Skocz do zawartości
-mess-

fx 5700 - wersja LE?

Rekomendowane odpowiedzi

kupilem karte Prolink PixelView GeForce FX5700 128 TV/DVI. zachodze do sklepu by odebrac karte i zobaczylem na pudelku magiczny napis DDR 500Mhz. "wtf?" pomyslalem, przeciez zamawialem pelnego fx 5700, ale <span style="color:red;">[ciach!]</span> tam, to moglabyc tylko naklejka :P. zajezdzam do domu, instaluje karte, odpalam aida i mi pokazuje ze rdzen chodzi na 300Mhz(powinien na 425Mhz chodzic o ile wiem:E), i pamiec na 500Mhz(wedlug tego co wiem fx 5700 ma 550Mhz pamiec)

 

www.mesior.republika.pl/aida.JPG

 

dla pewnosci zainstalowalem riva tuner, i rowniez pokazalo 300/500, do tego nie da sie jej podkrecic... o co chodzi?

 

www.mesior.republika.pl/riva.JPG

 

nidgy nie spotkalem sie z fx 5700LE, czy jest cos takiego? zamawialem normalnego fxa a dostalem cos takiego....

 

prosze o pomoc !

 

EDIT: odpalilem q3 w oknie i rdzen wskoczyl na 425, pamiec zostala jednak na 500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx, to musi byc to. najbardziej denerwuje mnie ze to nie bylo zaznaczone w cenniku, a wyraznie mowilem ze chce pelnego fx 5700. jutro dzwonie do sklepu :[

 

btw. jezeli tutaj po wlaczeniu 3d zegar wskakuje z 300 na 425 i mem 500, to czy w pelnym fx 5700 zegar w 2d wynosi 425 i wskakuje wyzej? bo mem ma tez o 50 wyzsze :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz tutaj. Pewnie jest tak jak było np. Fx5600 niby takie same karty różnych producentów a różne taktowania od 400mhz do 600mhz. Masz chłodzenie na pamięciach? Możesz iść do sklepu i powiedzieć że karta nie spełnia twoich wymagań i niech ci dadzą kase albo wymienią na inną karte! Masz na to 7dni od daty zakupu

 

Fx5700 http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_...rce_fx5700.html

 

Fx5700Ultra

http://www.benchmark.pl/artykuly/przeglad_...ce_fx5700U.html

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karta jest niezgodna ze specyfikacją, na pudełku tego nie napisali więc powinni wymienić na inną, najwyżej dopłacisz. teraz bardzo liczy się szybkość pamięci, mniej taktowanie gpu. w tej okrojonej wersji będziesz miał sporo wolniej.

 

p.s. w MM widziałem Ti4200 z zakurzonym wiatrakiem , a w pudełku leżał :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal jakąś gierę w oknie np. 800/600, potem zobacz, co wskazuje ci sterownik- zrób tak, żeby było go widać podczas gry- jeżeli taktowania nie podskoczyły z tych 300/500 na 425/550, zwracaj kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że chodzi o zaoszczędzenie prądu i hałasu wiatraczków, jendak mi sie to bardzo nie podoba. Jeśli bym chciał to robiłbym se to manualnie.

Może niedługo cały komp sie bedzie automatycznie podkręcał w zależności od użycia w danej chwili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...