Skocz do zawartości
Peter_82

ATI Radeon 9100 na Nvidia Geforce 4 Ti4200xAgp8

Rekomendowane odpowiedzi

Super extra ale ty chcialem ta karte wymienic by ogladac sobie wyniki 3d markow czy do grania? bo nie wiem jak wy ale jak ja kupilem karte za 850zl to kupilem by wlaczyc sobie wszystkie dostepne efekty w grze detale na max itp. a nie zeby zobaczyc ile mam w 3dmarku.

 

Wiec jak masz zamiar testowac tego Gf4 i R9100 to moze lepiej wlacz sobie jakas gre wymagajaca i jeszcze z wygladzaniem na max i filtrowaniem. I wtedy oceniaj i oczywiscie najnowsze sterowniki do kart :>

 

Wkoncu karty graficzne sa do gier nie do oszukanych benchmarkow. W grach mam teraz lepsza wydajnosc na mojej karcie dzieki nowym sterownikom ale w 3dmarku niby "spadla" mi wydajnosc w testach dx8 :) ale w grach chodzi miodzio :) i o czym to swiadczy? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci sie "Smilek" pomieszalo, caly czas mowimy o gf4 Ti4200 a nie o ATI i pisalem tam wyzej ze mam tego gf4 w domu i testuje to sie spytalem czy 10000 punktow jak na moj sprzet to spoko czy slabo, a co do sterow to patrzylem i inne, z plytki mialem 43.45 i wynik byl podobny granica bledu. To czytaj uwaznie a nie patrz na wynik 3dmarka z podpsiu.

 

A co do Ati to najlepsze do 9100 Radeona sa cat 3.2 jak dla mnie. i to co mam w podpisie to max na tym procku i wykreconej grafie

10000 pkt to dobry wynik, ja na swoim po podkręceniu na AXP 1800+ miałem coś około 10600 - teraz mam około 12000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam slów do Ciebie Smilek, dobrze ze napisal posta Dijkstra bo bym tez wyjechal z fajnym tekstem do ciebie ale nie chce bana dostac. A forum nie jest do tego zeby na siebie najezdzac tylko dowiedziec sie ciekawych rzeczy na temat komputera.

 

Co sie tyczy kart SKRYTOBOJCA nie boj sie ja testowalem caly czas na grach ale tez zapuscilem 3dmarka z ciekawosci. No jak mowisz o wymagajacych grach to te obie karty sa do bani bo bez antyalisingu i filtrowania wychdza marnie a co dopiero jak to wlaczysz. I roznica w grach rzedu 2-5 klatek na sekunde max to zadna roznica jak dla mnie, jak jest np 17-28 na Ati a 19-33 na Gf. (tak mniej wiecej).

U mnie moze tak byc bo mam jak na te czasy slabego procka a procek tez sie duzo liczy w grach bo to jest roznica kilkuprocentowa.

 

To są moje spostrzezenia tyczace sie tych dwoch kart. moze to innym pomoze moze nie. dzieki za pomoc.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no 4ti 4200 nie ma 16x af ale za to kosztuje nie wiele weicej od tego radaka a dx8 i ogólne wyniki z pominieciem af ma sporo lepsze wiec nie wiem czy nie warto dopłacić tych paru zł, na r nie bardzo bedzie wyciągnąc 90fps w natur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem Niegdys takiego Radeona 8500 od Herculesa pelna wersje z Niemiec ... i moge zapewnic ... ba daje sobie chooja uciac ze byl wydajniejszy od Gf4 ti 4200 ...

w 3dmarku 2001

Po podkreceniu karty do 320/630 - 13,200

Nie mowiac juz o Samej Jakosci Grafiki ...

 

tak wiec ... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to bardzo fajnie ja bez krecenoa karty mam 12800 po krecenie 16134 wiec nie wem czy taki wydajniejszy był. Pełen radek to jest juz coś ale 9100 to nie jest radek który ma taktowania 275/275 tylko na maxa okrojone wiec juz nie chodzi tak jak pełęn rade a 8500 od 4ti jest lepsze tylko opd wzgledem af wiec o co chodzi .... plóm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko tylko chcialem dodac ze owy test byl na ten czas przeprowadzany na 1900 mhz ATLONIE ,,, z twojego opisu wynika ze masz 2500 mhz wiec 600 mhz roznicy tak wiec 8)

ALe co racja to racja gf 4 ti troszke wydajniejszy od 9100 , 8500 le ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWER BY AMD <-- zebysmy sie dobrze zrozumieli :D nie twierdze ze radek 8500 nawet z 275na550 jest w dx8.1 wydajniejszy!!! ale bądz co badz bardziej zaawansowany tcchnologicznie (trueform) pixel sheder 1.4

gdzies wyczytałem ze drogi potok pixeli który jest odpowiedzialny za trueform w radku 8500/9100 idzie przeprogramowac tak aby działał dokładnie tak samo jak pierwszy:) wtedy wydajnosc radka 8500LE była by prawie identyczna jak gf 4 ti 4200 niestery producentą gier nie chce sie pisac specjalnego trybu dla radzia 8500 ale podobno doom3 bedzie miał takie cos:D ale cos mi sie zdaje ze zanim ten doom3 wyjdzie to ja zmienie 2x karte a radzio 8500 i gf 4 ti bedzie mozna na giełdzie za 50zł kupic jako karte zapasową jak nam sie NV55 na Pci expres po flashowaniu biosu padnie :wink: :wink: joke joke joke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power by amd co ty gadasz? R 8500 nie ma AF x 16? oO ... to 4 ti nie ma takiego Af.. :| 

 

wedlug mnie niewarto.. ale rob jak chcesz

mylisz sie w strzerze tego neima ale GEF4TI ma AAx8 i anizo x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Peter_82 <--- jestes smieszny najpier od szczeniaków mnie zjechałes a teraz z forma grzecznosciowa ,,Cię" :lol: na poczatku pytasz o rade która karta a teraz sa to niby ""spostrzezenia tyczace sie tych dwoch kart które maja nam pomoc w wyborze :lol: wez sie człowieku zastanów po co wszystko skoro obydwie karty miałęs na testy :? i nastepnym razem uwazaj na kim psy wieszasz bo mozesz gozej trafic :twisted: albo na moj gorszy humor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja naspisze apropos niby tak zenujacej wydajnosci aniso w ti4200

mam proca teraz na 2350MHz puszczonego AXP fsb 146

ti4200 nominalnie 250/513 i wszyskie ustawienia na maxa jakosciowo 1024x768 quake e demo001

AA x4S aniso off - 65.8fps

AA x4S aniso x8 - 58.7fps

 

czy wydajnosc spada tak drastycznie??? nie sadze ;/

 

po kredeniu karty na 333 core i 610 pamiec mamy winiki takie

AA x4S aniso off - 68.5fsp

AA x4S aniso x8 - 61.4 fps

 

czyli przy najwyzszej jakosci spokojnie mamy komfort grania z max ustawieniami jaka karta moze nam dac - nie wiem skad te mity ze ti4200 i w ogole ti4 nie daja sobie rady z aniso

niech ktos da takie porownanie na radku 8500 i zobaczymy co lepiej wypadnie

 

bez bajerow z wyl AA i aniso na 32-tap mam 140.9 fps

------------------

moze jak ktos teraz spojrzy na testy radzia 8500 i mozliwosci ti4200 to sie przekona czy wzrost wydajnosci jest maly czy duzy!!!!

 

power by amd co ty gadasz? R 8500 nie ma AF x 16? oO ... to 4 ti nie ma takiego Af.. :|  

 

wedlug mnie niewarto.. ale rob jak chcesz

mylisz sie w strzerze tego neima ale GEF4TI ma AAx8 i anizo x16

w jakich sterach bo u mnie nie ma az AA x8???? 8O aniso jest max x8!!!!

 

Mialem Niegdys takiego Radeona 8500 od Herculesa pelna wersje z Niemiec ... i moge zapewnic ... ba daje sobie chooja uciac ze byl wydajniejszy od Gf4 ti 4200 ...  

w 3dmarku 2001

Po podkreceniu karty do  320/630  - 13,200  

Nie mowiac juz o Samej Jakosci Grafiki ...  

 

tak wiec ...  :roll:

hahaha tak a babcia ma wąsy

 

pozdro :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan<--- mysle ze taki radzio 320/630 spokojnie łyka gf 4 ti 4200 zwłaszcza jeszcze MARKOWY bo Herkules..

 

zapusc 3dmarka 2001SE raz bez AF a pozniej z AF 8x bo kwak 3 jest w OpenGL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genghiskhan<--- mysle ze taki radzio 320/630 spokojnie łyka gf 4 ti 4200 zwłaszcza jeszcze MARKOWY bo Herkules..

 

zapusc 3dmarka 2001SE raz bez AF a pozniej z AF 8x  bo kwak 3 jest w OpenGL

Ty jestes jakis smieszny chyba

a moj bedzie i tak mial wiecej bo tez markowy BO LEADTEK - dobrze pokaz mi takiego radzia ktory sie kreci do takich wartosci na ac z 1 wiatrakiem 10x10cm @ 5V dodatkowo z 2 strony GPU czyli od dolu????? 8)

a wynikow z 3dsmarka nie bede dawal bo cos mi sie zrypalo i mam w okolocach 11k tylko przy max kreceniu karty przy 2.3GHz procu podczas gdy kiedys mialem 13.2K na antku taktowanym tylko 1.9GHz i karcie lajtowo puszczonej - 3dsmark to nie jest wyznacznik wydajnosci dla mnie

 

hmmm nie wiem czy wiesz ale takie ti4200 po przerobieniu pojdzie na jakies 350-360 /700 albo wiecej a taki radzio raczej by tak wysoko nie poszedl wiec nie wyskakuj mi takimi argumentami bo w dx8.1 krecony ti4 kopie dupe kreconemu radkowi 9500 non pro albo niekreconemu 9.5pro wiec wiesz jaki bylby sens ze radek 8500 bedzie szybszy od 9500???? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

wytlumacz mi to miszczu[b/]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

power by amd co ty gadasz? R 8500 nie ma AF x 16? oO ... to 4 ti nie ma takiego Af.. :|  

 

wedlug mnie niewarto.. ale rob jak chcesz

mylisz sie w strzerze tego neima ale GEF4TI ma AAx8 i anizo x16

w jakich sterach bo u mnie nie ma az AA x8???? 8O aniso jest max x8!!!!

 

 

w żadnym sterze tylko w riva tunerze :) ale sie zrymowalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

power by amd co ty gadasz? R 8500 nie ma AF x 16? oO ... to 4 ti nie ma takiego Af.. :|  

 

wedlug mnie niewarto.. ale rob jak chcesz

mylisz sie w strzerze tego neima ale GEF4TI ma AAx8 i anizo x16

w jakich sterach bo u mnie nie ma az AA x8???? 8O aniso jest max x8!!!!

 

 

w żadnym sterze tylko w riva tunerze :) ale sie zrymowalo :)

ja uzywam starego gpu sprzed jakis 2 lat wiec moze tego nie byc

a moze bys tez zrobil testy jakies na potwierdzenie pałeru ti4200??? w innej gierce jesli masz pod reka cos ciekawego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooooooooooooool lolek to ty jestes! :twisted: :twisted: napisałem ze RADEK 320/630 łyka gf 4 ti 4200 NIE KRECONEGO :!: :!: :!: :!: wez sie zastanów jak cos piszesz bo nie mnie osmieszasz tylko siebie!!!! zeby pisac ze 8500 krecony jest wydajniejszy od gf 4 kreconego niezle trzeba miec poskrecanie w głowie :twisted: :evil: :lol:

 

a twoj wynik w marku mnie akurat gofno obchodzi chodzi mi tylko o spadek %%%!!! u mnie jest 6% przebijesz to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loooooooooooooool lolek to ty jestes!  :twisted:  :twisted:  napisałem ze RADEK 320/630 łyka gf 4 ti 4200 NIE KRECONEGO :!:  :!:  :!:  :!:  wez sie zastanów jak cos piszesz bo nie mnie osmieszasz tylko siebie!!!! zeby pisac ze 8500 krecony jest wydajniejszy od gf 4 kreconego niezle trzeba miec poskrecanie w głowie :twisted:  :evil:  :lol:

eee po co tyle krzyku??? to ja juz wiem czemu myslales ze radzio bedzie tak szybki jak krzyczales tak na niego to sie nie dziwie ze chlopak sprintem przegonil wszystkie inne karty

nastepnym razem zaznacz czy cos jest kręcone czy nie krecone 8) :idea: :?: :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzycze bo nielubie jak ktos mi wkreca dziecka w brzuch i sam sie wydziera niepotrzebnie jak by nie mozna tego CISZEJ

(mniejsza czcionka)wytłumaczyc :twisted: vide Peter 82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzycze bo nielubie jak ktos mi wkreca dziecka w brzuch i sam sie wydziera niepotrzebnie jak by nie mozna tego CISZEJ  

(mniejsza czcionka)wytłumaczyc   :twisted:  vide Peter 82

widzisz a ja sie czepiam bo bzdury gadasz poprostu 8) i biednych userow w blad wprowadzasz

 

prosze zrob tez takie testy w q3 zobaczymy co lepiej wypadnie, co???

zlookalem teraz w twoj podpis - te 11k w 3dsmarku to max po twoja karta potrafi??? tyle mam na niekreconym ti4200 wiesz:) i to na fsb 133 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele faktycznie niezły lolek jestes :lol: porownoj mojego supergraca który sie marnie kreci do gf 4 ti i to jesszcze w marku !! sam niezłe bzdety gadasz bo wedłog ciebie to boski gf 4 ti 4200 na kolana wszystko kładzie... a ja ci mówie ze herc 320/630 był by od niego WYDAJNIESZY moze nie w marku gdzie u gf 4 ti wystarczy zmienic stery i w cudowny sposob 1,5k pkt przybywa

wiec jak sie tak upierasz ze gf 4 jest wydajniejszy od tego herca o którym mówił Strongmen to moze porównasz go z moim cieniutkim supergracem?? zapusc marka bez AF i z AF chodzby 8x i podaj wyniki i spadek % bo TYLKO O to mi chodzi

u mnie jest 6 % spadku wydajnosci na AF 16X ! POWER BY AMD zjechał z 16,1k na 11,6k wiec?? policz sobie w %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele faktycznie niezły lolek jestes :lol:  porownoj mojego supergraca który sie marnie kreci do gf 4 ti  i to jesszcze w marku !!  sam niezłe bzdety gadasz bo wedłog ciebie to boski gf 4 ti 4200 na kolana wszystko kładzie... a ja ci mówie ze herc 320/630 był by od niego WYDAJNIESZY   moze nie w marku gdzie u gf 4 ti wystarczy zmienic stery i w cudowny sposob 1,5k pkt przybywa  

wiec jak sie tak upierasz ze gf 4 jest wydajniejszy od tego herca o którym mówił Strongmen  to moze porównasz go z moim cieniutkim supergracem?? zapusc marka bez AF i z AF chodzby 8x  i podaj wyniki i spadek % bo TYLKO O to mi chodzi  

u mnie jest 6 % spadku wydajnosci na AF 16X !   POWER BY AMD zjechał z 16,1k na 11,6k wiec??  policz sobie w %

no tak ale ja nie mam jakos zadnej przyjemnosci w granie w ta gierke z 3dmarka - no nie wiem ale moze ciebie to rajcuje :lol:

udowodnij mi ze taki radek bylby wydajniejszy czekam

 

http://service.futuremark.com/compare?2k1=7405390

tu jest moj dziadowski wynik, udalo mi sie kiedys wiecej ale jak mowie windzie cos odbija i nie dala 3dsmarkowi magicznych punktow :lol:

co mnie to odbchodzi ze w 3dmarku spada duzo - zobacz ile spada w grze w ktora mozna pograc w q3 - co 6fsp to duza roznica?????

ten topik jest po co zeby uswiadomic ludzi czy warto kupowac ti4200 majac 8500/9100 - ja mowie ze warto

ty mowisz ze nie bo podpierasz sie 3dsmarkiem - kto tylko kupuje karte zeby patrzec sie na cyferki w tym jebnietym programie????? no chyba jakis buchaj co mu zalezy na tym, ale jednak licze ze bedzie to normalny gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze o marku bo tam widac odrazu % spadek a w grach to mozesz na oko oceniac!!! dobra jak tak chcesz to zapusc undergrounda w 1024x32bity bez AF i z MAX AF :!: i powiedz czy wedłog ciebie chodzi tak samo bo u mnie w wydajnosci roznicy nie widac!! :twisted:

myslisz ze uperam sie przy 3dmarku dla przekory a ja chce odrazu ci pokazac ze przy AF twoj gf 4 wymienka nawet przy moim cienkim radziu

bo chyba nie powiesz ze z af wyciagniesz 10600pkt bo tyle ja wyciagam przy max o/c przy AF 16X bo przy 8x nie sprawdzaiłem nawet :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze o marku bo tam widac odrazu % spadek a w grach to mozesz na oko oceniac!!!  dobra jak tak chcesz to zapusc undergrounda w 1024x32bity bez AF i z AF i powiedz czy wedłog ciebie chodzi tak samo bo u mnie w wydajnosci roznicy nie widac!!   :twisted:

gralem w demo z max detalami i bez max detali i powiem Ci ze jakos nic mi nie chrupalo i gralo sie komfortowo - wiec nie wiem o co chodzi??? :roll:

tak samo we wielu innych grach - zawsze daje max aniso i jakos nie widze zeby mi DRASTYCZNIE gra zwalniala :roll: a moze ja mam jakis konspiratorski model ti4200 z tranzystorami od magicznego radzia? 8O :mrgreen:

myslisz ze uperam sie przy 3dmarku dla przekory a ja chce odrazu ci pokazac ze przy AF twoj gf 4 wymienka nawet przy moim cienkim radziu

a sorry masz ti4200 ze sie wypowiadasz na jego temat??? i ze wiesz o tym ze tak wydajnosci spada przy Aniso?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dosc kłucenia sie z toba :lol: nie chce dostac bana za taka wymiane zdan która na PW mogła by sie odbywac

wyzszosc radków w AF nawet power by AMD potwierdził .... przynajmniej on był na tyle mądry zeby sie na sucho nie spierac tak jak ty i to sprawdzic i wyszło to co miało wyjsc

 

UPDATE

<---- wez se wajchą do gory przejedz i zobacz ze to nie jest czat a okazji do wymiany na gf 4 ti miałem juz kilka ale zrezygnowałem które napisałem w pierszym poscie w tym temacie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dosc kłucenia sie z toba :lol: nie chce dostac bana za taka wymiane zdan która na PW mogła by sie odbywac  

wyzszosc radków w AF nawet power by AMD   potwierdził .... przynajmniej on był na tyle mądry zeby sie na sucho nie spierac tak jak ty i to sprawdzic i wyszło to co miało wyjsc

hehe wiedzialem ze wymiekniesz:)

powiem Ci tylko jedno - kiedys żarłem sie z lukaszrzem tez mial radzia - kupil ti4200 i obraz swiata mu sie zmienil - to ze widac testy na stronach to nie wszystko

 

PEACE:)) fajnie sie polemizowalo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<SmILek>

 

Ty chyba nie widziałeś mojego posta na górze tej strony? Rozedrzyj się tak jeszcze raz, to się pożegnamy. Każdy umiał się pohamować, tylko ty masz problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele faktycznie niezły lolek jestes :lol:  porownoj mojego supergraca który sie marnie kreci do gf 4 ti  i to jesszcze w marku !!  sam niezłe bzdety gadasz bo wedłog ciebie to boski gf 4 ti 4200 na kolana wszystko kładzie... a ja ci mówie ze herc 320/630 był by od niego WYDAJNIESZY  moze nie w marku gdzie u gf 4 ti wystarczy zmienic stery i w cudowny sposob 1,5k pkt przybywa 

wiec jak sie tak upierasz ze gf 4 jest wydajniejszy od tego herca o którym mówił Strongmen  to moze porównasz go z moim cieniutkim supergracem?? zapusc marka bez AF i z AF chodzby 8x  i podaj wyniki i spadek % bo TYLKO O to mi chodzi 

u mnie jest 6 % spadku wydajnosci na AF 16X !  POWER BY AMD zjechał z 16,1k na 11,6k wiec??  policz sobie w %

ej a tak w ogóle to ska wiesz na jakich ustawieniach ja robięłm te testy ja nie robiłem testów na 350gpu wiec wynik nie spadł z 16.1k do 11 tylko z około 14k do 11.6 a pozatym wyniki w 3dm nie sa adekwatne do tego zo zobaczymy w grach wiec sugerować sie 3dm markiem to mozna sobie ....

 

a co ty porównujesz w ogóle krecony radek 8500 pojedzie 4ti 4200 nie krecone to co ja pojade 9800pro nie krecone i co ?? co to w ogóle za porównania http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ki/wyniki-3.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...