Skocz do zawartości
Dara

Spala mi sie ADSL USB ! Juz 2 raz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Juz 2 raz spalil mi sie adsl do internetu. Jest on podlaczany przez port USB

+ kabelek do gniazdka telefonicznego.

 

Za pierwszym razem myslalem ze to wina sprzetu - po 2 tyg. uzytkowania

pewnego razu podczas korzystania z netu nagle sie rozlaczyl i zaczelo

smierdziec z niego spalenizna.

 

Wymienilem

 

Wczoraj zasiadlem na nowym , posiedzialem z 2-3 godziny - JEB znow spalony.

 

Teraz sie zastanawiam czy to nie wina sprzetu.

 

Mam dosc mocno podkreconego Durona 1.4@2.0 (192 Mhz magistrala)

Ale usb caly czas ma 48Mhz - sprawdzalem w sandrze.Plyta ASUS A7V8X-X,

system Win XP

 

Co robic? Wezme 3 modemik i znowu spale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADSL nie może ci się spalać. Co najwyżej modem. Wątpię czy to wina sprzętu - raczej bym stawiał na przepięcia na zasilaczu, listwie, ew. w sieci telekomunikacyjnej. Na usb są raczej za niskie napięcia żeby cokolwiek zjarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest modem adsl podlaczany przez USB

podobny do tego ktory daje tepsa do neo.

 

Spalic sie cos spala bo smierdzi niezle z niego - spalenizna.

 

Moze to zasilacz bo juz troche stary jest :/

Plyta glowna jest nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic, wymienili na nowy modem

ktory jak pisalem tez sie spalil

 

dzisiaj ojciec znowu pojechal

 

pewnie znowu zmienia na nowy

 

 

czy to nie moze byc wina np starego zaslicza w obudowie? ktory ma juz przepiecia i moze zapodac wyzsze napiecie na usb czy cos takiego

 

dodam ze mam jeszcze cyfrowke na usb i kierownice ktora jest prawie zawsze podpieta i nic sie z nimi nie dziele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na modemie powinieneś mieć diodę od zasilania idącego z USB - jeżeli ona się świeci to raczej nie jest wina zasilacza, bo on daje prawidłowo napięcie - jak zasilacz nie wyrabia to albo ta dioda przygasa, albo miga... jeszcze nie słyszałem, żeby się modem przez to spalił

Z drugiej strony modemy te... szczególnie Sagem z Tepsy zużywają sporo energii i czasami starsze zasilacze nie mogą wyrobić :(

Narazie masz modem na gwarancji więc radzę brać 3 i jak się spali to zrezygnować z tej firmy i kupić np na Allegro za ok 65 zł zestaw do neostrady z modemem.

Nie słyszałem, żeby te modemy się paliły, więc powinno byc wszystko ok - zresztą jak nie to na nie też masz gwarancję i wtedy zaczniesz martwić się o sprzęt :)

A tak na marginesie... jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modem podłączasz do portów na płycie głównej czy jakichś dodatkowych np. z przodu obudowy albo na śledziu :?:

 

Czasami kolejność kabelków we wtyczce jest inna niż zaleca producent płyty.

 

Ja tak spaliłem optycznego Logitecha, ale na szczęście mi go wymienili (paragon zgubiłem, ale Logitech to porządna firma :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony modemy te... szczególnie Sagem z Tepsy zużywają sporo energii i czasami starsze zasilacze nie mogą wyrobić :(

Sporo ? Zapewniam Cie że nie więcej jak 460 mA w podczas synchrnizacji, i nie więcej jak 440 mA podczas normalnej pracy.

Mówie tu o Sagem F@st 800 (wersja zarówno AA, jak i AB, E2 AA/AB, E2/L)

 

Dużo ? ~2,5W ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo ? Zapewniam Cie że nie więcej jak 460 mA w podczas synchrnizacji, i nie więcej jak 440 mA podczas normalnej pracy.  

Mówie tu o Sagem F@st 800 (wersja zarówno AA, jak i AB, E2 AA/AB, E2/L)  

 

Dużo ? ~2,5W ?

Może to małe cyferki, ale i tak nie zmienia to faktu, że zasilacze nie wyrabiają.... mówię tu o starszych modelach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już tak :)

Nie mówię, że się palą zasilacze! tylko że nie zapewniają odpowiedniego zasilania... znam już dużo przypadków, gdy ktoś ma słabszy zasilacz np 250W (wydaje mi się, że to wina zasilaczy - albo może w starszych kompach jeszcze USB miało jakieś niedoróbki) ale są z tym problemy.

Lampka na modemie albo wcale nie świeci, albo świeci i gaśnie - to jaki jest Twoim zdaniem powód takiej sytuacji jak nie wina zasilania USB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że się palą zasilacze! tylko że nie zapewniają odpowiedniego zasilania... znam już dużo przypadków, gdy ktoś ma słabszy zasilacz np 250W

Co ty się tak tego zasilacza uczepiłeś ??? Ja mam w serverze zasilacz 200W AT któremu gwarancja skończyła sie w '96 roku , używam modemu SAGEM od TP i jakoś wszystko pięknie chodzi .

No dużo więcej z tego co wiem nie zeżry, z usb da się wyssać coś koło 500mA.

Nie da sie więcej wycisnąć z magistrali USB niż 500mA. Po więcej szczegółów dotyczących magistrali USB i sposobu działania zapraszm tutaj (dane techniczne zasilania strona 7)

Dara : Dalej nic nie wiemy na temat producenta , modelu czy danych technicznych tego modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty się tak tego zasilacza uczepiłeś ???

Ja się nie uczepiłem zasilacza, ale mówię z jakimi przypadkami miałem doczynienia... a to była też odpowiedź na tekst :)

Jesteś trzeźwy ?

... z małym wyjaśnieniem dlaczego tak myślę.

Oczywiście powody tego że modem się spalił mogą być inne...

Ja mam w serverze zasilacz 200W AT któremu gwarancja skończyła sie w '96 roku , używam modemu SAGEM od TP i jakoś wszystko pięknie chodzi .  

Gratuluję - ale pewnie wiesz, że zasilacz zasilaczowi nie jest równy. U mnie komp Athlon 1700XP,2 dyski,dvd,nagrywarka,Ti4200 chodziły na 250W - co prawda Enlight, ale za każdym razem patrzyłem czy się odpali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...