy" jest jeszcze wiekszy, rajt?

 

Ludzie...

nie... klawiatura jest cyfrowa co juz niszczy całą przyjemnosc z gry, cholernie utrudnia celowanie i powoduje ze przesuwanie celownika wyglada cholernie nienaturalnie psujac caly klimat (skoki celownika itd). Mimo ze wiem ze napisales odnosnie klawiatury jako ironia, jednak wolalem dla pewnosci to wytlumaczyc :P

 

Ze co? :lol2: :lol2: :lol2:

 

To ja chyba sobie pada kupie do CS'a, bede mial wieksze uczucie niemocy i bede mogl sie bardziej wczuc w klimat. Albo nie, bede uzywal pada do poruszania sie po widnowsie za pomoca galki, wtedy tez sie wczuje bo bedzie trudniej :lol:

nie wiem po co sie czepiasz i jestes tak zlosliwy. Wiesz dobrze ze napisalem to odnosnie TEJ gry, a nie ze w kazdej pad jest lepszy od myszy. Lepszy dla mnie, bo nie chcialbym by ta gra sie zamienila w marny i banalny "celowniczek", a tak by sie wlasnie stało, gdy sie zacznie strzelac do cholernie wolnych albo nawet nieruchomych "zombie-wannabe" ze skillem i szybkoscią niczym w cs'ie. Gra m.in traci caly klimat, bo sie w ogolnie nie czuje strachu przed przeciwnikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra Leonem zakończona :) ---- muszę przyznać, że akcja do końca trzyma w napięciu :lol2:

Została jeszcze Ada, póki co mam wrażenie, że w stosunku do Niej wieśnicy są bardziej natarczywi i jest ich z deka więcej ;D

 

Pozostało skończyć Extrasy i czekać na RE5, ale w tym przypadku trzeba będzie się zaopatrzyć w next gena i HD .... mam na to ponad rok :lol2: .... i żonę do urobienia :twisted:

 

 

Pozdrawiam !!!! ---- F51 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jestem teraz w tej wierzy, gdzie trzeba uruchomic mechanizmy, potrzebnedo przestawienia mostu, do konca gry jeszcze daleko?

p.s

adą przechodzi sie normalnie całą gry, czy tylko taki krótki epizod jak z ashley?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

jestem teraz w tej wierzy, gdzie trzeba uruchomic mechanizmy, potrzebnedo przestawienia mostu, do konca gry jeszcze daleko?

p.s

adą przechodzi sie normalnie całą gry, czy tylko taki krótki epizod jak z ashley?

Jeszcze spoory kawałek :]

 

Ada ma stosunkowo krótką przygodę ale jakże interesującą :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

no fajny teraz moment, mało naboi w kazdej broni, a zakonników o ch... i jeszcze tych 2 "ślepców" :D pieknie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niektóre momenty w grze robią naprawdę robotę, Garradorzy sa rewelacyjni, szpitalik na wyspie tez niczego sobie, super jest akcja w oblęzonym domu cos jak Noc żywych trupów,jest też "labirynt" z Lśnienia, świetni są bossowie, w ogóle klimat jest obłędny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scenariusz Ady ( co za imię :D ) jest równie ciekawy i co najważniejsze, ładnie uzupełnia scenariusz Leona .

Jest trudniej i przy okazji można więcej dowiedzieć się o Jej udziale w historii, oraz udziale Umbrelli i tajemniczego Hiszpana ( nie pamiętam Jego imienia :D ) ---- no i jest kusza !!!!

 

 

Pozdrawiam !!!!! ----- F51 .....

Edytowane przez Frog51

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz ja dodam "pare groszy"......

 

Nareszcie mogę sie nacieszyć w pełni gierką na która tak czekałem /zmiana sprzętu/ mówi sama za siebie. GraM od dwóch dni, no moze trzech i jestem w szoku..!!!!!!!!! poprsoptu masakra w dobrym tego slowa znaczeniu, o samej fabule juz nie mówie, o klimacie też niE..... bo każdy wie "ten kto poczuł rYsia....od pierwszych czesci" ale same lokacje, ktore wygladaj poprostu genialnie, Juz nie jestesmy "niewolnikami jednego obszaru, jak bylo w przyapdku r1, r2....lecz w pelni sycimi sie coraz to nowymi obszaram" las, zamek, góry - jaskinie ..... lochy itd. Aktualnie jestem po dość cięzkiej walce z dwoma gigantami "golemami" =- gdzie jednego wrzucilem do lawy..../cos niesamowitego/ a drugiego nafaszerowałem...prochem "głównie z dwururki" . . . .

 

Momenty których nie zapomne . . . .. " potworas z jeziora", i golem .....-> te filmiki i wogole sama walka...!!!!!!!!!! , następnie kolega w więzienu..../oczka/

 

 

A momenty ktore byly dosc trudne...przynajmniej dotychczas..to walka z dwoma ślepcami ...i "inwazja zombiakow" .......

 

Wracam do grania...w sumie dzis i tak noc nie przespana .. ---> o 1.45 ALL STAR GAME... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

oraz udziale Umbrelli i tajemniczego Hiszpana ( nie pamiętam Jego imienia :D )

Czyżby chodziło Ci pana w okularach słonecznych?? Wręcz przestępstwem jest nie znać jego imienia :P

 

Gra oczywiście że jest boska. Zresztą daleko szukać, RE4 to najlepiej oceniona gra w historii GameCuba i multum wyróżnień dla wersji na PlayStation 2 :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swietna giera , grafika jak dla mnie moze byc , na poczatku troche mi przeszkadzalo klawiaturowe sterowanie , ale po pol godz. grania , klawiszologie mialem w pelni opanowana. Mimo ze gierke przechodzilem juz 2 razy u qmpla na pleju to i tak po raz kolejny bardzo milo sie gra. Grajac na PCuju odkrylem duzo itemow , skarbow i secretow ktorych wczesniej nie zauwazylem na PS2.

Edytowane przez Astro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...