Skocz do zawartości
diabeł

Dziwny pomysł kumpla - Czy w tym szaleństwie jest metoda ??

Jak sadzicie uda mu sie ??  

1 użytkownik zagłosował

  1. 1. Jak sadzicie uda mu sie ??

    • Tak
      38
    • Nie
      14
    • Zjara mu sie wszystko
      11
    • zajebisty pomysl
      12


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo prosze o zdjęcia, z opisu niewiele wynika :)

Spoko zdjęcia lada dzień (pewne zmiany w projekcie mojego pomysłu :idea: i nie ma sensu dawać starych)

A co do opisu to ciężko to sensownie opisać

Sprawa w toku (robie to razem z nim nie mam czasu nawet forum przeglądać).

:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na a na tej fotce u gury jest zalany woda i diała?

na a na tej fotce u gury jest zalany woda i diała?

to napewno nie jest woda (choć czyste H2O prądu nie przewodzi to jednak zabrudzenia i inne związki w wodzie tak) poza tym jak mówi mój znajomy wszystko przewodzi kwestja tylko odpowiednio wysokiej energii. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda nie olejem transformatorowym tak

Mozna ale tylko RAZ :twisted:

 

Tak serio temat odgrzewany ze trzy razy ale mam nadzieje ze tym razem efektem bada zdjatka dzialajacego uk.

Co do Kolance jak w tym roku zrobia to samo to sie spytam(i tak mi nie powiedza) ale moze da sie spr. co to jest na węch moze Wóda :wink:

Wlasnie imo mozna stawiac na Fluorient albo jakis alkoholix (nie pachnacy/nie przewadzacy) albo jakas odmiana oleju (ale to jest za rzadkie i za przeźroczyste) Chociaż substancji spelniajacych powyrzsze warunki jest (sporo) ale zazwyczaj kosztuja duzo brakuje tylko czlowiaka ktory znal by sie odpowiednio na chemi i mial na tyle zaciecia zeby zaglebic sie w temacie i to spr. na wlasnej skorze kompia (JA osobiscie pozostane przy WC potem moze przerzuce sie na FC a OIL jest jak dla mnie odnoga chlodznia prowadzaco do nikad , tylko dla zapalencow ):wink::arrow:

http://www.eppenga.com/folder.php?id=21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takie eksperymenty przestałem bawić sie jakieś 1/2 roku temu

W mim rozwiazaniu nad radiatorem umieściłem wylot z pompki

ale po ok 15 min cały płyn (olej transformatorowy robił sie mleczny

jak pózniej sie okazywało były to mikrobabelki powietrza bo po wyłączeniu pompy płyn sie "odstajał "' i bąbelki powoli unosiły sie ku powierzchni i olej wracał do swojej przezroczystej postaci

(wyniki wydajności były ponizej krytyki.

Owszem olej trzymał niską temp ale to za sprawa dużej otwartej powierzni wymiany ciepła olej_pow

 

O niebo lepszy efekt uzyskasz stosując ten sam radiator na procku chłodząc go wodą w układzie zamkniętym a chłodzenie wody w sposób konwencjonalny na duzej powierzchni kontakt woda-pow

 

Dla mnie to taka fajna zabawka do pokazania płyty w płynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO TO CHOLERA NA TEJ FOTCE JEST? konkretnie chodzi mi o to "coś" biało-okrągłego " coś w rodzaju grzyba/plechy ... albo jakiś bombelków... kij wi co to je...

Nie wiem czy wogule ogladaliscie zdjecia ,ale jak juz wszyscy zuwazyli kolesie sobie robili jaja i zalali kompa olejem , po udanym eksperymencie zalali go też browarem (chyba nie tylko jego :wink: )

[update] nie to chyba jakis likierek :twisted:

Ps:Ot cały "grzyb"

 

http://www.eppenga.com/document.php?id=236

http://www.eppenga.com/document.php?id=235

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a taki temat: co by sie stalo gdyby hdd wlozyc do takiego oleju?? uszczelniony chyba dobrze jest... pomijam wzgledy praktyczne :P  :P  :P

Hdd nie jest tak naprawade hermetcznie zamkniety 8O sam sie zdziwilem jak to uslyszlem dlatego jak sie go zaleje woda to trzeba nie suszac w mokrym reczniku do punktu odzyskiwaniu danych zaniesc . Ma tylko filtr od kurzu nie ma hermetycznego zamkniecia wiec niestety topienie nie wchodzi w gre :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak w zeszlym roku oddwalem barracude IV do serwisu to koles cos wspominal ze rozkrecic go samemu nie mozna bo w srodku jest proznia... to by wskazywalo na to ze dysk jest szczelny choc czesc elektroniki moze byc "na zewnatrz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pamietam jak w zeszlym roku oddwalem barracude IV do serwisu to koles cos wspominal ze rozkrecic go samemu nie mozna bo w srodku jest proznia... to by wskazywalo na to ze dysk jest szczelny choc czesc elektroniki moze byc "na zewnatrz"

Kolesie w servisie czasem ... A nie wspominal o tym ze w LCD siedza male zielone ludziki :?: :lol:

 

[update] Klocek byles szybszy :wink: 2min

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z tym dyskiem, mialem juz dla proby na noc swojego 270MB wsadzac....

choc z drugiej strony, rozkrecilem juz kilka HDD i nie widzialem nigdzie miejsca w ktore olej by mogl wplynac;)) o filtrach juz nie wspominajac... mowie o starych dyskach (powiedzmy do 2GB).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby w HD komar nasrał do środka to by było po głowicy, ale co do próżni coś jarzę że głowica twardziela utrzymuje się nad talerzem dzięki poduszce powietrznej wytworzonej dzięki wirującemu talerzowi HD. Działy gdzie są zamykane hermetycznie dyski mają mniej kurzu w powietrzu niż jest cząstek w kosmosie, chyba? Albo coś pieprze od rzeczy :wink:

Jak ten projekt wyjdzie (nie musi zaraz bić rekordów Polski w OC) to i tak będzie przód, zawsze parę problemów będzie naświetlonych dla następnych pokoleń, z Flyera braci Wright też się śmiano i nie wierzono, pionierzy są mile widziani. Komputery Cray też są chłodzone jakąś cieczą, nazywaną chyba coś jak - syntetyczna krew.

Tak ogólnie fajno jest, powodzenia i czekamy na dalsze info. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko maly problem - Japonczycy juz probowali wprawiac olej transformatorowy w ruch turbulentny za pomoca pomp, rezultat tego byl taki ze na skutek tarcia warstw cieczy zbieral sie taki ogromny ladunek elektrostatyczny ze ... Trafo wybuchlo... A z tego co wiem to procek jest dosc wrazliwy na ladunki el.

 

Student 2 roku Elektrotechniki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś o wodzie "zdejonizowanej" (deionised water) - nie przewodzi prądu, ale podobno jest dość droga. Co twój kumpel fizyk o tym myśli? 8)

 

Olej transformatorowy brzmi trochę brutalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem coś o wodzie "zdejonizowanej" (deionised water) - nie przewodzi prądu, ale podobno jest dość droga. Co twój kumpel fizyk o tym myśli?  8)  

 

Olej transformatorowy brzmi trochę brutalnie.

IMO woda nawet zdejonizowana w kontakcie z metalami (radiatory i inne wynalazki i tak sie najonizuje nie mowiac juz o kurzu i innych drobinach chyba ze cos pokrecilem ??

Destylowana "teoretynie" tez nie przewodzi pradu ale :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to taka fajna zabawka do pokazania płyty w płynie

Nie jest to zabawka, jesli ochlodzimy olej do np. 0C to zaczyna sie robic ciekawie, do tego parownik na procesor @ -100C, podobnie na grafie. Dzieki temu odpada wiekszosc problemow z izolacja, nie ma problemow z chlodzeniem czesci zadnych i z przegrzewaniem sie komputera wewnatrz zaizolowanej, hermetycznej komory...

 

Bardzo powaznie mysle nad tym bedac coraz blizej uzycia etylenu w kaskadzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie myslalem o kriogenicznych olejach do chlodnictwa - w temp. pokojowej sa z grubsza jak alkohol etylowy / woda, plynne do -60C, tylko cena kosmiczna: 90zl / litr

 

mineralny do chlodnictwa, do -40C kosztuje 20zl / litr czy 40zl / litr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w hurtowaniach chlodniczych znajdziesz ten olej.

 

Nie polecam specjalnie tego oleju kriogenicznego poniewaz jest to POE (jakas odmiana), ma to niemila wlasciwosc ze przez weze silikonowe czy z PCV doslownie wessie wode i komp bedzie plywal w mieszance wody i oleju...

 

Mineralny jest bardzo fajny bo ma znosny zapach (nawet przyjemny jak swierzy jest- nie uzywany w systemie), akrylobenzene unikaj bo cuchnie strasznie jak dla mnie (ale to i tak nic w porownaniu do POE)... Jest tez idealnie przezroczysty

 

Mineralka takze prawie wogole nie chlonie wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...