Skocz do zawartości
Boxster

Athlon XP mobile - fakty i mity

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis szukajac najtanszego sklepu z Athlonem XP-M, natknalem sie na Apollo. A dokladniej rzecz biarac na ta promocje

http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=16

Zaciekawiony dzwonie do najblizszej placowki sklepu (w moim przypadku Czestochowa) i sie pytam czy ta cena jest prawdziwa, czy procesor jest na stanie i najwazniejsze - czy jest na rdzeniu Barton, bo w opisie tego nie ma. Jednak z tego co uslyszalem to pracownicy nie wiedzia. 0 zorientowania i w ogole jakies ciemnoty. Wiec mam pytanie czy moze ktos juz kupowal od nich ten procesor, bo ja jestem juz w ostatnich przymiarkach :D i jezeli nie Apollo to raczej mi Sirius zostanie ale 451 zeta :(. A moze ktos zna jeszcze jakis tani sklep gdzie mozna kupic w.w procesor w rozsadnej cenie ?

 

EDIT: A moze ktos ma do sprzedania tego Athlonika ?? Bo jestem normalnie chetny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupowalem miesiac temu w apollo kraków mobila 2600 w cenniku byl po 460 a zaplacilem 450 bo widac bylo na nim paste i koles mi spuscil

 

sprzedalem go na allegro za 490 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyszedł mój bartosz. zaraz rozmontuje chłodzenie. Myślę że o 24 będe wiedział co potrafi bo jeszcze mnie czeka kilka przeróbek układu i walka z glonami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

sprzedal za 490 z tego 15-20 zl prowizji na allegro . no faktycznie interes stulecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedal za 490 z tego 15-20 zl prowizji na allegro . no faktycznie interes stulecia.

Prawie żaden zysk po co tyle problemów z kupnem i sprzedażą :D
Tu nie chodzi o zysk ale o brak straty ,bo Riker kupił przecież nie na handel tylko do kompa ,a że mu się nie kręcił to go opchnął frajerowi na allegro co nigdy na forum (tym i jeszcze jednym :wink: ) nie był :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mój AXMA2500FKT4C

AQYHA0409RPMW

chodzi na 1,85v 12*210, przy wyższym fsb musze juz timingami pamięci schodzic i teraz pytanie bo mam aktualnie 2,5 3 3 8 na 210 fsb czy bardziej wydajne będzie 220*11,5 na ustawieniach 3 4 4 9?

A w ogóle to musze chłodzenie zmieniać bo mój coolermaster na tych ustawieniach do 55 stopni na max obciązeniu schładza :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

no a dlaczego frajerowi ?? ciekawe czy tylko tu tak na ludzi mowisz czy w prawdziwym siwiecie tez?? kupil bo kupil , widocznie chcial .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rysiek11 Ja testowalem jeszcze na swoim Duroniku 200x11/2.5-2-3-11 i 210x10.5/3-2-3-11 i wyszlo na to ze jednak oplaca sie miec mniejsza magistrale a timingi pamieci ostrzejsze. Wiec odpowiedz juz masz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a dlaczego frajerowi ?? ciekawe czy tylko tu tak na ludzi mowisz czy w prawdziwym siwiecie tez?? kupil bo kupil , widocznie chcial .

A co Ty jak mówisz używasz tylko pięknych słów w knajpie/na mieście/przy kumplach :?: :lol: (sam tyle w życiu przeżyłem że nie boję się takich ,,mocnych" :lol: :lol: słów używać) A co do frajera to o to mi chodziło że Riker jak kupił tego procka to się ,,chwalił" niskimi wynikami na tym albo na forum pcp , a człowiek kupuje po to mobile żeby się dobrze kręcił więc pewnie jakiś Frajer kupił go z nadzieja że go podkręci , a tu [gluteus maximus] zbita :wink: (Sam w tym czasie kupowałem mojego i zanim kupiłem przepatrzyłem wiele tematów/stron)

A i jeszcze jak można nie być Frajerem jak się przepłaca 40zł za używanego procka (mimo ,że parę dni)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem i na wstępie pytanie. Wie ktoś jak mobilny 2500+ (1.65) będzie chodził na Abicie KT333, a może wogóle nie działa z tym mobo? Mam pamieci KX 512 333Mhz Jak ktos wie coś na ten temat proszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, w takim razie po spaleniu palomino nie pozostalo mi nic inneo jak zamówić tego z barwkomp (1,65). Myślałem o 1.45 z USA ale nie chce mi się czekać a wyższa wydajność dość wątpliwa. Jeszcze z siriusa chiefteca 420W bo cena spadła i zabieram się do taktowania, nidługo podam jak mi poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację, w takim razie po spaleniu palomino nie pozostalo mi nic inneo jak zamówić tego z barwkomp (1,65). Myślałem o 1.45 z USA ale nie chce mi się czekać a wyższa wydajność dość wątpliwa. Jeszcze z siriusa chiefteca 420W bo cena spadła i zabieram się do taktowania, nidługo podam jak mi poszło :)

??

chodzi ci moze o mozliwosci OC ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, z tego co zauwazyłem nie ma dowodów (przynajmniej narazie) że procki FQQ4C (1.45) krecą się lepiej od FKT4C (1.65) chociaż teoretycznie tak właśnie powinno być. Jak widac w tym poście możliwości O/C nie zależą od serii bartka ale od poszczególnego modelu. Podobno w górnych granicach mozliwośści O/C mobilny 1.45 jest o ok 100 Mhz szybszy od (1.65) ale nie znalazłem na to poważnych dowodów. Z braku laku kupuję 1.65, zresztą i tak nie osiągnę na Kt 333 takich wyników jak niektórzy z Was tutaj opisali. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis szukajac najtanszego sklepu z Athlonem XP-M, natknalem sie na Apollo. A dokladniej rzecz biarac na ta promocje

http://www.apollo.pl/?menu=store&grp=16

Zaciekawiony dzwonie do najblizszej placowki sklepu (w moim przypadku Czestochowa) i sie pytam czy ta cena jest prawdziwa, czy procesor jest na stanie i najwazniejsze - czy jest na rdzeniu Barton, bo w opisie tego nie ma. Jednak z tego co uslyszalem to pracownicy nie wiedzia. 0 zorientowania i w ogole jakies ciemnoty. Wiec mam pytanie czy moze ktos juz kupowal od nich ten procesor, bo ja jestem juz w ostatnich przymiarkach :D i jezeli nie Apollo to raczej mi Sirius zostanie ale 451 zeta :(. A moze ktos zna jeszcze jakis tani sklep gdzie mozna kupic w.w procesor w rozsadnej cenie ?

 

EDIT: A moze ktos ma do sprzedania tego Athlonika ?? Bo jestem normalnie chetny :D

Mieszkam w Bielsku i nie wiem jak w Częstochowie ale jak kiedys kupilem procesor u nich (Apollo) , to mi sprzedali z urkuszonym rdzeniem, poza tym nie mają polowy rzeczy z cennika i zostalem niemilo potraktowany, to sa moje doswiadczenia i nie kupuje tam, moj kolega z pracy tez się tam naciął. Ja nie polecam tam kupowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mieciop dzieki, bo sie zastanawialem. Ale jeszce dzis z nimi rozmawialem i jakos sama rozmowa z tymi "ulomnymi" wrecz pracownikami mnie zniechecila - sami nie wiedza co maja :D kupa smiechu. Na szczescie mam w swojej miescinie oddzial Prolina. Gadalem ze sprzedawca (kumplem) i moze mi sprowadzi po jakiejs rozsadnej cenie jednego Bartonika -M. Poczekamy, zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze sie nie oplaca za bardzo. Bo i tak nie masz pewnosci ze Twoj bartek przerobiony ma Mobile sie bedzie dobrze kupil, a kupjac 2500+M wiesz ze bedzi echodzil na to min 2.4-2.5GHz. Wiec jak dla mnie to warto doplacic 100 zl i nie miec zadnego problemu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle ze sie nie oplaca za bardzo. Bo i tak nie masz pewnosci ze Twoj bartek przerobiony ma Mobile sie bedzie dobrze kupil, a kupjac 2500+M wiesz ze bedzi echodzil na to min 2.4-2.5GHz. Wiec jak dla mnie to warto doplacic 100 zl i nie miec zadnego problemu :D

Zawsze możesz mieć pecha :wink: i trafić kulą w płot ,ale z drugiej strony ,kto wierzy ten nie zbłądzi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co wycisnalem z mojego egzemplaza to 11x245 ale to nie Mobile.. tylko zwylly Barton ;] 1.65V (11x245 "2702Mhz" wycisnalem przy 1.9V a po 2 godzinach moj Abit umarł )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max co wycisnalem z mojego egzemplaza to 11x245 ale to nie Mobile.. tylko zwylly Barton ;] 1.65V (11x245 "2702Mhz" wycisnalem przy 1.9V a po 2 godzinach moj Abit umarł )

Jak widzisz - wysokie magistrale moga miec katastroficzne skutki. Ale to tylko moze pojedynczy przypadek z tym procesorem. Ale widac ze jednak nie maja zbytnich problemow skoro ten Bartek chodzil na tak wysokiej magistrali. A tak propo to nie ma Bartonow-M 1.6 V sa 1.65V ale to tylko taki szczegolik malutki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...