Skocz do zawartości
ka73ka

audigy @ audigy2 ZS

Rekomendowane odpowiedzi

witam

gdzies kiedys czytalem ze jakos sie da przerobc audigy na audigy2 .... ale nie moge znalezc tego tekstu .... moglby mnie ktos nakierowac :?: :D Co trzeba bylo zrobic ... sterowniki sie zniemialo na sile :?: czy jaki to bylo .... a i jaki juz sie zmnieni na a2 to jak poznac, ze dziala dobrze :lol:

 

thx for help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turzol a tak wogóle to po co podawałeś te linki? Zajrzałeś wogóle do tematu do którego podałem linka?

Jak chcesz koniecznie coś napisać to pisz coś nowego lub pisz na testowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh, sorki moj blad chodzi mi o zmodoanie na audigy 2 ZS (zmienilem temat). Panowie, szukajki uzywalem :D .... ale na forum nie znalazlem wlasciwie nic o modzie na audigy 2 ZS. N fauturemarku niby jest cos o ZS ale "the ZS drivers and apps will probably give us a Guide#4 [...] Stay tuned for that, allthough i think it will take a while". A strona, ktora nawinela mi sie wczesniej to byla wlasnie ta ktora turzol podal http://www.mediaxplosion.biz/forum/viewtopic.php?p=86 :D. Tylko ja niemieckiego nie kapieren (bo to chyba po niemiecku) :wink: . Z tego co zobaczylem po ogledzinach na tej stronce wydaje mis ie ze dobre beda pliczki "Audigy 2 ZS CD: Gefixt für SBLive! " tylko intuicja podpowiada mi ze one sa do SBLive! :D .... ale dalej juz nie pojmuje nic :) . Jak by ktos bardziej ujezykowiony mogl mi powiedziec co powinienem z tamtad zassac i w jakiej kolejnosci poodpalac bym byl bardzo dźwięczny :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o pliczki:

106431634152_a2zs-i.rar

106431688054_a2zs-i.r00

106431717743_a2zs-i.r01

106431773968_a2zs-i.r02

 

Instalujesz to normalnie poprzez setup.exe.

 

Pozniej sciagnij jeszcze najnowsze drivery z obsluga EAX 4.0 --> SBA2_EAX4DRV_031031.exe - rozpakuj za pomoca Winrara i odpal CTZAPXX.exe z katalogu Drivers.

 

 

Powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem ze Audigy 2 posiada 3 wejscia mini-jack ale nietypowe poniewaz to nie sa mini-jacki STEREO...

Pierwszy z nich jest stereo a pozostale dwa sluza do przenoszenia 6 a nie 4 (jak to powinno byc normalnie) kanalow.

Oznacza to ze wtyczki mini-jackow z glosnikow 7.1 musza posiadac jeden jack stereo (dwa prazki na wtyczce) oraz dwa jacki 3-kanalowe kazdy (3 prazki na wtyczce) i takowe glosniki sa w sprzedazy (np. Gigaworks S750).

 

Problem polega na tym ze nie wiem czy Audigy 1 nawet po przerobieniu na 2 jest w stanie dzialac normalnie w systemie 7.1 bez zadnego sztucznego rozbijania sygnalu bo wydaje mi sie ze Audigy 1 nie ma po prostu mozliwosci sprzetowej (3-prazkowe mini-jacki) zeby odtwarzac system 7.1

 

Dzieki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o pliczki:

106431634152_a2zs-i.rar

106431688054_a2zs-i.r00

106431717743_a2zs-i.r01

106431773968_a2zs-i.r02

 

Instalujesz to normalnie poprzez setup.exe.  

 

Pozniej sciagnij jeszcze najnowsze drivery z obsluga EAX 4.0 --> SBA2_EAX4DRV_031031.exe - rozpakuj za pomoca Winrara i odpal CTZAPXX.exe z katalogu Drivers.

 

 

Powodzenia  :wink:

No ... ok, zassalem pliczki poodpalalem jak mi radziles .... ale moge sobie pozwolic na glupie pytanie ? ... dzieki ... :D Czy to dziala tak jak powinno ? tzn. we wlasciwosciach urzadzen multimedialnych mam "Creative Audigy Audio Procesor (WDM)" (tak byc powinno ?; zreszta w menadzerze urzadzen tyz jest Creative SB Audigy ) :?: czasami wysypuje sie niejaki cthelper.exe; AudioHQ nie dziala ... i tak samo jest z Creative Graphic Equalizer. To jest normalne :?: czy cos sie UPSło ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ekhmmm ... cthelper.exe zawiesza sie jak mu sie podoba .... najdzesciej tak z 30 sek po starcie systemu (win 2k sp4) a jak chce odpalic AudioHQ to dostaje alert: '"A required CtSures.dll cannot be found. Make sure it is in the correct directory" ale potem sie odpala ... tylko ze nic w okienku nie ma tak jak zwykle ... a potem jak chce np mixer odpaic pisze "Unable to change the sound device to your selected device" ... i dzwieku mi nie odtwarza ... nawet po restarcie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co trzeba ściągnąć i zrobić, żeby przerobić SBLive!1024 na Audigy2 ??

za to o tym byly juz tematy :D http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=249...ight=audigy+mod albo http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=483...ight=audigy+mod i cala masa innych

 

ale wracajac do tematu .... turzol, jak nie zainstaluje SBA2_EAX4DRV_031031.exe tylko same stery z oprogramowaniem od ZS'ki to wszystko dziala ... hmmm dziwne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wlodi

Ta metoda, ktora podalem dziala na SB Live1024/SB Live!/SB Audigy1 :idea:

 

@ka73ka

wyglada na to ze w Live nie dziala Audio HQ:

 

EAX Console (nicht zu verwechseln mit EAX Control Panel):

Auf der Audigy sind in der EAX Konsole alle Funtionen voll nutzbar (CMSS, Timescaling ...).

Auf der Live! kann man auch die EAX Console nicht öffnen ! Allerdings ist Timescaling über das Playcenter 2 verfügbar. Es hört sich allerdings nicht so gut an wie auf der Audigy. Es "scheppert" bei extremen Einstelleung etwas.

 

Nie dziala takze Surroundmixer (nowy):

Surroundmixer:

Am Surroundmixer hat sich kaum etwas gegenüber den neueren Audigy 1 Sorroundmixer geändert. (nichts erwähnenswertes)

Er läuft auf Audigy Karten problemlos.

Auf Live! Karten funktioniert der neue Surroundmixer nicht ! Nur ältere Surroundmixer im AudioHQ funktionieren noch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wlodi

Ta metoda, ktora podalem dziala na SB Live1024/SB Live!/SB Audigy1 :idea:  

 

@ka73ka

wyglada na to ze w Live nie dziala Audio HQ:

 

EAX Console (nicht zu verwechseln mit EAX Control Panel):  

Auf der Audigy sind in der EAX Konsole alle Funtionen voll nutzbar (CMSS, Timescaling ...).  

Auf der Live! kann man auch die EAX Console nicht öffnen ! Allerdings ist Timescaling über das Playcenter 2 verfügbar. Es hört sich allerdings nicht so gut an wie auf der Audigy. Es "scheppert" bei extremen Einstelleung etwas.

 

Nie dziala takze Surroundmixer (nowy):

Surroundmixer:  

Am Surroundmixer hat sich kaum etwas gegenüber den neueren Audigy 1 Sorroundmixer geändert. (nichts erwähnenswertes)  

Er läuft auf Audigy Karten problemlos.  

Auf Live! Karten funktioniert der neue Surroundmixer nicht ! Nur ältere Surroundmixer im AudioHQ funktionieren noch.

turzol ja nie mam live tylko audigy 1 ... i wszystko dziala pieknie i ladnie ale jak nie zainstaluje SBA2_EAX4DRV_031031.exe ... jak napisalem post nizej .... tylko intryguje mnie ten opis w menadzeze urzadzen ... bo jak np sie instalowalo YouP-Pax'y to tam pisalo cos innego .... to jest napewno normalne :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o pliczki:

106431634152_a2zs-i.rar

106431688054_a2zs-i.r00

106431717743_a2zs-i.r01

106431773968_a2zs-i.r02

 

Instalujesz to normalnie poprzez setup.exe.  

 

Pozniej sciagnij jeszcze najnowsze drivery z obsluga EAX 4.0 --> SBA2_EAX4DRV_031031.exe - rozpakuj za pomoca Winrara i odpal CTZAPXX.exe z katalogu Drivers.

 

 

Powodzenia  :wink:

Turzol, a nie da się tego jaoś inaczej zrobić, bo te linki, które zapodałeś idą mi 3kb/s bez możliwości zapauzowania :x .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o pliczki:

106431634152_a2zs-i.rar

106431688054_a2zs-i.r00

106431717743_a2zs-i.r01

106431773968_a2zs-i.r02

 

Instalujesz to normalnie poprzez setup.exe.  

 

Pozniej sciagnij jeszcze najnowsze drivery z obsluga EAX 4.0 --> SBA2_EAX4DRV_031031.exe - rozpakuj za pomoca Winrara i odpal CTZAPXX.exe z katalogu Drivers.

 

 

Powodzenia  :wink:

Turzol, a nie da się tego jaoś inaczej zrobić, bo te linki, które zapodałeś idą mi 3kb/s bez możliwości zapauzowania :x .

 

hehe, ja innych nie znalazlem ... mialem za to 15 kb i komp wlaczony przez cala noc :D .... spalem z poduszka na uchu ... bo kompa z chlodzeniem wodnym od CPC (ta kupilem ... kiedys ... nie banujcie mnie za to :D) sprzedalem ... a na nowe, lepsiejsze mnie jeszcze nie stac :lol: .... widac to chyba po dysku 2,5 GB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie chodzi o pliczki:

106431634152_a2zs-i.rar

106431688054_a2zs-i.r00

106431717743_a2zs-i.r01

106431773968_a2zs-i.r02

 

Instalujesz to normalnie poprzez setup.exe

 

Pozniej sciagnij jeszcze najnowsze drivery z obsluga EAX 4.0 --> SBA2_EAX4DRV_031031.exe - rozpakuj za pomoca Winrara i odpal CTZAPXX.exe z katalogu Drivers.

 

 

Powodzenia  :wink:

Turzol, a nie da się tego jaoś inaczej zrobić, bo te linki, które zapodałeś idą mi 3kb/s bez możliwości zapauzowania :x .

Szukalem na innych serwerach, ale niestety bezskutecznie ...

Niestety nie da sie tych plikow spauzowac...najlepiej sciagac pojedynczo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum http://discuss.futuremark.com/ znalazlem informacje, ze jest patch do equalizera zeby dzialal z audigy 1 po softmodzie na A2ZS jest nawet link

 

Creative Compability Patch 7.0.6 released

http://members.rogers.com/summetg/ctcomp.exe

 

Link for the equalizer-patch

http://members.rogers.com/summetg/patch.exe

 

ale niestety nie dziala :((

 

Moze ma ktos z was tego patcha.

 

Juz znalazlem tu jest link

http://www.avalon-clan.net/b_chosen/temp/PfMod.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...