Skocz do zawartości
mlun

blok na herca 8500

Rekomendowane odpowiedzi

a jak sądzisz bloczek w razie czego będzie łatwiej odkleić jeśłi przykleje go termopxem czy tem klejem od zalmana?

na termopoxa dobra jest suszarka jezeli chcesz cos przyklejonego nim... odkleic... kleju od zalmana nie mialem...

 

 

Hmmm... ja bym zaryzykowal i sprawdzil czy na tasmie sie nie bedzie trzymac.... daje 80% na tak ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz problem. Klej Zalmana trzyma na tyle dobrze, że możesz oderwać blok razem z GPU, thermopoxa nie miałem, to nie wiem. pokombinuj lepiej z jakąś zapinką z plexy i alu (łatwo zrobić np coś na kształt obejmy). Chyba że nie planujesz zdejmować bloku, to wtedy klej i się nie przejmuj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście przykleiłem na termopox - trzyma cholernie mocno i na razie ani myślę odrywac blok. A swoją drogą to lipa że nie ma w pcb otworów choć o ile się nie mylę to na obwodzie chipa są miejsca na nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no narazie nie mam zamiaru z niej tego bloczku odklejac na ale za rok góra póltora jak bede ja sprzedawał to jednak bede musiał bloczek zerwac i zarzucic spowrotem ten malutki coolerek od herca.

LiZzArD nie wiesz gdzie bym mógł luknąć zeby zobaczyc taką zapinke bo nie bardzo wiem jak by miała wyglądac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to mi wtedu pozostanie tylko alegro albo jakas giełda internetowa bo nikt z moich kumpli nie kupi odemnie kart z blokim bo oni sie boja bawic w WC i wola jechac na jakis wentylkach po 6000 rpm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoim gf4 przyklejona "puszke" od cpc termopoxem i teraz chce wymienic na jakis bloczek tylko nie wiem jak to odkeic zabardzo...zobacze suszarka :)

Ja juz 5 razy termopoxem kleilem.. i 5 razy mi wszystko po spotkaniu ze suszarka odeszlo... :D... a wszyscy swego czasu mowili ze jak juz przykleje termopoxem... to odkleje razem z chipem :lol: ...

 

Jak cos to mozesz jeszcze do zamrazalki w akcie desperacji wlozyc...

ale suszara powinna starczyc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na swoim gf4 przyklejona "puszke" od cpc termopoxem i teraz chce wymienic na jakis bloczek tylko nie wiem jak to odkeic zabardzo...zobacze suszarka :)

:arrow: ladnie to nazwales :) "puszke" od cpc chcesz wymienic na bloczek. takie podejscie mi sie podoba.

 

Termopox'a jaki i inne kleje termo. mozna probowac 'przelamac' na cieplo i na zimno. wyprobojcie sposob Sheep'a z suszarka. jesli nie pomoze, to probojcie na zimno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to bede próbowa termopoxem a jakby co to suszarka sprubje.He narazie tomusze kase uzbierac na bloczek na cpu i gpu.Tak na marginesie co byscie poradzili niedrogiego i w miare dobraego na tego herca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mozna prościej :)

 

Potrzebne będą : pasta termoporzewodząca i klej Kropelka

 

Dajemy po jednej kropelce kleju na dwóch naprzeciwległych rogach

a między nimi uzupełniamy przestrzeń past, ściskamy blok/radiator

i wsjo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mozna prościej :)

 

Potrzebne będą : pasta termoporzewodząca i klej Kropelka

 

Dajemy po jednej kropelce kleju na dwóch naprzeciwległych rogach

a między nimi uzupełniamy przestrzeń past, ściskamy blok/radiator

i wsjo :P

Lepiej na wszystkich rogach. nalezy pamietac, ze bloczek wodny wiecej wazy niz radiatorek. A pozatym rurki odginaja blok od grafy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kropelką trzeba w miare szybko sie obchodzić, kiedys dajac 4 krople na rogi kropelka zaschła, powodując podniesienie radiatora o jakies 0,05 mm i musiałem zakładać wszystko od nowa. Ciężko ją tesh usunąć, trzeba skrobać żyletką cały rdzeń :? Najlepszym wyjściem jest chyba zrobienie skręcanej na śruby klamry łapiącej blok z góry i od dołu karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kropelką trzeba w miare szybko sie obchodzić, kiedys dajac 4 krople na rogi kropelka zaschła, powodując podniesienie radiatora o jakies 0,05 mm i musiałem zakładać wszystko od nowa. Ciężko ją tesh usunąć, trzeba skrobać żyletką cały rdzeń  :? Najlepszym wyjściem jest chyba zrobienie skręcanej na śruby klamry łapiącej blok z góry i od dołu karty.

Zdecydowanie najlpesze, ale tez i najtrudniejsze. Mimo wszystko zabawa w kleje moze byc malo przyjemna jesli chodzi o gwarancje lub ewentualna odsprzedaz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zostane przy termopoxsie bo kart i tak za rok dopiero bym sprzedawał albo później to wtedy juz duzo na wartosci moze straci wiec jak cos oderwe to az tak nie bede załował.Ale skoro kolega tu mówił ze da sie suszarka odkleić to czemu nie spróbowac??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no na przyklad dlatego, ze zmajstrowanie jakiejs dzialajacej zapinki, nie mowie tu o demonach estetyki, nie jest specjalna filozofia (blacha, pleksa, sruby - wyobraznia idzie w ruch) a z klejem bywaja problemy. wieksze imho niz z produkcja zapinek. zreszta zerknij np na polecane tu juz bloki.pl i popatrz na ich zapinki - mozesz je przeciez po prostu kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOh1w2 - 100% racji. jak nie ma dziur - pozostaje klej. ale w tym przypadku mowimy zdaje sie o karcie z dziurami? ja, zwlaszcza majac w planach sprzedaz karty, na pewno staralbym sie przykrecic blok przez dziury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...