Skocz do zawartości
Kittek

Zaszpachlować! ale czym?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w swojej budzie taki pierdółkowaty (panowie z codegena mysleli, ze bedzie ladniej :wink: ) wklęsły napis na przednim panelu budy (plastikowy) i chcialem go w jakis sbosób usunąc. Najprościej byłoby zaszpachlować toto, tak jak niektórzy modderzy komórek zaszpachlowuja niektore dzirki w telefonach :wink: , ale nie bardzo mam pojęcie czym móglbym to zrobic.. Moglbym kupic jakiegos szpachla, ale nie jestem pewny czy to sie na plastiku bedzie trzymac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tego nie wyszlifuje, bo to jest WKLĘSŁE

 

i niestety nie podam własnej fotki, bo nie mam serwera. znalazlem za to zdjątko takiej obudowy jak moja na www.codegen.pl, a dokladnie >>TU<<. Ten napis jest w prawym dolnym rogu, a brzmi dokladnie: Esprit. Poza tym jescze na zasłonace na usb na przednim panelu tez jest wklesły napis Usb ktorego chcialbym sie pozbyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najprościej to qp poxyline i rozprowadż po tym napisie - jak dokładnie zrobisz na początq to nawet szlifować jak zaschnie nie będziesz musiał :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tanio i wydajnie: Bierzesz Nitro i rozpuszczasz 1 zaślepkę 5"25, aż bedize glucik. Potem delikatnie i szybko zalewasz napis, przecierasz nozem lub blaszką (równą). Na koniec, po 2-3 dniach, jak całe nitro odparuje, szlifujesz papierkiem do efektu ostatecznego (lub nożami/frezami/pilniczkami). To o tyle lepsze, że plastik ten sam i dokładnie się stapia. A przy odrobinie cierpliwości mozna super efekty dostać (napisy wypukłe/wklęsłe, wzorki, inne takie tam;) )

 

->Nie polecam zimą, trzeba mieć otwarte okno i/lub wyciąg - śmierdzi długo i namiętnie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozpuszczaniem zaslepiki to chyba qpa roboty, prawda? Potem pewnie sie widzi dziwne kolory i słyszy głosy przez jakiś czas :D

 

Moje 3 grosze: ratowałem kiedyś nietypowe zaślepki zalewając otwory po baybusie klejem dwuskładnikowy na bazie żywic. Wystarczy potem przeszlifować, pomalować i nie ma śladu.

Nie wiem jak sie zachowuje grubo nałożona szpachla ale klej miał spreżystość i twardość plastiku z którego wykonana była zaślepka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stopiony plastik to świetny klej :lol:.

 

Jeżeli dziura jest duża to trzeba parę razy nakładać szpachlę, bo za pierwszym razem napewno równo nie wyjdzie ale za drugim już powinno być oki. Przynajmniej tak bardzo nie śmierdzi, a dość szybko twardnieje. Nie ma co wymyślać. Do wypełniania jest najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywica epoksydowa (do kupienia w sklepach modelarskich w komplecie z utwardzaczem). kosztuje grosze (5-6 plnów) a jest bardzo fajna (łatałem nią deskę do auta;miała straszne dziury i była popękana).

Po zaschnięciu szlifuje się bardzo przyjemnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zywica epoksydowa (do kupienia w sklepach modelarskich w komplecie z utwardzaczem). kosztuje grosze (5-6 plnów) a jest bardzo fajna (łatałem nią deskę do auta;miała straszne dziury i była popękana).

Po zaschnięciu szlifuje się bardzo przyjemnie

Ja tam szpachluje poxilina bardzo dobrze do tego sie nadaje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...