Skocz do zawartości
alienth

Asus A7V8X-X i Zalman 7000A Al Cu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko czy na tej plycie da sie zamontować tego zalmana??

Na stronce zalmana jest zaznaczone ze ta plyta A7V8X-X nie jest kompatybilna z tym zalmanem, ale jest kompatybilny ten cooler z plyta A7V8X. W czym jest róznica?? przeciez patrzylem sobie na różnice w budowie tych płyt obok socketa i nie zauwazylem zadnych...

Wiec sie da zamontowac czy nie?? poradzcie cos bo nie kce kupowac w ciemno. (dziury wokol socketa posiada)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte A7N8X Deluxe i Zalmana 7000A Cu i nie bylo najmniejszego klopotu z zalozeniem coolera.

Porownywalem zdjecia obu plyt i wydaje sie ,ze nie ma roznicy w budowie przy procku.

Duzo zalezy od obudowy,jesli masz zasilke blisko plyty to moze Ci sie Zalman nie zmiescic,bo bedzie zachaczal o zasilacz.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam plyte A7N8X Deluxe i Zalmana 7000A Cu i nie bylo najmniejszego klopotu z zalozeniem coolera.

Porownywalem zdjecia obu plyt i wydaje sie ,ze nie ma roznicy w budowie przy procku.

Duzo zalezy od obudowy,jesli masz zasilke blisko plyty to moze Ci sie Zalman nie zmiescic,bo bedzie zachaczal o zasilacz.

 

Pozdr.

jemu chodzi o a7v8x-x a nie o a7n8x. jedna jest na via a druga na nforce.

 

 

 

alienth => mowiac szczerze nie wiem czemu nie ma tej plyty w zestawieniu. w przypadku a7n8x i a7n8x-x nie ma zadnej roznicy w budowie laminatu. istenieje duza sznsa, ze sie uda go zalozyc bez problemow. najlepszym wyjsciem bedzie sprawdzic namacalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupa, już zbierałem na te Zalmana :(.

zawsze mozesz przelutowac kondensator na 2 strone albo zalozyc cooler "po partyzancku" = czyli tak jak te stare wersje bez A z wykozystaniem tylko 2 dziurek po przekatnej

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ja mam rozwiazanie. Ten kondensatorek jest bardzo malutki wiec mam zamiar wyciąc w podporce do zalmana 5 mm szczelinke i wszystko bedzie grac. A tak poza tym to widzialem juz zamontowanego zalmana na tym asusie prosze: http://www.silentpcreview.com/modules.php?...rtid=132&page=4 (na samym dole foto)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupa, już zbierałem na te Zalmana :(.

zawsze mozesz przelutowac kondensator na 2 strone albo zalozyc cooler "po partyzancku" = czyli tak jak te stare wersje bez A z wykozystaniem tylko 2 dziurek po przekatnej

 

:)

Zanim uzbieram to bedzie wersja C, która będzie umozliwiać montaż nawet na slot1 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i ilustracja zjawiska:

 

Dołączona grafika

 

Bardzo się cieszę z tego, bo intensywnie myslałem, jaki cooler kupić jak nie CNPS7000A-AlCu, bo ja mam właśnie płytę A7V8X-X.

 

Jutro kupię CNPS7000A-AlCu i lekko podpiłuję podporę, żeby nie odginać tego kondensatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłem dzisiaj Zalmana 7000A AlCu! Chodzi w trybie silent i jest 4 C mniej niż miałem poprzednio przy chłodzeniu na maksa.

 

Zamiast odginać ten kondensator, podpiłowałem pilnikiem podporę. Mam nadzieję, że mi się nie urwie :) Jest teraz w tym miejscu cieńsza o prawie połowę. Ale kondensator nietknięty.

 

Fajnie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...