Skocz do zawartości
phn

wybór tunera TV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio spalil mi sie telewizor.. wiec postanowilem kupic karte TV. Problem w tym ze nie mam na ten temat zielonego pojecia. Przegladalem karty PixelView, ale z tego co wiem to nie sa one na zbyt dobrym poziomie....

Chce jakas _dobra_ karte na chipsecie BT (z tego co wiem to jak narazie Linux tylko taki obsloguje??) do 300zl (to chyba i tak duzo?). Co mi Panowie polecicie??? Osobiscie zastanawiam sie nad ta karta -> http://www.prolink.pl/trade/productview/471/129/ ale nie chce nic sugerowac ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że PixelView nie są na dobrym poziomie?

PixelView są dobre tylko kiepskie oprogramowanie do nich daja. Zarówno na moim tunerze jak i kolegi (pixelview ale rózne wersje)jakosc obrazu jest nie wiele słabsza niz na TV. Jeszcze gdzies rok -dwa lata temu zanim pojawiło sie kilka nowych tunerów na innych chipsetach pixelview wygrywał wiekszosc testów tunerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno sam się o to pytałem,ale teraz śmiało mogę polecić AverTV Studio 303 - jakość obrazu=żyleta, dźwięk=idealny, sprzętowa kompresja do MPEG 1 i 2 (niestety do AVI'ków nie ma,ale zawszeć można potem przekonwertować),no i z rzeczy mniej ważnych,to ogólnie bardzo dobre oprogramowanie,z wyjątkiem tej kompresji do AVI'ków (aha,instalacj jest naprawdę plug&play :D ) i ładnie zaprojektowany pilot (i solidnie,bo trzeba przyznać,przy próbie skręcenia,nie trzeszczy, a klawisze są miłe w dotyku,hehe :) ). Ogólnie,bardzo polecam tę kartę - cena to między 280-300 zł,w zależności,gdzie się kupuje.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt! :)

 

update

Jeśli chodzi o inną kartę,to polecam Winfasta 2000XP Deluxe lub Expert (ale ten drugi kosztuje powyżej 300zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta którą zaproponowałes to bardzo dobry wybur kosztuje kolo 220 zl a ma wszystko co potrzeba pod linuksem nie bedziesz mial z nia problemow ( wiem z przaktyki:) ) a jak ci sie bedzie nudzic to pod winda rozkodujesz sobie c+ albo i HBO zawsze tez bedzie mógł posterowac kompa pilotem :P i takie tam

i co najważniejsze karta jest na BT878 więc nie bedziesz skazany na oryginalne oprogramowanie :)

 

tak wiec POLECAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie dawno sam się o to pytałem,ale teraz śmiało mogę polecić AverTV Studio 303 - jakość obrazu=żyleta, dźwięk=idealny, sprzętowa kompresja do MPEG 1 i 2 (niestety do AVI'ków nie ma,ale zawszeć można potem przekonwertować),no i z rzeczy mniej ważnych,to ogólnie bardzo dobre oprogramowanie,z wyjątkiem tej kompresji do AVI'ków (aha,instalacj jest naprawdę plug&play :D ) i ładnie zaprojektowany pilot (i solidnie,bo trzeba przyznać,przy próbie skręcenia,nie trzeszczy, a klawisze są miłe w dotyku,hehe :) ). Ogólnie,bardzo polecam tę kartę - cena to między 280-300 zł,w zależności,gdzie się kupuje.

Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt! :)

 

update

Jeśli chodzi o inną kartę,to polecam Winfasta 2000XP Deluxe lub Expert (ale ten drugi kosztuje powyżej 300zł)

Tez mam ta karte AverTV Studio 303 tylko mam spori problemy z telegazeta, nie chce sie wyswietalc. U Ciebie tez tak jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam ta karte AverTV Studio 303 tylko mam spori problemy z telegazeta, nie chce sie wyswietalc. U Ciebie tez tak jest?

Hmm,to dziwne,bo u mnie wyświetla się bezproblemowo (przynajmniej jak na razie,hehe).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie,po prostu zainstalowałem kartę (zajęło mi to w sumie jakieś 3 minutki razem z restartem) i wszystko działa od początku bezproblemowo. Stąd może to kwestia wersji dołączonego oprogramowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze AverTV Studio 303 jest na chipsecie CX... 8O , a jezeli chodzi o tego pixelview to nie cieszy sie on zbyt dobrymi opiniami :(http://sklep.benchmark.pl/pelny_835.html

Ja nie wiem kto te opinie pisał. Miałem do czynienia z kilkoma tunerami pixelview na bt878a i jakos nigdy nie miałem takich problemów. W zasadzie wszystkie modele pixelwiec to to samo(wszystkie są na tej samej płytce drukowanej)i róznice to tylko wlutowany dodatkowy układ lub jego brak(np. stereo). Zapewne ktos kto pisze ze ma on słaby obraz podłączył jakąs antene pokojową z uszkodzonym kablem lub coś takiego. Jak juz pisałem jakoś obrazu przy podłączeniu kablówki nie ustepuje jakości na telewizorze. Te tunery lepiej działają na win 2000/XP niz na 98(ktos tam pisał o problemach z 2000). Sterowniki instaluje sie moment. Gubienie klatek to bzdura. Na Athlonie 2000+ 256MB ram gubi maksymalnie 10 (srednio około 2 do 5)klatek na minute co jest duzo ponizej dopuszczalnej normy. Radio działa bezproblemowo. Jedynymi minusami jest krótki kabel od sensora i kiepski oprogramowanie które mozna zastapić innym(Do tunerów na bt8xx jest pełno oprogramowania i naprawde jest w czym wybierać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAA lipa

podobnie jak CX23881 i 23883... niestety :/ może i chipsy są OK ,ale soft jest bardzo biedny (w porównaniu do 878 i np. JTV/BorgTV).

 

a to co dorzucają producenci, w większości przypadków to lipa. dlatego sam wciąż jade na 878 (w wydaniu herculesa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o SAA to patrze przyszlosciowo...

A karty ktore mam na oku to:

SAA :arrow:

http://www.lifeview.com.tw/eng/pro_fly_3000.html

http://hardwax.pl/prod4197x1.html

BT :arrow:

http://sklep.benchmark.pl/pelny_6761.html

http://sklep.benchmark.pl/pelny_835.html

 

Tylko ten hercules troszke drogi...

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz pixelview playtv pro, na bt878

 

roznicy w jakosci nie zauwazysz, tak czy siak oba maja tunery philipsa, w herculesie brak radia ale lepiej działający nicam, ktory i tak dziala bardzo nieciekawie.

 

i koniecznie jtv/borg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz pixelview playtv pro, na bt878

 

roznicy w jakosci nie zauwazysz, tak czy siak oba maja tunery philipsa, w herculesie brak radia ale lepiej działający nicam, ktory i tak dziala bardzo nieciekawie. 

 

i koniecznie jtv/borg

Bardzo nieciekawie? Mozesz rozwinac swoja mysl? :) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* cykanie/prykanie itp. jeśli kanał jest nadawany faktycznie stereo - ale nie zawsze, i raczej nie jest to wina złej jakości sygnału.

 

* czasami po przestawieniu w tryb stereo, nie da się wrócić do mono mimo że widac mono - a widać to po śmieciach w GPIO.

 

* poprawna obsługa ze specyficznych wersji (znowu GPIO się kłania) sterowników (te co znajdziesz na CD są ok ehhe) - bardziej przerobionych bez ich przerabiania do konkretnej karty nie użyjesz aby mieć lub nie NICAM.

 

więcej informacji na newsach tvmu o ile oni jeszcze żyją znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

* cykanie/prykanie itp. jeśli kanał jest nadawany faktycznie stereo - ale nie zawsze, i raczej nie jest to wina złej jakości sygnału.

 

* czasami po przestawieniu w tryb stereo, nie da się wrócić do mono mimo że widac mono - a widać to po śmieciach w GPIO.

 

* poprawna obsługa ze specyficznych wersji (znowu GPIO się kłania) sterowników (te co znajdziesz na CD są ok ehhe) - bardziej przerobionych bez ich przerabiania do konkretnej karty nie użyjesz aby mieć lub nie NICAM.

 

więcej informacji na newsach tvmu o ile oni jeszcze żyją znajdziesz.

* cykanie/prykanie itp. jeśli kanał jest nadawany faktycznie stereo - ale nie zawsze, i raczej nie jest to wina złej jakości sygnału.

 

* czasami po przestawieniu w tryb stereo, nie da się wrócić do mono mimo że widac mono - a widać to po śmieciach w GPIO.

 

* poprawna obsługa ze specyficznych wersji (znowu GPIO się kłania) sterowników (te co znajdziesz na CD są ok ehhe) - bardziej przerobionych bez ich przerabiania do konkretnej karty nie użyjesz aby mieć lub nie NICAM.

 

więcej informacji na newsach tvmu o ile oni jeszcze żyją znajdziesz.

* cykanie/prykanie itp. jeśli kanał jest nadawany faktycznie stereo - ale nie zawsze, i raczej nie jest to wina złej jakości sygnału.

 

* czasami po przestawieniu w tryb stereo, nie da się wrócić do mono mimo że widac mono - a widać to po śmieciach w GPIO.

 

* poprawna obsługa ze specyficznych wersji (znowu GPIO się kłania) sterowników (te co znajdziesz na CD są ok ehhe) - bardziej przerobionych bez ich przerabiania do konkretnej karty nie użyjesz aby mieć lub nie NICAM.

 

więcej informacji na newsach tvmu o ile oni jeszcze żyją znajdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecej tego info bo tez musze zmienic swoj tuner, chyba ze ktos mi pomoze. Otoz mam od 3-4 lat tuner Avermedia TVPhone 98 VCR, do tej pory dzialal on na p3 733 i wszystko bylo ladnie, poza oczywiscie sterownikami do win me i xp ale te w koncu udalo sie znalesc. Nie w tym jednak problem, mianowicie zmienilem kompa na to co w podpisie i teraz tuner podczas wyswietlania obrazu gubi linie tv. Jezeli obraz sie nie porusza to widac dobrze, tak jak za czasow p3, jednak jezeli jakis obiekt sie rusza w tv to momentalnie przy nim znajduja sie w duzej ilosci paski (tak jakby ktos zaklucal sygnal). Paski bez obrazu poruszajace sie z ruchomym obiektem. Nie wiem czego to jest wina, wylaczylem duale - ciagle to samo, zmniejszylem czestotliwosc proca do 1100mhz tez nic, przestawialem we wszystkie sloty pci ow tuner - ciagle te paski, stery mam najnowsze dostepne ba nawet grafe zmienilem i tez nic. Ktos ma jakies pomysly, bo ja juz wiem ze tego oddam bratu a sobie kupie nowy byle nie drogi bo i tak w sumie nie wiele z tych dodatkow korzystalem (radio badziewne, kabel od pilota n/c, wejscia tv tez do niczego nie uzywane) Dzieki za pomoc. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha moze jeszcze w takim razie powiecie mi jakimi programami najlepiej odtwarzac obraz z tunera tv, bo w starym moglem tylko averstudio. : )

 

Update: Czy ten Winfast 2000xp Deluxe jest wlasnie na 878 czy na CX? Bo na stronie producenta nie ma, a w benchmarku.pl napisane jest "Conexant Fusion 878a". :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

potrzebuje kupic jakis w miare dobry

ale nie za drogi, najlepiej uzywany

tuner TV

nie znam sie na tym ani troche wiec

prosze o pomoc - najwazniejsze aby mial wejscie

S-Video - bo chce podlaczyc do komputera stacjonarny

odtwarzacz DVD.

prosze poradzcie cos!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam playtv pro od prolinka ma zwalona konctrukcje do obudowy przykrecic go sie nieda i stery z plytki sa zwalone (kiszkowato przechwytuje) poza tym spox jest (najnowsze stery i tasma klejaca pamaga)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie co niektore wypowiedzi sa tak zenujaca ze mi smiac sie chce conexant 878 zajebisty? byl 3 lata temu jakosc jest na tym ukladzie wideo tylko co najwyzej przecietna a dobry moze byc tuner na ukladzie conexanta 883 obraz jest jak z normalnego telewizora bez tej pixelozy a co za tym idzie braku mozliwosci przeczytania szybko poruszajacego sie tekstu wiec wybor jest prosty nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...