Skocz do zawartości
Chaos Gdańsk

Blok na Proca

Rekomendowane odpowiedzi

Jak juz go niemiec pokatuje mozesz podeslac do mod4.us Z pewnoscia go ostro pomeczymy. Jest nas dwoch w redakcji co posiadaja WC wiec zaden problem. Mozemy nawet w dwoch roznych konfiguracjach.

Jak cos to wal na maila

spiderman@mod4.us

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

ja z ciekawosci bo sobie kompletuje WC i chcialbym sie tylko zapytac jaki adres sklepu internetowego jest tego bloku? pozdrawiam

ale ktorego?? :>

 

jezeli chodzi o prawy to www.overcooled.com a wlasciwie www.mcs.pc.pl (nie dostepny aktualnie) a tego drugiego (po lewej) to jest

Blok_na_proca_wzorowany_na_white_water ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby gdanszczanin robil je dla nasz maniakow a nie zarobkowo to wszyscy byliby w tej materii zadowoleni.... oczewiscie bez przesady ale minimalna/srednia cena spowodowac moze wzrost przychodow gdyz wiecej bedie chetnych za cene nizsza nizeli wiecej na wyzsza....a my nie jestesmy tak wszyscy przy sianku. goraca moja prosba o rozwazenie tejze propozycjii/spostrzezenia. pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo! Gratuluję pomysłu! Niech żyje konkurencja! A ja mam takie pytanko (zadaję je, bo nadkruszyłem Athlona 1700+ suwmiarką :oops: ):

 

jakie są w tych blokach (Uriel, nuk itp itd):

 

1. promienie łuków na rogach

2. wymiary "korytka", w którym płynie woda

3. grubość i długość finów oraz odległości między nimi

4. wymiary sprayera

ew. proszę o podanie źródła tych informacji

 

Wszystkich, którzy chcieliby napisać !!szukaj!! informuję, że szukałem i nie znalazłem, więc proszę forumowiczów o pomoc

 

P.S. blok chcę zrobic wyłącznie w celu przetestowania:

 

1. własnych możliwości inżynierskich :)

2. moim zdaniem rewelacyjnego pomysłu (tajemnica) na zmniejszenie oporów przepływu w bloku

 

z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilka kwestii.

 

niestosujemy sprayera, róznica wydajności tylko przy pompkach poniżej 650l/h i to nieznaczna, bez owego sprayera za to jest o wiele wyższy przepływ wody :)

 

testami jenak nie bedziemy sie zajmowali bo i tak nikt nie uwierzy:)

 

poprosze adres(y) tych co chcieli by blok przetestować, będziemy wysyłać do testów, jeżeli przetestuje ktoś postronny będzie to bardziej wiarygodne.

 

do dobermana:) narazie mamy taką małą serie, a jak wiadomo przy małej ilości koszta wielkie, jeżeli puścimy tą serie w ludzi i będzie zaintersowanie, to zrobie analize rynku, i można by zrobić większą serie co znacznie obniży koszty produkcji a zarazem i cene finalną bloku, jak narazie i tak idziemy po kosztach :)

 

gdyby szacować że te pójdą w przeciągu miesiąca, badanie mniejwiecen nastepny miesiąc, produkcja itp wszystklo razem też coś koło tego , to prze bardzo sprzyjających wiatrach i pozytywnych opiniach - większa seria powinna być pod koniec lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja go bardzo chętnie przetestuję (łada+ at-306), niestety nie mam drugiego bloku :-( Jeszcze raz proszę o jakiekolwiek informacje, jak dobrze pójdzie to zrobię testy porównawcze z moim "maleństwem" :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dopiero kompletuje wiec chyba nici z testowania co chcialbym zrobic ale tak teraz to szkoda bo chlodnica i reszta to bedzie dopiero gdzies za 2 tygodnie, +-3dni, wiec nie tak predko....pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum heh.

Odnosnie pytania biologa to na forum czytalem gdzies, ze w nuku2 zeberka maja 1,8mm odstepy miedzy nimi to 2mm.Grubosc dna nad jadrem to 1,4mm.W bloku jest 6 zeberek powierzchia uzebrowana 28 x 22.

Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi bo to z pamieci pisze.

 

Druga sprawa jest taka,ze mam dostep do maszyny cnc i moge wyciac z miedzi jakis blok na proca.Jesli ktos ma jakies schematy dokladne lub jakies pmysly to czekam na odpowiedz.BYlbym badzo wdzieczny.

A blok mialby byc na p4 a to chyba zmiewnia troszke postac zeczy o ile sie nie myle bp jest wieksza powiezchnia oddawania ciepla 4x4cm a nie jak w athlonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moj pierwszy post na forum heh.

Odnosnie pytania biologa to na forum czytalem gdzies, ze w nuku2 zeberka maja 1,8mm odstepy miedzy nimi to 2mm.Grubosc dna nad jadrem to 1,4mm.W bloku jest 6 zeberek powierzchia uzebrowana 28 x 22.

Jesli sie myle to niech ktos mnie poprawi bo to z pamieci pisze.

 

Druga sprawa jest taka,ze mam dostep do maszyny cnc i moge wyciac z miedzi jakis blok na proca.Jesli ktos ma jakies schematy dokladne lub jakies pmysly to czekam na odpowiedz.BYlbym badzo wdzieczny.

A blok mialby byc na p4 a to chyba zmiewnia troszke postac zeczy o ile sie nie myle bp jest wieksza powiezchnia oddawania ciepla 4x4cm a nie jak w athlonach.

Czisus... Gosciu! Masz na necie ( jak i na tym forum ) tyyyyyyyyyyle bloczkow ... wystarczy sobie poogladac, troche pomyslec... i sam wykreslic na kartce papieru tak, jaki cie interesuje. Nie sadze zeby ktos kto pracowal nad swoim bloczkiem teraz oddawal swoje plany komus :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem bloczek o ktorym wyzej mowa :E

No i powiem ze wykonanie jest extra . . . bardzo precyzyjna robota, widac ze maszynka ktora robi te bloczki nie wykonala zadnego zbednego ruchu :] bloczek zamowilem bez krccy tylko.

Jak sie ktos odezwie kto ma serwer jakis to podesle mu fotki bo akurat mam Powershota S30 wiec moge zamiescic lepsze zdjecia niz chaos_gdansk. Bloczek zostal nazwany ICE AGE MAMOOTH ( przynajmniej cos takiego napisane jest na drewnianej skrzyneczce w ktorej przybyl do mnie blok :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjecia ktore ja zmiescilem byly robione Kodakiem CX4310 wiec tez nie jest to zabaweczka. foto autorstwa Chaosa_gdansk bylo tylko na aukcji.

 

slj fotki na aniemiec(at)NOSPAMautograf.pl tylko w jakims sensowym rozmierze i ilosci ;] to skrzyneczke tez :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dziś bloczek. Jednak muszę stwierdzić, że na zdjęciach wygląda naprawdę niepozornie.

Kilka zdjęć:

Dołączona grafika

To jest ta skrzyneczka. Całkiem dobry pomysł zważywszy na zdolności poczty polskiej...

Dołączona grafika

Jak widać bloczek zapakowany porządnie.

Dołączona grafika

Wykonanie na wysokim poziomie.

Dołączona grafika

Wszystko złożone perfekcyjnie.

 

Teraz tylko dorwać gdzieś chłodnicę i węże, bo pompka już na mnie czeka w lokalnym sklepie akwarystycznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iwdze że na polskim rynku wc jest coraz lepiej własnie nosze sie z zamiarem wymiany chłodzenia i po kalkulacji oszczedności ppadło na zalmana 7000 alu-cu ale może sie uda dociłać troche kasy na to(chyba że chcesz mi dac jednego na testy :D )

 

ps.czy pompka 3000 l/h nie rozwali takiego bloku i czy nie jest ona za mocna do wc ?? bo mam możlwiośc wyrwania takiej za free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie niech tylko troche kaski zarobie to normalnie od razu bloki na wszskim montuje juz sie nnie moge doczekać na razie kombinuje sobie nagrzewjnice i pompki przerózne jak zkoncze to wam koaze co stwozyłęm :D

ale miło se poczytac o blokach zeby puzniej samemu nie kupicjakieś podruby :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.czy pompka 3000 l/h nie rozwali takiego bloku i czy nie jest ona za mocna do wc ?? bo mam możlwiośc wyrwania takiej za free

Oczywiscie ze jest za slaba ;-] nie nie rozwali bloku :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra to powiem staremu żeby przyniósł jesczez jakas nagrzewnica zbironik i blok sie znajdzie i bedzie wc :P a tak poztym ta pompa jest grundfosa do instalacji wodnych czyli bedzie cichuteńka :P, ojciec mówił że jej nie słychac podczas pracy trzeba ręką sprawdzić czy chodzi ( ale ten no on troche przygłuchawy jest

:D:D:P:P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nierozwali u mnie chodzi na 3600 :)

 

taka 3600 uzyskuje max pół bara a bloczek ten puścił na uszczelce dopiero przy 9 barach na kompresorze przemysłowym :) BTW dangerdeny puszczają też przy 9 barach, chyba 99% bloków puści przy takim ciśnieniu :) spoko możesz pompe podłączyć 5000 l/h :)

 

Grundfosa naprawde nie słychać ( mam takie cacko z odzysku)

 

niemiec skrzyneczka jest do bloku gratis :)

 

cieszy mnie że jednak nie trzeba docinać do abita :)

 

zostało jeszcze 7 sztuk, jeżeli wszyscy dadzą pozytywne opinie to może skusimy sie na następną partie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skrzyneczka jest faktycznie bardzo fajnym bajerem, niestety wykonana jest nieporównywalnie gorzej niż blok.

Doskonale chroni zawartość przed Pocztą Polską, lecz do postawienia na półce raczej się nie nadaje.

Ale w końcu nie o skrzyneczkę tu chodzi, a o blok. Zaręczam że jakaś tam pompka 3000l/h go nie rozwali. Jest na prawdę solidny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...