Skocz do zawartości
Gucio

Antec czy Tagan

Rekomendowane odpowiedzi

podepne sie do tematu .. wiec mam takie pytanie czy do mojego zestawu ( patrz info + wiecej wykrecony procek > 2400 + 1,9v) wystarczy Chieftec 420w .. czy dla pewnosci lepiej moze zainwastowac w anteca 430w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Galileusz

podepne sie do tematu .. wiec mam takie pytanie czy do mojego zestawu ( patrz info + wiecej wykrecony procek > 2400 + 1,9v) wystarczy Chieftec 420w .. czy dla pewnosci lepiej moze zainwastowac w anteca 430w

Jezeli Cie stac to bierz Anteca, bo naprawde warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od paru dni Antec-a TruePower 480

 

Jesli chodzi o napiecia to jest extra

Wykonanie - za tyle kasy to raczej srednio (chodzi o zewnatrz a nie srodek) :

1. kable nie sa w koszulkach - wyjatek zasilanie plyty glownej

2. czerwony kabel jest nieco dluzszy od pozostalych

3. wiatraczki nie sa najcichsze zwlaszcza ten 92 mm

 

ale ogolnie jest super :) tylko ta cena ..... :(

 

pozdrawiam

BusterX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PMP, co byś brał? ;]

Każdemu według potrzeb :P

Tu akurat nie ma się nad czym zastanawiać. Nie wnikając czy chodzi

o wybór 380<>380 czy 480<>480 (według nomenklatury detalicznej).

 

Obie konstrukcje czy to Tagan (Topower) czy Antec (CWT) są udane i bdb.

Ale mimo wszystko Antec będzie lepszy bo

* przy TSP i tak przy konfigu Gucia, nie będzie wykorzystane całe 5V

* przy TSP ograniczeni jesteśmy kombinacją 3.3V + 5V - a przy CWT nie

 

Abstraciach!ąc od powyższych faktów, nie wierze w nic co ma napisane 21 dB. Więc podchodził bym raczej eksperymentalnie do Tagana. Po prostu do mnie nie przemawia - bełkot w stylu Noiseblocker/Blacknoise i innych niemieckich firm.

 

Nad czym tu deliberować więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstraciach!ąc od powyższych faktów, nie wierze w nic co ma napisane 21 dB. Więc podchodził bym raczej eksperymentalnie do Tagana. Po prostu do mnie nie przemawia - bełkot w stylu Noiseblocker/Blacknoise i innych niemieckich firm.

To lepiej uwierz. Wentyle kręcą się bodajże koło 500 obr/min. Jest niesamowicie cichy. Ósemka NGL Papsta na 7v jest głośniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wentyle mają 500 obr/min to jakim cudem wentylują porządnie środek puszki ?? Nie widze logiki.

 

500 rpm to prawie nic niestety, a zasilacze nie mają po 120W... Troche ciepła jednak trzeba przepompować, doliczając do tego że tylni łapie troche ciepłego powietrza z wygrzanej budy, rozwiązanie takie jest zupełnie bezsensu, i niemożliwe jest to aby miały 500 rpm...

 

Wybacz mi moje sceptyczne nastawienie :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz mi moje sceptyczne nastawienie :>

Twój sceptycyzm jest jak najbardziej uzasadniony. Wersje silent mocnych zasiłek nie nadają się jako jedyne źródło wentylacji obudowy, bo praktycznie nie wymuszają ruchu powietrza, co widac dobitnie w testach na dirkvader.de, gdzie proce się przy nich po prostu smażą. Z drugiej strony są super ciche, a wentylację kompa można wymusić wentylatorami zamontowanymi w obudowie. Gucio, jeśli zależy Ci na ciszy bierz Tagana, bo przy Antecu tydzień po zakupie zaczniesz kombinować jak by go wyciszyć, a gwarancji szkoda...

Skoro wentyle mają 500 obr/min to jakim cudem wentylują porządnie środek puszki ?? Nie widze logiki.

Jakby nie patrzyć Topowery mają bardzo wysoką efektywność, mają potężne radiatory, no i jednak regulację obrotów, więc przy maksymalnych obciążeniach to nie będzie już 500, a 1500 obrotów i to już zapewne jest odrobinę głośniej, ale to już w ekstremalnych warunkach. Przy Bartonie 2,6GHz 2,2V i Radeonie 9700 z Vmodami niespecjalnie się rozkręcają, wieć zakładam, że zapas mocy i ciszy jest jeszcze spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wentyle mają 500 obr/min to jakim cudem wentylują porządnie środek puszki ??

Antec:

Dołączona grafika

 

Tagan:

Dołączona grafika

 

Może antec potrzebuje szybszych wętyli, żeby skuteczniej chłodzić radiatory, które w taganie nie muszą być aż tak chłodzone, bo mają wystarczająco dużą powierzchnie, stądteż 500rpm wystarczy? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 1800 to już normalna sprawa, ale w 500 nadal nie uwierze :>

 

błogosławieni Ci co nie zobaczyli a uwierzyli :)

 

ps.

co do wielkości tych radiatorów, te te czarne nie są więszke niż nomalnie. to tylko antec ma dosyć małe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli ścisłości - to jest o ile pamiętam 500-1800RPM ;]

Yep, moja pomyłka.

no 1800 to już normalna sprawa, ale w 500 nadal nie uwierze :>

Eee tam, P5 ma wentyla standby i jakoś przy niskich obciążeniach radzi sobie bez żadnej wentylacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem tego tagana i jestem bardzo zadowolony super trzyma napięcia (mierzone miernikiem) i jest bardzo cichy najcichszy element mojego kompa a mam zalmana 7000aalcu kupiłem za 440zł. z wysyłką dal wszystkich ciekawskich napięcia sprawdzałem w obciąrzeniu (prime)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 1800 to już normalna sprawa, ale w 500 nadal nie uwierze :>

Eee tam, P5 ma wentyla standby i jakoś przy niskich obciążeniach radzi sobie bez żadnej wentylacji.

 

Wiem wiem. ale on nie musi zaciągać ciepłego powietrza z budy i dodatkowo się grzać tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do prędkości obrotowych wiatraków to widać jak się kręcą tak że naprawdę wolno (na tyle że musiałem wyciąć dzurę w obudowie i założyć PAPSTA 12cm żeby obniżyć temp. procka ale jeśli ktoś ma wodne chłodzenie to nie będzie przeszkadzać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ja nie zostałem błogosławiony. gdybym tego nie zobaczył to bym nie uwierzył.

 

Wsadziłem go z ciekawości TSCT (choć od środka wygląda jak układzik priorprietary topowera, ale ma jeden układzik inny)

 

Tagan U480 w moim konfigu 1 lub 2 zalezy z ktorej strony liczyc, katowany ostro... jest poprostu niewiarygodnie zajebiście cichy !!!

 

Zdecydowanie to najcichszy zasilacz jaki ja w życiu widziałem, aż nieprawdopodobne (drugi wentyl ktory jest w tym zasilaczu miał się niby włączać przy heavy loadzie ale tego nie robił albo przeoczyłem to). Zgrzeszyłem wątpiąc, ale nigdy nie widziałem fabrycznie skalibrowanych wiatraków na 700 rpm...

 

A swoją drogą be!quiet w tej samej konfiguracji już taki cichy nie jest (be!quiet 520w) a w wersji led 450w to już "normalny". ECASO u mnie działa normalnie, nie jak nie którym nie wyłącza wogóle :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...