Skocz do zawartości
Gość

Buda@lukk juz gotowa!!!! - ufff... prace skonczone

Rekomendowane odpowiedzi

zamieszczam ppierwsze fotki...buda "bedzie sie robila" przez jakis czas wiec co jakis czas beda nowe zdjecia...na poczatek zamieszczam 2 zdjecie(btw byly juz w innym topicu.) jak wygladala przed modem tylko z katodami...jutro beda nastepne zdjecia...gory i boku (mam juz wyciete(przez brata mojej dziewczyny) dziury, plekse tez przycieta, otwory na wentyle - zdjec nie mam bo zostawilem blachy u mojej dziewczyny)..trzeba bedzie te boki papierem sciernym jutro wyrownac, no i od razu pomalowac (bo nie bede budy 10x rozkrecal)...I MAM PYTANIE!!: CZY TACKI NAPEDOW POMALOWAC CALE??? (tzn. czy cale czy tylko przednie klapki??? farba nie stopi sie jak Cdrom bedzie dzialal i bedzie tam cieplo???)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

a tutaj komp po rozkreceniu (dobrze ze sie trzyma i sie nie rozjechal:)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus maria te kable wygladaja jak petla rur kanalizacyjnych,

radze przemyslec jeszcze troche to okablowanie i moze pociagniecie ich w jakis bardziej przemyslany sposob

ps. po co ci tyle tych cd :?: :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus maria te kable wygladaja jak petla rur kanalizacyjnych,

radze przemyslec jeszcze troche to okablowanie i moze pociagniecie ich w jakis bardziej przemyslany sposob

ps. po co ci tyle tych cd :?: :shock:

neiznasz sie kolego , w ten sposób zrobione kable wyglądaja ładnie i estetycznie i takie rozwiązenie daje spadek temp w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaczyna sie ciekawie,podoba mi sie ten motyw z 2 kolorami,czekam na nastepne fotki.powodzenia :)

 

a co do cd:to nie sadze zeby to byly same cd romy,

ale swoja drogą to czy nie jest fajnie zrzycic 20 filmow na hdd w 15 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezus maria te kable wygladaja jak petla rur kanalizacyjnych,

radze przemyslec jeszcze troche to okablowanie i moze pociagniecie ich w jakis bardziej przemyslany sposob

ps. po co ci tyle tych cd :?: :shock:

kable beda troche bardziej poukladane bo planuje zasilacz na zewnatrz...ale w tych rurkach beda (bo mi sie podobaja:) - kazdy ma inny gust)

 

a napedy to tak: od dolu: CDROM ASUS 50x(jako normalny cdrom oprocz ogladania na nim filmow - bo sie film rwie), CDRW LiteON (32@48x) wiadomo po co, DVD Creativa 12x (tez wiadomo po co) i na samej gorze CDROM Mitsumi 24x (ten z "odzysku" - swietnie nadaje sie do filmow - cichy i czyta ok)...ufff...i to wszystko:)

 

a co do kolorow katod to jeszcze planuje czerwona (z tylu budy...tzn. przy karcie graficznej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

neiznasz sie kolego, w ten sposób zrobione kable wyglądaja ładnie i estetycznie i takie rozwiązenie daje spadek temp w budzie

buehehehehe :lol:

wiem o co biega, ale nie jest pewien czy aby takie upchanie kabli dalo jakis skutek w postaci zmniejszenia sie temperatury w budzie poniewaz kable nie sa jakos rolozone logicznie lecz wpier***ne byl gdzie

poza tym wystarczylo uzyc jakichs zaciskow lub obkleic je i przymocowac np do sciaki budy i dopiero WTEDY mialbys przewiew !

co do tego ze ladnie i wogole to sie nie kloce poza tym kazdy lubi co innego ale chodzi mi o to ze jeszcze trzeba Z GŁOWĄ podchodzic do takich modyfikacji

no ale to dopiero poczatek, zobaczymy co bedzie dalej...

edit:

a poza tym jak tu mowic o spadku temp skoro w budzie nie ma zadnych wentyli ? :shock:

 

Lukk nie maluj tacki tylko same przody napedow, no chyba ze nie chcesz juz ich uzywac ;)

no i moze napisz na jaki kolor bude malujesz, czy panel bedziesz robil , jakies sa twoje inne zamierzenia itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

neiznasz sie kolego, w ten sposób zrobione kable wyglądaja ładnie i estetycznie i takie rozwiązenie daje spadek temp w budzie

buehehehehe :lol:

(...)

a poza tym jak tu mowic o spadku temp skoro w budzie nie ma zadnych wentyli ? :shock:

 

Lukk nie maluj tacki tylko same przody napedow, no chyba ze nie chcesz juz ich uzywac ;)

no i moze napisz na jaki kolor bude malujesz, czy panel bedziesz robil , jakies sa twoje inne zamierzenia itd

wentyle beda spoko...w sumie 3 (na gorze , na wysokosci procka i na dole)....ok to pomaluje tylko panele...

 

bude planuje cala czarna a przod(ten ktory teraz jest fioletowy) i napedy czerwone...w miejscu zaslepki 3,25" bedzie 6 przelaczniczkow ("pstryczkow")...3 do wlaczania katod i 3 do wlaczania wentyli...aha a zamiast tej kieszeni na dole(na dysk) , za jakis czas(za 2-3 mce) planuje Coolermaster Cooldrive IV...

 

edit: dzisiaj (a wlasciwie wczoraj w nocy) wpadl mi do glowy pomysl aby wsatwic jeszcze taka siatke jak byla w projekcie na MoDeD-KoMpz...bylaby ona, hmmm jak to wytlumaczyc, z przodu, na lewo i prawo od POWER'a, wzdluz "linii, wypuklosci" oddzielajacej fiolet od bialego kolorku...nie wiem czy jest to zrozumiale ale efekt powinien byc ok

 

EDIT2: dobra..jeszcze cos innego wykombinowalem...przyciski power,reset,diody(ten caly "panel" wlaczania) wywale stamtad bo kijowo wyglada...tam dam duza siatke na przod budy...a przyciski, diody umieszcze obok floppa (tam gdzie jest naklejka msi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8) Fajniutko, ładne owijki na kable, ale przychylam się, że takie pęczki nie wyglądają fajnie.

 

Tacki - cóż, ja wybrałem malowanie tylko frontpaneli, ponieważ nie chcę tracić płyt (dodatkowa warstwa, mozgą się trafić jakieś mikronierówności, kurze...) Polecam, jeśli chcesz mieć kolorkowe takie folie samolepne reklamowe, są z bardzo mocnymin klejami... I z plotera moga Ci wyciąć na wymiar;)

 

:arrow: A poza tym wygląda ładnie, choć ja nie jestem fanem katod - dla mnie zdecydowanie za jasne i kontrastowe - wybrałem ładnakombinacjęLEDów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. jak połączyłeś taśmy z hdd?

2. po kiego ... ci tyle napedów - kup porządne DVD, zostaw spawarę a resztę na allegro 

3. katody ok.

1. normalnie :lol: :lol: mam dodatkowy kontroler na PCI jesli chodzi Ci o ilosc..

 

2. kilka postow pisalem po co..a po drugie fajnie wyglada:)

 

3. Jak pisalem wyzej! PLANUJE jeszcze czerwona...obok katry graficznej..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nowa porcja zdjec :lol: z dzisiejszego dnia pracy...jutro musze tylko jeszcze skoczyc do castoramy bo czarna farba sie skonczyla..zdjecia nie sa doskonale bo po pierwsze w piwnicy u mojej dziewczyny, a po drugie stol tez jest brudny od farby i wsio sie zlewa..

 

pierwsze dwa robione jeszcze w domu...komp "caly ogolocony z blach" i rozebrany przeze mnie "panel poweru i resetu" o ktorym pisalem wyzej..(te czarne "pstryczki beda jako wlaczniki - tylko one same, bez tych gownianych oryginalnych nakladek - mi sie podobaja bardzo)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

tu bok budy przed malowaniem

Dołączona grafika

 

tu pleksa na bok

Dołączona grafika

 

a tu ja :lol: :lol: he he he...przed "brudna" robota

Dołączona grafika

 

gora

Dołączona grafika

 

po pomalowaniu blach od wewnatrz(jutro bedzie malowanie zewnetrznej czesci blach)

Dołączona grafika

 

a tu dla przykladu pomalowalem juz panelik od FDD(takie beda wszystkie napedy i przod (ten co jest teraz fioletowy))

Dołączona grafika

 

ostatnie robione bez lampy bo z lampa kijowo wychodzilo...

 

jutro dalsza czesc...obydwa boki i gora powinny byc pomalowane i gotowe...zostana jeszcze przod no i napedy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to nie bedziesz malowal szkieletu budy (a szkoda, chociaz z drugiej strony bedzie jasniej)

jako ze malujesz napedy na czerwono proponuje kupic wlaczniki PWR & RES w kolorze czerwonym :), bedzie pasowalo

jakim sprayem malujesz ?

a tak nawiasem ... heh te twoje 4 napedy + 2 kieszenie to chyba jednak jakies zboczenie bo tylko ty tak masz :D, ja mam tylko cdrw ;) ; ale to tylko tak btw bo w koncu tobie sie tak podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze to nie bedziesz malowal szkieletu budy (a szkoda, chociaz z drugiej strony bedzie jasniej)

jako ze malujesz napedy na czerwono proponuje kupic wlaczniki PWR & RES w kolorze czerwonym :), bedzie pasowalo

jakim sprayem malujesz ?

a tak nawiasem ... heh te twoje 4 napedy + 2 kieszenie to chyba jednak jakies zboczenie bo tylko ty tak masz :D, ja mam tylko cdrw ;) ; ale to tylko tak btw bo w koncu tobie sie tak podoba ;)

hmmm...tylko wiesz moim zdaniem na czerwonym tle (napedy i caly front panel) bedzie ladnie wygladaly czrne wylaczniki (szczegolnie ze reszta budy jest czarna)..beda przynajmniej troche sie odznaczaly...

 

spray nie wiem dokladnie jakiej firmy(nie pamietam) , ale z Castoramy..

 

a napedy...hmmm..moze i zboczenie :lol: no ale wiesz DVD i CDRW musze miec...ta dolna kieszen nie jest dla ozdoby (bo mam w niej drugi dysk - wiec gdzies musialem go wlozyc)...ASUSA zal mi sprzedawac:) tylko ten cd na samej gorze moglby odejsc(do niedawna go nie mialem) no i ta kieszen(ta juz jest jak najbardziej "dla bajeru)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam osobny, niepodłączony do IDE napędzik 8x Samsunga, ślicznie gra muzyczkę :D

Co do malowania, to polecam lakierem bezbarwnym błyszczącym pokryć całość, bedzie wyglądąło na prawdę bosko (taka lustrzana powierzchnia - na prawdę dobrze położonej można się brzytwą golić :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee, lukk nie zrozumiałeś mnie dobrze - chodzi mi o przedłużenie taśmy IDE...

kolejna uwaga (jeżeli chcesz zachować WSZYSTKIE napędy) - mam nadzieję, że zasiłkę masz lepszą niż od producenta obudowy...

dlugosc tasmy mam standardowa dla okraglych..niczego nie przedluzalem...

 

a co do napedow i reszty "bajzlu" to jak napisal Radek_BVB: spojrz w moj podpis :lol: :lol: Antec True Power 550 W starcza 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego posta nie powinno byc :lol: fotki mi sie wyslaly 2 razy a teraz juz nie moge go usunac bo zostala dodana odpowiedz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ mongothealien - spojrz na podpis lukka to sie dowiesz jaka ma zasilke ;)

@ lukk - plexa 7mm ?

pleksa 5mm

 

ok nastepna porcja zdjec :lol: :lol:

 

tutaj przedni panelik do sterowania katodami i wiatrakami (z alacznikami i LEDami wyglada o wiele lepiej (ale to zdjecie juz po rozmontowaniu)...aha LEDy niebieski(tylko swieca sie jak wiatrak bedzie wlaczony)

Dołączona grafika

 

przod juz z wycieta dziura(w jej miejsce bedzie "siatka"), gotowy do pomalowania

Dołączona grafika

 

i na koniec gotowy FDD

Dołączona grafika

 

jutro beda juz gotowe boki (bo dzisiaj schna) , a pojutrze gora i przod...potem jeszcze napedy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ten lakier na fdd nie tak :/ sproboj wypolerowac...

z tym to za wiele nie zrobie poniewaz po prostu przod FDD ma chropowata troszke fakture...podobnie jest z ASUSEM i DVD (nagrywarka i drugi CD sa gladkie jak pupcia niemowlaka)...no a nie bede na chama sciaraj papierem sciarnym aby wyrownac bo nie wiadomo co z tego by wyszlo...w rzeczywistosci az tak to nie razi...jutro zrobie zdjecia za dnia i zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka!

 

WOWOWOW - fajoskie a najlepsze to te CD sa - to sie nazywa "stadion_kompz" :) Poza tym - mi sie podoba podzial "niebieskie - zielone" i naprawde fajnie wyglada... A kable - czy tam gdzies kryje sie aiatrak czy tam gdzies jest WC bo nie widac dokladnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos ten lakier na fdd nie tak :/ sproboj wypolerowac...

z tym to za wiele nie zrobie poniewaz po prostu przod FDD ma chropowata troszke fakture...podobnie jest z ASUSEM i DVD (nagrywarka i drugi CD sa gladkie jak pupcia niemowlaka)...no a nie bede na chama sciaraj papierem sciarnym aby wyrownac bo nie wiadomo co z tego by wyszlo...w rzeczywistosci az tak to nie razi...jutro zrobie zdjecia za dnia i zobaczymy

Przed malowaniem trzebabyło przeszlifować plastiki papierem 300, a potem 600, uzyskalbyś gładką powierzchnię na której lakier wyglądałby o wiele lepiej.

Nie wiem jaki będzie efekt końcowy Twojej modyfikacji, zapowiada się nieźle, panel przedni w tym codegenie jest naprawdę okropny, dobrze zrobiłeś wycinając go w cholerę :) jednak nie raz już o tym pisałem: zawsze widać niedoskonałe przygotowanie powierzchni do malowania. Zemszczą się wszystkie niewyczyszczone i niewyszlifowane miejsca....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Truth, niestety;) Warto poświęcić te nałożone z mozołem warstwy lakierku i wszystko dokłądnie wypolerować. Efekt lusterka jest nie do pogardzenia. Ja po 600 użyłem jeszcze 1000, ale to już mordęga. Opłaca się tylko czasem, jeśli plastik jest na prawdę miękki.

Ale jak dotąd, to idzie Ci nieźle. Jak będzie mordeczka wyglądała? Masz projekt do pokazania na zachęte, czy to bedzie niespodzianka? :P

 

Pozrawiam lud pracujacy w piwnicach kobiet! :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok...obydwa boki i panelik gotowy...tylko zdjecia troszke kijowe bo robione przed chwila z lampa i na czrnych bokach "rozswietlily" sie male kropeczki...ale blachy sa idealnie czarne...trust me :lol: ...no i w paneliku brakuje jednej "wajchy" bo moja dziewczyna zgubila mi jedna nakretke :lol: i teraz musze poszukac innej (no dobra sam zgubilem :lol: ale lepiej zwalic na kogos innego..ałłłł...nie bij mnie :lol: :wink: :lol: :wink: )

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...