Skocz do zawartości
Dasabdul

Zasilacze???!!! I gromki śmiech!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Bo jak nie potrzyma napiec (skoki sa na kazdym zasilaczu) to baj baj.

I taki uklad nie musi pasc a nawet z cheftekiem 420W moze sie sprzet wykonczyc. Oczywiscie szanse na zjaranie wiadomo gdzie sa wieksze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, trwam na HuntKey LW8250, przy B2500 oraz 9800Non Pro oraz reszta "bandy". Taki układ powinien paść! Ale gra "muzyka". Po co zmieniać cokolwiek jeśli wszystko gra na w/w układzie?

To tak jakbys pracowal w Polskich kopalniach, ryzyko ogromne

:D

 

PZDR$ALL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, trwam na HuntKey LW8250, przy B2500 oraz 9800Non Pro oraz reszta "bandy". Taki układ powinien paść! Ale gra "muzyka". Po co zmieniać cokolwiek jeśli wszystko gra na w/w układzie?

To tak jakbys pracowal w Polskich kopalniach, ryzyko ogromne

:D

 

PZDR$ALL

Wystarczy jedna iskra i papa. ;)

Przy moim konfigu mam jakiegos 2kg starocia 250W. Z wyliczen pewnej stronki wynika ze pobiera 245W :lol: normalnie komp dziala ale jak sie zlozy ze slucham muzy, seti@, i otworze cos jeszcze to komp sie resetuje. U ciebie moze byc podobnie. Jak obciazysz procka, grafe, dysk, ram to zasilacz moze powiedziec papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy, trwam na HuntKey LW8250, przy B2500 oraz 9800Non Pro oraz reszta "bandy". Taki układ powinien paść! Ale gra "muzyka". Po co zmieniać cokolwiek jeśli wszystko gra na w/w układzie?

I co pewnie jeszcze możesz zakręcić bartka na 2,5GHz i Ati na 470/380 ?? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Zestaw, który podałem nie był kręcony. Miałem taki zamiar dopóki nie przestudiowałem tego forum! I się nieźle przestrachałem. Wywnioskowałem, że grozi mojemu kompowi śmierć nawet bez kręcenia. Dlatego na dniach wciągam HK 400XP. Myślę, że to pozwoli na kręcenie i bezstresowe noce. Zaznaczam, że komp chodzi 24h/dobę. Wolne ma raz w tygodniu - nawet Win XP się wiesza. Chciałem tym postem tylko zaznaczyć, że nie należy panikować z mocą zasilacza. Z tego co wyliczyła mi jedna strona, bez kręcenia potrzebuję 380W. Upppsss. Ale 400W z w miarę dobrą firmą mi wystarczy. Tak mi się przynajmniej wydaje. A ta biedna konfiguracja chodzi już 7 miechów (prawie non stop). I cieszę się z tego, że nie muszę postować: pochowałem zasilacz wraz z płytą, procem i grafą. Została mi ... obudowa. Dzięki za odzew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panika wielka jest od jakiegos czasu na necie, a producenci zasilek zapewne zacieraja lapki, bo kasa plynie :)

no ale jak sie kreci sprzet na maksimum kombinujac na prawo i lewo to nie dziwie sie, ze cos pada :P

khe khe za niedlugo to i 600W nie styknie ;)

kolejny przyklad, ze SOLIDNE 250W styknie nawet do wymagajacej konfiguracji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem.Mam 300W poniekąd solidne, konfiguracja w porównaniu do innych userów nie specjalnie wymagająca i już 3 razy zasiłka powiedziała mi "basta szefie" i odcieła power.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam nowy zasilacz - HuntKey 400WXP. Jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam wszystkim, którzy mają kasę i chcą zmienić zasiłkę. Jest OK. Jedeyny minus to wysokie tony, które on nadaje. Niestety, słychać wszędzie. Temp. w idle 33-34*C (spadek o 4*C) do 43* bez kręcenia B2500+. Tylko i wyłącznie na Box`owym coolerze. I prawie 5000 w 3DMark 2003. Co będzie po kręceniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już mam nowy zasilacz - HuntKey 400WXP. Jestem z niego bardzo zadowolony. Polecam wszystkim, którzy mają kasę i chcą zmienić zasiłkę. Jest OK. Jedeyny minus to wysokie tony, które on nadaje. Niestety, słychać wszędzie. Temp. w idle 33-34*C (spadek o 4*C) do 43* bez kręcenia B2500+. Tylko i wyłącznie na Box`owym coolerze. I prawie 5000 w 3DMark 2003. Co będzie po kręceniu?

A nie używasz przypadkiem czegoś a'la CPU waterfall, czy czegoś takiego - albo Prime95? Układ aktywnego PFC, powoduje czasem "piszczenie" przy bardzo gwałtowych i b. szybkich zmianach poboru mocy - vide mój antec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist: nie bardzo rozumiem. Zastanawiam się, czy aby HK 400WXP + 3XArctic Fan Pro w obudowie nie powoduje tych zniekształceń. Według mnie to To jest powód. Fizyka. Trzy wentyle się kręcą. Generują jakiś prąd. I przy okazji jakieś pole magnetyczne. Pytanie. Czy to ma wpływ na SoundStorma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie się właśnie kasa na zasiłkę zbiera, pewnie będzie jakiś Chieftec 420W. W tej chwili mam u siebie Codegena 300W i nie miałem z nim problemów. Procek Athlon 2,4 podkręcony na 2,6 (więcej przy tym zasilaczu się boję :) ) Czasem aż trudno mi uwierzyć, że ludzie z kompami bez podkręcania mają takie problemy z tymi zasilaczami. Wiem, że to badziew ale żeby od raz system się wieszał lub coś... mnie się to jeszcze nigdy nie zdarzyło. Póki co napięcia też trzyma jako tako

+3.3V ==>3.26V

+5V ==>5.080V

+12V ==>12.170V

Wszystkie napięcia mierzone w stresie programem: "Motherboard Monitor 5.0" Komp chodzi 24H na dobę, głównie liczy Seti, więc jest prtycznie przez cały czas obciążony. Moim skromnym zdaniem nie jest jeszcze z nim tak źle, chyba... :) Ale zasiłke i tak zmienie bo chce procka podkręcić dużo bardziej :twisted: Może u mnie dużo daje tesh to, że mam kompa podłączonego pod UPS i to on głównie przyjmuje i wyrównuje wszystkie wachania napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfist: nie bardzo rozumiem. Zastanawiam się, czy aby HK 400WXP + 3XArctic Fan Pro w obudowie nie powoduje tych zniekształceń. Według mnie to To jest powód. Fizyka.  Trzy wentyle się kręcą. Generują jakiś prąd. I przy okazji jakieś pole magnetyczne. Pytanie. Czy to ma wpływ na SoundStorma?

I wszystko się wyjaśniło :lol: Te wentyle tak mają, mój piszczy na szczęście tlyko zaraz po włączeniu, po jakichś kilkunastu sekundach się rozpędza i przestaje piszczeć. Odłącz na chwile wentyle i daj znać czy pomogło i czy piszczenie występuje u Ciebie cały czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...