Skocz do zawartości
MKa11

P4 Prescott 2.4GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie trafił w moje łapki ten wynalazek - Prescott z 1MB cache fsb 533 i bez HT - niestety nie mam juz 2.4B więc pewnie porównam go z P4 2.4C. Mam nadzieję że będzie się kręcił wspaniale :) Wstępne testy raczej jutro -ale może już dzisiaj coś postawię na tym cpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 1.8V djdzie tylko ciekawie czym ty odprowadzisz ta wydzielajaca sie moc ciepla:)

 

A tak propo skoro jestes pierwszym szczesliwcem posiadania tego ezgzemplarza to powiedz cos weicej o nim - napisz mala recenzyjke :) - do ilu ci poszedl itp - czekamy z niecierpliwoscia

 

P.S> Powiedz jaki jest w ze stawie radiator - taki jak w poprzednich wersjach P4 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recka będzie - po to go wziałem :)

Co do coolerka - jest ten nowy już z miedzianym rdzeniem i nowym wiatrakiem.  

Oznaczenia na pudełku: SL7E8

Jak on pracuje cicho - dobrze chlodzi - jakie masz temp ? pytam sie bo taki sam dostalem do swgo procka ktorego kupilem w ostatnich dniach i wydaje mi sie ze ten miedziany rdzen duzo nie daje, a druga sprawa to teraz pod radiatorem beda klemby kurzu bo zeberka sa pionowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znając życie pewnie za dużo ;) zostawiłem kompa na 3.3ghz @default vcore na 6 godzin pod pełnym obciązeniem - no problemo - wg mnie rewelacja jak na cpu z fsb 133 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh zalezy ile to bedzie kosztowac bo uciecie HT w przypadku prescota to jednak spory minus jak dla mnie HT w prescocie jest naprawde dopracowane i lepsze niz w Northwoodie. Ja czekam na 2.8E na nowym steepingu SL7EX (cyfra za X :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wtopa - na Asusie p4c800 ten prescott bez zmiany napiecia chodzi tylko na fsb 166 (3GHz) - jednak testy będę musiał zrobic potem raz jeszcze na Abicie ic7-g :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze Northwooda! Wyzsze FSB, HT, mniej sie grzeje (jak masz slabe chlodzenie to zapomnij o wysokim o/c Presca), a 200MHz mniej cie nie zbawi bo bedzie mialo tylko efekt psychologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... tekst nie ma nic ciekawego :]... ja jednak zdecyduje sie na 2,4 C z HT.... to bedzie wydajniejsze i w podkrecaniu poleci tez do 3,6 a konkretnie ta seria ( sl6wf/d1/malezja ) podobno najwiecej to 3,8 tak wyczytalem na overclockers.com ... kolega na boxowym coolerku wykrecil z niego 2,6 oczywiscie przy otwartym oknie w zime :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z bazy o/c na overclockers.com wynika ze sl6wf jest lepsza od sl6wr, najlepsza jest sl6z3 produkowana w costa-rica stepping MO

Zdobycie sl6z3 w Polsce graniczy z cudem, a baza na oc.com sie nie przejmuje bo dawno nie byla uaktualniana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...