Skocz do zawartości
MortMW

Ballada dekady?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ponieważ ostatnio moje samopoczucie nie jest najlepsze, szukam siakiegoś balsamu dla duszy...

Muzyka - tylko ona może mnie uratować.

(w SuperMana ;) nie wierzę... w Św. Mikołaja tyż, choć nie przeczę, że istnieje... :D )

W każdym razie szukam naprawdę dobrych utworków, które zapadły Wam głęboko w pamięć.

 

Mnie na przykład do tej pory powala Eagles - Hotel California, Bowie - Life On Mars, Francis Cabrel - Hors-Saison...

Jeszcze wiele innych.

 

Stąd moje pytanie: co Wam przypadło tak do gustu, że nawet upływ czasu tego nie zmienił...?

 

Pozdrawiam,

M.(uzykalny? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dlaczego tylko dekady??

 

ja polecam:

Pink Floyd - Echoes

Pink Floyd - Dark Side Of The Moon - cały, słuchać wyłącznie w nocy przy zgaszontch światłach, leżąc spokojnie... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przemawiają do Ciebie takie kapele jak Eagels to obowiązkowo posłuchaj Lynyrd Skynyrd. Jeśli ich jeszcze nie słyszałeś to kapela w klimatach eagles. O np nagrali Sweet home Alabama, to chyba każdy zna.

Polecam także Steva Vaia. Kawałek Tender surrender mnie powala :) Poprostu szczyt możliwości wyrażenia siebie za pomocą gitary. Nikt nie zagra tego tak jak Vai.

 

Poza tym dla mnie zawsze ponadczasowa jest Metallica, Motorhead, Satriani, AC/DC, ZZ Top i wiele innych kapel których w tej chwili nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve'a Vai'a polecam jeszcze 'For The Love of God' tyz niezle :)

Dire Straits 'Brothers in Arms' tez bardzo fajny kawalek.

 

ale osobiscie gustuje w ciezszych klimatach: Dimmu Borgir, Immortal, Samael... :)

ze 'spokojniejszych':

Dimmu Borgir - Fear and Wonder

Dimmu Borgir - Perfection or Vanity

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Steve'a Vai'a polecam jeszcze 'For The Love of God' tyz niezle :) 

Dire Straits 'Brothers in Arms' tez bardzo fajny kawalek. 

 

ale osobiscie gustuje w ciezszych klimatach: Dimmu Borgir, Immortal, Samael... :)

ze 'spokojniejszych':

Dimmu Borgir - Fear and Wonder

Dimmu Borgir - Perfection or Vanity

O wlasnie, For the love of god, genialny kawałek :) wlasnie go rozpracowuje, jestem na etapie pierwszej szybkiej solówki. Masakra, zes....am sie i tego nie zagram :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KHOT - The Dark Side Of The Moon mam oryginałka w domu... Tak się milusio złożyło, że udało mi się go wygrać w jakimś konkursie...

Przyznam Ci rację - noc, kompletna cisza wokół, delikatne, przyćmione nieco światło i PF z głośników... Mmm. :)

 

Bongoo - twórczość Stinga ubóstwiam jako całość...

Desert Rose, Englisman in New York, ... - coś pięknego.

 

Morris_Moore - kawałek Dire Straits znam i lubię...

 

Sir Afeen - z Dimmu podobał mi się szczególnie Mourning Palace... Ten klimacik ma coś w sobie.

 

Reszty niestety nie znam, ale się zapoznam w najbliższym czasie...

Dzięki!

(jakby Wam się coś jeszcze przypomniało interesującego, to piszcie :) )

Pozdrawiam,

M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam cały albumik Virgin Black - Sambre Romantic :twisted:

Debiutancki album Australijczyków z Virgin Black to dziesięć utworów - czterdzieści pięć minut bardzo mrocznej, wręcz grobowej atmosfery. To taki rodzaj opery ze śmiertelnym i romantycznym podtekstem. Muzyka Virginów jest połączeniem delikatnego męskiego wokalu (wręcz operowego) mieszanego z growlingiem, ciężkich gitar, fortepianu, chórów i horroru. W moim odczuciu kompozycje Virgin Black to, w pewnym rodzaju, gotycka ciekawostka. Niewątpliwie, każdy szanujący się got(ka) powinien mieć to wydawnictwo w swojej płytotece... 

 

Płyta ta nadaje się właściwie tylko do nocnego odsłuchiwania na słuchawkach w samotności, w ciemnym pokoju naszego domu. Tylko wtedy możemy w największym stopniu docenić muzykę, którą słuchamy. Ona nie nadaje się do słuchania w ciągu dnia, robiąc przy tym sto innych rzeczy. Kompozycjami Virgin'ów trzeba się delektować, należy ich się bać. Czasami naprawdę można się przestraszyć... A to za sprawą umiejętnie skomponowanych utworów. Mamy w nich wyciszenie, nagłe uderzenia gitar, perkusji, przypływ agresji. A do tego dochodzi świetna oprawa wokalna... 

 

Jeśli chodzi o muzykę, to jest czego posłuchać. Utwory Virgin Black są bardzo (wg. mnie) nowatorskie. Słychać w nich (może) odrobinę Lacrimosy (klasyka...), (może) Type o Negative (gitary, ale to tak na uparciucha). Reszta to umiejętne zaaranżowanie wiolączeli, fortepianu, pieknych gitar, składające się na jedną przemyślaną całość. Solówka (pierwsza) w utworze "Museum of Iscariot" to prawdziwe mistrzostwo świata. Arcydzieło! Sama miód! Dawno nie słyszałem czegoś tak świerzego i dobrego. Jak na debiut (przynajmniej światowy) to rewelacja. Gotycka ekstraklasa . Tu nie ma się co zachwycać. Tej płyty trzeba po prostu posłuchać. I, oczywiście trzeba jeszcze lubić klimaty nocy, horroru, strachu, bólu, śmierci... Naprawdę, ciężko jest pisać o płycie, którą od drugiego przesłuchania kocha się od początku do końca (po pierwszym byłem w małym szoku emocjonalym...). Płyta doskonała.  Ocena 6/6

    Nocny69

problem w tym że trudno teraz znaleźć jakikolwiek utworek Virginów

na szczęście zassałem to za czasów św. pamięci audiogalaxy Dołączona grafika

 

update: czy ktoś zna podobne klimaty? był bym wdzięczny Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...