Skocz do zawartości
przeciwnik

Najlepsze Sterowniki do nForce 2

Rekomendowane odpowiedzi

Rowniez mam remixy 2.51 i uwazam, ze sa swietne. jakiegos "wielkiego" przyrostu nie ma, ale nawet i nie oczekiwalem. Na ich plus w moim przypadku przemawia wieksza stabilnosc i mniej problemow. Na oficjalnych mialem problem z grafa 6800, jakis blad itp. Na remixa wszystko jest ok.

IDE SW z i bez nie zauwazylem zadnej roznicy, jednak skoro pare osob mialo z tym problemy, a ich posiadanie nic nie zmienia, to chyba lepiej skorzystac z porad uzykownikow i nie instalowac. Ja tak zrobilem bynajmniej

 

AA jak je znalazlem? w Google dalem nforce remix 2.51 czy jakos tak..

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos podac co zawiera paczka z remixami 2.51?

Wyczytalem gdzies, ze ich zawartosc pokrywa sie z tymi sterami:

http://planetnvidia.hostingfreak.net/downl...a/uda-setup.exe

A to ich zawartosc:

1. NVIDIA AGP drivers v4.40

2. NVIDIA Ethernet drivers v4.71 (PreNRM)

3. NVIDIA Ethernet drivers v4.82 (WHQL)

4. NVIDIA SATA RAID drivers v6.22 (WHQL)

5. NVIDIA SW IDE drivers v6.21 (Legacy Support)

6. NVIDIA Memory Controller drivers v4.40

7. NVIDIA SMBus drivers v4.50 (WHQL)

8. NVIDIA SoundStorm drivers v4.64 (WHQL)

8.1. NVIDIA NvMixer v4.51

EDIT

@esem

Dalem linka do tych samych sterow co Ty :)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IDE SW z i bez nie zauwazylem zadnej roznicy, jednak skoro pare osob mialo z tym problemy, a ich posiadanie nic nie zmienia, to chyba lepiej skorzystac z porad uzykownikow i nie instalowac. Ja tak zrobilem bynajmniej

W sumie to chyba zależy od reszty sprzętu, u mnie na nieświezy system zainstalowalem IDESW to miałem problemy z odpaleniem, wiec zrobilem test.. Zainstalowalem najpierw windeXP i na nią bez IDE, porobilem testy i później na nowo znowu ale juz IDE SW wgralem, różnica przy odpalaniu (około 2sekundy) na plus IDESW i tez testy odczytu i zapisu na dysk sie roznił (nie duzo, ale i nie mało by powiedziec ze roznica bledu pomiarowego) na plus IDE SW. Czyli moim zdaniem polecam IDE SW, ale tylko na świezo zainstalowanym systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Santi... 2.5.1 zostało przemianowane na 1.0 (Unified Driver Architecture Package v1.0), więc to jest to samo

 

@tomcyk...

 

UDA 1.0 (dawniej 2.5.1) ---------------------------- Nvidia Unified (nforce 2/3/4) 8.22 (v5)

NVIDIA AGP drivers v4.40 ----------------------------- GART driver 4.40 (stable beta)

NVIDIA Ethernet drivers v4.71 (PreNRM) ----------- Ethernet PreNRM driver 4.71 nforce2 (stable beta)(fixes throughput bsod)

NVIDIA Ethernet drivers v4.82 (WHQL) ------------- Ethernet NRM driver version 5.09 nforce 3/4 (customised whql)

NVIDIA SATA RAID drivers v6.22 (WHQL) ----------- SATA RAID driver version 6.24 (customised stable beta)

NVIDIA SW IDE drivers v6.21 (Legacy Support) --- IDE driver version 6.24 (nforce 2,3 and 4) (customised stable beta)

NVIDIA Memory Controller drivers v4.40 ------------ Memory controller driver 4.40 (stable beta)

NVIDIA SMBus drivers v4.50 (WHQL) ---------------- SMBus driver version 4.50 (WHQL)

NVIDIA SoundStorm drivers v4.64 (WHQL) --------- Audio driver version 4.62 (WHQL)

 

reszta składników Nvidia Unified (nforce 2/3/4) 8.22 (v5):

* Audio utility version 4.51

* Network management tools version 5.09

* Installer version 4.93

* RAIDTOOL application version 6.22 (customised stable beta)

Edytowane przez Jankes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przyznam szczeże, że troche szukałem (tylko troche) wiec nie odpowiadajcie mi żebym poszukał. Po ostatnim poscie Jankesa dowiedziałem sie, że nie ma już remixów są tylko UDA. Wiec które bedą lepsze dla abita nf7 rev2.0, UDA 1.0 (dawniej 2.5.1) czy Nvidia Unified (nforce 2/3/4) 8.22 (v5). Aha powiedzcie czy instalowac ide sw na swieży system czy nie, ponieważ na forum jest wielka kłutnia o to i nikt jeszcze nigdy nie powiedział o tym całej prawdy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja mam najnowsze remixy z guru 3d i pod sw nie ma najmniejszych problemów a kop przestał zamulać po przesiadace z 5.1 WHQL :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę jak Panowie opisujecie te nowe sterowniki (czytaj remixy). Ja osobiście używam sterów 5.10 i nie mam z nimi problemów, a także mam włączone IDE SW i też nie robi jakiś zgrzytów. A jeśli chodzi o te remixy to kiedyś pokusiło mnie zainstalować je i wynik był taki tego postępowania iż musiałem od nowa stawiać system, a tego bardzo nie lubie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Widzę jak Panowie opisujecie te nowe sterowniki (czytaj remixy). Ja osobiście używam sterów 5.10 i nie mam z nimi problemów, a także mam włączone IDE SW i też nie robi jakiś zgrzytów. A jeśli chodzi o te remixy to kiedyś pokusiło mnie zainstalować je i wynik był taki tego postępowania iż musiałem od nowa stawiać system, a tego bardzo nie lubie.

Z tego co słyszałem remixy czasem robią problemy, ponoć zależy to od płyty jeżeli nie to proszę mnie poprawić. Ja sprawdzałem na ECS N2U400-A na epox 8rda3I, 8rda3+ non-pro i teraz mam na 8rda+ cały czas pod IDE SW i zero problemów na którejkolwiek z płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te nowe stery UDA 1.0 i mam pewne spostrzezenie. Instalacja przebiegla bez problemow (wczesniej odinstalowalem stare stery), ale po ponownym uruchomieniu system nie mial zaladowanych sterow do karty muzycznej i scieciowki i kreator znajdowania nowego sprzetu sie na pasku zadan pokazywal. Podalem mu recznie sciezke do sterow audio i ethernet i wszystko hula jak nalezy. Troche to dziwne nie uwazacie? Moje mobo to Epox 8rda+.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 5.1 i jesli chodzi o SW to bez niech nagrywarka DVD LG nagrywala jedna plyte w ponad 20 minut, a ze sterami SW nomalnie czyli 9 minut.

Ale chce zmienic stery bo mam problem z mikrofonem, gdy chce przetestowac wystepuja nastepujace komunikaty: Wystapil blad podczas instalacji programu DirectPlay Voice. Kod bledu 0x80004005 nastepnie po klikniecu na ok: System windows nie moze wykonac polecenia DpvSetup.exe, celu instalacji uzyj apletu Dodaj/Usun programy w Panelu sterowania..

Czy to moze byc wina sterownikow??

 

 

EDIT>> zainstalowalem sterowniki UDA 1.1 i wogole ich system nie wykrywa. Wszystko sie niby instaluje, ale po restarcie(ktory musze wykonac recznie bo zadne polecenie nie wyskakuje po zainstalowaniu sterow)w ogole nic nie wykrywa. W menadzeze urzadzen sa zolte znaki zapytania jakby nigdy nic nie bylo instalowane:blink: O co chodzi?? Na sterach 5.1 jest wszytko ok.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pojawiły się w sieci te oto sterowniki i chętnie bym je przetestował. Niestety jedyny link jaki można znaleźć już dawno sie posypał <_<

Wstawiam zatem prośbę o wystawienie tego pliku (np na megaupload), albo wspomożenie jakimś linkiem (może przeoczyłem w co wątpię). Browar murowany :D

A przy okazji będzie można tutaj o nich conieco napisać. Osobiście zależy mi na SW IDE (rev. 6.66) z tej paczki bo wersja z firmowych 5.11 nVidii zamula mi system <_<

Z góry dziękuję za pomoc... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby są one na guru3d, właśnie je ściągam, ale w 8.22 też chyba takie były.

 

Nie sciagajcie tych sterow bo maja duzo bledow dlatego je usunieto. Wypuszcza je niedlugo poprawione.

To dlatego żaden link nie działa, a na guru3D jest poprawiony na link dla nForce 4 i 5.

Tak btw, zna ktoś specyfikacje UDA 1.1 ?

Ja sobie jade na 8.22 REMIX na czystym systemiku i jest wesoło.

Cavarre udostępniłbyś na YSI 2.2 i 2.3 REMIX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyfikację, znaczy to:

NVIDIA AGP drivers v4.40

NVIDIA Ethernet drivers v4.71 (PreNRM)

NVIDIA Ethernet drivers v4.82 (WHQL)

NVIDIA SATA RAID drivers v6.22 (WHQL)

NVIDIA SW IDE drivers v6.21 (Legacy Support)

NVIDIA Memory Controller drivers v4.40

NVIDIA SMBus drivers v4.50 (WHQL)

NVIDIA SoundStorm drivers v4.64 (WHQL)

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie te na guru3d to "nForce 9.16 WHQL" do nf4 i wyżej. Jak ruszą Ci na Twoim Abicie to daj znać :)

To znaczy, ja je odrazu usunąłem po tym jak przeczytałem Readme.txt

Sterowniki usunięto bo zawierały dużo błędów co poruszono w temacie: Najlepsze sterowniki do nForce 2.

Tam też zalecam dalszą rozmowę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

A ja mam takie pytanie.

 

Mam płyte MSI Nforce 2 865PE Neo2 na intela i lece ciągle na sterownikach od MSI z live update czy to dobry wybór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...